Vastavoima vihreälle islamisaatiolle – äänestä Helsingissä numeroa 379


Helsinkiläisen kannattaa sijoittaa äänensä jyrkkään islam- ja ilmastokriitikkoon vastapainona lisääntyvälle vihreälle islamisaatiolle. Numerolla 379 Kari Keskimölö.

Karin teesejä:

I Täysstoppi islamisaatiolle

Kävelen työmatkoillani aamuin ja illoin Helsingin, tarkemmin Kampin, läpi ja ihmettelen suuresti miten näillä Lähi-Idän insinööreillä on aikaa istuskella hienoissa kahviloissa päivät pitkät. Vain viikonloppuisin siellä on enemmistö valkoista väkeä. Yhtä lailla ei voi olla ajattelematta miksi tämä ryhmä uupuu täysin Helsingin pitkistä leipäjonoista? Ei tämä sinänsä häiritsisi, mutta kun arabimaista on samaan aikaan ajettu kristityt, juutalaisista nyt puhumattakaan, maanpakoon systemaattisesti. Syyrian ja aiemmin Afganistanin kauheudet tämän uskonnon tunnusmerkeistä pitäisi olla jokaisen mielessä, ei käy tytöt kouluja, eivät naiset ilman burgaa.. Ei kai me tätä Helsinkiin haluta, vaikka jotkut aikoinaan Greta-uskontoon hurahtaneet innokkaasti Hamasin lippuja ovat rosvo- ja raiskaajajoukon kunniaksi Helsingin kaduilla heilutelleet?

II Ilmaston (ja maailman) pelastamisen sijasta apu on suunnattava Helsingin vähäosaisille

Suunnattoman kalliiden ja suunnattoman tehottomien ilmastotoimien sijasta tulisi miettiä enemmän vähävaraisten helsinkiläisten tilannetta. Ikävä katsoa Kampissa kuinka eläkeikänsä saavuttaneet työuransa loppuun vieneet suomalaiset tyhjentävät roskiksia panttipullojen toivossa. Muuten ei näy näitä Lähi-Idän insinöörejä näissäkään hommissa, suomalaisia nuoria ja etenkin eläkeikäisiä sitäkin enemmän.

III Vihreä siirtymä vie tuhkatkin isovanhempien pesästä

Vihreää siirtymää on meille tarjottu kaikista tuuteista jo pari vuosikymmentä enkä jopa yliopistossa vuosia opiskelleena ymmärrä vieläkään miten joku 0,1 prosenttia pienempi osuus hiilidioksidia voi olla kohtalon kysymys? Kouluajoista lähtien hiilidioksidi oli kasvien ruokaa ja niiden elinehto, nyt tällä hurmoksella on siitäkin saatu meille myrkkyä. Päästöoikeudet ovat saapuneet almujen sijaan ja Helsingin sisääntuloväylät ja jopa Esplanaadi suljetaan autoilulta tämän siirtymän tieltä. Kiinasta rahdataan paneeleita ja tuulimyllyn siipiä ja jopa isovanhempia rangaistaan niin öljy- kuin puulämmityksestä.

 


33 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Anyway

Elämme vihreän ideologian aikaa. Joskus se loppuu, mutta onko täällä enää ketään hengissä, kun se lopultakin loppuu?

veromedia (vmp) on ylen vastuuton

1) Laitavasemman tytöt medioidensa (esim yle) kanssa myllyttävät Suomesta ulos kaiken taloudellista tulosta tuottavan.
2) Enenevässä määrin tuontitavara alkaa vaatia ”saataviaan” ensimainittujen tuella. Kun jaettava on loppunut alkaa paikkojen särkeminen ja valkoisten teurastus.
3) Neuvostoliitto tarjoutuu korjaamaan tilanteen. Suomesta tulee ”suuren ja mahtavan” syrjäkylä. Suoritetaan etninen puhdistus.

X

Eli ei sattumaa vaan neuvostoliiton (venäjä) toteuttama suunnitelma. Olisiko aiheellista kieltää kommunistinen puolue, vasemmistoliitto ja vihreät vieraan valtion edun ajamisesta eli maanpetoksellisesta toiminnasta. 🤔

Qroquius Kad

Ei se käy, koska viidesosa Suomen äänestäjistä kannattaa niitä ja kolme viidesosaa komppaa tietämättä itsekään miksi.

Olli Oikarinen

Valeoppositio. Kuka näihin enää uskoo?

Biv

Mikä se sellainen valeoppositio on? Eijän persut ole oppositiossa. Lähtikö sukset lipsumaan?

Mauno I Suuri

Väittää olevansa vastavoima valtavirran hulluuksille. Kuitenkin kaikki järkijannut on harjattu pois. Aina

Huutista vaalikarjalle

Kun kaikki eduskunnan puolueet on globalistipuolueita, niin meillä ei ole eikä tule olemaan muita kuin mädättäjähallituksia ja valeoppositioita. Eikä sillä ole mitään merkitystä millä kokoonpanolla ovat mädättämässä tai valeoppositiossa, kun kaikki puolueet pelaavat samassa globalistijoukkueessa. Ajavat vaan eri kokoonpanoilla vuoroillaan globalistien eri agendoja. Eduskuntapuolueiden äänestäminen ei ole pelkästään turhaa vaan myös haitallista toimintaa.

Tehdäänkehitysmaayhdessä

Siksi olenkin Vapauden Liiton kannattaja.

einari

Eihän se Tuppurais-tappurais äärikommunisti sakki ole valeoppositiossa, nehän ovat oikeasti oppositiossa ja tosissaan kaatamassa tätä laillista hallitusta! Olet oikeassa, siihen rupusakkiin ei kukaan täysijärkinen ole koskaan uskonut!

einari

Tarkennus kommenttiini: Tarkoitan rupusakilla punavihreitä äärivasemmistolaisia!

Fatwantarkistaja

Äänestä vihreää, sillähän se asia paranee.

Hans

Juuri näin!

Arkkimankeli

Muutoin täyttä asiaa, mutta tuon ”Flat Earth” -tasoisen sitaatin tarkoitus lienee vaan äänien kerääminen myös yleensä äänestämättömiltä:
”…enkä jopa yliopistossa vuosia opiskelleena ymmärrä vieläkään miten joku 0,1 prosenttia pienempi osuus hiilidioksidia voi olla kohtalon kysymys? Kouluajoista lähtien hiilidioksidi oli kasvien ruokaa ja niiden elinehto, nyt tällä hurmoksella on siitäkin saatu meille myrkkyä.”

Se on kyllä totta että ilmastotoimet ovat tehottomia, koska mustaa kultaa ei tulla maan uumeniin jättämään päättivätpä ne vuosittaiset COP -kokoukset mitä tahansa.

Grill, baby grill !

Anyway

Ilmastotoimet ovat tehottomia, koska ne eivät vaikuta ilmastoon.

Jippos123

Ei sillä ole mitään merkitystä kunhan tulee hyvä olo ja kaikki tehdään muiden rahoilla ilman, että ituhipin elintaso laskee pätkääkään.
Kallion hippikahvilassa voi jatkossakin lipittää lattea ja mussuttaa etelä-amerikasta laivattuja avocadoja.

kalsarikännit

Maapalolla niinkuin avaruudessakin öljyn syntyminen on abioottinen prosesessi. Se ei tarvitse vuosimiljoonia niinkuin meille on kerrottu. Eikä se tarvitse fossilleja joista se syntyisi. Nykyilmiset kunte saksalaiset ja norjalaiset valmistavat sitä ilmasta kerätystä ja nesteytetystä hiilidioksidista.

Öljyn syntyminen on ollut siis vuosimiljoonia itsenen prosessi. Jolloin voidaan hyvällä syyllä kysyä: Mikä olisi lopettanut sen?

Jos kerran Marssista löytyy öljyä, eikä sielä ole meren fosiileja paineessa, niin mistä se sinne olisi syntynyt muutakuin omana prosessinaan? Vai veikö luotaimet kannullisen öljyä ja kaatoivat sinne?

Qroquius Kad

Ei mitäåän hätää, jääkausi korjaa aivan kohta kaiken.

Mauno I Suuri

Totta se on kuule. Tiedemiestenkin mukaan ilmastossa on aivan liian vähän hiilidioksidia. Kohta ollaan kriisirajalla. Siis ne rehelliset tiedemiehet

Dickie

Nih, Helsingissä on julistettu ilmastohätätila Helsinkiin. Mutta,

jossain rottien lailla lisivissä Afrikan maissa huuhaa teoria menee niin, että naisten koulutus auttaa lisimisen vähentämiseeen ja yleiseen vastuullisuuteen. SITÄ ON AIKA ODOTELLA SIIS USEITA SUKUPOLVIA VAI? turhaan odottelevat. kehari ja ruoka-apu vain realisoituvat resurssien antamisena Afrikkaan ja entistä suurempaan lisimiseen

Teroristi

Sanasta sanaan noin se menee!

Piikivi

Nykyäänestäminen on turhaa. Onhan tuo nähty.

Piikivi

Keskimölöset ei pääsin edes ehdolle. Liian rasistista (muka)

Mauno I Suuri

Kun persupuolue ihan johdon suulla sanoutuisi irti vihersiirtymistä, niin tällaisilla rivijannujen hölötyksillä olisi jotain merkitystä. Mutta ei. Purraja Hallis uskovat ilmastovalehteleuun. Sanovat vain, että Suomen toimilla ei ole merkitystä ja Suomen ei kannattaisi olla malllioppilas. Nekin jäävät vain sanomisiksi

Tutor

Persut on meneen talven lumia. Nykyinen kokoomus-persu-hallitus on suomen historian huonoin. Ohittaa mennen tullen Sannan sukkahousuhallituksenkin,vaikka kukaan ei olisi uskonut että siihen joku pystyy. Hätiin tarvittiin persut.

Per Saukinen

Nykyinen hallitus ja muutama seuraavakin hallitus tulevat olemaan leikkaushallituksia.

Tämän nykyisen suurin synti lienee se, että yritystukia ei ole saneerattu.
Toiseksi suurin synti taitaa olla ylivuolas hunajavirta pörriäisille.

Mauno I Suuri

Miksi se sitten ei leikkaa kunnolla, vaan tekee vain veroaleja ja näennäisleikkauksia, jotka ovat mitättömiä, mutta iskevät sairaanhoitoon? Miksi keskitetään työpaikat isoihin keskuksiin, kun sitten matkustetaan maalle töihin?

Fatwantarkistaja

Vihreä Liitto on ratkaisusi. Ei siinä, elämmehän demokratiassa.

RullatonHuuli

Kyllä äänestäisinkin jos siellä asuisin. Ei meinaan läpsyttelijöiden älämölö hirveesti nappaa.

Fatwantarkistaja

Ääni Keskimölölle, on poissa Älämölöltä. Jännä.

RullatonHuuli

Kyllä on.

Oman elämäni mölöttäjä

Keskimölö vs älämölö – hieno iskulause, mutta täydellistä tuubaa.

Täh

Ainakin nimi on niin perussuomalainen että.