Väestönvaihtuminen on joidenkin mielestä salaliitto, joidenkin mielestä tilastofakta. Mitä mieltä raati on? Vastaa gallupiin ja vaikuta tulevaisuuteen.
Kysymys kuuluu, että onko väestönvaihtuminen salaliitto vai ei? Vastausvaihtoehdot ovat vähän… mutta en jaksanut niitä oikaista enää.
Vastaa, ja kommentoi jyrkästi ARTIKKELIN ja gallupin aihetta.
Onko väestön vaihtuminen salaliittoteoria?
- Väestö vaikuttaa tilastojen valossa vaihtuvan (93%, 699 Ääntä)
- Väestö on aina vaihtunut, joten tämä on rasistien rasisteerausta (4%, 32 Ääntä)
- Täällä kukaan mitään vaihtele (1%, 10 Ääntä)
- Ottia tuota (1%, 9 Ääntä)
Ääniä yhteensä: 750

Erillisten toimijoiden sattumalta yhteiset intressit ovat erittäin paljon todennäköisempi vaihtoehto kuin todellinen salaliitto
Matumigraation ääripäät, eli Välimeren ihmissalakuljettajat ja nöyryytysryöstäjien oikeusavustajat Suomessa, hyötyvät molemmat ”ilmiöstä” mutta eivät viestittele keskenään.
Samaa mieltä. Kyseessä on pikemminkin hyvetyhmyys. Mutta perkeleen paha semmoinen.
Et usko mm. EU:n toteuttavan oppi-isänsä kalergin suunnitelmaa?
Ei Eeuu ole kreivisuunnitelmaa toteuttamassa, eli yrittämässä sekoittaa ihmiset, arabit ja afrikankädelliset vaaleanruskeaksi eurabiafrikkalaiseksi epäsikiöroduksi.
Se on ottanut siitä vaikutteita tavoitteeseensa täyttää kaikkien eeuumaiden kadut ja kujat raivokkaan aggressiivisilla afrikankädellis- ja arabiuroksilla ja niiden säkkiin puetuilla naarailla.
Katukuva on saava kaikkialla samanlaiseksi:
matkustaessa Suomesta Puolan ja Unkarin kautta Kreikkaan ja palaten sieltä Italian, Ranskan ja Tanskan kautta näkisi kaikkialla sen saman näyn.
Samalla eurooppalaisten kansakuntien omaleimainen kulttuuri hävitetään pikkuhiljaa erilaisin kielloin ja tarvittaessa rikostuomioin raivaten tulijoiden mölyapinakäyttäytymiselle tilaa.
Kun tämä on saatu valmiiksi, voidaan Euroopan Neuvostoliitto eli Globalististen Eurostotasavaltojen Liitto perustaa vastustuksen loputtua.
Tämä on tavoite, eikä se ole mitään salaliittoilua vaan aivan julkista toimintaa.
Sitä ei mitenkään pyritä salailemaan.
Sitä jynssätään kaikkien Eeuun kansojen naamaan.
Afrikkalaiset ovat parempia ihmisiä kuin te.
Miksi neekerit sitten tappavat niitä Etelä-Afrikassa?
Näyte neekerien kultturista:
https://www.youtube.com/watch?v=w0xTat4PqSM
Tosiasioita pitäisi olla hankala kieltää – paitsi meidän medialla ja pääosalta poliitikoistamme. Minnekähän järki on näiltä tahoilta kadonnut?
Kun on alueita, joissa läpsyttelijöiden lasten määrä ylittää kanta-asukkaiden lasten määrän selvästi, on väestö vaihtumassa ko. alueella kiistattomasti.
Kun tällaisten alueiden luku määrä kasvaa, vaihtuu väestä yhä useammalla alueella.
Tuollainen kehitys väistämättä muuttaa väestörakenteen sellaiseksi, että edeltänyt väestö katoaa tai sekoittuu paikalle saapuneen uuden väestön kanssa.
Lopputuloksena edeltänyt väestö ja kulttuuri katoaa.
Lontoossa on läpsytelijöiden reipas enemmistö. Taitaa olla Brysselisäkin. Pitkin Eurooppaa on paljon alueita, joissa läpsytelijät ovat enemmistö ja vielä enemmän alueita, joissa läpsyttelijöiden osuus väestöstä on kasvamassa hyvää vauhtia.
Mitä tästä voi muuta seurata kuin väestön vaihtuminen?
Väestönvaihto on tosiasia, sitä jopa edistetään. Samalla flirttaillaan ”rauhan uskonnon” kanssa joka kyllä leviää kuin syöpä kun sen annetaan levitä.
Suomi Suomalaisille ! muut maat mustille.
Väestönvaihto on salaliitto koska siitä ei ole kerrottu suomalaisille. Sen sijaan on avattu oet ulkomaalaisille kaikenlaisin perustein ja jo nyt on nähtävillä että suomalaiset kuolevat sukupuuttoon omassa maassaan johtajiemme toimien seurauksena.
Väestönvaihto on tosiasia ja se on ollut salaliitto.
Espoo on huomisen Dortmund
https://youtu.be/BDnds3ycDpE?si=aVTqflh77RepaYcQ
Keharit muuttavat koko maan paskastaniksi, ja Saksa on jo pitkällä siinä kehityksessä. Ei se mikään salaisuus ole. Kiitos punaviherkommunisteille.
Väestönvaihto ( Huom. Ei ”vaihtuminen” vaan vaihto! ) ei tosiaankaan ole mikään TEORIA!
Kyse on EU:n käskemästä kehityksestä, josta on Suomessa tehty virallinen, valtiollinen päätös! Tilanne ei ole niin paha kuin miltä se näyttää, vaan se on PALJON pahempi!
Kestävän kehityksen toimikunta hyväksyi Agenda2030 tiekartan – Kestävä kehitys:
https://kestavakehitys.fi/-/kestavan-kehityksen-toimikunta-hyvaksyi-agenda2030-tiekartan
https://um.fi/agenda-2030-kestavan-kehityksen-tavoitteet
Lainaus:
Kestävän kehityksen toimikunta hyväksyi kansallisen Agenda2030 tiekartan puheenjohtaja, pääministeri Sanna Marinin johdolla maanantaina 7. helmikuuta.
Tiekartta on suunnitelma siitä, millaisilla toimilla Suomi ja suomalainen yhteiskunta etenee kohti kestävän kehityksen toimintaohjelma Agenda2030:n tavoitteita. Tiekartan sisältämät kuusi muutosaluetta tulevat jatkossa antamaan sisällön toimikunnan työlle ja ohjaamaan yhteiskunnan osallistumista kestävän kehityksen edistämiseen.
***
Sivulta löytyy seuraava PDF-dokumentti: ”Kestävän kehityksen toimikunnan Agenda2030 -tiekartta”
https://kestavakehitys.fi/documents/2167391/109172057/Agenda2030+tiekartta,+FINAL+2022.pdf/75abd43f-abb2-9c45-2881-041d9736ad3a/Agenda2030+tiekartta,+FINAL+2022.pdf?t=1644589535363
Ja sieltä sivulla 177 kuvakaappaus maahanmuuttajien radikaalista lisäämisestä:
PS.: Mielenkiintoinen on myös tuo korostettu kohta, missä väestökehityksen kannalta ilmoitetaan keskeiseksi rikkoa heteronormatiivinen perhekäsitys.
*
NeuvostovaltiValtioneuvoston sivuilta:https://kestavakehitys.fi/agenda-2030
Liekö Suomen kielellä kirjoitettu milloinkaan tuota kuohkeampaa höttöä ?
Vettenhovi-Aspan kielitieteelliset satuilut tulevat mieleen vastaavana henkisenä ponnistuksena.
Tuo mainittu kannustaminen piparisuhteisiin lienee syntynyt yksinomaan feministien vaatimana ”puumerkkinä”.
Koko se juttu on ihan absurdi, sillä ihmisten ja tavaroiden maksimaalinen roudaaminen mantereelta toiselle on kestävän kehityksen vastaista.
Todellinen kestävä kehitys vaatisi paikallisten resurssien ja ihmisten suosimista.
Katso ja kauhistu:
Väestökello: https://www.xn--vestkello-v2a5r.fi/
Koulukone: https://yle.fi/a/74-20018233
Katso ja kauhistu:
Tulokone: https://yle.fi/a/74-20199493
Velkakello: https://velkakello.fi/
Katso ja kauhistu:
PISA: https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010034948.html
Suomessa on nykyisellään noin viisi miljoonaa suomalaista ja noin 700 000 suomalaisen veronmaksajan elättämää ulkomaalaista. SIKSI Suomi on tässä tilanteessa!
Kehtys kehittyy edelleen Kestävän kehityksen toimiikunnan ja Agenda 2030:n mukaisesti!
NeuvostovaltiValtioneuvoston sivuilta: https://kestavakehitys.fi/agenda-2030***
Vuonna 1990 Suomen valtiolla oli ulkomaanvelkaa 9,6 miljardia.
Vuonna 2025 Suomen valtion ulkomaanvelka nousee viimeisimmän budjetin mukaan yli 181 miljardiin!
( Pävitys edelliseen 2025-12-11, lainaus:
Suomen valtio ottaa 17,8 miljardia euroa lisää velkaa vuonna 2025, valtiovarainministeriö tiedottaa. Velan määrä on suurempi, mitä vuodelle on aiemmin budjetoitu.
Asiasta uutisoi ensin Helsingin Sanomat )
***
Suomella ole enää aikoihin ollut varaa maksaa edes tuon velan korkomenoja, vaan nekin on katettu ottamalla uutta velkaa! Jokainen ymmärtää, mitä tämä merkitsisi yksityisen henkilön tai yrityksen taloudenpidossa.
78% Suomen valtion ulkomaanvelasta on aiheutunut keh.avusta ja m.muutosta, vaikka jo presidentti Koivisto varoitti kattamasta niitä velkarahalla!
Noin 80% sossumasseista menee Suomessa ulkomaalaisille huijareille, joilla ei pitäisi olla mitään tekemistä maassamme! Juuri siksi se mummon asumistukikin piti ’leikata’ ja terveydenhuolto ajaa alas!
Olen ollut jo silloin kauhuissani, kun olin työelämässä estämässä väestönvaihtoa,
nyt näkisin painajaisia jos elämäni olisi vasta alkutekijöissään.
Sama täällä, nyt lähinnä lasten ja lastenlapsien puolesta hirvittää..
Hyvät herrat Einari ja Ilmarinen,
juuri maintsemistanne syistä suomalaiset eivät enää tee lapsia ja tämä on osaltaan koituva kansakuntamme tuhoksi! Meillä ei ole enää uskoa eikä toivoa tulevaisuuteen – niihin ei ole enää realistisia edellytyksiä, selkeät numerot ja tilastot todistavat tämän!
Mten erilanen onkaan ilmapiiri maassamme ja kansamme keskuudessa verrattuna hyvään 70-, 80- ja vielä 90-lukuunkin, jolloin kaikki näytti kehittyvän jatkuvasti parempaan suuntaan!
Nyky-Suomessa suuri joukko kansalaisia ei pysty työttöminä kustantamaan edes omaa eksistenssiään, Suomen nähdään muuttuvan lähitulevaisuudessa vääjäämättä valkoisille roduille elinkelvottomaksi ja paremmasta tulevaisuudesta ei ole enää minkäänlaista realistista toivoa, niin MIKSI suomalaiset tekisivät lapsia tänne kärsimään?
Me olemme jo hävinneet tämän pelin.
Lainaus:
Tuosta aiheesta tulin aikanaan tehneeksi myös laskelmia. Niiden mukaan muslimien määrä Suomessa ylittäisi miljoonan rajan vuonna 2037 ja ohittaisi kantasuomalaisten määrän eli 5,5 miljoonaa vuonna 2049. Laskelma perustui muslimien määrän prosentuaaliseen kasvuun vuodesta 1990, mutta viimeisten vuosien aikana heidän maahanmuuttoaan on rajoitettu, joten mainitut islaminuskoisten – ja heidän jälkeläistensä – määrät tullaan saavuttamaan myöhemmin.
Jatkuu:
https://professorinajatuksia.blogspot.com/2026/01/tanskalainen-todellisuus-ja-teemu.html
Nih. Silloinhan sitä kehityttiin ja muutittiin 1970-90-luvuilla, mutta lasten teko notkahti alle uusiutumisriman jo 1960-luvun alussa.
Wanhaan aikaan tuollaiset asiat hoidettiin mm. sahateollisuudessa kolmenkonstin menetelmällä…
-kolminkertainen palovakuutus
-kaksinkertainen kirjanpito
-yksinkertainen tilintarkastaja
Valtioiden välisissä suhteissa ei enää käy niin yksinkertaisesti,vaan sitoumuksin sidotaan keikki velkaantumaan korviaan myöten monikansallisille pankkiiriliikkeille,vakuudeksi annetaan kaikki waltiollinen omaisuus monikansallisten yritysten rahastettavaksi,tarkoittaa vesi,sähkö,maaperän mineraalit,korjausrakentaminen sekä päätöksenteko remonttien tarpeesta ja ajankohdasta…jne.
SINUN osasi on äänestää sekoomusta ja demareita+wiherwasenta siipeä ja istua pilkkopimeässä neukkukuutiossa jäätynyt vasen peukalo umpijäisessä perslävessä ta oikea peukku suussa,jos peukkua paleltaa voit aina vaihtaa niitä keskenään……viranommaiselle toimitetulla kaavakkeella luvan saatuasi tietenkin.
Samaan aikaan ylimystö ja eliitti kohottelevat samppakaljalaseja ja kumartelevat siwiästi toisilleen ja murjaanit viettävät kissanpäiwiä somaalimaassa pakkasta karussa waltion piikkiin,kesät taas puskaraiskaten myyrmäessä kun neljä(4) eukkoa ja 16 puikulapäätä kakaraa räkii kattoon ja koijaa walkosia mukuloita kulmilla,joka pillustaan ympäriweisatulla ämmällä tottakai oma sossuluukku firman piikkiin.
Sinä maksat työlläsi kaiken,senkin jukuripäinen siwistymätön impiwaaralainen harjastukkainen mulli.
Onneksi on lottowoitto olla suomaalainen.
Oi onnettomuutta..
Wähempikin onni olisi riittänyt.
Kantasuomalaisia on 4,5 miljoonaa ja ulkomaalaisia yksi miljoona.
Nostalgiaa berliinistä 1986 ja kertoo melko paljon onko.
Näkyy siellä puistonpenkillä yksi, kuin paha enne tulevasta.
https://youtube.com/shorts/fVYew6EFPB4?si=cqOD3YfMgA5SxeYC
Siihen aikaan Euroopassa ei vielä tarvinnut pelätä pandiittoja levähdyspaikoilla.
KOva työ palata entiseen. Tarvittaisiin todellinen euroopan johtaja. Ei lässytelyä.
Huva leheva aiheesta ” er ist wieder da” 😄
Niin kauan väestö vaihtuu, kun viimeinen veronmaksaja poistuu ikeen alta ja valtakunta vaipuu takaisin kivikauteen uusien kädellisten vallattua maan!
Onneksi olen sukuni viimeinen, nämä viimeiset aikani jaksan olla vaikka aidan seipäänä,
se väestön vaihto ei täällä puutteenperän perukoilla pakkasten aikaan ole näkynyt!
”Kivikauteen”, parahin hra. Einari?
Tässä näette Isänmaamme tulevaisuuden parin sadan vuoden kuluttua, olettaen että ilmasto lämpenee ennen sitä luvattua jääkautta. Päinvastaisessa tapauksessa selvinnemme helpommalla:
https://www.youtube.com/watch?v=w0xTat4PqSM
Olen sanaton! Oodi valtakunnan salissa kaltaisensa hyppi taannoin pöydillä,
kuulunee lajin rotumääritelmään!
Olisi pitänyt olla yksi äänestysvaihtoehto lisää: ”väestönvaihto on suunniteltua ja sillä pyritään sekoittamaan kansat, jotta niitä olisi helpompi hallita.”
Jatkumona tuohon kuuluu keskiluokan tuhoaminen, mikä onkin myös koko ajan meneillään. Kohta maailmassa on ainoastaan ns. monikulttuurisia valtioita. Niitä johtaa pieni joukko rikkaita ja kaikki muut ihmiset ovat (työn) orjia.
Millä tavoin hallitaan puoli-islamistista tilkkutäkkimaata, jossa useat eturyhmät kulttuurit taistelevat omasta elintilastaan ja omilla säännöillään? Rikollisliigat, fanaatikot ja yleensäkin eri yhteisöt lisäävät epävakautta loputtomiin. Poliisi, viranomaiset, poliitikot, järjestöt… korruptoituvat monikultturisoitumisen yhteudessä ja ovat sisäisten ristiriitojen repimiä.
Nyt jo ollaan menetetty hallinta, ja tämä on vielä pientä. Jossain kohtaa ollaan sellaisessa pisteessä, jossa superrikkaatkaan eivät enää ole turvassa ilman yksityisarmeijoita – eivätkä nekään loputtomiin suojele massaylivoimalta ja massojen fanaattisuudelta.
Jos se näyttää väestönvaihdolta, jos se kuulostaa väestönvaihdolta, jos se haisee väestönvaihdolta niin sehän on väestönvaihto. Kaikki näkee, että himmeähipiäisiä on Suomessa aina vaan enemmän, heikäläisten mölinää kuuluu entistä enemmän ja heikäläisten kakka haiskahtelee varsinkin uimapaikoilla aina vaan useammin. Mitähän siitä voisi päätellä.
Wanha ystäväni kaukaa kauniista Irlannista on kerta toisensa jälkeen raportonut vakavsta, kasvavista ongelmista maassaan EU:n alettua muutama vuosi sitten käyttää Irlantia rikkauden ja voimavaran kaatopaikkana.
Meillä Suomessahan sammakkoa on keitetty jo paljon pitempään, mutta Vihreällä Saarella ongelmat ovat alkaneet vasta muutamia vuosia sitten ja ne ovat nopeasti räjähtäneet käsiin tavoilla, jotka voimme helposti kuvitella. Irlannissa on myös ollut ihan oikeita ja toistuvia maahanmuuttovastaisia mielenosoituksia ja viimeaikoina on ajatus EU:sta, tuosta kansojen vankilasta eroamisesta saanut lisääntyvää kannatusta.
Mielestäni meidänkin tulisi viimeinkin harkita vakavasti samaa, sillä tämä on Suomelle ja suomalaisille elämän ja kuoleman kysymys!
*
Ireland Is Considering Leaving EU — The EU Is Tearing Apart
https://www.youtube.com/watch?v=1JBrmgii3W4
Ireland Is Considering Leaving EU Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=ziMh-Z2tMeU
*
Erin Go Bra!
On olemassa erittäin pätevä rautalangasta väännetty video/yksinkertainen informaatio, miten väestönvaihtuminen tapahtuu. Kyseisessä videossa Muistaakseni jollain pienillä palloilla näytettiin, miten väestö vaihtuu, kun sen annetaan tapahtua. En nyt piru muista, kyseisen klipin nimeä jne.
Se on katkera tosiasia eikä se ole teoriaa ollut koskaan missään ikinä.
Iranissa väestöä laitetaan multiin.
https://youtu.be/y9q4ktjATjo?si=hpdYfPOJRh5YtKbB
Trump ampuu sinne pian hienoa ja kaunista, kaikki pitkät parrat palaa.Ennen viikoloppua, ehkä jo ensi yönä.
Vuodesta 1979 on Iranissa menty ajatollah Khomeinin islamilaisella vallankumouksella, jonka ohjekirjana on toiminut Khomeinin kirja Ajatollahin ajatuksia. Kirja kannattaa lukea jos vain saatte sen jostakin käsiinne.
Ehkäpä tuolla on jo korkea aika uudelle vallankumoukselle.
***
Ajatollahin ajatuksia – Poliittisia, filosofisia, yhteiskunnallisia ja uskonnollisia kannanottoja.
Jean-Marie Xavièren ranskankielisestä tekstivalikoimasta suomentanut Armas J. Pulla. Hämeenlinna: Karisto 1980. ISBN 951-23-1655-2.
Joitakin otteita tämän merkittävän, islamin pyhän miehen mieltä askarruttaneista kysymyksistä:
”Mies voi hankkia seksuaalista
nautintoa vauvaikäisenkin tyttölapsen kanssa. Hänen ei kuitenkaan
tule yhtyä tähän, mutta anaaliseksi on OK. Jos mies yhtyy lapseen
ja vahingoittaa tätä, hänen tulee elättää lasta koko tämän
loppuelämän. Tyttöä ei kuitenkaan lasketa yhdeksi hänen
luvallisista vaimoistaan. Mies ei saa mennä naimisiin tytön
sisarten kanssa.”
***
”Tytölle on parasta mennä
naimisiin siinä iässä, että hänen kuukautisensa alkavat hänen
miehensä kotona kuin että ne alkaisivat hänen isänsä kotona.
Jokaiselle isälle, joka naittaa tyttärensä niin nuorina, on pysyvä
paikka varattuna paratiisissa.”
***
”Mies voi harrastaa seksiä
sellaisten eläinten kuten lampaiden, lehmien, kamelien jne kanssa.
Hänen kuitenkin tulisi surmata eläin orgasmin jälkeen. Hänen ei
tulisi myydä eläimen lihaa omassa kylässään, mutta lihan
myyminen naapurikylään on suotavaa.”
***
”Jos joku harjoittaa
anaaliyhdyntää lehmän, uuhen tai kamelin kanssa, niiden virtsa ja
lanta muuttuvat epäpuhtaiksi ja edes niiden maito ei enää sovellu
kulutettavaksi. Eläin tulee tällöin surmata mahdollisimman
nopeasti ja sen raato polttaa mikäli mahdollista.”
Kirja itse:
https://www.antikvaari.fi/k/ajatollah-khomeini/ajatollahin-ajatuksia-poliittisia-/000fc294df7e793858ca3c23?srsltid=AfmBOoo2FDl0m2wHkGP-lr97_O1-c448wJV3-Oz1Y5DBgBDQ8M8nfXNK
Noin kaksituhattamiljoonaa musulmaania pitää homeininhorinoita huoneentaulunaan.
Ilman Paavon mediaa, kantaisin edelleenkin säkillä valoa pirttiin!
Ruotsi on islamilainen kalifaatti jo vuonna 2050. Suomi tulee perässä. Väestön annetaan vaihtua.
Suurin syy on vihervasemmistolaisten puolueiden vallanhimo. Kun kaikki saavat äänestää kuntavaaleissa niin mamujen kautta nämä puolueet saavat valtaa.
ihmiset vaihtuu kehitysmaiden kultuuri lähetteihin.
-ainakin siltä näyttää , on lääkärin todistus
näkökyvystäni. väestön vaihto on huonontanut
elämistä kaikilla suomalaisilla, tällainen paha
ilmiö pitäisi vaihtaa kehitys maalaisten paluuseen
välittömästi.
Tämähän on sitä työperäistä maahanmuuttoa eikä mitään väestön vaihtoa.. lähtevät kotiin sitten kun työt on tehty.. eli eivät koskaan mene töihin.
vaihtuu pikkuhattujen vaihtamana. Ei lopu muutoin kun vaihtajat eliminoimalla. Kaikki muut toimenpiteet parhaimillaankin ainoastaan hidastaa yli 100 vuotta sitten laaditun operaation toteuttamista.
Ei se mikään salaliitto ole. Se on tilasto.
Tilastojen mukaan meidätkin vaihdetaan pikkuhiljaa muslimeihin ja viidakon kädellisiin.
Väestönkasvu afrikassa on sitä luokkaa ettei siellä riitä mitkään luonnonvarat elämättämään sitä sakkia. Siksi ne tulvivat Eurooppaan ja samalla tekevät Euroopasta afrikan.
Gaddafi sanoi joskus eläessään ettei eurooppaa vallata asein vaan naisten kohtujen kautta.
Hemmo oli oikeassa.
Oli itse asiassa Gaddafin Algerian-kollega Houari Boumedienne joka tuon lausui.
Olisivat Bume ja Gadda nyt ihmeissään katsoessaan mitä tapahtuu ja miten:
Ei Eurooppaa vallatakaan musliminaisten kohduilla vaan Lännen yliopistotyttöjen pilluilla.
Musliminainen makaa jalat levällään Lännen synnytyslaitoksella.
Lännen yliopistotyttö makaa jalat levällään sen musliminaisen miehen sängyssä.
Eniten ne ihmettelisivät, miten ennen niin voimakkaasta, alempia rotuja imperiumeissaan hallinneesta euromiehestä on voinut tulla tuollainen vätys, ettei yritäkään estää.
Eihän tuota teoriaa kukaan muu tunge joka paikkaan kuin valtamedia ja SDP sekä viherkommarit. Sen huomasi, kun Iltalehti haastatteli Keskisarjaa, niin väen väkisin yritettiin saada Keskisarja (myöntämään) sanomaan, että kysymyksessä on nimen omaan salaliittoteoria, koska jopa supo on näin todennut ja äärioikeisto käyttää sitä oikeuttaakseen toimintansa. Keskisarja vastasi kyllä hyvin, että ei ole missään tällaista teoriaa tavannut käytännössä eikä tunne ketään kuka olisi tavannut. Mutta eihän toimittaja sitä tietenkään uskonut, vaan tietysti itsekseen höpisi, että kyllä se on Keskisarjakin, joka tällaista teoriaa esittää.
Tilastollinen fakta, eikä se ole myöskään mikään luonnonvoima joka vaan tapahtuu, vaan se on poliittinen valinta. On myös ideologisia esimerkiksi soroksen ”kansalaisjärjestöjä” joilla se on ihan tavoitteena.
Ei islamistit tai rättipäät tätä maata valtaa ellei siihen anneta lupa.
1. Suomalainen nainen voi tuntea ihan mitä tahansa kiimaa neekerin tai arabin kanssa mutta silti hän on vaan käyttötuote.
2. Ei neekerit tai arabit ole valmiita aseisiin. Noita housuun kusioita ja paskojia on tullut aika paljon nähtyä.
3. Neekerit tai arabit eivät koskaan ole kyenneet luomaan toimivaa yhteiskuntaa. Niillä ei vaan äly riitä.
Ei mua kiinnosta vittuakaan mitä jossain Helsingissä on tilanne. Se on ihan itseaiheutetta.
Se kiinnostaa minua kuka tulee täällä maalla ovelle.
Ei ole kyllä ketään näkynyt vuoden 2007 jälkeen.
Se oli FSB:n lähettämä ”taulukauppias”.
Olin vielä silloin aika tärkeässä virassa.
Vedin siinä vaiheessa ”taulukauppiasta” suoraan turpaan kun se laittoi kavion oven väliin.
Hemmo hyppäsi odottavaan autoon ja ehdin repiä siitä yhden peilin irti.
Toki tein tästä ilmoituksen silloiseen vastatiedusteluun.
Heidän arvioinsa oli, että joko rikollisten tai jotain muuta tiedustelua.
Eipä ole ketään näkynyt tuon jutun jälkeen.
Nyt on metsästysaseita kotona joten se nostaa kynnystä tulla ovelle vaatimaan ihan mitä tahansa.
Perintesesti on vätetty, että jos väestön keskmääränen äo on 90 pistettä tai alle, se ei yksnkertaisesti pysty luomaan eikä ylläpitämään demokraattista järjestelmää.
Myös muita lukuja on esitetty.
Ei ole tullut käytyä noissa ÄÖ testeissä mutta gradu on suoritettu, vaikkakin vähän rimaa hipoen. Oli aikoinaan pakko sekin hoitaa. Ei noi yliopistelliset pakkosyötöt ole koskaan olleet meikän ammatissa hyödyksi.
Enemmän oli hyötyä siitä kun aikoinaan poikalyseossa Santahaminassa purettiin ja koottiin rynkkyä silmät sidottuna poteron pohjalla. Siitä on ollut arvaamatonta hyötyä.
Youtube voi katsoa mitä EUn kaupungeissa tapahtunut , esim. Saksa, Ranska, Suomi seuraa perässä nopeasti.
Mullistuksia Australiassa: Takautuvaa ( perinteisesti laittomana pdettyä ) lainsäädäntöä, sensuura ja melvaltaisuuksia viiden vuoden vankeustuomion uhalla. Uutnen ei kerro, tarkoittavatko lakimuutoksen myös raakalaismaisen ja väkivaltaisen islamin keltämistä!
Lainaus:
Uudet lait hajottivat Australian tunnetuimman kansallismielisen järjestön
14.1.2026
National Socialist Network ja sen rinnakkaisprojektit lopettavat toimintansa Australian uusien vihalakien vuoksi.
Australian tunnetuin kansallisradikaali järjestö, National Socialist Network (NSN), on ilmoittanut hajottavansa toimintansa kokonaisuudessaan, uutisoi Noticer. Päätös tehtiin sen jälkeen, kun liittovaltion hallitus julkaisi luonnoksen uudesta Combatting Antisemitism, Hate and Extremism Bill 2026 –lakipaketista, joka sisältää ns. Prohibited Hate Groups -säännökset. Lakien myötä viranomaisille annetaan valta kieltää järjestöjä, joita epäillään viharikosten edistämisestä tai niihin osallistumisesta – myös takautuvasti, ilman rikostuomioita.
—
Lakien sisältö
Uusien lakien mukaan viiden vuoden vankeusrangaistus voi odottaa henkilöä, joka julkisesti yllyttää vihaan toista vastaan rodun, värin, kansallisen tai etnisen alkuperän perusteella. Lait koskevat myös menneitä tekoja, jotka eivät olleet aiemmin rikollisia, mikä tekee niistä poikkeuksellisen ankaria ja takautuvia.
Jatkuu:
https://www.kansalainen.fi/uudet-lait-hajottivat-australian-tunnetuimman-kansallismielisen-jarjeston/
NSN siis itse lopettaa toimintansa. Luultavasti menevät maan alle. Toimivat tutkan alapuolella. Parantaako se NSN:n vastustajien tilannetta.
Jos NSN ei saa esittää ajatuksiaan julkisuudessa, niitä ei myöskään voida kumota. Tällöin NSN:n vastustajien pitää keksiä omasta päästään mitä NSN haluaa ja hyökätä rajusti itse keksimäänsä olkiukkoa vastaan. Alkaa myös syyllisten etsintä, koska tarvitaan oikeutus vastustamiselle. Syntyy ilmiantokulttuuri.
Sionistipuolue PS ajaa tätä myös Suomeen
Näkeehän sen jo helvetti paljaalla silmälläkin ettei Suomi tai läntinen Eurooppa ole enää ennallaan kun kadunkuvaa pelkästään katsoo. Rikollisuuskin on muualla Euroopassa siirtynyt tulijoiden hallintaan, poikkeuksena ehkä Italia.
Parahin hra. Anon,
valitettavastii tilanne on Italassa nykyään yhtä hirveä tai hirveämpi kuin muuallakin. Nimenomaan Italiaan tai Espanjaanhan nämä petuiinihintut ensimmäiseksi maihinnousun suorittavat suoraan Barbaarirannkolta veneillessään.
Vanha ystäväni ja entinen liiketuttavani Pohjois-Italiasta muistaa kirota nitä ja kauhstella tilannetta joka kerran ottaessamme yhteyttä. Kertoi jo vuosia sitten, että isommat koirarodut ( vaikka kaikkihan tietävät, ettei rotuja ole olemassa! ) ovat omituisesti kasvattaneet suosiotaan kaikkien omakotiasujien keskuudessa.
Tiedän, mutta ammattirikolliisuuden kuninkaita taitavat edelleenkin olla paikalliset mafiosot. Jos se nyt olisi jotenkin sen parempi asia. Muualla länsi-Euroopassahan – Suomea vielä lukuunottamatta – alamaailman hallinta on pitkälti ulkomaalaistaustaisten heiniä. Itäblokin ammattirikollisuus on sekin samalla lailla koko läntisen Euroopan riesa.
Iran
https://youtu.be/5AYvrbv5g3U?si=2FgZd2sFHVbJnGTu
Väestön vaihtumisesta varoitteli Gaddafkin todetessaan, että muslimit ottavat Euroopan ampumatta laukaustakaan naistensa kohduilla. Tämä on menossa koko ajan, mutta kansat ovat sille sokeita ja media sekä poliitikot piilottavat tätä tosiasiaa kaikin keinoin.
Media ja poliitikot huijaavat kansansa kadoksiin. Mahtavat olla ylpeita itsestään, ainakin siihen asti, kun huijaus ja sen kataluus sekä rikollisen alhainen moraali tulee kansan tietoisuuteen.
https://rmx.news/article/he-is-possessed-by-a-devil-muslim-teacher-fired-after-filming-and-threatening-disabled-pupils-while-performing-quran-based-exorcisms-in-sweden/
Siitä paavolle tutkimista