Mäntsälässä keväistä ammuntaa, joka ei kuulunut lehmälaitumelta


Mäntsälässä, keskustan lähialueella tapahtui keskiviikkona 14.5.2025 ampumavälikohtaus.

Poliisin partio sai hätäkeskuksen kautta tehtävän kohteeseen keskiviikkona iltapäivällä.

– Tapauksen tutkinta on tällä hetkellä akuutissa ja kriittisessä vaiheessa. Esitutkinnan turvaamiseksi poliisi ei voi tässä vaiheessa kertoa tapauksesta julkisuuteen enempää, kertoo tapauksen tutkinnanjohtaja, rikoskomisario Sanna Rentola.

Poliisi tiedottaa tapauksesta lisää, kun tapahtumien kulkua on saatu riittävästi selvitettyä. Toistaiseksi asiaan liittyviä yksityiskohtia ei poliisin toimesta kerrota julkisuuteen, koska yksityiskohtien kertominen tässä vaiheessa todennäköisesti vaarantaisi asiaan hankittavan henkilötodistelun laatua.


15 thoughts on “Mäntsälässä keväistä ammuntaa, joka ei kuulunut lehmälaitumelta”

  1. Jaa a, Mäntsälä mielessäin-Me halutaan olla neeekereitä. Vedonlyöntiä, Seurue-18v eläkeläiset, Musulmaanit-14v partalapset, African edustusto vai Puikulapäät ? Onk mäntsälää RIKASTETTU somalian kultamunilla ?

    1. Miltei joka paikka on. Pohjosta myöten. Vitutti ku pohjoisessa poikkesin Systembolagetiin ja ajattelin että sinne ei ole vielä kulttuuri tullu. Paskat joku puikulapää sielläkin lonni ekana vastaan. Ruotsalaisia en nähny. Käynti kun sattu päiväaikaan ni olivat kai töissä.

      1. Mitenhän mahtaa olla Ivalo-Inari mustien riesojen suhteen, onko Lähi-itä & Africa + somalia edustettuna ? Jos, niin mitä koksikuonot siellä tekevät, muuta kuin NOTKUVAT ? Eräoppaina ? Hiihdonopettajina ? Kalastuksen valvojina ? Varisten pelättiminä ?

      2. Sepä olisi näky, Abdullah Dorka-min Gutale poromiehenä, saattaisi porot hyökätä vieraslajin kimppuun…

      3. Niitä on Norjassakin jäämeren rannalla Altassa. Ja joka vitun kylässä

      4. Ei helvete ! Kun ovat soome J(h)allituksen mukaan MoniOsaajia, niin mikähän mahtaa olla se erikoisala, jonka suhteen ovat Alta ? Tai mitä yleensä osaavat ? Pelata tikku+kivi, 24h NOTKUA, ai niin, Tiku Lantala kök veivata ILMAVAA riiissiä, siis moniosaajia. Ja vuolla Gaaaarnaaa.

      5. Tuliko viinanhimoisella arjalaisella yli-ihmisellä kuset housuun kun näit tummaihoisia?

    2. ”pidetään yhdessä kekkereitä, mustat kädet yhteen hakkaa…”

      1. Onk soome yhtään kylää enää, missä varmuudella EI OLE paskavarpaita-neekereitä-afgaaneja-somaleita ? Täysin VALKOISTA aluetta ? Vai onko etuskunnan AAAsit onnistuneet pilaamaan joka kolkan ?

  2. Jos kantasuomalaiset ovat ampuneet, ovat syyllistyneet kulttuurin omimiseen. 😕

    Sovitaanko yhdessä että jätetään raskaamis, tappamis, Lasten ahdistelu, huumekauppa, katuryöstöt, ampumishommat niiden omille kulttuureille – jookosta? 😕

    Nimimerkillä: Nollatoleranssi rasismille 😆🤣

  3. Eipä kuulu enää rakkaan lapsuudenkylän kulmiilta ammuntaa, meinaan lehmien ammuntaa laitumiilta. Ja kyläkaupat, työpaikat, koulut ja pankitkin täältä pois kumittivat. Ihmiset pois maalta vai runkkaamaan runkkukuutioihin? Sopii yrittää…

  4. Oops! That page can’t be found.

    Mihin hävisi perjantain biisikimara?

Comments are closed.