Valko-Venäjän puolelta kuvatuissa filmeissä näkyy, miten tuhannet arabimiehet huutavat ”Germany”. Toiveena ilmeisesti päästä Valko-Venäjän metsistä Saksaan lihapatojen ääreen.
A section of the barbed wire fence has been removed. Polish servicemen formed a human shield to cover the hole and are trying to scare migrants off with a helicopter. The crowd is chanting “Germany!” pic.twitter.com/P99Yd9SRdO
— Tadeusz Giczan (@TadeuszGiczan) November 8, 2021
Rajalla Valko-Venäjän puolella on tuhansia miehiä. Mutta niin näyttää olevan puolalaisia sotilaitakin hyvässä valmiudessa. Puolan mediat ovat kertoneet, että maa on asetettu jonkinlaiseen poikkeustilaan mahdollisen sotilaallisen konfliktin takia.
That’s what the situation looks like now from the Belarusian side. Migrants are using trees to try to force the border. pic.twitter.com/sfAHSQ8bVl
— Tadeusz Giczan (@TadeuszGiczan) November 8, 2021
Polish Interior Ministry says its troops have prevented the first attempted attack. pic.twitter.com/5qawhwt04W
— Tadeusz Giczan (@TadeuszGiczan) November 8, 2021
Luka toivoo että puolalaiset alkavat ampumaan ja saadaan sota käyntiin:
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/hundratals-migranter-trycker-pa-vid-gransen
Sehän siinä on, että jos yksikin luoti menee Valko-venäjän puolelle, niin siitä se alkaa.
Siitä vaan sitten paraatimarssia Minskiin ja Lukashenko seinää vasten side silmillä.
Voi käydä niinkin, että illan pimetessä luodit lentävät ja muutama kulkuri pääsee taivaaseen. Samalla revennyt valkovenäläiset pelihousut ja nykyajan Mainilan laukaukset on tosiasia.
Toivotaan että Saulin ei tarvitse jyrähtää jotta iivanoille ei tule tavarat housuun 😀
Valkovenäläiset voivat ampua muutaman kulkurin ja yrittävät sitten pistää syyn puolalaisten niskoille.
Totta. Siitä se alkaa.
Nimttäin varatsaari Aleksanteri Kaljupään lähtölaskenta.
Vai meinaatko, että Valkoryssällä olisi jotain rahkeita ryhtyä sotaan NATOa vastaan saati tsaari Vladimir IV Suurimmalla mitään halua ryhtyä tukemaan sellaista edes salaa?
Baltian maissa on kutsuttu jo ministerit ja muut kokoon puhumaan Naton viidennestä pykälästä, eli naton liittymisestä mukaan. Natossa ollaan myös sitä mieltä, että viidennen pykälän ehdot täyttyvät nyt.
Mutta tuskinpa nato alkaa ampumaan itään päin, se vaan tuo joukkoja rajalle, että sieltä ei tulla yli. Tämähän riittää. Ei sieltä tulla enää yli kun tankkien piiput osoittaa tulijoita otsaan.
Venäjäkään ei kiinnosta oikea sota, lähinnä Putin kai hämmentää taustalla. Eikä VVkään halua sotaa, Lukasenko pelaa omaa peliään ja tietää, että ei nato lähde mihinkään hyökkäyssotaan. VV:n on helppo pullistella, koska Puola ja Baltia Naton kanssa tyytyvät pitämään joukot rajan takana.
Valkovenäjälle jää käteen Musta Pekka, mutta se voi yrittää työntää kulkurit hölmölään ja hitsaajan luo.
Niinhän se on ollut, Ruotsissa aina tilaa, sydämet avattu ja etenkin se lompakko. Nyt on tosin käynyt niin, että jopa tämä uusi sossujen pääministeriehdokastar on lausahdellut siihen suuntaan, että kohta pitäisi ottaa Tanskan mallia… On aikoihin eletty – tämähän on ollut silkkaa rasismia ja natsismia kun on aiemmin tullut Ruotsidemokraattien suusta (jo parikymmentä vuotta..)
Luotan Puolaan tässä(kin) tapauksessa. Näyttävät matuille närhen munat.
Eikö Puolalla ole kyynelkaasua? Sillä on hyvä aloittaa. Joka kerta kun kuuluu ”Germany!” niin tsufffff…
Jos Merkeleen akka haluaa lisää näitä niin tulkoon itse hakemaan, miksi kiusata Puolaa roskaväellä joka ei kunnioita lakeja? Akka on hiljaa kuin kusi sukassa…
Pelkkä kylmä vesi voisi riittää. Olisi myös ympäristöystävällistä! Ehdotin sitä lääkkeeksi Elokapinallekin, mutta poliisi katsoi paremmaksi kanniskella täyskasvuisia ihmisiä autoihin. Ehkä käsky oli tullut ylempää?
Media tuomitsee kyynelkaasun käytön, paitsi sillon kun länsimaissa käytetään sitä rauhallisiin mielenosoituksiin niin ei sanota sanaakaan.
Kreikassa käyttivät raja-aitaa repineitä karkoittaakseen ihan tavallista maataloustraktoria perässään sianpaskalietteellä tankattu lietesäiliö paskatykkeineen. Putki raja-aidalle suunnattuna toimi muuten aivan erinomaisesti. Voisipa sanoa, että loistavasti. Eikä varmaan ole järjettömän kalliskaan tämä keino.
Liettua lähettää nyt myös sotilaita rajalle.
Onkos joditabletit jo hamstrattu apteekeista?
Tuosta kun leimahtaa, niin kohta on ohjusta pelissä.
Tämä haiskahtaa siltä, että Putte on jo salkkunsa kanssa valmiina. Venäjää ei päästä syyttämään sodan aloittamisesta, kun Lukasetä ottaa syyn niskoilleen. Ja Puolaa nuo tulevat syyttämään kaiken aloittajana.
Nyt Haavisto ja Tuomioja äkkiä sukkuloimaan YK:seen, Moskovaan, Washingtoniin ja Pekingiin. Rauhanmerkit rintaan ja menoksi!
Kohta voidaan joko ottaa popparit ja huurteiset esiin ja katsella kurinpalautusta tai sitten tulee pikainen vessareissu hätäpaskalle.
”Nuorisojoukon epäillään tehneen vakavaa väkivaltaa miehelle Kala-Maijan edessä Espoossa”
Huom: ”Epäillyt tekijät olivat noin 15–20-vuotiaita, tummiin untuvatakkeihin pukeutuneita, noin 170–180 cm pitkiä nuoria.”
Nuoriso ™ on tulevaisuuden toivo.
Kyllä näillä tuntomerkeillä löytyy alta aikayksikön! ”Nuorisojoukko” jo itsessään haiskahtaa, mutta syylliset löytyy, JOS niin halutaan. Eipä ole Kalastajatorpan tappoon syyllisiä löytynyt, vaikka paikalta oli valvontakameran kuvaa…
Free Nelson Mandela!!!
… and are trying to scare migrants off with a helicopter.
Apache-kopterilla on ollut perinteisesti hyvä pelotevaikutus pehmeiden ja kovempienkin kohteiden (soft & armoured targets) keskuudessa. Kuljetuskopterikin toimii, kun ovi-kk ’laulaa’ ja kabiini on vyötä täynnä.
EU on sekaisin jos päästää nuo laittomien siirtolaisten laumat EU-alueelle.
Kukaan ei tiedä kavereiden taustoja.
Jos asia on EU:sta kiinni, niin jokainen tulija on ERITTÄIN tervetullut.
Puola kunniakkaasti yrittää estää MaTu-invaasiota ja siitä iso kiitos!!! Ikävää että Puola ehkä menettää EU-tuet rajojensa puolustamisen vuoksi.
EU:lla on avoin tie jokaiselle tulijalle ja elättiväki jaetaan eri maihin, kuten 2015 kävi. Suomesta (petturi)ulkoministeri Soini kävi Tukholmassa kesäkuussa 2015 sopimassa Suomeen tulevien rahdit Tornioon ja siitä muualla Suomeen.
Ihan sama mikä tausta näillä on, olkoot vaikka lääkäreitä, Eurooppaan ei pidä päästää yhtään ketään kuka ei laillisesti tänne matkusta papereineen kaikkineen.
On se saatana kun Eurooppa haluaa tehdä itsemurhan!
Jokainen realistiseen ajatteluun kykenevä tietää ihan riittävästi, että ne ovat haitallisia mille tahansa Euroopan maalle.
Ihan mille tahansa valtiolle jopa omalleen jos niitä voi valtioiksi kutsua
”Kukaan ei tiedä kavereiden taustoja.”
Höh! Huolet pois! Kyseessä on rikkaus ja voimavara! Valmiiksi koulutettuja akavalaisia! Akateemikkoja joka iikka!
Huutavatko nuo ”Let´s Go Brandonia”??.. Ja lisää ”kermaa” ?
Persläpimaista riittä tulijoita! Vihervasemmistolle ja kokoomukselle tilanne on unelma, mutta vähänkin järkevimmin ajatteleville painajainen. EU on pelkkä paperitiikeri joka suhteessa, ja Venäjä sekä Kiina nauravat paskaisen naurun tällaiselle EU:lle! Joku Ano Turtiainen on kyllä oikeilla jäljillä kun hän puhuu kolmannesta maailmansodasta. Nyt ollaan ainakin Ranskan ja Ruotsin osalta matalan intensiteetin sodassa, ja veikkaanpa, että Ranska on ensimmäinen Euroopan Libanon? Sitten tulee Ruotsi? Venäjällä jo nyt kutsuntaikäisistä nuorista miehistä puolet on islamin uskoisia, ja Ruotsi on islam enemmistöinen parin kymmenen vuoden kuluttua. Loppu tulee kristillis-juutalaiselle euroopalle, ellei käy kuin n. tuhat vuotta sitten, kun muslimit ajettiin pois euroopasta, mutta saa nähdä?
Ilmeisesti luotetaan siihen, että islam pikkuhiljaa lakkautuu itsestään liian vanhanaikaisena nykymaailmaan.
Kannattaako moista luulla?
Valko-Venäjän puolella ollut puuro pahaa kun pois haluavat?
Puhumattakaan apeista verhoista ja nutellakin on loppu, mutta pitää päästä saksaan viimeistään pääsiäiseksi antamaan paikalliselle immeisille ullatysmunaa
Totta, Valko-Venäjä on turvallinen maa, joten miksi eivät hae sieltä turvapaikkaa vai pyyhitäänkö nykyään Dublin sopimuksella jo 2.s hätäkin?
Suomihan nykyään noudattaa kiihkeästi kaikkia mahdollisia sovittuja ja sopimattomia millä vain voi vahingoittaa kotimaataan, ainakin kun seuraa mitä päättävät taulapäät tekevät ja päättävät.
Valko-Venäjä ei kuulu Dublinin sopimuksen piiriin. Ainoastaan EU-maat, Norja, Islanti, Sveitsi ja Liechtenstein.
Eiku ne vaan kovasti kannattavat Saksan jalkapallomaajoukuetta.
Paras ludetorjunta on se että ei päästä luteita kotiinsa. Tervettä ja normaalia toimintaa.
Huom! Vaikka asia tulenarka, niin kohtuutta kommentointiin. Toisia ihmisiä ei solvata eikä uhkauksia ladella. Kommentoi artikkelin aihetta, äläkä hauku ihmisiä. Kits.
Lyijyä
https://www.extrauutiset.com/tilanne-valkovenajan-puolan-rajalla-kriittinen-laukauksia-kuultu/ ei tarvinnut kauaa odottaa
Siellä on meno kuin Ruotsissa.
Tulee käymään niin että EU:n ursula ja muut vaatii kaikki päästettävän ja sitten jaettavan ympäri eurooppaa, ja sen jälkeen määrät muuttuu 10 kertaisiksi.
Saahan se Ursula vaatia, mutta Puola ja Unkari eivät tottele.
Ehkä eivät Puola ja Unkari mutta kaikki muut ja varsinkin Suomi ja Ruotsi.
ONNEKSI!!!!
Kun määrät tulijoita kasvaa ja EU luo painetta ja suututtaa Puolan, niin lopulta he ohjaavat tulijat puolan kautta pysähtymättä eteenpäin eurooppaan.
Kyllä Puola on joutunut pahaan ahdinkoon..Tässä on myös hyvä esimerkki siitä mitä pahaa eu: tuo tullessaan. Alun perin tämä kaikki on Saksan liittokansleri Merkelin käsialaa.
Näinhän se on. Mama-merkelillä oli verenkiertoäiriö aikoinaan ja sen seurauksena tuli suusta aivopieru:”Rajat pitää avata”. Ja niimpä kasa idiootteja totteli mitään ajatelemaatta ja ilman kritiikkiä tuon aivopierun mukaan.
Mietin tässä että jos ne kerran tuola Saksaa huutaa niin miksi ne Puolaan pyrkii? Eikös Valkovenäjä voisi laittaa noita lentokoneisiin ja lennättää ne suoraan Saksan maaperälle. Berliininkin vanha kenttä on täsin käyttämättä.Tai laittaisi ne lnja-autoon ja rahtaisi suoraan Saksaan.
Ja sitten katotaan minne kaikkialle ne levittäytyy europassa.
Niiden linja-autojen pitäisi kulkea Puolan kautta, eikä sikäläisillä taida olla halua päästää seksuaalisesti häiriintyneitä edes läpikulkumatkalle sinetöidyissä busseissa.
Muuten olen sitä mieltä, että Saksa saisi kaikin mokomin avata uuden Berliinin ilmasillan, kun kerran kovasti haluaa tuota kuonaväkeä maaperälleen.
Taisi Puolan joku EU-edustaja jo kommentoidakin että Puola voi muodostaa läpikulkukäytävän Saksaan, kun kurmoottivat Puolaa oikeusvaltioperiaatteesta.
Yllättäen ei Saksalle käynyt.
Nato-maiden pitäisi rientää Puolan tueksi. Periksi ei saa Lukalle sekä Putelle antaa.
Eikä ole kuin Valko-Venäjän lukasenkon.
Mutta olisiko Lukashenko keksinyt tuollaisen keinon, ellei Merkel olisi lausunut kuolemattomia sanojaan ”Wir schaffen das” vuonna 2015 ja avannut Euroopan rajat kaiken kansan tulla?
Kremlin mukaan siirtolaiset ovat Valko-Venäjälle raskas taakka. Ehkä heille pitäisi kertoa, että ne ovat rikkaus ja voimavara, niin ne eivät raskisikaan niistä luopua. Esim. Ruotsi voisi lähettää joukon monimuotoisuuskonsultteja kertomaan, kuinka tuo potentiaali pistetään tuottamaan. Rinkebystäkin löytyy varmasti tukuttain projekteja malliksi.
https://www.verkkouutiset.fi/kremlin-mukaan-siirtolaiset-ovat-raskas-taakka-valko-venajalle/#5ca193de
Taakaksipa näitä mokuja on länteen kärrätty.
Kaikenlaista jäynää ne ryssänkomukat on aikojen saatossa keksiny.
Se, että länsimaiden johtajat on jo vuosikymmenet valehdelleet silmät kirkkaina näiden olevan rikkaus kertoo mitä porukkaa nämä ”länsimaiden johtajat” ovat ja ovat olleet.
huutavat ”Germany”. Toiveena ilmeisesti päästä Valko-Venäjän metsistä Saksaan lihapatojen ääreen
Ehkä heitä ei ymmärretä, kun pitäisi huutaa Deutschland? Ehkä he ovat kuulleet herkusta, pfalzilaisesta sianmahasta (joka siis oli tunnetusti Helmut Kohlin mieliruoka ja jota monet johtajat ja kuninkaat saivat vierailuilla nauttimaan herkkuna), resepti https://www.lecker.de/pfaelzer-saumagen-nach-alt-bundeskanzler-helmut-kohl-5403.html
Lähi-Idässä on luultavasti useita miljoonia Saksaan haluavia.
Siitä vaan rajapuomit ylös (kuten Suomen Torniossa), niin muutaman vuoden sisällä siellä huudettaisiin vahvaa johtajaa apuun…
Kuvitelkaa Suomessa jos täällä asuvat haluaisivat jotain(se asia) haluta,niin samalla älämölöllä vaatisivat,sillä ”se” kuuluu heidän saada.
Hurmoksessa ihmiset eivät peräänny ja tekevät mitä vain kun luulevat olevansa oikeassa.
Ruotsin tilanne onkin jo vakavampi,kun siellä Poliisi ja sosialiviranomaiset altavastaajana,koska maahanmuuttajat kävelevät heistä yli.
”jos ei saada mitä halutaan,niin…
Ja Ruotsin valtio aina antautuu vaatimuksiin.
Tämä on ilon ja onnen päivä! Nostan Valkö-Venäjän suurelle johtajalle onnittelumaljan! Euroopan veltostunut ja heikko ihmisrotu on pian loppu.
Jos tämä olisi tapahtunut ennen puhelinvideoaikaa noi ois kaikki ammuttu ja kuopattu tohon ojaan. Vittuuks tuol huutelette, menkää SAKSAAN, olettehan jokainen ihan varmasti hätää ja vainoa kärsimässä ja oikeutetut ilmaiseen koko elämän ylläpitoon! eiku siis ”turvapaikkaan”..
Ja kun saksaan pääsevät niin huutavat ALLAH AKBAR! Ota noista sit selvää..
Kreikka onnistui pysäyttämään invaasion. Kyllä puolakin siihen pystyy, ovathan aikaisemminkin pelastaneet Euroopan islamilta. Kai ne tajuavat että jos näitä aletaan päästää läpi niin matutulva ei lopu sen jälkeen ikinä.
Uskontoja kai maailmaan mahtuu, mutta elätettävää siipiväkeä ei tarvita yhtään lisää!
Näin noin vuosi sitten videon, missa Kreikan raja-aitaa olivat maahan tunkeutumista yrittävät repimässä. Siihen tuli sitten joku paikallinen isäntä traktorilla paskatankki, täynnä sianpaskalietettä, ”tykkeineen” perässä. Käänteli sen ”tykin” putken osoittamaan sivulle yläviistoon tuota aitaa kohti. Pamautti sitten paskatykin pumpun käyntiin ja veti traktorilla sitä paskatykkiä säiliöineen pitkin aidan vierustaa. Ei tarvinne vakuuttaa sitä, että aidalla roikkuneet matut ottivat suorastaan lentävän äkkilähdön takaisin Turkin suuntaan. Toimisi taatusti tuolla Puolankin rajalla.
Siellä ne akavalaiset taas kerran vaeltavat Euroopan maanteitä kohti unelmaa.
Kuten kaikki tietävät he tulevat pyyteettömästi rikastuttamaan kulttuuriamme ja kuten muutkin tulijat paiskimaan ankarasti töitä ja maksamaan veroja yhteisen hyvän eteen.
Elikkä avatkaamme portit ja lompakkomme ja asuttakaamme heidät koteihimme ja osoittakaamme vieraanvaraisuutta!!
Pääkaupunkiseudulla, etenkin Espoossa, Westendissä, Kauniaisissa ja pitkin Helsingin humua on runsaasti varakkaita kotitalouksia joilla on tilavia taloja ja huoneistoja joissa olisi yllinkyllin valmiiksi lämmitettyä tilaa joihin tuolijoita voitaisiin majoittaa. Joten eiköhän osoiteta vieraanvaraisuutta ja kutsutaan tulijat reilusti peremmälle.
Ei muuta kuin punaista mattoa levittämään ja tervetuloa toivottamaan. Suunnitelmat ovat valmiit joten vassokuu..
Telkkarissa näytettiin kun matu hakkasi lapiolla Puolan lanka-aitaa rikki. Puolalainen sotilas/poliisi tuli ja ruiskutti vissiin vettä äijää kohti, ikäänkuin vesiletkusta, huonolla paineella. Matu vaan väisti ja tuli uudelleen hakkaamaan ja taas truutattiin. Kolmannella kerralla matu alkoi uhkailla puolalaista ja kohotti lapion lyödäkseen. Sitten tuli toinen matujeppe isojen tonkien kanssa ja alkoi katkoa lankaa.
Luulisi, että ns. noman’s landin voisi heittää täyteen kyynelkaasua. Alkaisi lapiot putoilemaan käsistä.
”Muslimit huutaa ”Germany Germany” Puolan rajalla!!!”
Kuulitkohan sinä ihan oikein?
Tämän palstan kirjoitusten mukaanhan puoli Syyriaa on tulossa Suomeen.
Mää ihmettele oikke kauhiast tämmöst ja ole niinkun klavul päähä lyöty.
Terveisin Moktar. 😉
”Moktar Piste Gupta laskenut noin väärin?”
Vanha ei laske väärin. Vanhalla on arvosana funktioteoriasta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17183600/maahanmuutto-2020-ja-2021–todelliset-luvut#comment-111000564
Terveisin Moktar. 😉
Nehän ei kaikki Saksaan jäisi ja ne ketkä jäisi niin alkaisi heidän kohdalla se kuuluisa taakanjako. Saataisiin kuule kelpo satsi tuota jätettä (sori Paavo) tännekin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17185302/muslimit-huutaa-quotgermany-germanyquot-puolan-rajalla!!!#comment-111018000
Moktar se haukkuu lieksalaisia !
Miksei se Saksan Smurffi tule rajalle sanomaan mäikkääjille ettei Saksa halua lisää matuja? Äkkiähän tuo voisi tulla paikanpäälle jos haluaisi.
Puolalle voimia! Matuille hyvää kotimatkaa, savimajojen ja kamelin urean äärelle!
Kehitysavun kohteet eivät enää tyydy odottamaan avun saapumista kotimaihinsa vaan marssivat ottamaan apunsa ihan fyysisesti suoraan auttajien veronmaksajilta
Alkaakohan pian ulina ”natseista ” ?Tai olisiko meillä on ” unelma ” marssi yms osa 2 ?
Nyt ei Suomen vihervasemmistohallituksen työvoima pääse tulemaan. Sanna Marin, varmasti laittaa jotain kovin pahastunutta kommenttia varmaan taas kerran Instagramiin tai Twitteriin.
Miapetra Kumpula-Natri lähetti jo kutsun.
”Hei huippuosaaja, tässä Suomi! Tuletko töihin?”
https://demokraatti.fi/hei-huippuosaaja-tassa-suomi-tuletko-toihin
No tässä se tuli, miksi tilanne on Puolassa mennyt tähän. Siellä oli huippusosaajat sankoin joukoin saapumassa pelastamaan Suomea, ainakin SDP ja Vihreiden mielestä.
Luka- setä leikkii nyt tulella, kunhan ei vaan omat sormet kärvähtäis.
Jos tuolla rajalla ruvetaan ammuskeleen ja joku matu saa lyijyä kintuilleen, niin siitähän se melekonen äläkkä nousee kaikissa suvakki / matukiimapiireissä. Nähkääs ku ne ihmisoikeudet ym ym vain matuja koskevat kummalliset laki koukerot ja erityis määräykset.
Arvosteleminen ei ole haukkumista. Sinänsä hauskaa, että muukalaisten käytöksellä ei ole mitään väliä. Heitellään keppejä, rautatankoja ja pulloja sille puolelle rajaa minne pitäisi päästä ja ketään ei ole tulkkaamasta mitä sieltä suusta tulee.
Kaikki edellinen luonnollisesti sulattaa kenen tahansa sydämen. Sääli ettei Talvisodassa suomi raakalaiset ymmärtäneet tapojen päälle!
”Hienous tulee tässä maailmassa kalliiksi”, sanoi naapurin isäntä!
Eilen oli taas Ruotsissa joukkoraiskattu 16-vuotias tyttölapsi ilmeisesti ryöstelevien hämäläisten toimesta!
Siis vieläkö näitä tarvitaan lisää?
100% on 100% eikä se riitä sataan, vaikka 50% on kuinka hienosti tahansa niin, ettän kielikin kohta revitään suusta!!!
Tupakansavulla silmät itkuisiksi ennen Valko-Venäjän TV:n haastattelua!
https://t.co/Gm0Bw4YyXa
— Heikki Ketola (@HeikkiUutiset) November 8, 2021
Matuun sijoitettu euro tulee ruplana takaisin (0,02 euroa)
Merkeliä saa kiittä noistakin läpsyttelijöistä, viidakkorumpu on pärissyt 2015 jälkeen varsin tehokkaasti ja Euroopan avoimet ovet ovat sepposen selällään. Entäs jos Saksaan tulisi vaikka muutama miljoona läpsyttelijää lisää joka puolelta rajoja. Missä vaiheessa kriittinen piste ylitettäisiin ja mitäs sitten tehtäisiin kun kaaos olisi joka puolella Saksaa. Huutaisiko Merkel apua muulta Euroopalta vai mitä tapahtuisi. EU:n ”kiltit” jäsenmaat, kuten Suomi joutusi ottamaan varmaan suuren osan noista elintasopakolisista ja hehän olisivat jälleen nuoria treenattuja miehiä muotivaatteissa.
Nyt tulevat tulijat tulevat Lukasenkon toimesta ja houkuttelemina
Juu mutta Saksa vetää edelleen, koska Merkel on Saksan suhteen harrastanut ”avoimien ovien” politiikkaa. Saksaanhan nuo suurimmaksi osaksi ”haluavat”
Jossain vaiheessa EU perustaa Saksan vaatimuksesta jonkun ”avustus” rahaston, johon kaikkien on taas osallistuttava ja Suomi on etulinjassa näyttämässä esimerkkiä. Tätähän ei kansalaisilta kysytä, vaan kaikki on pakkoa. Liittovaltio kehitys voimistuu.
Eu:lla o rahastobuumi bäällä, että kyllä ratkaisu löytyy ja kiltit tytöt suomessa ohjaavat lainarahansa EU-rahastoihin. Kansa kurjistuu ja mummut äänestävät taas tulevissa eduskuntavaaleissa maailman kauneinta sannaa.
Ulkopoliitikan instituutin tutkijan mukaan tunkeutujat ovat pääosin kurdeja.
Miksi kurdit lähtevät pois omalta alueeltansa? Kurdithan omien sanojensa mukaan mm. kukisti isisin ja kurdistan on kuulemma nyt vapaa, eli mitään turvapaikkaa ei kurdeille kuulu.. Vai onko kyse siitä, että kurdit eivät kykene rakentamaan omaa maatansa?
Kurdeista noin 60% on sisäsiittoisia johtuen satoja vuosia kestäneestä serkkuavioliittojen kierteestä.On myös kiistatonta, että kurdit lisääntyvät holtittomasti. Sisäsiittoisuus näkyy mm. perinnöllisinä sairauksina, kuten skitsofreniana. heikkona oppimiskykynä ja impulssiivisuutena. Kurdit ovat tunnettuja agressiivisuudestansa.
Turkillehan olisi eduksi että Kurdit muuttaisidat pois eli onko Turkki mukana lennättämässä Kuriväestöä Eurooppaan.
Vihreät ovat taas avosylisiä.