Erikoinen tilanne Saksassa: maahanmuuttoviraston virkailijoilla itsellään vain väliaikainen oleskelulupa


Saksassa on paljastunut aivan käsittämätön tilanne maahanmuuttoviraston työntekijöiden toiminnasta. Maahanmuuttovirastossa nimittäin työskentelee ulkomaalaisia, joilla ei ole Saksan kansalaisuutta.

Saksan maahanmuuttoviraston tilanne on sekava. Virastossa työskentelee kymmeniä kolmansista maista tulleita henkilöitä, joilla ei ole Saksan kansalaisuutta. Eikä tämä vielä mitään, monilla virkailijoilla ei ole kuin väliaikainen oleskelulupa. Nämä henkilöt päättävät itsenäisesti muiden ulkomaalaisten oleskeluoikeudesta.

Kyse ei ole mistään yksittäisestä vahinkotapauksesta, vaan laajalle levinnyt käytäntö. Nämä tilapäisen oleskeluluvan haltijat muodostavat jopa merkittävän osan työvoimasta.

Asiasta kirjoittaa mm. Apollo News. Sen toimittaja kysyi Hampurin maahanmuuttoviraston toiminnasta. Viraston kansalaisuuksista vastaavassa yksikössä on 423 työntekijää. Osastolla työskentelee 24 kolmansien maiden henkilöä, joista yli puolella on väliaikainen oleskelulupa. Näilläkin työntekijöillä on rajoittamattomat oikeudet tehdä omavaltaisia päätöksiä heille annettujen tehtävien puitteissa.

Lehti kertoo yhdestä tapauksesta, jossa Dortmundin maahanmuuttovirastossa työskennellyttä afgaanimiestä epäillään 24 väärennöksestä. Hän manipuloi asiakirjoja helpottaakseen afgaanien pääsyä Saksaan.

Mitä mieltä raati, pitäisikö Suomenkin Migriin saada afgaaneja, somaleja ja nigeriaanoja töihin?


Subscribe
Notify of
guest
23 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Pera Pervo

Tottakai! Hehän ovat alan todellisia asiantuntijoita. Mitä tavallinen pottunokka voi ymmärtää kehitysmaamuslimin taustasta tai mielenmaisemasta?

Last edited 1 päivä sitten by Pera Pervo
Dan Wesson

Totta. Ne ovat niin sanottuja kokemusasiantuntijoita, joilta saa hyviä neuvoja esimerkiksi kuinka raiskauksia, ryöstöjä ja petoksia voidaan helpommin tehdä typerille länkkäreille. Tulkki hoitaa sopivat nyyhkytarinat uusille tulijoille.

torrehaa

..mitä…eikö vieläole?

Musujen parhaita asiantuntijoita ovat muut musut,tuntee kaikki koijaukset parhaiten ja osaa ählämien kuraanista hakea tepsivät konstit ja kikkakakkoset waivaankuin waivaan.

pikku-kakkosen-posti
Terhomatti Hämeenkorpi

Totta helvetissä pitää toimia saksan malliin !!!

Harry

Saksa on paska maa.
Feat..Seppo Räty

Qroquius Kad

Kannattaa jäädä vaalipäivänä kotiin, niin kohta on Suomenkin Migriin saatu afganisteja, somaleja ja nigeriaanoja.
Jos ne päättävät asuttaa maanmiehiään äänestämättä jättäneen kotiin, niin sehän on vain asianomaisen oma valinta.

X

Edelleen äänestän Ps! Suosittelen samaa muillekin.. 🤔

Dan Wesson

Eduskunnassa ei ole vuosiin ollut muuta puoluetta kuin ps, mitä voisi edes pahimmissa painajaisissa äänestää. Pelkäänpä, että pahin painajainen toteutuu ensi vaaleissa, kun punaviherkommunistit pääsevät taas valtaan. Siitä alkaa 24/7 vitutus.

Fatwantarkistaja

Ainahan osa porukasta vinkuu, ettei kannata äänestää, syystä että…Liekö imaamin juoksupoikia, vaiko Puuttinin.

X

Samaan aikaan Iso Britannian islamistisessa kuningaskunnassa.. 🤔
https://youtu.be/QTC_UlDCZKo?is=OkKXF2PPHtl3L0Ti

Kirikiri kuka ennättää

Ihan käsittämätöntä. Edessä on Saksan tuho. Näinköhän jostain Saksan osavaltiosta tulee ensimmäinen eurooppalainen islamistinen tasavalta jopa ohi Britannian.

345789

Onhan Saksassa myös poliittisen kasvattamisen keskusvirasto valvomassa kansalaisten mielipiteitä.

X

Samaan aikaan iranissa multimiljonäärien määrä kasvaa, mitä ne valittaa.. 🤔
https://youtube.com/shorts/wHup2vi7btw?is=OKGXye3TOdNYGvnv

matti m

Hyvät äänestäjät. Kysykää itseltänne olisiko Suomi koskaan menestynyt ja edes pysynyt pystyssä ilman Suomeen saatuja afkaaneja, lähi-itäläisiä ja afrikkalaisia. Nazimoita, sen isää, nahom hagoseja, diarroja ja mitä niitä on..

Pasi T

Suomen valtiontaloutta on paikattu jatkuvalla velanotolla lähes 20 vuotta.

Ja kuinka kauan Suomeen onkaan tullut suuria määriä maahanmuuttajia Euroopan ulkopuolelta ?

matti m

Vastaan kysymykseen, että Suomi ei tarvitse yhtäkään noiden kaltaisia intelliletkukellejä mistään noista eikä muistakaan maista Suomen asioiden hoitoon. Ei yhtäkään.

jorma

Pukit kaalimaan vartijoina.

Pena

Saksalaisethan ovat kehitelleet molemmat sosialismit, ensin sen minkä venäläiset jalostivat maahansa sopivaksi ja sitten sen toisen, sen kansallisen. Mikä siis tässäkään voisi mennä pieleen, ulkomaalaiset siis päättävät keitä ulkomaalaisia päästetään maahan.

Wednesday

Ja joku vielä sanoi, että WOKE on jo kuolemassa pois…

X

Ei ole muuten hävinnyt yhtään mihinkään.

Qroquius Kad

Ei ole hävinnyt, mutta on joutunut USAssa jo ahtaalle ja ahtaammaksi käy.
Läntinen Eurooppa mukaanlukien Pohjoismaat sen sijaan on menetettyä maata.

X

Joo Jenkeissä on tehty järki päätöksiä, toivottavasti suvakit ei pääse valtaan. Siellä on runsaasti itseään hyvinä ihmisinä pitäviä jotka ajavat woke ajattelua. Täällä, kuten muualla Euroopassa woke on edelleen systeemissä vahvana. Eikä kaikki ihmiset halua edes tietää missä mennään vaan ummistetaan silmät, nyttemmin mellakat sekä rajanylitykset tunnelien kautta ja muuten on päässeet edes joihinkin otsikoihin. Mellakka uutisia myös vääristellään.

Tare

Saksa oli tai on kait vieläkin täysin mätä schröderin ja merkelin kausien jälkeen, nyt on paljastunut että melko varmaan ryssälle on vuodettu saksan alennustilaa koskevia tietoja tiedustelu puoleta varmaan johdon hyväksymisellä. Niin ja schrödr taitaa anoa venäjän kansalaisuutta lähiaikoina, on putinin vankkumaton kannattaja.