Ruotsissa lasten osallisuudet murhatapauksiin kolminkertaistuneet edellisvuodesta


Ruotsilla vaikuttaa olevan monikulttuurisuuden takia uusi melko ennalta-arvaamaton ongelma: lapsimurhaajien määrä on tuplaantunut kuluvana vuonna.

Lapsimurhaajilla tarkoitetaan alle 15-vuotiasta nuorukaista, joka on tai on ollut jollakin tavalla mukana jengien välisissä kiistoissa murhan toteuttamisessa. Kuluvan vuoden aikana heinäkuun loppuun mennessä syyttäjällä oli 93 tapausta, jossa alle 15-vuotiasta lasta epäiltiin osalliseksi murhiin, murhan yrityksiin tai avunannosta murhaan.

Vastaava luku viime vuodelta samalta ajanjaksolta oli 26, eli lasten murhahalukkuus on tänä vuonna ollut kolme kertaa suurempaa kuin edellisvuonna. (SVT)

Yhdeksi syyksi voimakkaasti lisääntyneelle lapsimurhaajille arvellaan olevan sen, että kun ennen murhahommiin värvättiin kadulta, niin nyt murhia tarjotaan toteutettavaksi erilaisten viestintäsovellusten kautta, kuten Telegramin. Yhdestä murhasta voidaan maksaa suuriakin rahoja, ja alle 15-vuotiaat tietävät, että vaikka jäisi kiinni, niin siitä ei seuraa kuin nuhtelua.

Sosiaalisten medioiden alustoilla on ihan jopa ”työvoimatoimistoja”, joissa haetaan murhahommiin halukkaita. Murhiin värvääminen on toisin sanoen todella helppoa.

Palkkamurhafantasiaa elävillä lapsilla jää usein kuitenkin ajatus puolitiehen. Kun he osallistuvat johonkin murhahommaan, ja vaikka eivät saa siitä tuomiota, niin joutuvat itse perheensä kanssa samalla hetkellä murhalistalle. Eli palkkio murhasta voi lämmittää hetken, kunnes luoti tavoittaa pienet ruskeat aivot ja fantasia loppuu siihen.

 


10 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Suomi Finland

Jassoo. Tästä voi seurata ainoastaan se, että lapsimurhaajien henkilöllisyydet aletaan salata, jos jäävät kiinni. Tai yhteiskunnan varoilla uusi henkilöllisyys ja uusi asuinpaikka kustannuksista välittämättä.

Jippos123

Kun yhteiskunta on täysin munaton näiden matutappajien ja ganstojen suhteen niin oiva ratkaisuhan on se, että missään nimessä rangaistuksia ei kovenneta tai lapsitappajia rangaista. Antaa niiden paskojen tappaa toisiaan niin paljon kuin ehtivät.
Jokainen tappo takaa sen,että kusipäämatut poistuvat muonavahvuudesta lopullisesta.

Boltteri

Yhteiskunnan pitäisi kostaa näiden perheille. Kun sossujätöksesi tekee rikoksia niin perheeltäsi sossurahat pois. Kun sossujätöksesi tappaa niin koko perheesi karkoitetaan kotimaahanne.

Qroquius Kad

Ruotsalaiset eivät halua sellaista yhteiskuntaa enempää kuin suomalaisetkaan.

Qroquius Kad

Mitä ennalta-arvaamatonta tässä on?

Nimenomaan juuri tätähän pohjustettiin äskettäin, kun ählämistit riehuivat Ruotsin kaduilla sikäläistä lastensujelua vastaan:
ei saa huostata kilttejä pikku pilttejä, jotka eivät tee yhtään mitään pahaa paitsi murhailevat ja ihan vähän vaan!

Ei sitten huostata ja zingzalabing!
Saatiin lapsimurhaaajien invaasio kaduille!

Onko joku todellakin yllättynyt?

Huumesalo

”Tanskalais­jengit palkkaavat nuoria ruotsalaisia tekemään likaiset työnsä”.
Ruotsalaisista nuorista on viime vuosikymmeninä kuoriutunut paljon rikollista ainesta.
Mikä tähän on syynä?
Yksi syy on ruotsalaisnuorten näköalattomuus ja tähän syynä on yhteiskunnan kykenemättömyys järjestää edellytyksiä elämässä onnistumiseen….VMP..

Huru-ukko

Juuri äsken hyysärissä joku kasvattitieteen profeesorska asiasta kirjoitti. Että kouluissa on lapsosilla näköalattomuutta ja mita kamalia sanoja. Ja siksi ne voivat pahoin ja tekevät rötöksiä. Samaa todisti ylenannon ohjelmassa ns. asinatuntijat, joku ”nuorisotyöntekijä” ja tukija. Vai oliko se hutkija?

Boltteri

”lasten osallisuudet”… Neekereiden ja arabien osallisuudet. Noin, korjattu.

Qroquius Kad

Valtavalemediassa ”lapset” ovat aikuisia afrikankädellisuroksia ja ”nuorukaiset” 15-45 -vuotiaita arabisällejä.

Jore

Saa nähdä milloin Vaahteramäen Eemeli tappaa Peppi Pitkätossun, tai päinvastoin. Tappo tapahtuu luultavasti Gröna Lundissa tai Morassa, niin itämaan tietäjät minulle kuiskutti.