Lahdessa tehtiin melko käsittämätön rikossarja joulukuun 13. päivä. Kolme täysi-ikäistä henkilöä sieppasi 14-vuotiaan tytön, jota pahoinpideltiin kidutuksenomaisesti monta tuntia.
Poliisi tutkii asiaa törkeänä ryöstönä ja törkeänä pahoinpitelynä. 19-vuotiaat mies ja nainen, 18-vuotias mies sekä uhri olivat poliisin mukaan jollain tavalla tunteneet toisensa. Poliisi ei ole avannut asiaa sen kummemmin, mutta jossain vaiheessa kolmikko oli aloittanut tytön pahoinpitelyn.
Hommaa oli jatkettu myös Lahden Kiveriössä, jossa tyttö vietiin metsään. Pahoinpitely oli jatkunut tuntikausia.
Poliisin mukaan tekoon ei liity alkoholi tai muut päihteet sillä tavalla, että se olisi selittävä tekijä pahoinpitelylle. Kolmikko oli myös kuvannut pahoinpitelyä kännykkäkameralla. Lopuksi tytöltä vietiin omaisuutta, joka tekee rikosnimikkeen törkeä ryöstö.
Tapaus meni poliisin tietoon kun sivullinen oli havainnut metsässä harhailleen lapsen keskellä pakkasyötä. Poliisipartio löyti huonokuntoisen tytön koiran avulla. Tyttö toimitettiin sairaalaan, jossa hän joutui olemaan monta päivää.
Päijät-Hämeen käräjäoikeus vangitsi teosta epäiltynä 19-vuotiaat Christian Aaltosen ja Veera Vekkilän. Kolmas 18-vuotias määrättiin matkustuskieltoon. Syyte asiasta on nostettava 11.3.2022 mennessä.
Varmaan juutalainen perhe
Sekä kemikaalivanojen vetäjiä, illuminaatteja, sokerijuurikkaannaatteja, vapaamuurareita, kemikaalivanojen vetäjiä, reptiliaaneja, Se Hullu Rumppi, homokaasuttajia ja kemikaalivanojen vetäjiä.
Mainitsinko jo kemikaalivanojen vetäjät?
unohdit kokonaan saatananpalvojat
Joo – monen juutalaisen nimi onkin Christian…
Jos se on krypto ja tarkoitus on harhauttaa?
Jännää että ihmiset tekevät näin järjetöntä väkivaltaa selvinpäin…….
Eipä olleet selvinpäin.
Tino Taivaanranta/Lindeman (käyttää kahta sukunimeä) niin oli pakottanut naisen tähän toimintaan.
Nyt on kyllä vanne kiristänyt päätä
Selittävänä tekijänä täytyy olla vakava mielenvikaisuus. Normaali ihminen ei tee tuollaista selvin päin.
ja jeenopoika tekijöinä.
Tuosta linkistä
….
voi katsoa miltä näyttää tyttöpuolinen vangittu ja hänen poikakaverinsa. Jälkimmäinen on mustalainen, ja Veerakin ilmeisesti vähintään varttisellainen.
Motiiviksi on tässä ketjussa
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=20&t=34637
oltu tietävinään uhrin seksisuhde Veeran poikakaveriin, jota sitten kostettiin näin.
Teossa on lukuisia mustalaisia erityispiirteitä, kuten naispuolisen uhrin hiusten leikkaaminen (erittäin paha nöyryytys ramonoille). – Ja onhan se Aaltonenkin mannenimi, kysykää vaikka Remulta!
Ei niin, mutta ei sitä poiskaan saanut tuosta Veeran esittelystä. Ja antaahan se luonnekuvaa:
”Sano minulle kenen kanssa seurustelet, niin minä sanon mikä olet.”
Tinoa syytetään Veeran kahdesta törkeästä pahoinpitelystä.
Hakkaa ne valkoisetkin.