Uusruotsalaiset gangsterijengit ovat aloittaneet Suomen valloituksen kakkosvaiheen. Pohjois-Ruotsiin perustetaan koko ajan tukikohtia, joiden kautta Suomeen salakuljetetaan suuria määriä huumeita.
Kysyntä Suomessa kasvaa, ja sitä tukevat vielä erityisesti valuuttakurssit. Euro on tällä hetkellä erittäin vahva verrattuna kruunuun, joten kun tekee kauppaa kruunuista euroon, niin katteeseen tulee ikään kuin ylimääräistä extraa.
Umeåssa, Luleåssa ja Bodenissa on suuria välivarastoja, jonne huumeita tuodaan tai rahdataan eteläisestä Ruotsista. Sieltä tavara jatkaa joko autoilla tai julkisilla kulkuvälineillä reppu selässä rajan yli Suomen puolelle.
Ruotsin puolella gangsterit joutuvat tekemään monenlaisia varmistuksia, kun tavaraa liikutellaan. Nimittäin Ruotsin poliisilla on olemassa ns. liikennerikosyksikkö, joka ei nimestään huolimatta ole perehtynyt suoraan ylinopeuksiin tai kuluneisiin renkaisiin, vaan yksiköt seulovat liikenteestä epäilyttäviä autoja. Jos henkilöllä on rikosrekisterissä merkintä huumausaineista, niin melko todennäköisesti liikennerikosyksikkö, jos sattuu ajamaan henkilöä vastaan, tekee nopean pistotarkastuksen. Näin pyritään seulomaan liikenteessä liikkeellä olevia huume-eriä.
Tietenkin tämä on vain hidaste, sillä kuljetukset tapahtuvat moninaisin keinoin ja alamaailma tietää tämän riskin.
Suomi houkuttelee Norjan lisäksi tietenkin se, että huumeista ja etenkin kokaiinista saa Suomen puolella hyvän hinnan verrattuna Ruotsiin. Kun tavara saapuu Suomen puolelle, niin se jaetaan nopeasti pelipaikoille myytäväksi. Tässä vaiheessa tavaraa ei enää seisoteta tyhjän panttina jossain varastossa.
Uusruotsalaisilla ja uussuomalaisilla liigoilla on se etu verrattuna kantaväestön gangstereihin, että heillä on yhteinen kieli jokaisessa maassa. Lisäksi jokaisessa maassa asustelevat henkilöt osaavat paikallista kieltä, joten tämä antaa valtavan etulyöntiaseman.
Lopuksi kun tavara on myyty, niin porukka kerää rahat ja ne viedään matkalaukuissa takaisin Ruotsiin. Kierros on tehty.

Ympäristön ja olosuhteiden muuttuessa syntyy kysyntää uudenlaisille tuotteille ja palveluille. Mahdollisia asiakkaita ovat julkishallinto, yritykset ja yksityishenkilöt. Kokaiinikauppaa ei olisi ilman kysyntää. Olisiko valtiolla halua tyrehdyttää se.
Löytyihän kokaainijäämiä jo eduskunnan vessoista joten ymmärtää mikisi tähän ei haluta puuttua. Kokaanivirran tyrehtyessä voisi eduskunnan täysistunnossa näkyä siellä täällä hikoilevia, vapisevia ja agressiivisa edustajia, jotka kävisivät käsikisi toisiinsa vierotusoireiden ollessa pahimmillaan. Ties vaikka pyssy paukkuisi. Myös moni etelän virasto taitaa käydä kokkelin voimalla koska normaalia elämää ei voi enää sietää ja ”äksönia” haetaan kokkelia nuuskaamalla.
Ja oireista kärsiville Huti & co voisivat toimittaa VIHREÄÄ tobak.
Poliisin pitäisi järjestää eduskunnassa huumetestejä pistokokeena esim. juuri ennen viikonloppua. Testi ei toki olisi pakollinen, mutta kieltäytyjien nimet julkisiksi, jolloin äänestäjät voivat vetää omat johtopäätöksensä.
Ihan kuin mikä hyvänsä työpaikka jos on vahva epäilys.Niiskuttelijat tunnistetaan ja ripeä käytös herättää myös epäilyksiä ja yli impulsiivisuus. Mutta sitten tulee selitys ADHD.
”Testi ei toki olisi pakollinen, mutta kieltäytyjien nimet julkisiksi,…”
Olisiko siinä ideaa, että testit olisivat vapaaehtoisia ja testin tuloksen julkistamisesta saisi päättää tutkittava.
Käytännössä tämä menisi niin, että jonkin tietyn puolueen edustajat kävisivät testissä ja he itse tai puolue julkaisisi tulokset. Jos puolue julkaisisi listan tuloksista, niin listoja julkaisemattomat muut puolueet leimautuisivat edustajiensa kokaiinin käyttöä salaileviksi.
Kaikki narkit, jauhonenät ja muut kokkelivekkulit ovat sosiaalisesta asemasta riippumatta osa- tai suoraan syyllisiä huumerikollisuuteen ja sitä kautta järjestäytyneeseen rikollisuuteen. Koko revohka pitäisi saatella saunan taakse huumejengien kanssa.
Vieläkin hakusessa narkkari/alkoholisti jolla menee elämässään hyvin. Myyttinen olento.
Alkoholisteja joilla menee hyvin, ei taida olla, mutta kokkelin käyttäjiä on. Tästä oli juttu jossain lehdessä taannoin. Nämä ovat viikonloppu viihdekäyttäjiä, jotka käyvät töissä ja/tai muuten varakasta porukkaa. Kokkeli on premiumhuume. Bileissä vedetään jauhot nenään. Minä luokittelen nämä roskasakiksi huolimatta asemastaan. Narkki on narkki vaikka käyttäisi vain viikonloppuina.
Valkoisella tuotteella kysyntää, varsinkin vkl baari-discou-bile jaos. Aikoinaan KTK mainosti, tavara liikkuu. KTK EI ole kotkan työttömät kommunistit.
Arkiasiaa hetkex. Onk kuhinaa Suur SIRPPILIITERI tehtaankatu, kun Ukraina partio Hki ? PjutiNÖFFF njet bääässe pjois PIIKKILANKA se puoli, jolle kuuluu, syöb KAALI o bierre. Oik virka kobugga. Rukiver.
UrheiluAvTofapriiik ilmoiddi, propleeem SportAvTo faruSStus, sergus mallid, eib saa herkkui ohjaamo, Lännssi eivä mjyyy varuosad CCCP. Molemb malli ei ule jarritehost-APS, njet suitsitehost. AvTod LaTa KALINA und GRANAAT, tehtas ilm, GRANAAT motorid fräjähtellööb tiisdag-torstai. Latu ei ule LUJA.
Voipi ennakoida reviiri kiistojenkin realisoituvan aikojen saatossa, pauketta ja pärinää katusille ja taas ihmetellään mistä johtuu? Poliisikin joutuu olemaan vaitonaisen ymmällään.
Nyt kun Taaaaaaaaaponen nosti kyyläosastosta kytkinpedal (oliko AUTETTU nosto), ihan 1 yö, ja suomessa katujengejä. Ennen ei ollut….jaa, joku valehtelee…kukahan mahtaa…
Jospa Ruotsissa oltaisiin tässä asiassa yhtä teräviä kuin seksikaupassa, tehtäisiin laki, jonka mukaan huumeiden myynti ei ole laitonta, mutta niiden ostaminen on. Onhan tässäkin myyjä alistetussa asemassa ja hyväksikäytetty.
Senhän näkee jo ihonvärikartasta. Myyjät ovat enimmäkseen intersektionaalisen feminismin uhrihierarkian huipulla, joten heitä ei voi syyttää mistään.
https://x.com/keijomedia/status/1277656111794061313/photo/1
Ostajat luovat markkinat ja houkuttelevat myyjäparat ottamaan suuria riskejä ja toimittamaan.
Jauhojengillä on nyt jatkuva joulu.
Ilmankos ovat pysytelleet poissa julkisuudesta viimeaikoina 😂
Sanna saanu laatunannaa. Pysyy kilot kurissa. Hurrien arabinekrukoksu paljon puhtaampaa kuin kotimaisten diilereiden jossa kokkenrollia korkeintaan 5%.
Suomi laittaa reilusti jatketta, josta ei veloita, kun reilu on…..
Kaava sama, kun soome JALLITUS hoiti viinit- 8 % -kaubamajad. Pullottamoiden lähi lääneissäkin HARAKAT nauraa tollojen touhuille, kaadetaan viinin sekaan VETTÄ ! ! ! 13% saadaan 8% litkuksi, hinta silti TAPISSA. Missä muussa maassa moinen HÖNÖILY ? ? ?
Kokkenrolli Sannan laatunanna 😂🤣
Uus-swedujen kannattaisi ottaa yhteyttä laitavasemman (va-vi-sd) puoluetoimistoihin. Siellä on valmiit levitysorganisaatiot. Menis se kama siinä hengenlevityksen tukena.
Tai suviseura-katras, kesällä, kun pellolla on 10 – 20k kpl raamattuväki, sinne luikahtaa tuotetta- tuotteita mucho, kun kertoob, tuloo Herralta. Ja pataljoona pellolla on pellolla, suvivirsikin on suvihirsi, jenkka soi ja väki dansa.
Lieneekö huumerikollisuuden laajenemiseen pienintäkään syytä sillä. että alkoholi on nykyisin ainoa laillinen pään sekoittaja ?
Apteekkien reseptivapaiden lääkkeiden joukossa oli menneinä vuosikymmeninä valmisteita joilla oli kuulemma vinksin vonksin -sivuvaikutuksia.
Kontrolloidusti myytyjä laillisia huumeita siis.
Surullista. Ja huumeista joutuvat kärsimään nekin, jotka ei niitä halua käyttää.
Niin, mitä ovat huumeet. Nyt kaikki vain marjoa syömään.
Taannoisesta jauhojengistä tuli mieleen lumi.
Etelä-Afrikkalaisilla napatutkijoilla ei liene ainakaan jäitä pipossa:
Fear in Antarctic base as research team member is accused of assault | CNN
Osa jutun tekstiä tekoälyllä käännettynä:
”Tämä ei ole ensimmäinen tapaus, jossa Etelä-Afrikan tutkimusretkikuntaan liittyy pahoinpitely. Vuonna 2017 Marionin saarella sijaitsevalla tutkimusasemalla eräs tutkimusryhmän jäsenen raportoitiin vandalisoineen toisen kollegansa kannettavan tietokoneen kirveellä, koska he olivat osallisina rakkauskolmiossa.”
Tapauksia oli kaksi. Vuonna 2017 rikottiin kirveellä jonkun toisen läppäri. Tämä tapahtui jäätikköä vailla olevalla Marion saarella. Vuoden 2025 alkupuolella tapahtui etelämantereella SANAE IV asemalla henkilöön käyvä hyökkäys tai jotain sen sellaista.
http://www.msn.com/en-us/news/world/inside-antarctic-sanae-iv-base-where-isolated-scientists-pleaded-for-help/ar-AA1BfMkO
Normaalia mielenterveyden rakoilua ja vielä melko ihmisystävällisessä ympäristössä verrattuna Marsiin. Saapa nähdä miten Marsin matkalaisten hermot kestävät.
Hei hulinaa! Ei suoranaisesti aiheesta tai miten sen ottaa, mutta Saksan SPD ja kristillisdemokraatit eli Merz aikovat ottaa VUOSITTAIN 500 000 työperäistä maahanmuuttajaa, sallia jo maassa olevien laittomien jäädä maahan, pitää rajat auki kaikille refukeille jne.
https://rmx.news/article/germany-spd-working-group-demands-500000-legal-migrants-a-year-automatic-citizenship-for-long-term-residents/
Kun ei maturikollisia saada ulostettua niin tilanne on tämä. Uusia maturikollisia syntyy kuin sieniä sateella joka päivä. Ei voi mittää, voivoi! Ja maturikolliset tekevät kantanuoristakin rikollisia.
Kysykää poliitikoilta miksi maturikollisten, ja ylipäätä rikollisten, ihmisoikeudet ovat tärkeämpiä kuin muun kansan. Ruotsikin on olevinaan tekevinään maturikollisille jotakin mutta ei heitä silti saada maasta poistettua kuin vain muutamia. Joku sairaanhoitajaksi lukeva serbialaistyttö kyllä saadaan poistettua nopeasti.
Ja entäs Northvolt: nyt on käynyt ilmi että joka maailmankolosta tuleville patterityöntekijöille on myönnetty valtavia asuntolainoja. Northvolt meni konkkaan ja matut alkavat häipyä. Kuka maksaa velat? https://www.svt.se/nyheter/lokalt/vasterbotten/familjen-maste-lamna-landet-efter-northvolts-konkurs-kan-bli-fast-med-nastan-tre-miljoner-i-lan
Luin justiin Ylen Pohjanmaan sivuilta, että Pohjanmaan hyvinvointialue menee mukaan THL:n antirasismin vastaiseen koulutushöpinään (!!). Koulutus vuoden kestää. Eikö noille rahoille olisi ollut parempaa käyttöä?? Vaikka huumeiden torjuntaan … Joskus hävettää olla rannikkopohojalainen …
Sääli ettei poliisi voi kohdistaa resurssejaan tehokkaasti todennäköisimpiin rikollisiin koska se olisi rasismia. ”Etninen profilointi” on rikollisten suojakilpi.
Ilmaisu ”etninen profilointi” on leimattu pahaksi asiaksi, melkein rikokseksi rinnastettavaksi. Jos rikollinen tai epäilty tiedetään tietyn näköiseksi, yksinomaan hänen näköistensä pysäyttäminen ja tarkastaminen katsotaan vääryydeksi. Jotta viranomainen välttyisi etnisen profiloinnin käyttämiseltä, sen pitää tarkastaa myös muun näköisiä. – Onko tilanne todella tämä?
Ei Suomessa ole kokaiinia.
Kunpa Suomessa – tai missään – olisi ollut alun perinkään minkäänlaisia taposia
Ennen oli AASI, jolla virkamerkki. Nyt on vain AAAASI.
Ei ule, vain jatkettua colaa.
Ahaa, arabijengit on viimeinkin löytäneet reitin, Haaparannallahan ei ole juuri minkäänlaista rajavalvontaa toisin kuin Vaalimaalla. Ei nouse äläkkää eikä aitoja pystytetä koska nyt maahan tulee rikkautta.