Suuren viikkogallupin tulos oli melko yksimielinen. 94 % vastaajista, eli 628 äänestäjää oli sitä mieltä, että Suomen ei pidä ottaa Puolan rajalla kääntymässä käyneitä tulijoita vastaa.
4 % oli sitä mieltä, että pitää ottaa ja 2 % ei ottanut kantaa tai ei tiennyt kantaansa. Äänestys on päättynyt ja uutta tulille. Kiitos äänestäjille.

Olisin Sörsselssön, koska hänen parhaat kaverinsa Härski-Hartikainen ja Uuno Turhapuro olivat parhaat ystävät, mitä miehellä voi olla. Ja se on paljon se!
Mutta Saksan liikennevalo hallitus, SDP, vihreät ja FGK, aikoo.
Kannabiksen laillistamisen lisäksi.
-Saksassa jo oleskelevien nuorempien (alle 27-vuotiaiden) laittomien maahanmuuttajien oleskelulupa 3 vuoden oleskelun jälkeen, ja muille 5 vuotta,oleskeluoikeus,1.1. 2022 alkaen.
-Maahanmuuttajien työkiellot poistetaan kokonaan ja opiskelevat voivat oleskella maassa toistaiseksi.
-Niin kutsuttu Anker-vastaanotto-, oikeudenkäynti- ja karkotuskeskus lakkautetaan.
-Kaikkien perheväkivallan kohteeksi joutuneiden maahanmuuttajanaisten on saatava pysyvä oleskelulupa tulevaisuudessa.
-Maahanmuuttajien, joilla ei ole henkilöllisyystodistusta, on vannottava vain ”vala”, jos papereita ei ole saatavilla.
-Viiden vuoden maassa oleskelun jälkeen kansalaisuus.
TANSKA ON KAUHUISSAAN.
Kauheita rassisteja.
Kyllä kaikki pitää ottaa vastaan, varsinkin sossusomalit.
Tänäänkin oli niin hauiskaa lidlissä itse ostin kokonaisen nakkipaketin 85 senttiä, niin edellä olevalla somalimammalla oli kärry täynnä ostoksia kehtasi vielä kiilata jonossa minut ja nakkipakettini.
Mutta ihan ymmärrettävää lukjihan kärryssä ”täytä minut, se on yllättävän halpaa”
Iltasanomissa oli juttua, että tuntematon nainen sekoitti Jani Toivolan minuun, Ernesti Loososeen. Ei ihmekään, koska me kaikki n-sanat ollaan niin saman näköisiä.
Laulaja Mauno Kuusisto kertoi että jotkut erehtyivät kutsumaan häntä Mauno Koivistoksi,
Sanoi vielä, ettei sellainen häntä ”puraise”.
Muakin on luultu monta kertaa Palefaceksi, koska mulla on kuulapää. Ylläolevaa vihtorivillapaitaakin on kehuttu upeaksi islantilaisneuleeksi.
Jaa kai toi on kohteliaampaa sanoa palefaceksi kuin hevonperseeksi tai saatanan rumaksi jätkäksi jos nyt ulkonäköä pitää jonkun arvostella…
Suomeen pitää saada paljon lisää muti… eiku maahanmuuttajia, koska niistä voi käymisprosessin avulla tehdä bioetanolia. Tiedättehän, että siintä saadaan RE85-polttoainetta ja se on ilmastoystävällistä. PS. Nobelia odotellaan.
Jonkun Hesarin toteuttama äänestys voisi antaa vähemmän vakuuttavan tuloksen, mutta periaate on oikea. Mikään EU-maa ei saisi nyt ottaa edes turvapaikkakäsittelyyn yhtään Valko-Venäjän kautta tullutta
15.000 tulijaa ei olisi Euroopalle mikään ongelma, jos se jäisi yhteen kertaan ja seuraava kerta tulisi joskus 100 vuoden päästä.
Ja siinähän se ongelman ydin on. Varmaan 200.000.000 ihmistä tulisi mielellään Eurooppaan vaikka ihan muutaman vuoden kuluessa, jos sen 15.000 laskisi ensin sisään. Sen jälkeen Euroopan maanosa olisi taloudellisen ja sisäisen turvallisuuden osalta lopullisesti menetetty ja todennäköisesti me valkonaamat kuoltaisiin joukoittain väkivaltaisuuksissa ja sitten kun meitä ei enää olisi, niin alkaisivat ne muut kuolla.
Miljardia tänne ei tule, koska kaikki olisi jo hyvää vauhtia tuhoutumassa, kun ensimmäiset 50.000.000 olisivat perillä.
Nuo neljä prosenttia ovat kyynisiä paskiaisia, jotka eivät varmasti halua elättää kulkurilaumoja, mutta ovat kyllästyneet ohisalolaiseen politiikkaan. Ja siksi kenkkuillakseen äänestäneet matutulvan puolesta.
Ruotsalainen pikkupuolue ”Partiet Nyans” haluaa tulla muslimien äänitorveksi ja mm polttaa Lars Vilksin taideteoksen ”Nimis”. Puolueen puheenjohtaja Mikail Yüksel on entinen kepulainen ja ilmeisesti turkkilainen:
https://www.dn.se/sverige/partiet-nyans-vill-bli-muslimers-rost-och-branna-ner-lars-vilks-konstverk-nimis/
Torniosta jo kuulopuheiden mukaan tullut bussi tolkulla jo muhamettia suvakkien sisään tavallaan.
Ai olis tullut tulijoita?
Onneksi toistaiseksi vain kuulopuheiden mukaan.
Kaikki pitää päästää Suomeen ja EUhun. Siihen loppuu vihervasemmisto ja Eu.
Siihen loppuu myös Eurooppa ja tilalle tulee Eurabiafrikka.