Itä-Uudenmaan käräjäoikeus tuomitsi uussuomalaisen miehen pieniin nuhteisiin useista seksuaalirikoksista, joissa uhreina oli pikkutyttöjä.
Mohamad Jomaa Al Hamadishilla pullotti puntissa loppukesästä sen verran kovan puoleisesti, että alle oli saatava pikkutyttöä. Tämä onnistuikin, sillä mies yhyttikin kaksi vapaalla ollutta 15-vuotiasta tyttöä, jotka olivat ottaneet hieman alkomahoolia.
Toinen tytöistä tunsi jollakin asteella Mohamadin, toinen ei. Mies houkuteltiin ajohommiin (auton, toim. huom.) ja mikäpä se oli kesäillassa ajellessa. Lopulta päädyttiin erään päiväkodin pihaan, jossa tehtiin tekoja, joiden oikeus katsoi olevan kolme lapsenraiskausta ja kaksi seksuaalista kajoamista lapseen.
Toinen ei siis tuntenut Mohamadia entuudestaan, eikä toisellakaan ollut mitään sen kummempaa suhdetta mieheen, vaikka tunsikin tämän.
Kaikki teot tapahtuivat illan aikana ja oikeus katsoi kiiman neljän vuoden, kahden kuukauden ja 20 päivän arvoiseksi vankeutta, josta ensikertalainen istuu 2 v, 1 kk ja 10 päivää.
