Helsingin kirjasto Oodi järjestää lauantaina lapsille suunnatun draq queen-esityksen, mutta kieltää yksittäisen Sinimusta liikkeen jäsenen tilavarauksen sillä perustella, että hän kuuluu Sinimusta liikkeeseen.
Lasten drag queen tapahtumaan tulee vierailulle suosittu ruotsalainen ”Bland drakar och dragqueens”. Kerho on ollut suosittu Ruotsissa ja ensimmäinen pohjoismainen pelkästään lapsille suunnattu drag queen-teatteri/ esitys. Järjestö kertoo nettisivuillaan, että tarkoitus on viestittää lapsille, että he voivat olla mitä haluavat.
Nyt järjestettävä Oodin tapahtuma on suunnattu 3-9-vuotiaille lapsille.
Oodin johtaja päätti myös samalla perua yksityisen henkilön tilavarauksen sillä perusteella, että hän kuuluu Sinimusta liikkeeseen. Tai kuten HS otsikoi ”Oodi torppasi” tämän tilavarauksen. Samalla Oodin henkilökunta antoi äärivasemmistolaisille mielenosoittajille siunauksen häiriköidä sinimustien tapahtumia, jos sellaisia mahdollisesti kirjastoon jostain syystä pääsee.

Poliittinen punikkikirjasto. Varjelkaa lapset noilta pervoilta
Helsinki asukkaineen saa sitä mitä tilaa. Äänestyskopissa nämä valinnat tehdään.
Sinne pitää mennä häiriköimään vasureiden mallin mukaan. Tosin poliittinen poliisi ei poista vierailijoita, vaan mielenosoittajat tässä tapauksessa.
Lesbokohu Sveitsissä
”Poliitikot levittivät valheellista käsitystä siitä, että kaikki naisjalkapalloilijat olisivat lesboja ja että heitä katsottaisiin ainoastaan ulkonäkönsä vuoksi.”
Eivätkös nimenomaan ne pelaajat ole itse olleet kaiken innokkaimpia nauhojen kantajia ja banderollien hulmuttajia ?
Ei siinä ole mitään valheellista kun noin 90% naisfutaajista on pillunnuolijoita. Lätkässä vielä enempi,
Pahimpaan blm sekä woke sekoilun aikaan pelattiin naisten futiksen mm kisat oliko ranskassa. Oli Trumpin pressa aikaa. Siellähän niitä tuli kaapeista joukolla. Hiukset miesten tyyliin leikattu ja väreinä sateenkaari värit. Muistaakseni koko jalkapallo, oli sivuosassa melkein. Hysteria oli melkoinen. Mentiin jopa niin pitkälle, että alettiin vertailla naisten taitoja yms esim ronaldoon/ messiin jne. Tyyliin että kyllä lesbot pärjäävät miesten maajoukkueille. Siitähän onkin niiltä ajoilta hauska video, missä joku valioliigan pelaaja yksin nakittaa koko englannin naisten joukkueen ja tekee maalin. Harjoituksissa. Pahin pelleily taisi olla nyrkkeily matsi. Nainen sai vakavat päävammat yhdestä iskusta.
Naisilla on ylivertainen fyysinen kyky verrattuna miehiin: vain he kykenevät synnyttämään uusia ihmisiä.
Miehet eivät edes yritä kilpailla siinä heidän kanssaan, joten miksi ihmeessä naisfutarit menevät pelaamaan miltei itsensä kokoisia poikia vastaan ?
Expressenissä Mark Levegoodin entinen miäs Jonas Gardell kirjoitti äskettäin että HETEROSEKSUAALISUUS pitää kokonaan poistaa.
Hej kaikki transut ja homsut mukaan tänne huutelemaan:
https://youtu.be/x_S9EF-KmR8?feature=shared
Tässä se Gardellin kyhäelmä:
https://www.expressen.se/kultur/jonas-gardell/heterosexualitet-dags-att-forbjuda/
Voi sitä pahastumisen määrää jos joku ehdottaisi homoseksuaalisuuden kieltämistä..RUOTSISSA, jossa homoseksuaalisuus on kansalaisvelvollisuus.
Törkeyden huippu homonilkiltä. ”Poistaminen” tarkoittaa tappamista. Tolvana ei tajua, että siinä menisi myös matut.
Tämä maa on aivan sekaisin päästään viher/lgbtgö ideologioistaan. Ennen aikaan noita hörhöjä hoidettiin mielenvikaisina ja näin sais kyllä hoitaa edelleenkin. Empä kyllä omaa lastani päästä noiden transujen kemuihin.
Ala-asteella parasta aikaa on oppimateriaalia, missä pää laitetaan sekaisin. Puhumattakaan yläasteesta. Tyyliin laita porkkana perseeseen. Näin saat hyvän kullin kuvan. Jne.
Lyödäänkö vetoa, että jos jotkut menisivät siihen drag-tapahtumaan mieltä osoittamaan rauhallisesti, metelöimättä, vain hyvin korrektisti muotoiltuja kylttejä kantaen ja niiden kanssa hiljaa seisomaan, heidät poistettaisiin väkivaltaisesti. Lehdistö puhuisi äärrrioikeiston hyökkäyksestä Oodiin.
Sinimustat voisi mennä paikalle tunnuksettomina yksityishenkilöinä eri ovista ja kokoontua sitten perillä. Kyllähän Oodissa niitä nurkkauksia piisaa.
Olisi vaan mielenkiintoista nähdä soittavatko woketädit ”polpon” paikalle.
Drag queenit on ehkä järkyttävintä paskaa, mitä on olemassa.
Ei HELVETE ! Kuinka voi olla noin sekaisin ??? Pikku LAPSILLE drag show ??? Pikavuoro HOITOON !
Kyllä minä veisin lapseni tuonne. Kertoisin että nyt mennään kersat kattelemaan kunnon HOMOJA! Mielenvikaisia aikuisia miehiä joilla irtotissit ja äidin meikit! Mekoissa ja korkokengissä! Ostetaan karkkia ja limpparia, tästä tulee HÄRSKIN hauskaa! Saadaan kunnon naurut. ILMATTEEKS! Se on hyvä että lapset näkevät hulluja pienestä pitäen, oppivat varomaan ja halveksumaan niitä hyvissä ajoin.
Muistuu mieleeni muinainen, mieleenpainuva tilanne kotikaupunkini torilla vaalikojujen luona. Ulkomuistista:
”Katso, poikani! Tuo tuolla on ihan oikea, elävä kommunisti! Se on vähän niinkuin dinosaurus!”
Jaa. Ovat kyllä vähän eri oopperoista nuo rättikunkut ja sinimustat. Yksillä on hurlumheitä ja toisilla totisempaa torvensoittoa. Voiko niitä edes samalla mittapuulla mitata?
Jaaha, pitäskö kokoontua ja mennä laulaa sinne. Ei pedofiileja Helsinkiin ei pedofiileja mihinkään. Kirjasto on meidän ei pedofiilien..
Jos huutaa vaikkapa ”kuolema pedofiileille”, niin montako Taposta valtio lähettää lautapelaajaa kurmoottamaan.
Jos tuonne menee jotain moista huuteleen (kuolema pedareille), niin häkki heiluu, shamppoot tippuu suihkun lattialle ja lopun te jo arvaattekin (bubballe ryppyr…) . Ei siis kannata jos ei tiedä mitä tekee.
”tarkoitus on viestittää lapsille, että he voivat olla mitä haluavat.” -Saavatko he olla myös sinimustan liikkeen aktiiveja?
Noiden tapahtumien perimmäinen tarkoitus lienee totuttaa lapset siihen että friikin näköisiä miehiä pyörii ympärillä jotka saattavat vähän kosketella. Vai miksi muuten nuo aina pyrkivät lasten läheisyyteen?
No mutta tuossa samassa tilaisuudessahan voisi pikkupojille jakaa opetushallituksen tilaamaa kirjaa joka opastaa porkkanalla suihin-ja perseeseenoton saloja.
Innolla odotamme milloin Oodissa järjestetään lapsille kursseja pissakakka-leikkien ihanuudesta. Anaalipenetraation riemusta sekä sperman nielemisestä oletan että alakouluikäisten kursseja on jo pidetty.
Monta vuotta sitten tällä sivustolla epäiltiin, että näin tulee käymään. Älä kiroa enempää. Asiaa siis kirjoitat. Odotellaan vain, että kirjastoihin tulee ns turvallinen tila. Esim yli 30 v historiasta tms kiinnostuneet ovat vaarallisia. Tai jos yksinäinen mies kävelee sisään, hänen lainaamansa kirjat on syynättävä. Kun palauttaa. Onko jotain natsi aineistoa.
Oliko se Britannian kirjastoissa kun heiluteltiin isoja dildoja pikkulasten edessä?
Siellähän julkisesti paheksuttiin vain sitä että ”nattsit” paheksui dildon heiluttelua pikkulasten edessä. Kauhean suvaitsematonta!
Suomi tulee aina kaikessa hulluudessa muutaman vuoden perässä.
Erittäin mielisairasta toimintaa. Kun itse lusin alakoulut, päiväkodit sun muut, tälläinen ei ollut edes kenenkään villeimiissä mielikuviissa. Kukaan ei olisi edes voinut keksiä mustaa huumoria moisesta kun ei sellaista tiennyt olemassakaan, saati koskaa edes käyväksi toteen…
Omassa lapsuudessa tuota toimintaa muistutti kun sunnuntaisin oli päiväsaikaan paikallisessa elokuvateatterissa vanhojen elokuvien näytöksiä ja yhdessä Pekka Puupää oli pukeutunut Justiinaksi. Ei ollut dildoja perseissä eikä spermaa naamoissa. Kukaan ei edes haukkunut Pekka Puupäätä homoksi. Ennen oli kaikki paremmin.
Jawohl .
Ainakin on ääritiukat ikärajat määrittäneet nämä pedofiilit tällä kertaa. Eräänlaista ikärasismia, ettei 10-11-vuotiaille ole järjestetty mitään aikuisia miellyttävää toimintaa, kerta vasta 12-vuotiaita kannustetaan tuottamaan heille lapsipornoa. Joka on siitä pirun kätevää, ettei tuon ikäisiä tuomita, rehtorikin vaan kotiläksyjä tarkastelee tumputtelun lomassa.
Käytinpä varsin hillittyä kieltä, ei mitään joukkotuhontaan liittyvää tällä kertaa.
Toi kuva on niin hoocee gaymän-saarisettii että.
Nuorena se pitää vitsa vääntää että päästään toivottuun tulokseen.Mikä lienee näiden toivomuksena, ns.voimaantuminen, mielisairaus vai sukupuuttoon kuoleminen?
Varmaan on tarkoituksena antaa alttiille lupa eli rohkaista niitä joita homma jo valmiiksi kiinnostaa.
Vai voiko dragqueenaus tarttua jokaikiseen mieheen?
Iljettävät viestit paljastavat 36-vuotiaan röyhkeyden – Tällainen on Sanna Marinin piinaaja
Eli vapaalla jalalla kuljeskeleva taparikollinen.
Jos laki ja viranomaiset eivät voi sulkea tuollaista telkien taakse, niin ns. kylänmiehet voisivat ainakin yrittää aiheuttaa ennaltaehkäisevät muistijäljet mokoman matun mieleen.
Vai onko lainsäätäjä kenties jättänyt meidät rikollisten ja ilkivallantekijöiden armoille ?
Eipäs nyt rasisteerata. Islamilaisilla kädellisillä on vaaaan niiiiin eri käsitys vaikkapa seksualisuudesta. Kaikille heille yhteistä on jatkuva seksuaalinen hätätila jolloin voi panna kaikkea kanasta ruohonleikkuriin.
Se, että nyt kerrankin kädellisen hätä osui ”Sanna The Suureen” on jossain vaiheessa väistämätöntä.
Sanna on ollut tekemässä päätöksiä joilla näitä hätätilaisia on holattu Suomeen yhä vaan enemmän.
Sanna on rasisti kun ei ymmärrä erilaista kulttuuria ja lemmikkinsä hätätilaa.
Omankäden oikeus on DEMLA:n myötä tässä maassa täysin haram. Itseään saa puolustaa vaikkapa puukkokähtävää vastaan paljain käsin mutta auta armias jos se puukkomies saa vakavia vammoja ja itseltäsi löytyy joko taistelulajitausta tai sotilastausta niin olet kusessa.
Sitten käydään oikeutta ja se hyökännyt ählämi ei ole syytettynä vaan sinä itse.
Aletaan kaivelemaan koulutustaustaa, ajatustaustaa sun muuta paskaa. Tarkoituksena tehdä syyttömästä syyllinen kun ei vaan ollut halukas ottamaan puukosta joltain kehitysmaalaiselta.
Näin se vaan tämän maan oikeuslaitos toimii.
Matut saa raiskailla ja ryöstellä tavallisia kansalaisia mielin määrin, kunhan vaan jättää poliitikot rauhaan. Tää on se yhteiskunnan antama viesti.
Tämä maailma on sairas, mutta kun sairaus muuttuu kollektiiviseksi, niin sitä ei huomata.
voi..voi lähes kaikki hulluuden keinot käytössä
Pitäisköhän oodin henkilökunta irtisanoa ja kiikuttaa suljetulle osastolle?
RASISMIAAAAAAAAAA!!!!!!! HOMOFOBIAAAAAAAAA!!!!!!!