Tunnelmakuvaa Itäkeskuksen Puhoksen vanhalta ostarilta. pic.twitter.com/CIgY9rz4nf
— 𝙋𝙩-𝙢𝙚𝙙𝙞𝙖.𝙤𝙧𝙜 (@Ptmediaorg) June 23, 2024
Paljon on Itäkeskuksen ”pikku-ostari” Puhos muuttunut viimeisen 10 vuoden aikana. Joskus 00-luvun lopussa, kun tuli siellä käytyä, niin alueella oli ihan normaalia perustoimintaa. Nyt alue on kuin ulkomaille menisi.
Puhoksella oli suomalaisia pubeja ja esimerkiksi Hessumobiili, josta tuli ostettua autoon jotain varaosia. Lisäksi siellä oli ihan normaaleja suomalaisia kauppoja.
Nykyään ei ole mitään, ei edes monikulttuurisuutta. Alue on muuttunut kauheaksi islamilaiseksi halal-altaaksi, jonne suomalaisilla ei ole asiaa. Tuskin siellä nyt ihmisten päälle käydään, mutta tuijotetaan kyllä pitkään.
Mikä tällaisen toiminnan funktio on? Mikä tarkoitus sillä on, että Suomeenkin annetaan syntyä rinnakkaisyhteiskunta? Tuohan on ihan sama kuin Rinkeby, mutta vain pienoiskoossa.
Kertakaikkiaan mahtava alue järjestää sateenkaari marssi kylän läpi, samaan paikkaan myös elokapinan penkin, ei kun kadun painajaiset! En ole koskaan halunnut reissuillani Somaliaan, enkä halua nykyään Helsinskiinkään, kyllä
sinnetännemäki ynnä muut kommarit ovat onnessaan tuosta etnisestä värinästä!
Kaaritytteleillä olisikin oikea näytön paikka mennä tuonne heiluttamaan lippujaan.
Paavo olisi voinut kirjoittaa tuosta videosta, että kävin Istanbulissa.
Tää oli silmiä avaava video. En tiennytkään että päkaupunkiseudulla tilanne on noin paha. Täältä maalta kun ei oikein muutosta hoksaa. Meillä on täälä sellainen pelote ettei ne uskalla tulla tänne. Se on TYÖ.
Tuohon törmäsin kun kävin Päämaja kaupungissa sukuloimassa, elävät aivan eri maailmassa. Asiaa pahentaa ettei tietoa edes haluta. Todellista elämää kaninkolossa.
Et tiennyt !!!!!! ????? !!!!
Kyllä nämä ulkoeurooppalaiset tulevat vielä sinne maaseudulle, on vain ajan kysymys. Tässä järjestyksessä tämä aina menee, isot kaupungit, sitten pienet ja opulta maaseutu.
Näytä video kaikille tutuille. Kepun äänestäjät haluavat tätä, joten heidän tulisi ainakin nähdä mihin heidän äänestyskäytös johtaa
Vielä elinkelpoisilla alueilla löytynee päättäjiä ja äänestäjiä, jotka haluavat rotumuukalaisia alueitaan ”rikastuttamaan”. Ehkä suvakit kuvittelevat saavansa muukalaisista heille kiitollisia liittolaisia.
Kyse ei ole kuvittelusta. Otetaan jälleen esimerkiksi USA.
Miksi demokraatit haluavat nykyään matuja? Koska he haluavat vaalikarjaa.
Miksi republikaanit ennen halusivat matuja: halpatyövoimaa.
Niinhän se vähän on. Kun elää ja asuu pienellä paikkakunnalla niin ei nuo kaupunkilaisten ongelmat tänne kantaudu. Toki, olen ollut maailmallakin sen verran että tiedän esim. Stutgartin alueel slummit, mihin ei ole ollut 10 vuoteen poliisillakaan mitään asiaa.
Mutta niin sielä kuin tääläkin, ihmisten jotka asuvat ko. alueilla, heidän pitäisi näyttää esimerkkiä ja nousta vastaan. Miksi se aina on niin että maakunnan kansalaisten pitäisi nousta barrikaadeille, kun kaupunkilaiset eivät tee itse mitään?
Minä olen ollut yksi siitä porukasta joka 28 vuoden työllä pelasti suomalaisen läänin pohjavedet kansainvälisilstä pelureilta. Se maksoi minulle noin 40 000e. Mutta… harrastus ei ole hyvä ellei se maksa.
Mitä kaupunkilaiset ovat tehneet vastustaakseen maahanmuuttoa? Sellaista joka on vaikuttanut ennen sitä, ei sen jälkeen? Sillä jos koitat vaikuttaa kun päätös on jo tehty, sillä ei ole mitään vaikutusta. Asioihin pitää tarttua silloin kun AVI-, ELY- tai muu vastaava viranomainen kuuluttaa asiasta.
No, oman kylän pohjavedet on pelastettu. Sen rinnalla itäkeskuksen älämölö ei tänne kuulu.
Maahantunkeutumista on vaikea vastustaa kaupungissa, koska ne maahantunkeutujat ovat siellä kaupungissa valmiina iskemään päät asfalttia vasten mäsäksi vastustajiltaan.
en pidä kaupunki/ maaseutu vastakkainasettelusta, mutta minulla on ongelma kepulaisten kanssa. Miksi näin on: kepu on syyllinen maahanmuuttoon, mutta sen äänestäjät eivät joudu kohtaamaan äänestyskäytöksensä seurauksia toisin kuin kokoomuksen äänestäjät. Eli tekopyhyyden määrä on tähtitieteellinen
”Se on TYÖ.”
Tuo on vähän kaksipiippuinen juttu, koska sillä samalla työllä myös maaseudun asukkaat maksavat tämän rikkauden.
Ja esimerkiksi briteissä yritetään ”elvyyttää” vähäväkistä maaseutua viemällä sinnekin rikastusta. Ja sen kaiken maksaa tietenkin kanta-asukkaiden työ.
Harvapa sinne maaseudulle sijoitettu kulttuurinrikastuttaja mitään työtä tekee.
Yhtä lailla KELA Goldin ostovoima puree siellläkin.
Ne eivät vaan viihdy böndellä, koska Stadissa on niin paljon enemmän kaikkea kivaa.
Keitähän aina syytetään salaliittoteoriasta, että väestönvaihto on menossa. Käyköön nyt katsomassa siellä Itäkeskuksessa. Tuohan on sopivan korkusella tuo parvekekin että voisi homot heittää alas.
Väestönvaihto on tosiasia ei salaliittoteoria.
Kyllä se puhos oli jo joskus 2000-2010 pelkkiä somaleita täynnä, lukuunottamatta kahta baaria jossa jostain syystä aina käytiin.
Olihan siellä se somaleiden moskeija, jonka ympäristöön kerääntyi joka perjantai-ilta 200-300 somaliukkoa, sylkivät kohti siellä välillä ja huusivat ”juoppo suomalainen”, kostoksi sitten kävin moskeijan eteisen matolla helpottamassa oloa.
Nyt en enää menisi sinne vaikka maksettaisiin.
Neekerismiehiä näyttää olevan runsas enemmistö: monikulttuurillinen onnela, mutta me maksamme.
Kommunistisvihreä unelma on saattaa yhteiskunnan rakentajat nurkkaan ja Suomi kehitysmaaksi.
Rahaa on, arhinmäkeläisittäin lainaa ei makseta takaisin.
Sarjassamme vi..n ärsyttäviä poliitikkoja Arhinmäki on yksi pääosan esittäjistä Ohisalon, Tuppuraisen, Kontulan ja Biaudeen aka bidé kanssa. Sillä erolla, että Arhinmäki on vaan yksinkertainen pölhö, joka ei onneksi ole enää kansanedustaja. Normaalijärkinen tuossa asemassa oleva viranhaltija ei mene töhrimään seiniä. Muut ovat punaviherkommunismin sokaisemia pölhöjä
Käänteinen kehitysapu tarkoittaa ihmisten siirtämistä kehitysmaista kehittyneisiin maihin, esimerkiksi Suomeen.
Perinteinen suora kehitysapu ei oikein toiminut, joten YK:n agenda 2030:n hengessä yrittävät nyt sitten tällaista silmänkääntötemppua.
Kun ei saada kaikille huippukivaa elämää, niin tehdään sitten elämästä kaikille todella kurjaa.
Se yhdistää vasemmistoa ja nykyistä globalistihallitusta.
Tuolla voi aina välillä pistäytyä ihmettelemässä:
Kestävä kehitys
Omasta mielestäni aika upeaa että meillä on Puhoksen kaltainen ostari, josta voi tehdä varmaan upeita löytöjä mitä ei muualta saa.
Prismalla ei ollut raiskaamalla tapettua lammasta, eivätkä olleet tilaamassa. Muista kypsentää hyvin.
Ei ainoastaan Puhos. Tutustu myös muuhun Itäkeskuksen tarjontaan ja kävijäkuntaan, sama meno vähän laimeammin. Alakerrassa on Alania Market, käypä siellä.
https://www.mtvuutiset.fi/videot/video/prog20398155#gs.aq1i65
Suomalaisen väestön korvautumisella omassa kotimaassaan ei ole mitään hienoa.
Yksi kansa vain lakkaa olemasta.
Joo, käy ihmeessä. 😂
Puukotus Vantaalla – Nuorten sanaharkka yltyi väkivaltaan (iltalehti.fi)
Tuskinpa tuossakaan tapauksessa putkahtaa sitten ketään silminnäkijöiden korvankuulijaa välittämään spekulaatioita vähentävää tietoa kansalaisille…
Tuollainen näytti löytyvän.
Tuossa jokainen sossumies ja hämäräbisnekset tuo lisätuloja. MITEN nämä syöpäläiset ovat Suomelle jotain positiivista? Pelkkää paskaa. Korjaan: Ottaisin mielelläni puhdasta paskaa noitten sijasta. Paskaa voi heittää pelloille. Paskasta on jotain hyötyä.
Katsos kun näistä asioista saavat Suomessa päättää yliopistotytöt, jotka rakastavat noita sokeasti niin että pieni sydän on särkyä.
Siksi noita täytyy saada lisää paljon Paljon PALJON.
Tuohan on mogadishusta tuo videoklippi. Nyt ei tahdo uskoa.
Suurinta osaa noista ei työhuolet paina.Kevyttä chillilua ja vesipiiput röyhyää ällöttävän makean teen lomassa.Ja sitten ihmetellään kun valtion rahat ovat lopussa ja kassan pohja paistaa vaikka veroja kerätään enemmän kuin koskaan.