
Islamisaatio etenee Pohjolassa. Pääkaupunkiseudullekin on tullut useita uusia moskeijoita parin vuoden aikana.
Karttaan on merkitty ne moskeijat, jotka löytyvät netistä melko helposti. Ruotsin ja Norjan kohdalla olen käyttänyt hakusanoja moskeija, koraanikoulu ja islamilainen kulttuuriyhdistys tai yhdistus. Suomen kohdalla pelkällä moskeijahaulla löytyy moskeijoita.
Tähän päivitettyyn kartaan tuli useita moskeijoita lisää Espooseen ja Vantaalle. Ruotsin kohdalla en ole jaksanut tehdä uusia hakua ja Norjan kohdalta tilanne on työn alla edelleen. Tanskaa ei ole vielä edes aloitettu.
Jos tiedät jonkin virheen kartalla, eli siellä on moskeija paikalla, jossa ei pitäisi olla, tai päinvastoin, niin laita meiliä: ptmedia@pt-media.org.
Kannattaa jakaa karttaa kaikille islamofoobikoille, että tieto leviää kuinka nopeasti islam leviää Pohjolassa.
Täynnä vihapuhetta nuo pyllötyspaikat.
Kokoomuslainen haikailu halpatyövoiman perään ja vasemmistolainen kaipuu katukonfliktien kautta vallankumoukseen lienevät yhdessä moninaisten kakunjakajien kanssa ne matumigraation keskeisimmät puuhapaavot.
Taidatkos tuota enää paremmin sanoakaan.
Noinhan tuo lienee.
”puuhapaavot.”
Eikö ne ole puuhapettereitä? Ainakin ennen oli?
Kaikki ovat väärässä paikassa. Ihan jokainen.
Leviää kuin syöpä ja etäpesäkkeitä tulee runsaasti.
Ja siitäpä maa sairastuu. Ratkaisu on syövän irti leikkaaminen. Muuten ei parane
oookko ihan varma että reunatiellä on moskeija? se on meinaan melkosen metsänkeskellä oleva varsin kalliiden omakotitalojen pikkuidylli?
esim https://www.hs.fi/kaupunki/vantaa/art-2000008594584.html
Moskeija-listasta on apua, kun valitsee asuinpaikkaa.
Vattumaisen näköinen kartta. Vaasassakin ovat vaatineet itselleen isompia tiloja pyllistelyilleen. En tiedä ovatko saaneet. Nehän olisi ottaneet erään kirkonkin hallintaansa, mutta eivät onneksi saaneet.
Kartaan voi jo valmiiksi piirtää tulevan sisällisodan rintamalinjat.
Entä se suurmoskeija?
Voi vain kuvitella sitä tornista huuto mölinää. Tuo laskee jo asuntojen arvoja siellä alueella enempi kuin tuulimyllyt.