Ranskalaista jalkapallotähteä syytetään raiskauksesta Ruotsissa


Kylian Mbappé (vasemmalla) ja Nordi Mukiele saivat ruotsittarien sukat pyörimään jaloissa.
Ruotsin seurapiirilehdet seuraavat nyt tiivisti ranskalaisen potkupalloilija Kylian Mbappén raiskaustapausta. Raiskasiko ranskalainen vaiko ei, siinäpä kysymys.

Ranskalainen jalkapallotähti 25-vuotias Kylian Mbappé vieraili viime viikolla Tukholmassa kaverinsa 26-vuotiaan Nordi Mukielen kanssa. Afrikkalaistaustaiset maailmantähdet saivat sen verran kuningaskunnan alamaisiin vipinää, että parivaljakolle järjestettiin hulppeat bileet Tukholman yöelämässä Stureplanilla.

Jatkoille päräytettiin cityn Bank Hotelliin ja tunnelma oli kiimainen, kokaiinin valkoinen ja kaikkea siltä väliltä. Kyseessä oli siis luksusorgiat. Jatkoille oli tunkua ja kolmisenkymmentä blondia päästettiin sisään. Sisäänlaskusta ei ole tietoa, paitsi…

… nimittäin parin päivän päästä yksi nainen tepasteli Tukholman citypoliisiin tekemään rikosilmoitusta raiskauksesta. Sisäänlasku siis ainakin tässä kohtaan olisi väitetysti tapahtunut.

Mbappén seurue ehti poistua kuitenkin Ruotsista juuri ennen kuin rikosilmoitus tehtiin, mutta poliisi tutkiin nyt rikosta. Mm. hotellihuoneessa on tehty teknistä tutkintaa ja ainakin DNA on otettu talteen.

Toistaiseksi ei ole tietoa, että miten homma etenee. Ainakaa juuri nyt potkupalloilijaa ei ole vangittu poissaolevana tai muuten käskytetty kuulusteluun.

Mbappé kiistää raiskaussyytökset lyhyesti:

– Paskapuhetta.

 


36 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Boltteri

Neekeri raiskasi? Ei voi olla totta.

Terhomatti Hämeenkorpi

Neekeri – ählämi – paska

Nokija MeGoo

Tuskinpa olivat ensimmäistä kertaa mbappea kyydissä.

japadappaduu

Tuosta nyt on vaikea kenenkään sanoa mikä on totuus?
Äkkirikastuneet nekrut kuitenkin luulee voivansa tehdä mitä vain, Kuten USA:n räppipiireistä taas nähdään.
Mutta toihan on kaiketi homo kun seurustelikin trans”naisen” kanssa.

KKi

No jaa. Ei se neekerille niin tarkkaa. Reikä ku reikä. Semminkin jos kokkeleissa.

Vihta Housu

Ranskalainen? 😀

japadappaduu

Ranskan maajoukkue on hieman muuttunut.
40-vuotta sitten se oli pelkkiä valkoihoisia, nyt se on lähes pelkkiä mustaihoisia.
Mutta tokihan se kansanvaihto on vain salaliittoteoriaa.

mari

Ranskan kolonialistisesta historiasta johtuen on emämaahan saanut entisistä siirtomaista muuttaa suht vapaasti väkeä. Tästä sorvattiin joku lakikin noin 150 vuotta sitten. Sittemmin sitä väkeä onkin Ranskaan valunut melko lailla, jo pelkästään mustia on muistaakseni nelisen miljoonaa – vähän riippuen siitä kuka luokitellaan mustaksi: mulatti, neljäsosa mulatti vai kokonegro?
Musulmaaneja taisi olla se kuutisen miljoonaa Ranskan väestöstä. Näistä melkoinen osa on muuttanut aikanaan Ranskan entisistä siirtomaista, hyvin merkittävä osuus on tullut Algeriasta (joita ranskalaiset kutsuvat pilkallisesti mustajaloiksi = pied noir).

japadappaduu

Minun puolesta esimerkiksi Ranska ja Espanja saa tuhota itsensä afrikkalaisilla, mutta jostain syystä Suomenkin tuhoamista perustellaan siirtomaa historialla ja orjuudella. Meillä ei ole ollut siirtomaita vaan me olemme olleet Ruotsin ja Venäjän vallan alla. Meillä ei ole ollut orjia, vaan päivastoin lähi-itäläiset ryöstivät suomalaisia orjiksi.
Kaikista törkeintä oli kun BLM ”mielenosoitukset” levisi vähän Suomeenkin, niin somalitytöt selitti Helsingin keskustassa että me saadaan rikkoa kaikki rakennukset täällä koska me olemme orjina ne rakentaneetkin.
Missä niille tommosta opetetaan? Yksikään somali ei ole Suomessa rakentanut yhtään mitään ainakaan 1800-1900-luvulla, sillon suomessa ei ollut onneksi kukaan edes kuullut somaleista.

mari

No kuten…olikos se nyt Tytti Tuppurainen joka sanoi, että Suomi kuuluu läntiseen yhteisöön joten olemme vastuussa kolonialistisesta historiasta ja velvollisia korvaamaan sen afrikkalaisille. Tuohan on tietysti täyttä pskaa.

Joskus, itse asiassa aika useinkin netissä törmää etenkin amerikkalaisiin mustiin jotka kuvittelevat koko Euroopan olevan ikään kuin valtio joka on ryvettynyt kolonialismissa. Olen heille yrittänyt selittää, että Eurooppa on kansojen ja kansakuntien tilkkutäkki jossa on useita kansoja ja maita joilla ei ole lainkaan kolonialistista historiaa, kuten Irlanti, Suomi Puola, Tsekki, Balttian ja Balkanin maat jne. Jostain syystä se ei aina tunnu menevän perille. Johtuneeko USA:n surkeasta peruskoulutuksesta.

Minä puolestani katson ettei Espanjan ja Ranskan kannata missään tapauksessa tuhota itseään massamaahanmuutolla. Se väkisinkin säteilee koko Eurooppaan negatiivisesti ja antaa terroristeille mahdollisuuden pyöriä pitkin Eurooppaa, ja sitä paitsi minun järkähtämätön mielipide on se ettei muslimit kuulu Eurooppaan lainkaan, ulos vaan täältä, oli kyse sitten Espanjasta tai Islannista tai vaikka Suomesta.

Näille Helsingin keskustan ’rakentajille’ ei voi muuta kuin nauraa – sitä se matala ÄO teettää.

anon

Mustajalat olivat etnisiä ranskalaisia, mutta Algeriassa syntyneitä. Suhtautuivatko Ranskan ranskalaiset heihin kielteisesti.

Boltteri

Silkkaa sattumaa että ainoat 11 neekeriä koko Ranskassa sattuvat pelaamaan jalkapalloa maajoukketasolla ja vielä samanikäisinä. Hämmästyttävää.

mari

Viime kesänä tuli väijyttyä olympialaisia sattuneesta syystä sillä kaksoset syntyi hieman ennen kuin ne alkoi joten kotiaikaa oli runsaasti.

Ranskan eri lajien joukkueista suurin osa oli mustia tai mulatteja.
Mutta huvitti kovasti kun katselin käsipallomatsia Ranska vs joku muu maa, muista mikä, mutta kaikki käsipallojoukkueen fransmannit olivat valkoisia. Ilmeisesti käsipallo ei negroja Ranskassa kiinnosta. Olisiko siinä joku neekerijuttu joka ei oikein nappaa mustia, mene ja tiedä…

Boltteri

Pitää osata laskea kolmeen, eikä ammattilaisena tienaa yhtään.

Trilisser

Sama lasku pitää tehdä koripallossa ja ketkäs siellä hallitsevat. Jotain tolkkua, kiitos.

Boltteri

”eikä ammattilaisena tienaa yhtään” Turpa kii, neekerinhalaaja.

Moonman

jo vuonna 1930 tiedettiin millainen ranska on 100 vuoden päästä

ranska
Huru-ukko

Mitä olen lehdistä lukenut hänellä on sama selitys kuin kaikilla muillakin vastaavia syytösiä saaneilla. Eli joo, kyllä me seksiä harrastettiin, mutta ihan yhteisymmärryksessä.

Tapio Suhonen

On niin ranskalaisen näköinen, että tulee ihan Monet, Gauguin Degas ja miksei myös Napoleon mieleen.
Voiko ranskalaisempi olla?
Vai onko niin, että Mbappe näkyy naamasta?

Boltteri

Supiranskalainen nenä jota voi valkosipulibaguettella ronkkia. Sukunimikin on umpiranskaa jossa konsonantteja heitellään peräkanaa miten sattuu. Oui oui msjöö.

mari

Ei huvittaisi viisastella näin aamutuimaan mutta Napoleon oli korsikalainen ja he eivät miellä lainkaan olevansa ranskalaisia.
Kuten eivät olekaan, vaan ovat Välimeren saaristolaisia joilla on oma murteensa joka polveutuu ranskasta mutta ei ole saanut oman kielen asemaa lingvistisessä mielessä.

Gimme my monet…)))

Tapio Suhonen

Niinpäs olikin. Kävi kuitenkin kuittaamassa tappion Ranska-Venäjä maaottelussa….

mari

Sitä se teettää kun lähtee laajalle Venäjän maalle ilman kunnon talvivarusteita. Siihenhän se Venäjän valloitus pitkälle kaatui – Napoleonin armeijallahan oli sotilaille varattuna kesäkamppeet!

Agentti 2030

Sivuaskel todellisiin joukkoraiskauksiin:

Entinen Nato-kenraali väläyttää kovaa toimea Putinin lyömiseksi: ”Se tarkoittaa sotaa Venäjän kanssa” (iltalehti.fi)

Venäjän pysäyttämisen juna meni jo sodan alkuvaiheissa kun Olof Scholzin naamio putosi ja sen takaa paljastui vanha DDR-kommunisti samalla kun Macronin (=Ranskan) anglotrauma aukesi.
Suurten maiden Italian ja Espanjan passiivisuudesta puhumattakaan.

Siinäpä meillä ne kolmannen maailmansodan ”Chamberlainit”.

mari

Tämä keissi muistuttaa etäisesti Marilyn Mansonin juttua josta Yle esittää moniosaista sarjaa. Poikkeuksellisesti olen katsonut kaksi ekaa sarjaa, kolmaskin lienee jo pihalla.

Sen perusteella mitä olen sarjassa nähnyt, niin kyllä epäilyttää kovasti. Onko mitään ikinä tapahtunutkaan? On niin helppoa tulla vuosien jälkeen selittämään kuinka ”Manson laittoi kätensä minun intiimialueelle kun menin vapaaehtoisesti hänen kanssaan keikkabussin takaosaan ja kun kieltäydyin, Manson lopetti mutta silti koen, että minut raiskattiin”. Siis mitä vit…?

Manson ei ole todistettavasti koskaan raiskannut ketään eikä myöskään syytteitä ole koskaan nostettu, mutta silti hänet on julkisesti jo ristiinnaulittu ja uransa tuhottu.

Teen tässä vaiheessa selväksi sen, että en ole Mansonin fani eikä hänen musiikkinsa puhuttele minua, mutta silti joku tolkku näissä syytöksissä on oltava. Olenkin aika varma, että taustalla on ollut tarkoitus saada Mansonin lakimiehet suljettujen ovien taakse neuvottelemaan sopivasta korvaussummasta. Nyt kun sitä rahaa ei saatu, päätettiin pykätä dokkari ehtaan metoon# hengen mukaan.
Paras oli kun kakkosjaksossa Mansonin ex-vaimo tilitti kuinka ilkeä ihminen Manson on. Kylläpä on uskottavaa kun katkera ex-akka selittää dokkarissa entisen miehensä edesottamuksia. Todella likaista ’journalismia’ eikä yhtään yllätä, että Yle päätti esittää koko sarjan maalatakseen Mansonista raiskurin jota hän ei lain mukaan ole. Ja samalla tuhoten hänen uransa sillä yhteistyökumppanit ovat luonnollisesti hädissään sanoneet yhteistyösopimukset irti. Enkä halua vähätellä sitä etteikö julkisuuden henkilö voisi käyttää asemansa hyväkseen mitä tulee etenkin alaikäisiin tyttöihin mutta Mansonin keississä syyttäjä on hylännyt kaikki syytteet. Kukaan muu seurannut tätä dokkaria?

Kamahoulama

Manson on syyllistynyt korvien raiskauksiin paskamusiikillaan ja silmien raiskauksiin paskaimagollaan. Kumpikaan rikos ei vaadi jatkotoimenpiteitä. Se että jos tökkää lerssinsä hulluihin akkoihin on sitten taas ihan oma juttunsa. Jännää miten näitä ”muistin juuri että minut raiskattiin 50 vuotta sitten”-syytöksiä ei ikinä kohdistu köyhiin miehiin. Vähän huolestuttaa että jos voittaisin jättipotin lotossa niin ottaisiko eräs naikkonen yhtäkkiä näin 40 vuotta myöhemmin yhteyttä, minä kun 14-vuotiaana hurjan peloissani kerran sujautin sormeni samanikäisen kyseisen leidin fjötökkään. Ei ole kyseisestä tapahtumasta sopimusta tai kuittia näyttää. Tästä syystä en myöskään ikinä ruvennut kansainväliseksi rokkitähdeksi.

mari

Niin. Kuten sanoin, Mansonin musiikki ei kiinnosta minua pätkääkään mutta ei ole oikein, että kun tyyppi rikastuu niin silloin alkaa tulla näitä vanhoja hoitoja kädet ojossa asianajaja-armeijan kanssa.

Minusta tässä on siitä pitkälti kysymys, etenkin kun kaikki syyttäjät jotka ovat perehtyneet tähän keissiin, ovat hylänneet syytteet kerta toisensa jälkeen.

Kaikesta paistaa läpi, että tässä on käytetty hyväksi metoon# aikakautta joka on rohkaissut Mansonin vanhoja hoitoja ja bändäreitä.

Fatwantarkistaja

Eräs tyttö kerran baarissa.. ei kyllä traumoja tullut.

RullatonHuuli

Samperin 16 ja hemmetin ranskalaiset. Mistä lähtien ranskikset on alkanu raiskauspolitiikkaan?

Marduk

Neekerille valkoisen naisen saaminen on aina yksi raipanisku vähemmän. Maksamme velkaa…

Kalsarikännit

Olenko minä ainoa joka näkee tuossa kiristyksen/rahastuksen makua?

Niin kauan kun on ollut ”bändäreitä” niin niin kauan takahuoneisiin ja partyihin on tungettu vartalonmyötäisissä mukaan. Ei tarvitse olla sen kummempaa kuin kasa geelitukkia ostoskeskuksen rullaportaiden päässä niin jo pikklikat pyörii laumana ympärillä kuin hunajaa etsien.

Varmaan kaikki noista partyihin tunkeneista olisivat olleet suopeita superpojille. Ja sitten se joka sai pääpotin, harrasti seksiä ja seuraavana aamuna sanoi ”Maksa miljoona tai vien asian poliisille”. Ja kun pariin päivään ei miljoonaa kuulunut, mentiin poliisille.

Tätä tapahtuu niin usein Suomessakin että oikein ihmetyttää nykymeininki. Ruvetaan mm. muistelemaan parinkymmenen vuoden takaisia asioita jos oma elämä ei olekkaan olltut mielestään mallillaan.

Ja toinen asia… Tässä päivänä muutamana juttelin muuan ala-asteen NAIS-opettajan kanssa joka sanoi että nykymiehen on todella vaikeaa tietää onko tyttö 13 vuotias vaiko 18. Pihalla oli kolme 13 vuotiasta jotka olivat pituudeltaa yli 175 ja ruumiinrakenteeltaan aikuisen näköisiä. Jutuiltaan vielä hieman lapsellisia mutta hämärässä ei heti erota. Varsinkin jos ”Osta mulle….”

En sano että pelaaja on syytön. Mutta toisinkin saattaa olla. Kuten Tuntemattomassa:”Eppäillä soppii, aina soppii eppäillä”. Katsotaan nyt mitä muut juhlissa olleet sanovat. Kuka näki mitäkin ja kuka kiehnäsi kenenkin kanssa.

mari

Et ole ainut. Itsekin haistan hyväksikäytön lemua. Sama juttu koskee tuota Mansonista kirjoittamaani kommenttia.

Milloin viimeksi persaukiselta mieheltä on karhuttu korvauksia raiskauksesta joka tapahtui vuosia sitten? Eipä tule äkkiseltään yhtään mieleen. Ei yksikään asianajaja lähde tuollaista juttua penkomaan koska tiedossa ei ole muhkeaa tiliä kuten Mansonin tapauksessa.

Näissä jutuissa ”kuka raiskasi ja kenet ja milloin” on vain se paska juttu, että osa niistä on tapahtunut (Peter Nygård esim).

Nämä onnenonkijat voisivatkin miettiä kuinka paljon hallaa he tekevät niille jotka ovat oikeasti raiskattu.

Frank

En usko näihin raiskaussyytösten paikkansapitävyyteen. Mbappé ei ole tehnyt mitään.

Terhomatti Hämeenkorpi

Vitun ”ranskalainen” !

Tare

No pian se on jossain suomenruotsalaisessa kunnassa potkimassa nahkakuulaa jonkun seuran riveissä.

anon

Ei tuo ranskalaiselta näytä. Mutta jos kaikennäköiset ihmiset, jotka asuvat Ranskassa tai joilla on Ranskan passi, ovat ranskalaisia, niin mitä sanaa tulisi käyttää oikeista valkoisista ranskalaisista.