Suomen vankilat täynnä ulkomaalaisia raiskaajia


Vantaan vankilaa.
Rikosseuraamusviraston mukaan ulkomaalaiset huumausaine- ja seksuaalirikolliset täyttävät Suomen vankiloita.

Suomen vankiloissa oli vuonna 2025 keskimäärin 3 545 vankia, joka on nousua edellisvuodesta viitisen prosenttia. Kuluvana vuonna nousun odotetaan olevan edelleen samaa viiden prosentin luokkaa.

Huomattavaa on se, että suomalaisten vankien määrä ei kasva, vaan kasvu johtuu lähes yksinomaan ulkomaalaisista vangeista. Viime vuonna ulkomaalaisia vankeja oli 839 vankia, joka on nousua edellisvuodesta 22 %.

Yleisesti yleisin vankeuteen johtanut rikos on väkivaltarikos, vaikkakin väkivallasta istuvia vankien määrä on vähenemään päin. Seuraavaksi tulevat huumausainerikokset sekä erilaiset omaisuusrikokset. Neljännellä sijalla ovat seksuaalirikokset.

Ulkomaalaisilla vangeilla seksuaalirikokset korostuvat merkittävästi. Noin puolet ulkomaalaisista vangeista istuu huumausainerikoksista ja neljännes seksuaalirikoksista. Ero on merkittävä, sillä yleisesti seksuaalirikosten osuus neljäntenä on reilu 10 prosenttia vangeista, niin ulkomaalaisilla tosiaan 20 %.

Lähde: Rikossseuraamusviraston tiedote.

Tulevaisuuden trendi on siis eittämättä vankiloissa istuvat ulkomaalaiset raiskarit ja itsensäpaljastelijat.

 


87 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
suomi haisee

Yhään ei nyt ole poliitikot huolissaan, kyllä me kiltisti maksamme nämäkin viulut.Takavuosina syynättiin vankilukuja tarkasti ja yritettiin hillitä vankeinhoitomenoja. Voisiko juhana vartianen toimittaa vielä torkkupeittoja ja punaviiniä vankiparoille..

matti m

Jos yhden vangin päivä täyshoidossa kustantaa vaikka 250 euroa, niin noi jakamattomat ihmisarvot ja huippuosaajat kustantaa veronmaksajille vuodessa noin 90 miljoonaa euroa. Mutta ollaanhan saatu sentään ihania ruaanlaitto- ja pelihetkiä. Suomen nuorille ja lapsille huumeet, naisille ja tytöille ihania raiskauskokemuksia. Niistä se elämän sururi onni koostuu.

Eko

Tarkoitat rikkautta!

Fatwantarkistaja

Ja me tienaamme, nyt tulee rahaa! 90 miljuunan sijoitus tuotti juuri 80 plussaa. Mitkään idioottimeklarit eivät osaa duunaan helppoo massii, niinku me.

mari

Kun nyt vähän kaikesta leikataan niin miksei vankeinhoidosta? 250 eurosta voisi leikata satkun pois. Leikataanhan vanhusten palveluaterioistakin lihan määrää, taas oli kirkuvat otsikot vanhustenhoidon surkeasta tilasta. Itse asiassa, vanhusten hoitoon käytetään huomattavan paljon vähemmän rahaa per vuorokausi kuin vankeihin. Ymmärrän ettei sitä ehkä voi laskea yhden suhde yhteen, toisaalta en ymmärrä…

Taulu-tv:t selleistä veks, tuokoon jokainen vanki oman telkkarinsa jos haluaa sellaista katsella ja vankilan ateriat voisi tilata samasta palvelusta kuin vanhusten palveluateriat. Vangit voivat täydentää ruokavarastojaan omalla rahalla silloin kun on kanttiini auki.

Qroquius Kad

Ei niin voi tehdä, koska Suomen kansa ei halua niin ja osoittaa sen taas ensi keväimellä äänestämällä Viisi V**ittua takaisin valtaan.

Riku Laine

Hieman pohdintaa. Mahtaisiko olla niin että suvakkinaiset, miehet ja epämääräiset (jotka eivät sukupuoltaan tiedä) eivät levitäkään niitä jalkojaan yhtä avoimesti tyyliin pullaa, pillua ja persettä?
Ählämit ovat sitten tulleet siihen tulokseen että otetaan väkisin tai muuten vaan tykkäävät raiskailla?

Jippos123

Ei johdu siitä vaan siitä, että ihmisoikeuksien nimissä näitä raiskaavia elukoita lampsii maahan edelleen kymmeniä tuhansia per vuosi.
Niiden silmissä länkkärinainen on koiran tasolla oleva huora jonka saa raiskata. Demla komppaa ja pitää huolen siitä, että rangaistus tulee aina asteikon alapäästä ja ulos maasta ei voi potkia kun ne ihmisoikeudet ja muut lässynläät.

dr.flipflop

.

TheStat
mari

Mielenkiintoinen karttakokoelma. Etenkin ÄO kartta ja ”ihon sävykartta”, mutta loput eli raiskaus – ja murhatilastot ovat auttamattomasti vanhentuneet 15 vuoden aikana.
Nykyisin Etelä-Amerikan murhapääkaupunki on Ecuadorin Guyagil.

Sinne ovat levittäytyneet – ketkäpä muutkaan – kuin Kolumbian ja Perun huumekartellit ja jälki on sen mukaista: maassa harkitaan nyt samanlaista systeemiä kuin San Salvadorissakin, eli alaikäisillekin elinkautistuomio koska tällä hetkellä barrioissa isot pomot käyttää alaikäisiä palkkamurhaajia ihan niin kuin esim Ruotsissakin. Venezuelassa murhatilastot ovat olleet jo useana vuonna peräkkäin laskussa.

Qroquius Kad

Nothing personal, just business, sanoi Michael Corleone.
Huumekartelleissa ei ajatella väkivallasta niin eikä oikein muutenkaan, vaan murhataan murhaamisen ilosta.

Last edited 4 kuukautta sitten by Qroquius Kad
K. J. Pitkä

Kuvassa on Suomen vankiluku 1970-luvulla.
Määrää vähennettiin myöhemmin radikaalisti kun oltiin luulevinaan että elintason nousu kuihduttaa rikollisuuden pois kuleksimasta.
Viimeistään nyt maailman tultua oikein joukolla kylään saatetaan joutua vähitellen palaamaan kohti noita lukemia.

Vankiluku
Last edited 4 kuukautta sitten by K. J. Pitkä
dr.flipflop

https://fi.wikipedia.org/wiki/K._J._L%C3%A5ng

Jäljet johtavat DEMLA:an…

K. J. Pitkä

Tuo aate olisi voinut toimia mikäli ihmisluonne olisi toivotun kaltainen ja kovista kehitysmaista olisi otettu korkeintaan kourallinen turvapaikanhakijoita.

Tulemme näkemään poliittista kipuilua kun rakennetaan lisää vankiloita ja harkitaan ”nokialaisen nuoriso-ohjaajan” kutsumista eläkkeeltä takaisin kenttätöihin.

Harry

Långin peruja oli 74 voimaantullut RTA paketti jossa poistettiin yhteiskunnan vastuu orjilta,samalla kewennettiin kaikkea kyttäysmentaliteettia…helpotukset alkoivat näkyä asenteissa 84 paikkeilla..nykyisin saa kulkea vapaana sekapäiset hörhöt ja julkirunkkarit mutta vääristä mielipiteistä tulee penaltia.
Julkirunkkaavaa neekeriä ei saa kukaan kuriin tai maasta pois,murhakopla PLOta saa ihannoida ja liputtaa,mukulat hullutetaan wokehöperöiksi ettei kakarat enää tunnista itteensä kuin Kodin Suuresta Lintukirjasta,mutta Jumalan sanan siteeraamisesta hiillostetaan vuosikausia.

img_1_1763969323579
Pasi T

Kaikki ulkomaiset ehdottomaan vankeuteen tuomitut rikolliset pitäisi karkoittaa kotimaahansa välittömästi vankeusrangaistuksen jälkeen, ja lisäksi maahantulokielto EU alueelle 15 vuodeksi.

horrible_harris

Millä perusteella vain 15:ksi vuodeksi? Kuulostaa ihan suvakkimeiningiltä.

mari

Minusta ikuinen tulokielto EU:n alueelle.

X

Kuulostaa hyvältä ja ihan kohtuulliselta.

Aina saa unelmoida

Ainakin seksuaalirikoksista ja vakavista väkivaltarikoksista tuomitut. Samoin kansalaisuudet perua näiltä jos sellainen virhe on jo ehditty tehdä. Mihin me muka tarvitsemme ihmisiä, jotka halveksivat ja vihaavat kantaväestöä siihen mittaan? Heitetään ne vaikka Ruotsiin jos ei kotimaansa ota takaisin.

Qroquius Kad

Juuri tästä syystä Suomen kansalaisuutta ei pitäisi myöntää mitenkään muuten kuin kaksoiskansalaisuutena.
Ensinnäkin se estää laittomia maahantunkeutujia saamasta kansalaisutta minkään valtion passin puuttuessa.
Toiseksi se mahdollistaa Suomen kansalaisuuden peruuttamisen ja maahantunkeutujan palauttamisen takaisin omaan maahansa, jonka kansalainen hän todistettavasti on.

Nykytilanteessa on toki yksi lysti miten tehdään vai tehdäänkö mitään, koska ne jotka näistä asioista saavat Suomessa päättää rakastavat sokeasti maahantunkeutujia ja vihaavat suomalaisia.

mari

Sama trendi on ’huomattu’ myös Saksassa. Raiskauksien määrä on suorastaan räjähtänyt viiden viimeisen vuoden aikana ja vankilat täyttyvät kehari raiskureista. Berliner Zeitung epäili syyksi ”ilmoituskynnyksen laskemista”…huoh, tuo vanha kulahtanut kikka jolla yritetään sumuttaa kansalaisia. Luulin jo, ettei tätä älyvapaata tekosyytä kehdattaisi enää käyttää, mutta niin sitä vaan erehtyy…

Last edited 4 kuukautta sitten by mari
torrehaa

Aikamonta korttia on jo käytetty puolustelemiseen..

Ilmoituskynnys
Koti-ikävä
Äidin kaipuu
Sexuaalinen pakkotila
Suostumus oli molemminpuolinen
Ei tiennyt ettei saa..
Luulin wanhemmaksi
Ei huomannut että oli jo 96 mittarissa
Kotimaassa yleinen tapa
–
–
–
jne…

risti-8
Eko

Aika yleisesti nykyään vetäistään esille ’natsikortti’. Kaikki jotka ei ole saman suvakkokomukkaviheragendan takana on natseja.

Harry

Punahilkat kaiken takana.

img_1_1773906321107
mari

Natsikortti on kulunut puhki…mutta kyllä ne sitä(kin) vielä jaksaa käyttää.

Että ne jaksaakin jankuttaa näitä samoja fraaseja vuodesta toiseen. Millaisia ihmisiä ne oikeasti on? En totisesti haluaisi istua lentokoneessa 14 tunnin lennolla näiden ihmisten vieressä, nehän on täysin tyhjäpäitä…

mari

Eikös se ollut ”seksuaalinen hätätila” ja sen sanoi joku Turun Yliopiston naisprofessori?

Tästä on niin paljon aikaa etten nimeä muista enää mitenkään netistähän senkin nyt löytäisi mutta olkoot.

Listaan voisi vielä lisätä: apeat verhot, vanha pleikkarimalli, valtaväestön julmuutta hipova rakenteellinen rasismi joka tunkeutuu kaikkialle matun-paran elämään, jouduin Kelassa jonottamaan ja minusta se oli rasismia (viittaan tällä eu:lta rahaa huijattuun ”tutkimukseen” joka oli tosiasiassa pelkkä fiilispohjainen kysely ja luultavasti kyseltävätkin olivat ”tutkijoiden” frendejä, minusta kyseessä oli silkka huijaus), ”no ku se tuttö lähti mun muka”, nämä luvut johtuvat tilastointitavan muutoksista (tätä on käytetty Suomessa monta kertaa ja myös Berlinger Zeitung käytti sitä ”ilmoituskynnyksen muutoksen” ohella. Numerot eivätkä tilastot valehtele jos ne on tehty oikein ja niitä tulkitaan oikein), ku ne ei antanut mulle mun raha!, jne jne…

Tosiasiassa matu raiskaa siksi koska se on tullut länteen pitämään hauskaa ja kristillisen h****an voi muslimin näkökannasta raiskata milloin huvittaa. Lisäksi vielä täysin lepsut rangaistukset.

Montako kertaa olette kuulleet muslimiäijän raiskanneen muslimitytön?

torrehaa

Meinasi unohtua…

puuro-on-pashaa
mari

Suomessa on parasta puuroa mitä vain löytää saattaa. Espanjalainen puuro on ihan oikeasti pskaa mutta olen sitäkin syönyt nikottelematta silloin kun on ollut tarjolla.

Muistan kun näille tunkeilijoille vietiin jollain catering pakettiautolla kiireesti korvaavaa ruokaa puurokeissin tapahtuessa…siis jumaliste, voiko vielä alemmas vajota nöyristelemällä tuolla tavalla??? Jos minä olisin saanut päättää, olisin sanonut että jos ei puuro kelpaa, sen voi jättää ihan hyvin syömättä ja paastota niin pitkään kuin huvittaa.

Katsotaan sitten alkaako puuro maistumaan muutaman päivän jälkeen…

invaasio

Satuin itse olemaan todistamassa ko. matumarssia. Kaikki kunnia kuitenkin Oulun PolPolle, joka hyvin nopeasti keräsi paikalle mellakkaosaston, eikä homma eskaloitunut sen pidemmällle.

Vuosia tapahtuman jälkeen puurokenraalia näkyi muutamia kertoja paluttamassa pulloja keskustan supermarketin automaatille – liekö sitten itse juonut vai keräillyt puistosta.

Puuro oli kuitenkin maistunut, sen verran paksussa kunnossa näytti olevan.

Lienee nykyään palannut entisiin hommiin irakilaisiin militiajoukkoihin, vai onko kellään parempaa tietoa?

Eipä tuo mitiä

Ei ne uskalla raiskailla ”ruskeita” ja arabityttöjä – paitsi tietysti turvallisesti pakkoavioliiton satamassa – koska näiden vanhemmat tulevat kostamaan oikeasti sinne omalle kotiovelle koko klaanin kera astalot kädessä.

Ihan hyvin tiedostavat ja ovat sen ääneenkin monta kertaa sanoneet, että kantavalkonaama on helppo ja riskitön uhri. Ja muutenkin pelkkä arvoton vääräuskoinen huora, jonka raiskaamisesta ei seuraa edes mitään. Kukaan ei välitä, kukaan ei puolusta, ketään ei kiinnosta.

mari

No juuri tätä tarkoitin. Nämä ovat klaanikansoja eikä toisen klaanin jäseniin kosketa, muuten seuraa kosto. Avioliiton sisäisiä raiskauksia matujen keskuudessa, niitä lukuja emme saa koskaan tietää. Siinä kulttuurissa vaimo pitää suunsa kiinni.

Eipä tuo mitiä

Norjassa annettiin 6 kuukauden vittuilutuomio, koska tekijällä oli niin alhainen älykkyysosamäärä. Briteissä taas kolme päivää maassa ollut 14-vuotias Iranilainen ”hädänalainen” passitettiin ”suostumuksellisuus ja sallitut rajat”-kursseille rangaistukseksi teinitytön raiskaamisesta.

Vittu että ihmisiä keitetään Euroopassa kovalla liekillä.

mari

Norjan tapaus oli tuttu, mutta tuo brittien tuomio ei. Toisaalta se ei yhtään yllättänyt.

Briteistä on kuoriutunut oikeita supersuvakkeja.

Fatwantarkistaja

Äärimmäisen pakolaiskiimainen lortto, Otto Meri myöskin oikeuttaa raiskaukset ilmoituskynnyksellä ja naisten rassismilla. Täyspasko ukko.

mari

Ai jaahah, tämä on mennyt minulta jotenkin ohi.
Jos tuo pitää paikkansa, olen kanssasi 110 prosenttisesti samaa mieltä.

Täytyy vähän tutkia ja googlata tuon m****n nimi.

torrehaa

Taas loistava syy pysyä pois Talosta,vaikka aikoinaan sanottiinkin että tiilitalossa asustelee onnellinen perhe.
Vois tulla linnashampoosta tippa linssiin jos wanhoilla päivillään joutuisi linnassa mehmedin poikaystäväksi?

kakola-1.0
Nuutti

Kokoomuksen kehitysmaista kokoamaa työvoimareserviä se vaan on. Ja lisää ollaan touhuamassa, elinkeinoelämä vaatii ja kykypuolue toteuttaa toiveet. Saaneeko touhuttua sitä 45000 vuodessa se tässä on niin jännittävää. Jos ei saa niin Suomi romahtaa saman tien.

mari

Saamme kunnon uuden satsin jännittäviä afgaaneja, irakiaanoja, somaliaanoja, eritreaanoja & pajeetteja.

Mikä muka voisi mennä vikaan?

Nuutti

Vikaan voi mennä kaikki tai ei mikään. Eli jos olisin äärisuvaitsevainen nykyisessä Suomessa niin eläisin todella hienoa aikaa ja olisin varma siitä, että tulevaisuus tuo tullessaan pelkkää hyvää maahanmuuttajien muodossa. Mutta kun tulee oltua äärimmäisen antisuvaitsevainen niin tietää, että nykyisen menon jatkuessa tulevaisuus tuo tullessaan – lievästi sanoen- pelkkää pjaskaa tähän(kin) maahan.

mari

Em. mainittujen etnisten ryhmien saavutuksia voidaan tarkastella jo tulleiden tunkeilijoiden tilastojen valossa niin Suomessa kuin muissa Pohjoismaissa ja koko Euroopassa.

Se on se mistä itse en pääse yli. Näitä pitää aina vaan saada lisää vaikka voidaan kiistattomasti todistaa kuinka massiiviset sosiaalimenot edellä mainitut keharit aiheuttavat, tuovat mukanaan kovan luokan rikollisuutta ja muita sosiaalia ongelmia, tuovat kaduille sen kaiken älämölön, rääkymisen, kirkumisen jne ja lisäksi tietysti islamin uskon joka aiheuttaa lukuisia ongelmia ja niitä onkin jo saatu melko lailla.

Kuvitteleeko EK oikeasti saavansa tästä porukasta jotain korkeakoulutettua huippuosaajia? Jos kuvittelee, niin ne ovatkin tyhmempiä siellä kuin alunperin luulin.

Nuutti

Ei talouseliittiä tyhminä voi pitää, mutta ahneina kylläkin. Ahneuteen perustuu tämäkin kehitysmaalaisten maahan haaliminen. Perimmäinen tarkoitus koko hommassa on, että rikkaat rikastuu. Stalin teki myös tätä väestöjen sekoittelua, että sai kaadettua elämäntavan perusteet eri väestöryhmiltä. Näin toimitaan Suomessakin ja lopputulemana on epäluuloista rinnakkaiseloa joka välillä puhkeaa väkivaltaisuuksiin eri ryhmittymien kesken. Roskaväeksi luokiteltujen tapellessa keskenään eliitti viettelee mukavaa elämää suojamuurien ja vartioiden suojaamana. Jännästi vaan on saatu iso joukko suomalaisia mukaan tekemään työtä sen eteen, että kotimaa paskotaan totaalisesti. Luvassa on palkkojen alennuksia, hintojen korotuksia, yhteiskunnan turvaverkkojen poistoja. Tavallaan nostetaan rimaa jonka yli on päästävä selvitäkseen jokapäiväisen elämän kustannuksista ja jos ei riman yli pääse niin huonompi homma. Tulevaisuuden yhteiskunta ei pudokasta auta. Maahanmuuttajat on tietysti vielä kaikkien etujen nauttijoita, mutta sillekin tulee piste. Tai mäne tiijä miten tässä maassa käypi

mari

Pohjimmiltaan tarkoitin juuri sitä, että joku on valmis pilaamaan oman maansa hyvin pienen ryhmän etuisuuksien vuoksi, ja vieläpä sellaisen ryhmän joka on jo etuoikeutettu.

Minulla ei ole rikkaita tai rikastumista vastaan yhtään mitään, mutta jos sen puitteissa aletaan tuhoamaan omaa kotimaata, kantani muuttuu päinvastaiseksi.
Ensin tulee oma Kotimaa ja sen kansan hyvinvointi.

Sen jälkeen voidaan keskustella muista jutuista.

Nuutti

Allekirjoitan täysin näkemyksesi

Lord Jim

Talouseliittikin on wokeltajien narratiivin vankeina, eivät ne uskalla sitä haastaa – päinvastoin, vaihtavat tuotemerkkejä heti kun joku aktivisti hiukan älähtää ja nostaa rasistikorttia.

Ei oikeasti kukaan todella voita mitään kehitysmaamaahanmuutolla, ei lyhyellä eikä varsinkaan pitkällä tähtäimellä – eivätkä ne tulevaisuuden vartioidut eliittialueet pysty estämään fanaatikkojen massoja mitenkään, etenkään jos meinaavat vääräuskoisina pysyä.

Kaikki ovat nyt vain paskat housuissa ja toivovat että kyllä se siitä joskus jotenkin sutviintuu…

torrehaa

Maassa on PS polliisiministeri mutta edes sitä julkirunkkaria ählyä ei saa poistettua..
Mikähän arwo silläkin kirjaimellisesti kultamunalla lieneekään esim elinkeinoelämän kannalta,paitsi ehkä se että edustaa elinkeinoelämän arwopohjaa runkuttelemalla julkisesti joka mahdottomassa ja mahdollisessa tilanteessa?
Polliisin kertoman mukaan porttikongeissa kaupoissa kannettaessa maijaan maijan takaloosterissa putkassa pahnoilla…paitsi ehkä jalka ja käsiraudat selän takana..muutoin aina pamppu mustissa kätösissä..entuudestaan jo raiskauksestakin tuomittu,täällä vaan elätettävänä..

pamppu-ja-kasiraudat
Last edited 4 kuukautta sitten by torrehaa
mari

….? Siis kenestä on kyse?

Qroquius Kad

Tästä vemppumaakarista:

https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=51012

Kävelevä vatkuli olemassa.

mari

Kyllä osaa olla kuvottava. Tämä on kai sama tyyppi josta Pt-mediakin kirjoitti kerran jutun. Tällaisia kutsutaan ’pervertido’ tai ’viejo verde’ sanoilla VEN slangilla.
Ei ole koskaan tullut vastaan, mutta jos tällainen tyyppi ilmestyisi huudeille latinoamerikoissa, se saisi sellaisen muistutuksen ettei unohtaisi sitä päivää enää koskaan.
Siellä päin maailmaa tällainen käytös otetaan loukkauksena koko hoodia kohtaan.
Luultavasti ne pyörii jossain keskustan neutraalilla alueella.

Harry

Lehdissä oli pitkät pärinät jostain murjaanista joka ensin oli tuomittu raiskailuista ja nyt on vaivana kaupungilla..tumputtelee julkisesti joka mahdottomassa paikassa..vähä on kopissa ja sitten taas samoihin käsitöihin kadulle ja julkisiin paikkoihin…
Pollarit oli kertoillu ettei tumputus loppunu missään kohdassa vaan jiveä weivattiin joka vaiheessa..

Last edited 4 kuukautta sitten by Harry
mari

No mutta! Tämähän taitaa olla se sama vempauttaja josta Paavokin on kirjoittanut joskus jutun. Eikä tästä nyt niin hirveän kauaa ole…mielestäni joskus ehkä viime syksynä. Kyllä tähän maailmaan mahtuu kaikenlaista. Ehkä tuon paikka olisi psykiatrisessa hoidossa.

torrehaa

Ei taida enää mahtua hoitoon,laitokset on täynnä identiteettikriisissään sekoilevia pimpsahäiriintyneitä mukuloita…… ja maailmanlopun tuloa tuskailevia aikuisia sekä muita kaappidemariaatteen ja wappusatasen pettämiä ”aikuisia”

maailmanloppu-tulee-tanaan
Last edited 4 kuukautta sitten by torrehaa
Taponen

Ei Suomen vankiloissa ole ulkomaalaistaustaisia henkilöitä.

Eko

Tottahan tuo on!
Kaikki ovat Suomen kansalaisia, espoolais/turkulais/oululais/helsinkiläis/jne. miehiä.

Boltteri

Kuinkahan hirveää ja vaikeaa on olla muslimiraiskaaja vankilassa, kun osastolla on 90% samanlaisia? Sehän on vaan mukavaa oleskelua kavereiden kanssa. Saa puhua omaa kieltään, syödä kunnolla, bodailla ja pelata pleikkaria. Välillä vähän teeskennellä rukoilua ja muuta tekopyhää muslimipaskaa. Öisin voi Mohammedin kanssa harrastaa kunnon muslimihomoiluakin. Paremmat oltavat kuin omassa kämpässä Vantaalla.

mari

Nämähän ovat kaikki lisko-osastolla nokkimassa. Siellä meno ja tunnelma on leppoisa koska kaikki ovat raiskureita, pedofiileja, velkoja karussa ym saastaa.

Käsittääkseni yöksi ovet lukitaan, mutta tuntia ennen sitä Muhammed voi livahtaa Mohammedin selliin ja sitten voidaan harrastaa sitä mitä harrastettiin nuorempana kun oltiin vielä kotopuolessa murrosiässä.

Boltteri

Suvakkivartijoilla on avaimet…

Eko

Onkohan noissa paikoissa ’virikevuohia’ (esim. puhallettavia)?

X

Pumpattavat Barbarat on puukonreikiä heti täynnä.. 🤔

Qroquius Kad

Eivät ole liskolla.
Sielä piileksivät vain suomalaiset ja mustalaiset.
Ihanat abdullahit ovat omilla osastoillaan, mutta Minfon mukaan siellä ei vietetä kivoja pelihetkiä, vaan sellien ovet pidetään usein lukossa päivälläkin.
Klaanilaiset kun ovat muuten koko ajan toistensa kimpussa, eikä sitä huutoa ja mölinää jaksa kukaan.

mari

Kiitos päivityksestä. Se, että ovet pidetään kiinni päivisin, ei yllättänyt yhtään kuten ei myöskään se, että huutavat ja kiljuvat päivät pitkät.

Joku ehkä vuosi tai puolitoista vuotta sitten yritin vähän palailla Minfoa lueskelemaan, mutta siellä oli todella ärsyttävät mainokset jotka vaikeutti lukemista, mutta nyt on todella jyrkkä ja tehokas mainosblokkeri käytössä joten ehkä voisi harkita ja mennä tutkailemaan onko siellä mielenkiintoisia ketjuja… Karoliina Kestin ketjussa lienee jo varmaan 10 000 sivua. Ihmisen mielikuvituksella kun ei ole rajoja.

Mahtaa vartijoitakin kyrsiä keharivangit.

dr.flipflop

.

swedurape
Kaverin puolesta kommentoin

MUISTAKAA ÄÄNESTÄÄ seuraavissakin lumevaaleissa. Ei auta mitään. Lisää paskaa ja löylyä kansanvaihtoon.

978we

Äänestämättä nyt ei ainakaan kannata jättää. Se on sama kuin antaisit demareille äänen.

mari

Seida Sohrabi julkaisi sopivasti Verkkouutisissa erinomaisen kolumnin joka sivuaa tätä aihetta täydellisesti. Kannattaa lukea – on jopa mahdollisuus kommentoida, tosin siellä näkyy olevan jo liki 50 kommenttia. https://www.verkkouutiset.fi/a/ulkomaalaiset-miehet-korostuvat-raiskaustilastoissa-karkotuksia-on-tehostettava/#82747829

Nostan jutusta vain yhden luvun esiin: Helsingissä kaikista raiskauksista jo yli 40% on ulkomaalaisten tekemiä. Siis lähes puolet! Prosenttiosuus on uskomaton kun suhteutetaan Stadin matujen määrä kantaväestöön. Sohrabi ehdottaa muun muassa elinikäistä maahantulokieltoa raiskauksesta tuomituille. Enpä voisi olla enempää samaa mieltä. En muista mistä Sohrabi on alunperin kotoisin, mutta voi kun 95% – 98% maahanmuuttajista olisi hänen kaltaisiaan riippumatta sukupuolesta – mies tai nainen, aivan sama.

Boltteri

Loput prosentit ovat sitten Suomen passin omaavat ulkomaalaistaustaiset. Ehkä yks tai kaks Jannee ja Kartsaa jotka kävivät tuikkaamaassa jotain siiderivalasta joka kesken aktin muistikin olevansa naimisissa ja hetkellisesti halusi miettiä tekosiaan kuiskaamalla parin pumppauksen aikana ”…eeeeiiii…” mutta kun tuntui hyvälle niin antaa mennä vaan ja voihkitaan sitten kunnolla kun kerran vauhtiin ollaan päästy. Aamulla sitten kuivat mällit tisseillä harmittaa taas, ja monen mutkan kautta Janne ja Kartsa ovat istumassa koska nykypäivänä ne kaksi harmituspumppausta tuhannen pumppauksen seassa olivat törkeitä raiskauksia.

Qroquius Kad

Seida on Irakin kurdi, kenties hieman epätyypillinen sellainen.

mari

Mmh, siis muslimi. Joudun käymään sisäistä taistoa itseni kanssa koska olen luvannut itselleni etten suvaitse muslimeja Eurooppaan.

Mutta joskus on annettava järjen voittaa tunteen, ja tässä tapauksessa niin lienee viisainta antaa tapahtua.

Ja kyllä, hieman epätyypillinen sellainen – lievästi ilmaistuna.

Qroquius Kad

Jos kaikki muslimimaista Suomeen muuttavat olisivat sellaisia kuin Seida, ei heidän kanssaan olisi mitään ongelmia.

778323

No näinhän se nimenomaan olisi, plain and simple. Kaikki eläisivät länsimaisten arvojen mukaan ja pelaisivat enemmän yhteen hiileen – jotain mikä eroaa nykykehityksestä aivan helvetillisesti.

Sisilisko

Suomen vankilat on itämaisia raiskauskeskuksia, malli on ottettu haaremista ja Abu Graibista.Lopultakin syrjäinen takapajuinen suomi on päässyt sivistyneeksi kansainväliseksi maaksi tasavertaisena toisten rinnalle.

torrehaa

Tietä edistykselle sanoi ryssä kun talonsa poltti.

talo-tulessa
Perkolaattori

Kertoo kuinka rasistinen maa Suomi on!

K. J. Pitkä

Mikään maa ei ole rasistinen, mutta maan kansalaiset ovat riippuen siitä miten huonoja yksilökokemuksia heillä on.

mari

Noinhan se periaatteessa menee, mutta mielestäni arabit ovat lähtökohtaisesti rasisteja – sen näkee niiden käytöksestä ja siitä kuinka ne vertailee itseään muihin kansoihin.

K. J. Pitkä

Johtunee autoritaarisen aavikkouskonnon luomasta suuruusharhasta.

Onhan sitä tullut nähtyä kristittyjä lahkolaisiakin jotka ovat ilmaisseet olevansa muita parempia ihmisiä juuri vahvan uskonsa takia.

mari

Voi olla, että se on osatekijä. Toinen syy saattaa olla matalahkon älykkyysosamäärän mukana tuoma ylpeys. Tiivistäen: usein kansat jotka jää alle sadan pisteen älykkyysosamäärässä, siis keskimäärin. He korvaavat sen ylpeydellä.
Minusta somalit ovat tästä hyvä esimerkki.

Kun kävin isäni kanssa Kuwaitissa, kuulin kuinka arabi selitti ihan pokkana isäni työkaverille, että me arabit olemme allahin armosta tämän maapallon korkeimmalla jalustalla. Sen jälkeen tuli kuulemma pitkän välimatkan päässä muut muslimikansat, pakistaanot sun muut. Sitten se demonstroi käsillään kuinka kaukana amerikkalaiset ovat arabeista mutta amerikkalaiset pääsivät kuitenkin ”listalle” heti muiden muslimikansojen jälkeen. Syy oli se, että ne ”osaavat tehdä toimivia lentokoneita ja ovat teknologisesti ylivertaisia”. Itse vähän epäilin, että todellinen syy oli siinä että amerikkalaiset ja englantilaiset kaivoivat näiden öljyn sieltä autiomaasta ylös. Sitten tulivat eurooppalaiset ja kaikkien muiden maailman kansojen rättipää totesi olevan aivan täyttä roskaa, etenkin intialaiset sylettivät sitä kovasti koska nämä palvovat niin monia epäjumalia olivat kuulemma oikeita äpäriä. Huvitti tuo ”loput maailman kansat täyttä roskaa” liirum laarum. Niihin loppuihin kuuluu tietysti myös japanilaiset joilla on älliä ja käytöstä. Tämän rättipään maalla ei ole mitään jakoa eikä tule koskaan olemaankaan Japania vastaan. Eihän nuo osaa edes rakentaa mitään, kaikki teetetään vierailla niin kauan kun sitä öljyrahaa on, mutta sekin loppuu aikanaan.
Katsotaan sitten.

joo

Izlsmissa nainen joka ei ole hunnutettu luokitellaan orjaksi. Orjan raiskaaminen on sallittu koraanissa. Kuusi vuotias on aikuinen, jos vaan on tarpeeksi lihava. Nämä seksuaalirikolliset ovat siis syyttömiä izlamin mukaan.

X

Pientä rahallista avustusta moskeijalle ja pitkäpartainen pyllistelyn asiantuntija tekee tarvittavan tulkinnanmuutoksen pyllistelijöiden muka ainoan totuuden kirjasta. 🤔

Näillä mennään

Totta kai on – ja lisää raiskaajia tarvitaan maahan kehitysmaista paikkaamaan vihavajetta kantaväestöä kohtaan ja sosiaaliturvakusettajia.

Uusi nokia.

Kun 2015 oli invaasio muslimimaista, niin eräät poliitikot/järjestöt olivat täpinöissään että sieltä tulee nyt akavalaisia sekä kultamunia. Siellä ne nyt ovat/olivat vankiloissa. Muistatte varmaan iltapaskojen jne nyyhkytarinat. Mutta ovat ne jutut loppuneet. Ainakin osittain.

K. J. Pitkä

On ihme mikäli päättäjät eivät muka ymmärtäneet millaista väkeä kehitysmaista valtaosaltaan tulee.
Vieläköhän muuten peruskouluissa kehtaavat puhua monikulttuurisuudesta ?

Uusi nokia.

Jopa valtamedia uutisoi viime vuonna, miten väsyneitä opettajat ovat. Kautta rantain annettiin ymmärtää, että todellinen ongelma on/ovat nämä muslimi perheet sekä lapsensa. Tämä siis pk seudulla.

mari

RKP:n opetusministeri Adlercreutz vai mikä lienee ilmoitti hiljattain puuttuvansa ’kovalla kädellä’ kotiopetukseen. Uutinen pani miettimään, että keiden vanhemmat lapsiaan kotiopetukseen siirtää; kantasuomalaiset vai keharit…vaiko molemmat.

Joissakin kouluissa on niin paljon matujen kakaroita, että eihän niissä enää viihdy kovapäisimmätkään suvakkiopettajat. Toisaalta tuli mieleen ottavatko keharit kakaransa pois suomalaiskouluista jotta pääsevät opettamaan kotonaan kotikoulua tyyliin koraanikoulu?

Last edited 4 kuukautta sitten by mari
Loppua ei näy

Kuinkakohan helvetin monen Suomalaisen lapsen ja nuoren elämän ovat nämä kehitysmaista kutsumatta saapuneet tunkeilijat, kusettajat ja valloittajat saaneet jo tuhottua?

Tare

Pohjoismaiden pitäsi rakentaa noille joku alcatraz 2.0 johonkin persläpeen ja kauas.Ja 200 vuoden tuomiot joka ainualle joka sinne joutuu.