Huutista, neekerit ovat vetäneet Adidakset päälle ja lähteneet Eurooppaan sotapakolaisiksi. Vielä viimeiset puhelut ja sitten ollaankin ilmaisen ylläpidon piirissä. pic.twitter.com/wdcXy92MI9
— 𝙋𝙩-𝙢𝙚𝙙𝙞𝙖.𝙤𝙧𝙜 (@Ptmediaorg) December 27, 2024
Monien muiden tapahtumien varjoon ja aivan liian vähälle huomiolle on jäänyt se, että joulun aikaan Eurooppaan on saapunut useita laivalastillisia afrikkalaisia tulijoita.
Kuvan laiva oli lastattu muutamalla kymmenellä afrikkalaisella nuorukaisella, jotka olivat vetäneet parhaat Adidakset päällensä ja matka suuntasi kohti Lampedusaa ja Italiaa. Puheluja soitettiin jo Euroopassa oleville kavereille ja Afrikassa kyytiä odottaville, niin kauan kuin kenttää merellä riitti.
Tunnelma oli hilpeä, sillä jo illaksi uskallettiin odottaa pääsyä lihapadan kautta discoon tanssahtelemaan eurooppalaisen discojytkeen tahtiin.
Englannin kanaalin ja välimeren vartiointi olis maailman helpointa..
Mustan lihan kuume on kuitenkin sitäkin kovempaa valuuttaa.
Inhimillisyys kuitenkin velvoittaa tuhoamaan oman yhteiskuntamme.
Näinpä. Gibraltarin Salmen yli punkee kymmenittäin ihmisiä vuorokaudessa.
Espanjan rajavartiosto tekee sen minkä resursseillaan pystyy.
En oikein tiedä mitä Frontex itse asiassa puuhastelee. Ei niitä ainakaan niissä paikoissa näy muuta kuin meritaksipalvelua harrastamassa josta suurin määrä keharia Välimeren yli tulee. Juurikin tuonne Gibraltarin Salmelle voisi Frontex panostaa resursseja, mutta tuntuu koko pulju olevan suvakkilan poikien ja tyttöjen hallussa.
Vähintä mitä voisi pyytää olisi pikakäännytykset. Esim Marokosta tulleille ei ole mitään syytä antaa turvapaikkaa koska maa on luokiteltu täysin turvalliseksi, silti ne pääsevät turvapaikan hakemusprosessiin. Ja muutamat niistä ovat jo terrori-iskuja toteuttaneet sekä aiheuttavat valtavasti päävaivaa Costa del Solilla ryöstelemällä turisteja.
Ei kai tuonne mitään rajavartioston eikä Frontex:n aktiviteetteja tarvita ollenkaan. Perinteinen sulkutuli estää taksiliikenteen tehokkaasti. Ei tarvitse edes veteen asti mennä tulitehtävää hoitamaan, vaan rannalta riittää kantama hyvin…
Turvapaikka prosessit voi sitten kokonaan lopettaa ja puuhaväelle, joka niitä hoitaa voi antaa potkun takalistoon.
No, kukas sitä sulkutulta menee sinne ampumaan?
Kaikki Euroopan armeijat ja myös poliisivoimat tarvitsevat peruskoulutuskauden aikana rutiiniampumaharjoitusta kevyemmillä ja myös raskaimmilla aseilla. Eli kyllä sinne riittää joukkoja sulkutulta ampumaan. Samalla saisivat harjoitusta kansainvälisestä toiminnasta.
Parahin hra. Reiska, Termi sulkutuli tarkoittanee hieman muuta, mitä ajattelette.
Periaatteessa olen kuitenkin kanssanne samaa mieltä.
*****
Joitakin vuosia sitten italialainen ystäväni ilmaisi voimakkain sanoin kiukkunsa ja ahdistuksensa maahansa suuntautuvaa moniosaajien tulvaa kohtaan, jonka hän koki alentavan katuturvallisuutta yleensä ja naisrauhaa erityisesti.
Kerroin hänelle, että mielestäni meidän tulisi oppia historiasta ja ehdotin selvitettäväksi, josko ylimääräisiä tulijoita voisi ehkä tarjota ostettavaksi halpaan hintaan vaikkapa Egyptiin – siellähän on ainakin taannoin tarvittu runsaasti työvoimaa suurenpuoleisten rakennusprojektien vuoksi. Ja samaan tapaanhan hänen kansansa ratkaisi ylijäämäväestön ongelman Toisen Puunilaissodankin jälkeen, paikaten siten valtion kassavajetta ansiokkaasti raskaan sodan jälkeen!
Sulkutulihan on tulijoiden eteen ammuttavaa tulta, jonka läpi tulija ei halua mennä, kun sitten sattuu. Eli tuossa tarkoituksessa toimii hyvin eikä tulta kohdisteta tulijoihin eli siinä mielessä myös turvallista tulen käyttöä.
Ihmisiä? Lois saastoja noi on eikä lähelläkään ihmisiä. Mihinkään eläimeenkään noita saastoja ei sovi verrata
Ainoat joita en suostu kutsumaan ihmisiksi ovat ryssän perkeleet.
Marokkolaiset ovat ihmisiä siinä missä me muutkin mutta he eivät kuulu tänne Eurooppaan. Pysykööt he ja kaikki muutkin muslimit omissa maissaan niin kaikki on hyvin.
Minullakin on jokin traumaperäinen oireyhtymä: kun katselen kirjahyllyni Gogoleja, Dostjevskeja, Tsehoveja, Tolstoi etc.Mieleeni ilmestyy putinin kiiltävänpullea naama.
Olen kyllä tuntenut myös fiksuja venäläisiä.
Nämä kulttuuripersoonat olivatkin niitä alati harvinaisemmiksi käyviä Moskovian itäslaaveja eivätkä örkkejä kuten Putler.
Ovat tietenkin ihmisiä, mutta somalit ja marokkolaiset on jo lähtökohtaisesti epärehellistä, jota esim. kenialaiset tai eteläisen Afrikan asukkaat eivät ole.
Frontex nimenomaan valvoo, ettei ”push
upbackeja” ( takaisinpakottamisia ) tapahdu, vaan kaikille tunkeilijoille tarjotaan mahdollisuutta hakea turvapaikkaa ja saada asiansa tutkituksi. Lisäksi Frontex raportoi eteenpäin havaitsemansa tai kuvittelemansa EU:n sääntöjen rikkomiset.Frontex toimii siis aktiivisesti tilanteen pahentamiseksi EU:n käskemänä. Nimenomaan siksi kreikkalaisetkin taannoin kirosivat Suomen tyhmyyttään Frontexin avuksi lähettämät suomalaiset rajavartijat ja käskivät ne helvettiin toljottamasta sieltä, missä krekut itse yrittivät padota tulvaa.
*****
Muistakaamme, että se syksyn 2015 mutavyöry tuli maahamme RUOTSISTA, siis nimellisesti turvallisesta maasta! Dublinin sopimukseen vedoten YHTÄKÄÄN kultamunaa ei olisi tarvinnut päästää maahamme!
Ruotsin viranomaiset olivat järjestäneet opastuksen ja juna- sekä linja-autokuljetukset Tornioon ja SUOMALAISET viranomaiset olivat jo EDELLISENÄ KEVÄÄNÄ kartoittaneet kuntien majoituskapasiteetin! Tuo operaatio oli SUUNNITELTU JA JOHDETTU EU:n KÄSKEMÄNÄ!!!
Serkkumme unkarilaiset pelastivat meidät sulkemalla rajansa – muuten näitä petuiinihintuja olisi tullut maahamme jopa KOLME KERTAA ENEMMÄN!
Ryssän ja valkoryssän toiminta on verrannollinen vuoden 1991 tapahtumiin, jolloin Siad Barren hallinnon kaatumisen myötä ryssä veti vessan ja tunki maassaan olevat somalit Helsingin-junaan! Eiväthän ne niillä mitään tehneet, panivat vain vahingon kiertämään! Presidentti Koivisto kyllä varoitti tästä, mutta muutamat quislingit toimivat jo tuolloin omin päin Isänmaan vahingoksi.
Vuodesta 2015 alkaen on suomalaisilla viranomaisilla ollut YHDEKSÄN VUOTTA aikaa ennakoida tulevaan, mutta MITÄÄN EI OLE TEHTY, on vain luotettu ryssän hyväntahtoisuuteen!
SUOMEN ON PIKIMMITEN PÄÄSTÄVÄ IRTI EU:STA!
NATO tallentaa!
Aiheeseen liittyen:
”Espanjalaisen siirtolaisten ihmisoikeusjärjestön torstaina julkaiseman raportin mukaan yli 10 000 siirtolaista kuoli yrittäessään päästä Espanjaan meritse tänä vuonna.”
”Caminando Fronteras-järjestön mukaan keskimäärin 30 siirtolaista kuoli joka päivä tänä vuonna yrittäessään päästä maahan veneellä. Kokonaiskuolleisuus kasvoi 58 prosenttia viime vuoteen verrattuna, raportissa lisättiin.”
https://www.kansalainen.fi/tappavat-ihmissalakuljettajat-yli-10-000-laitonta-siirtolaista-kuoli-yrittaessaan-paasta-espanjaan-vuonna-2024/
*****
”Frontexin toiminnanjohtaja Hans Leijtens ei usko, että muurit ja aidat auttavat pitämään maahanmuuttajat loitolla, vaan Euroopan unionin pitäisi pyrkiä estämään laitonta maahanmuuttoa luomalla enemmän laillisia reittejä unionin alueelle.”
”Toiminnanjohtajan mukaan ”rajat eivät pysty pysäyttämään Eurooppaan suuntautuvaa maahanmuuttoa, ja kampanjoijien tulisi pidättäytyä pinnallisesta pelottelusta ja hyväksyä, että maahanmuutto on todellisuutta.”
https://www.kansalainen.fi/euroopan-raja-ja-merivartiovirasto-frontexin-toiminnanjohtajan-mukaan-mikaan-ei-voi-estaa-maahanmuuttajia-ylittamasta-rajoja/
Sionistinen globaali eliitti määrää yhteiskunnat tuottaviksi ja väestön vaihdettavaksi. Alistunut ja voitettu Eurooppa tottelee
Eikös tuo Välimeren valvonta hoituisi nykyään helposti lennokeilla ja panssarintorjuntaohjuksilla muualla näkemämme esimerkin mukaisesti?
Niin. Tuo videon kaveri ei sitä taloustilannetta korjaa, mutta romahduttaa.
Ehkä se tarkoitus onkin, että Afrikan ja Haitin kaltaiset köyhälät saavat henkistä kompensaatiota kun EU, tämän neekeritulvan alla köyhtyy.
HS varmasti toteaa: lapsiparka (kuten lusia lapsi) tarvitsee turvaa ja hoivaa.
Toivottavasti en ole näkemässä, kun tuo ja hänen avaruusinsinöörikaverinsa tuottavat sen EU:ssa, minkä tuottavat.
Jep, apina oli kaynyt BOTOX-kaupassa, ollut tarjouksessa niin koko rahalla.
No muutta tuolla botoxilla voi palata siihen HS:n lanseeraamaan ajatukseen: ”lapsikultapakolainen”.
Käsimerkit on kuin svean räppigangstoilla. Mitä ällitällejä.
Siinä niitä moniosaajia kulttuurinrikastajia tyulee, tsattan ! Olis hyvä sihti konekiväärille…Eihän mulla mittään muuta kuin että…Perkele !
Saadaan taantuvat eurotaloudet nousuun kun uusille kuluttajille laitetaan taskut täyteen painotuoreita seteleitä.
Kyllä nuo ovat aivan oikeita pakolaisia, ei kahta puhetta. Lähteneet kuitenkin pakoon lähinnä itseään.
Ellei sitten pakoon armeijaa tai äkäistä anoppia.
Abu Hassankin sai kerralla kymmenen uutta anoppia, ”vaikka entistä on niin monta”…
https://www.youtube.com/watch?v=j27nFKnXCo0
En viitsinyt edes videota katsoa. Samaa paskaa eri paketissa joka kerta.
Juu ei noita enää jaksa katsella sikakaan vinkumatta.
Noniin, siitä tulee nyt asukkaita Helsingin uusiin taloihin, tervetuloa viihtymään! Vuokra NOLLA euroa! Kämpät kaikilla herkuilla. NOLLA euroa! Sähköt, vedet, vakuutukset. NOLLA euroa!
Saavat ilmaiseksi ja suomalainen maksaa enemmän. Reilu peli.
Kun olet loisinut ilmaiseksi muutaman vuoden voit hakea Suomen passisi. NOLLA euroa! Matkusta kotimaahasi lomalle. NOLLA euroa!
Siina olisi oiva paikka tyontaa 1 wk sea cruise Merkel, Ohitussalo, Gontula, Lantala keulaan tahystajaksi ja Auspuff B PERAmieheksi. KaarnaJAHDISSA personal tarpeeksi ja joku kokkipoika voisi veivata ILMAVAA riisia ja muut ngros hoitelisivat muuta virkaa, saattaisi 7 meripaivan jalkeen karista mielista ne kansainvaliset sopimukset ja rikastus + suvaitsevuus. Satamakapteeniksi Fetter Turpo ja sahkoasemalle Ssippila ottamaan vastaan shokkeja
Tulevia raiskareita ja huumekauppiaita ja muita rikollisia purjehtimassa iloisesti Eurooppaan. Mitä ovatkaan jo puuhanneet kotimaissaan? Vattu mikä aikakausi meneillään.
Joskus -80 luvulla oli eräs vitsi:
Mistä lienee tullut mieleeni…
Pienten pilttien pornolaulu oli,Telefooni afriikassa,reipas ralli jossa weisattiin:Häntä pannaan toiseen korwaan….
Mulla lähetti täti jonka kanssa en ole ollut varmaan 10-vuoteen tekemisissä lahjan r-kioskin kautta.
itse tehdyt villasukat ja 20e rahaa.
Menin sitten hakemaan pakettia ärrältä, niin ählämi akka antoi minulle avatun thjän kuoren.
Kyselin että mikä tää on? sitten ne alkoi väittää että ei ole meidän vastuulla ja yrittivät ajaa mut pois.
Mulla ei ole kymmeniin vuosiin hermot palanut noin paljon kun nyt.
Vaikka oisin kuinka köyhä ja nälissää ni en kehtaisi kenenkään joululahjoja ryöstää.
Ne vaan huonolla suomella väittää että heillä ei ole mitään vastuuta.
Pitäisikö minunkin sulkea itseni pois vastuusta siitä mitä ehkä teen?
Poliisille ilmoitus, eikö. Ei postikaan tee asialle mitään.
Ensin tuhottiin kehitysmaalaisilla kirjastot ja taksit. Seuraavana vuorossa lienee posti. Nykyään pitäisi jokaiselle yksin kulkevalle naiselle olla selvä ettei taksia kannata viikonloppu-yönä ottaa jos kuski on kehitysmaalainen.
Muutaman vuoden päästä kaikille on selvää ettei postin kautta kannata lähettää mitään arvokasta. Eikä kohta kukaan enää muista maailmaa missä taksit eivät raiskanneet ja posti tuli avaamattomana perille.
Mutta onhan nyt taas röykeys huipissaan, voi hyvin olla viiminen kerta kun kuulen edes tädistä mitään. ni joku ählämi ryöstää tuonkin, ja sitte annetaan vielä pokkana avattu tyhjä kirjekuori että tässä sinun paketti. Ne villasukatkin oli kelvannut, ois ees ne jättänyt.
Mutta paljonko ne noita vie? Varmasti on paljon ihmisiä kun ei tiedä että mitään on lähetetty.
Posti on jo tuhottu. PostNord on myös täysi arabineekerisketsi. Kävi minulle kerran jopa niinkin pro-tapaus että puhelimeen kilahti viesti ja lokeron koodi. Kävin sitten lokerolla ja avasin: sisällä ei ollut mitään. Hirveä viestittelyrumba monta päivää kunnes sitten lopulta kävi selväksi että arabineekeri oli kyllä käynyt lokerolla ja räpläillyt laitteitaan mutta päätti sitten jostain syystä viedä pakettini takaisin Helsinkiin. Ehkä pahvilaatikko oli vastustamattoman kalliin näköinen että piti tarkemmin katsoa kannattaako se varastaa. Viikon päästä sain sitten vihdoin pakettini. Sisällä olleessa paidassa ei ihme kyllä ollut edes arabineekerispermaa ja räkää. Paskempaa firmaa saa kyllä hakea.
Eihän tästä ole kauan aikaa kun somppu oli ihmeellisesti joutunut postiin varastoon töihin ja sieltä tietenkin varasti ison läjän macbook läppäreitä. Kuten neekerit aina. Yllättävää oli että Iltalehti näytti videoita josta selvästi näki että tikkujalkaneekerihän se siinä läppäreitä iloisesti roudailee autoonsa. Noiden tyhmyydellä ei kyllä ole mitään rajaa.
https://theworldwatch.com/videos/1625958/you-really-need-millions-of-skilled-immigrants-for-your-country-to-continue-being-gr/
Miksei koskaan ole uutisia että niitä lähetettiin takaisin laivalasteittain?
Koska mikään ählämejä ja afrikankädellisiä vastaaottava maa ei halua lähettää niitä takaisin.
Ne pitäisi lähettää takaisin lentorahtina. Lisämaksusta laskuvarjo.
Kun paska tulee ulos perseesta, vetaako perse paskan takaisin ? Soita Tekniikan maailma, pyyda heita testaamaan.
Yritin juuri tätä ja tulin simuloineeksi invaasion eurooppaan
Gut.
Olis se kyllä niin kaunis näky kun tuolta taustalta alkais näkyyn ohjus sade tohon paskaläjillä ladaattuun potskiin
Italiankin persut pettivät
Olet ”mainiosti” ideologinen: eivätkö kommunistit ja vihreät sitä tehneet; ja enemmän?
Eivät
No, kommunistit ovat minusta riippumatta. En kuitenkaan kannata Gestapoa.
Kannatan gestapoa oli ihan ok poliisi
Taasko noita äbäläwäbäläbäbäläbimbabuita, ei jaksais sitä niiden älämölöä marketeis ja naapureis!!
miksi vitussa nuo perkeleen purkit pinnalla pyeyy…
arkimedeen laki vai oliko se sittenkin murphyn laki?
Esim MG 42 olis hyvä lääke luvattomiin rantautujiin edelleenkin
Torjunta olisi ehkä hyvä ulottaa kauemmaksi rannikosta ja parempi läpäisy olisi aluksen rungossa toivottavaa. Mutta esimerkiksi Sergei helähtää niin iloisesti!
Hieman vakavammin: Tätä menoa tulee tosiaan vielä aika jolloin Neuroopassa alkaa taas roiskua kunnolla. Kun katsomme Ranskaa, Englantia, Ruåtsia ja Saksaa, niin en näe sen olevan enää vältettävissä. Tai ehkä se alkaa Balkanilta, sillä sieltä se on ennenkin alkanut.
Laivaa tulisi edes yrittää kääntää sen sijaan, että ajamme täyttä vauhtia kiville.
Kauanko hillo riittää, verot ovat joa aika korkialla.
Toivottavasti suomen kela sei nä on purettu.
Ainakin mummon asumistuki on lopetettu, eikä kuulemma lääkäriinkään enää pääse.
Kovasti sitä KELA:aa(kansaneläkelaitos)ollaan purkamassa. Ei tahdo enää rahat riittää pakollisiin menoihin kun pitää konkurssikypsän maan yrittää koko maailmaa elättää ja uudelleen asuttaa.
Eurooppaan? Miksei ne tulleet suoraan tänne Joulupukin hölmölämaahan, meillä on tilaa ja rahaa vaikka muille jakaa.
Äkkiä neekerit tänne suomeen, meillä on kauhea talouden taantuma ja alamäki, KELA:n tuilla eläjät saattaa olla mahdollisuus nousta talouslamasta. Ps. Huom. Olen viimeinkin oppinut ajattelemaan samoin kuin viisaat Aalto Yliopiston talousoppineet ja Valtiovarainministeriön korkea-arvoiset virkamiehet. Nyt tulee hyvä!
Rasistinen Eurooppa taas tekemässä minkä se osaa parhaiten — riistämässä kehitysmaita. Menetelmät ovat vain muuttuneet. Ennen vanhaan orjalaivat seilasivat ja veivät Afrikasta työkykyisimmät rikastamaan valkoihoisia. Nyt saman tekee ihmissalakuljettajat.