Valkeakoskelasest mehele mõisteti pikk vanglakaristus seksuaalkuritegude eest

Pirkanmaa maakonna kohtus mõistis hiljuti Jesse Niko Kristian Erkkonenile 10 aasta ja 6 kuu pikkuse vangistuse üle saja seksuaalkuriteo eest.

Nüüd 27-aastane Erkkonen on juba aastaid ahistanud noori tüdrukuid ning asi oli Valkeakoskil omamoodi salajane avalik teema. Üle saja 10-17-aastase tüdruku said ohvriks. Sündmuste käigud on olnud mitmekülgsed: mees näiteks masturbeeris väikeste tüdrukute ees ning mõnes olukorras Erkkonen vägistas tüdruku ja muud sellist.

Üsna tavaline oli see, et Erkkonen esines veebis mitmel erineval platvormil nii naisena kui ka noore poisina ning üritas saada kontakti noorte tüdrukutega. Kui ühendus oli loodud, püüdis Erkkonen vähemalt saada tüdrukuid survestama paljastavate fotode või videote saatmiseks.

Enamik kuritegusid olid seotud internetiga. Ei saa täielikult välistada, et Erkkonenile saadud materjali ei ole ikka veel levitatud rahvusvahelistel pornolehekülgedel. Lisaks ähvardas Erkkonen tüdrukuid, kes keeldusid rohkem pilte saatmast või kaalusid vanematele juhtunust rääkimist.

Kohtu hinnangul oli tõendeid 199 kuriteo kohta. Süüdistatavatest kuritegudest kõige raskemad ja arvukamad olid lapse raske seksuaalne ärakasutamine, sund seksuaaltegude sooritamiseks ja noorelt seksiteenuste ostmine. Lisaks on loetelus ka teisi “vähemtõsiseid” kuriteo katseid.

Subscribe
Notify of
guest
0 Kommenttia
Inline Feedbacks
View all comments