ViikkoGallup: Pitäisikö Keskisarja laittaa rasistina uuniin?


Teemu Keskisarja on taas aiheuttanut pahennusta. Pitäisikö Keskisarja uunittaa? Vastaa gallupiin.

Perustele kantasi jyrkästi, tai ole hiljaa. Vain vaikuttamalla voit vaikuttaa (korvaa).

 

Pitäisiko Teemu Keskisarjan puheita hillitä?

  • Todella asiallinen ukko, lisää samanlaista (83%, 801 Ääntä)
  • Melko asiaa ukko puhuu (11%, 102 Ääntä)
  • Kyllä, Keskisarja uuniin (4%, 36 Ääntä)
  • Ottia tuota kirvesvartta (1%, 14 Ääntä)
  • Ei ehkä uuniin, mutta suu teipillä kiinni (1%, 9 Ääntä)

Ääniä yhteensä: 962

Loading ... Loading ...

 


77 thoughts on “ViikkoGallup: Pitäisikö Keskisarja laittaa rasistina uuniin?”

  1. Valtamedia ja vasemmisto kok mukaan lukien veti pultit. Siitä tietää että äijä puhuu asiaa.
    

    1. Pitää muistaa että mielipide ei lähtökohtaisesti ole rikosoikeuden normit täyttävä. Ja toisaalta, tässä ei olut missään virallisessa tilaisuudessa jossa olisi päätetty budjeteista tai laskettu äänestyksen tulosta, joten puheet eivät yllä kriminalismin kynnnykselle.

      Kokonaan toinen asia on sana rasismi. Moni ei tiedä mitä rasismi tarkoittaa. Se tarkoittaa henkilön/ryhmän oikeuden elämään kieltämisen värin, uskonnon tai rodun vuoksi. Ja eihän kukaan ole kieltänyt kenenkään oikeutta elämään ja olemiseen tällä maapallolla.

      1. Rasimin yhteyteen halutaan kovasti liittää tuo uskonto. Oikeasti kyseessä on vain väri/rotu.

      1. Onkohan ”nuorisoporukan” tuntomerkkejä annettu julkisuuteen?

      2. seurue, nuorisoporukka, kantasuomalainen ,u name it

      3. Täältäpäin missä kyseinen yksittäistapus ”sattui”, niin kyse on kunniattomista paskiaisista.

      4. ”Löyhä” kaveriporukka oli ennen iltapaskalehtien tapa ilmaista ulkomaalaisjengien tekemisiä.

      5. Voisiko ehkä suojavärillä olla jotain tekemistä tän keissin kanssa.

    2. Valtamedialla on ”yllättäen” Keskisarjan lausunnon jäljiltä kunnon psykoosit päällä ja otsikot pursuilevat juttuja maahanmuuttajien erinomaisuudesta niin meillä kuin maailmalla. Marginaaleihin piilotettuna on sitten pikkujuttuja satunnaisia vastaantulijoita pahoinpitelevistä nuorisojoukoista ja tappelevista seurueista.

      1. Sitäpaitsi Keskisarja on marinoitu verenhimoisten valtamedioiden toimesta ja pistetty grilliin, ei sitä enää uuniin tarvitse työntää ja grillin polttoaineena toimii pikimusta hiili joka ei valtamediaa seuraamalla lopu koskaan, koska sitä tuodaan ja tuodaan lisää ja lisää. Kiitos Teemu! Harva uskaltaa lyödä itsensä likoon näissä asioissa.

      2. Uuninkestävä (kosherinkin) Keskikalja menee sydämensivistyksellään heittämällä ohi näistä sivistysteeskentelijöistä ja konstgjorda kyldyrhönöistä. Ehkä se pistää heikkopäiset vihaamaan, kateus ja huono itsetunto. Islamin edessä kyykkivät, raukat stackars lilla pienet..ja soittavat selloa ja hanuria sieluttomasti moskeidan pihalla musulmaanien pilkatessa..

  2. uuniin menee ananaspizzat ja keskisarja menee nöyryyttään vasureita ja orpoa

  3. Ei ole näkynyt mediassa tilastoja joista selviäisi maahanmuuton tuomat eurot valtion kassaan? Eikö niitä ole yhtään esitettävissä.

    Ainoa maahanmuuttaja josta on Suomelle taloudellista hyötyä on henkilö joka tienaa enemmän kuin keskiverto suomalainen ja ansiot tulevat enimmäkseen yksityiseltä sektorilta. Lisäksi tälläiset henkilöt eivät yleensä raiskaa suomalaisia tyttöjä tai heidän lapsensa ryöstä suomalaisia koululaisia.

    1. Ajatuspaja Suomen perusta on laskenut kehis kustannukset.

      Irakilainen nettoaa elinaikanaan Suomessa keskimäärin -950000€ ja Somali – 1250000€.

      Huomaa miinusmerkki lukujen edessä.

      Ajatuspaja Suomen perusta nettisivuilla on kirjallisia perusteellisia tutkimustuloksia lukemisesta kiinnostuneille https://www.suomenperusta.fi/tutkimus/

      1. Sitten näitäkin kalliimpi on vihervassari. Koko elämä tuilla tai verovaroilla rahoitetussa järjestössä, valtiolla tai kunnissa vahingoittamassa yhteiskuntaa.

      2. Vihervassariuksen kallein muoto on se että ne haalii tänne niitä miljoonan per nuppi kustannuksia.

      3. Kehitysapu kymmeniltä vuosilta nykyrahassa varmaankin miljardi vuodessa ,maahanmuutto useita miljardeja. Jos nämä kaikki varat sijoitettuna keskimääräisellä tuotolla vuosia ja vuosikymmeniä varmaankin koko valtion velka saataisiin pyyhittyä pois, joku laskutaitoisempi voisi tehdä laskelman.

      4. Paavo Vahtera on blogissaan laskenut, että 75% valtion velasta johtuu kehitysmaa-apurahasta ja maahantulleiden elättämisestä. Eli avustamme velaksi, mikä on kestämätön tilanne.

      5. Vuonna 2023 Suomen valtio eli me veronmaksajat maksoi maahanmuuttaneille 10,5 MILJARDIA euroa.

    2. Tuota en ole ennen miettinytkään. Afgaanohoivattaret pyyhkivät bärseesi julkisella puolella, ei niitä ukkoja kukaan yksityinen palkkaa.

      Tietysti arvostan julkista terveydenhoitoamme ja sen työntekijöitä. Ei siihen mitään palestiinoja tarvita, kerran eivät viitti omiaankaan hoitaa.

      1. Israel pommittaa sairaalat. Kyllä he omiaan hoitavat minkä ennättävät. Juuri tuollaisen moraalittoman valhesonnan takia persut voisi laittaa avovankilaan lanttuja kuokkimaan

      2. Ei ne mitään hoida. Yrittävät tännekin saada loisimaan!!

    3. Joo, olisihan se kiva jos YLE, muu media tai Orpo osaisi todistaa Teemun olevan väärässä. Ottaisi vaikka esimerkiksi Nasiman isän korkealaatuisuuden tai heikkolaatuisuuden. Sekin kun edustaa sitä parasta laatua, ollut sentään huippuosaaja ja -virkamies ennen Suomeen tuloa. Ollut nyt 40 vuotta Suomessa, ja saanut mitä aikaan? Ei osaa suomenkieltä, ei ole koskaan saanut työpaikkaa, ei taida osata kirjoittaa, laskea, lukea? Ei ole koskaan tuonut mitään hyvää Suomelle. Muitakin esimerkkejä voi YLE ja mediat tuoda esille.

      1. Nasiman isä oli Afganistanin kommunistivallan aikaan maan suurlähettiläänä Moskovassa. Lisäksi hän oli Afgan kommunistisen puolueen polibyroon jäsen eli parasta A-ryhmää.

    4. PS noita tilastoja yritti edellisen hallituksen aikana kysellä, ja luvattiin selvittää. Asia kesti ja kesti eikä tänä päivänä tietoa ole julkistettu. Se tieto on olemassa ja pienellä vaivalla selvitettävissä, mutta sitä ei uskalleta kertoa kansalle. Syy lienee kaikille selvä. Paitsi punaviherkommunisteille.

      1. Syyhän on selv’ jopa punavirhekommareillekin ja siksi niitä tietoja ei julkisteta!

  4. Hyvä Teemu! Samaan malliin anna mennä vaan.

  5. Keskisarja vain kertoi totuuden jonka kaikki tietää ja heti maanpetturisätkynuket veti loukkaantumisvaihteen silmään. Tursula von der huoranperse kävi just pari viikkoa sitten kertomassa sananvapaudesta ja siitä että täällä ei pidätetä mielipiteistä niinkuin Venäjällä…minuuttia ennen kun yleisössä mielipiteensä ilmaissut mies pidätettiin…EU=Korruptiota,valheita,kiristystä ja sodanlietsontaa.

    1. Niini, onhan meillä toki vapaus sanoa sanansa. Vapaus sanan sanottua onkin eri sanailun aihe.

    2. No yleensä tilaisuuksia häiriköivät pidätetään. Mutta von Leyen sai tahtonsa läpi, kun persut säätivät holokaustifaktat kahden vuoden linnareissun arvoisiksi vihatotuuksiksi

  6. Maahanmuuton todellisuus selviäisi kerta heitolla mikäli TV:ssä järjestettäisiin vaalivalvojaisten kaltaiset ”tilastovalvojaiset”.

    Niiden aikana kukin hallinnonala toisi esiin tärkeät numeronsa asiantuntijoiden ja studioyleisön ruodittaviksi.
    Osallisina pitäisi olla ainakin opetustoimi, sosiaalitoimi, migri, poliisi ja rikosseuraamuslaitos.

    Mitä luulette, löytyisikö Yleltä historiallista rohkeutta sellaisen järjestämiseen ?

    1. Hyva idea ja lisäisin listaasi veroviraston ja rahalähetykset sekä lomailut maassa josta paennut hengenhädässä. Verovirasto voisi esittää paljonko valtio saa verotuloja maahanmuuttajilta ryhmittäin , niin se kertoisi kaiken.

    2. Maahanmuutto onnistuu vain juuri siksi kun kaikki sen aiheuttamat vahingot ja kulut kätketään kansalta. Eikä kansa VAADI lukuja pöydälle, ei halua/välitä tietää.

  7. Teemu oli 1. haastateltava A Studiossa, joka puhui rehellisesti. Tai miltei rehellisesti käytti kuitenkin siistiä kieltä, vaikka näistäkin sanoista tehtiin rikosilmoituksia.

    1. Valheen valta aikana, totuuden puhuminen on vallankumouksellinen teko.

      ”In a time of deceit, telling the truth is a revolutionary act”.

      George Orwel

  8. Totuuden puhujat pitää laittaa uuniin. Pitää osata valehdella vastuullisesti ja Teemu ei sitä ole oppinut. Kysymys paskoista matuista on yhtä kuuma aihe kuin neukkulan arvostelu Kekkosen aikaan.
    Pitää vaan puhua paskaa vaikka tietää valehtelevansa.

      1. Jahas tämmönen taas. No joka tapauksessa meitä kiitellään tulevaisuudessa kun maasta on tehty paskastan.

  9. Suomalaiset valtaapitävät keksivät, että maahanmuutto on rikkaus. Mutta eväät ei enää riittäneet keksimään miten se on rikkaus. Saati siihen, että pystyisivät millään tavoin osoittaamaan ko ilmiön olevan rikkaus (omia vokki tienestejään ei lasketa mukaan). Keskisarja vähän raotti verhoa totuuteen ja jo alkoi temmellys. Hyi hyi Teemu ei saisi arvostella valtaapitäviä. No Eu hoitaa homman tiukentamalla sananvapautta hiljaa hivuttaen ja sitten ollaankin diktatuurissa. Siihen asti Keskisarja, anna mennä vaan

    1. Tieteellinen hypotenuusa osoittaa, että rakenteellinen rasismi on vitsaus, islami on rakkaus. Eeeei natseja minnekään!

    2. Mokutuksella vaurastuminen on suotu vain harvoille.
      Joukkoon kuulunevat ainakin halpatyöfirmat, vokkiloordit, tulkit, oikeusavustajat, kotoutuskonsultit, avustusjärjestöt, pörriäiset ja pippurisumuttajat.

  10. MIkä onkaan pahempi rasisti kuin rkpläinen? Saako pottunokka ostaa tontin ahvenanmaalta? Montako somalia on ruotsinkielisessä koulussa? Entä Freudenthal ja kallonmittaukset? Turvanastoja myydään ryssille vaikka ryssät julmasti tappaa ukrainalaisia.

  11. Muutamassa termissä meni mielestäni vähän liian pitkälle, mutta yleisesti ottaen mahtava juttu. RKP:n hemmo koitti naamallaan olla ylhäinen, ja vassari puhui asian vierestä ja koitti äärimmäistä närkästystä osoittaen todistaa oman maailmoja syleilevän kantansa.

    Taaskaan ei esitetty ratkaisua siihen että valtion budjetti on 10 mrd € alijäämäinen eli suomalaisilta pitäisi kantaa vuodessa keskimäärin 2000 € lisää veroja.

  12. Eikös jonkun demaripoliitikon isäukko takavuosina sanonut jokseenkin samat asiat kuin Keskisarja, oli oikein professori miehiä Turusta.

  13. Ehdottomasti: uuniin – duuniin – uuniin – duuniin – jne….vihernatzien märkä päiväuni,
    avohakkuu manttaalipösö järjesti lynkkaus sakkia eduskuntatalon portaille, jossa
    rukoilivat yhteen ääneen Saatanaa tuhoamaan tämän sivistysvaltion ja palauttamaan maamme kivikauteen!! KunTeemu viedään linnaan, niin ilmoittaudun sellikaveriksi
    samanlaisten ajatusten vuoksi .

  14. Persujakaan en tule enää koskaan äänestämään.
    Mutta siinä on ukko johon voin samaistua.

    1. Huonoista vaihtoehdoista voi valita vähiten huonon.

      Mitä vaihtoehtoa ehdottaisit?

    2. Tuskinpa olet heitä koskaan äänestänytkään.

  15. Englannissa kysymykset ja kysymysten esittäjät nauttivat kansan arvostusta.

    Kansallismieliset laittoivat ylikulkusillan kaiteeseen banderollin: pääministeri on runkkari, jos olet samaa mieltä paina tööttöä.

    Katso autoilijoiden reaktio videolta 😆👍

    https://youtu.be/7nQ2OgY9EGM?si=kzch86BXXBTwXybA

    1. Kyllä tälläisen voisi järjestää Suomessakin. Uskon, että Orpo-runkkari saisi paljon tööttäyksiä

  16. ps,n.kannatus lukemien nostatusta.eipä juuri muuta.

    1. Persut eivät ole koskaan vaatineet lisää suomen kehitysmaalaistamista, korjaa jos olen väärässä.

      1. Mutta ne teot ovat aina ihan erilaiset kuin puheet

  17. Understand the Aviator game: App Store guidance. Use the Aviator game download tutorial, track results, and time cashouts smarter.

  18. Keep minors locked out of access to the Aviator game by restricting the Aviator game download folder.

  19. Ehkä ei uuniin, mutta hiljaa voisi olla yleensä, koska valehteleva sionisti muiden persujen tapaan. Sionismi on yleensä hyvin rasistista

  20. ”Maahanmuuttajat” eivät ole mikään etninen ryhmä, joten sitä ei juridisessa mielessä voi syrjiä. Turhaan kohellat taas Petteri.

  21. Jokainen, jonka puheista vihervasemmisto saa herneet nekkuun tai hiekkaa pimperoon, on ansainnut mitalin. Riippumatta mitä sanoi.

  22. Ongelma on se että Teemu Keskisarjoja on liian vähän, pitäisi olla ainakin 100 per maa.
    On aivan uskomatonta miten vihervassarit ja muut hullut vänkäävät vastaan vaikka on vuosikymmeniä nähty mitä kaikkea sontaa matutus tuo, mm järjestäytyneen rikollisuuden. Asyylin saajat ovat suurempia roistoja kuin omat kotimaiset!

    Gazajeppe, Palestiinan kansalainen, sai asyylin Ruotsissa 2014 koska Hamas. On sen jälkeen toiminut järjestetyn rikollisuuden parissa ja tienannut miljoonia pakolaisfasaadin avulla. Ollut Ruotsissa yli 10v eikä osaa ruotsia. Miehestä näytetään vain jalka ja sandaali, naama on pikselöity. Jäi kiinni vesipiipputupakan valmistamisesta alkuvuodesta, 588 kg takavarikoitiin, arvo 2,5 miljoonaa kr. Ei karkoiteta koska sota jne. Äijä yritti ”ne ovat vain kukan lehtiä”. Koko omakotitalon lattia oli tupakan peitossa. Omakotitalon omistaa toinen matu, Syyrian ja Ruotsin kansalainen. Kolmaskin matu-ukko on mukana bisneksessä. Plus pimeät työntekijät.

    https://www.expressen.se/nyheter/krim/hemligheten-i-villan-en-fabrik/

    1. Uskomatonta on se, että te siosnistit palvelette tahoa, joka tämän matutuksen pakkosyöttää Lnsimaihin ja on luonut vihervassarit

  23. Ei vaan lisää köyttä persut, sieltä alkaa tulla totuuksia niitä onkin kaivattu ja myöhentää kokkareiden pesää.

  24. niin asia ukkohan tuo on ollannunna! jatkoon ehdottomasti!

  25. On tärkeää että jatkokeskustelua syntyy itse aiheesta eikä Keskisarjasta joka ehkä ”uhrasi” tavallaan itsensä. Vaikkakin nyt keskustelu aluksi kääntyi itse Keskisarjaan niin alkoi myös tulemaan juttua itse aiheesta myös valtamediassa, varmaan heillä vituttaa se suunnattomasti.
    Miten muuten näitä ”vaikeita” aiheita voisi tuoda esille kuin että vähän roiskii ylitte, rajusti, kärkkäästi?

  26. Nyt persujen kannattaisi härnätä vielä lisää ja lisätä löylyä niin saamme nauraa orpon hyperventilointia ja RKP:n aatelis ministerin alle laskemista. Ja kirsikkana kakun päälle SDP:n ja vihreitten akkojen sekomaista ja valtavaa huutoa ja tietenkin välikysymystä välikysmyksen perään. Suomi pysähtyy ja mikään ei liiku ennen kuin keskisarja on jalkapuussa.

  27. ETTEKÖ YMMÄRRÄ?!?

    Maakunaan kovin rasisti joutui aamuyön grillijonossa suvakkien piirittämäksi.

    Syntyi väittely, jossa pääsuvakki huusi rasistille: ”meneppä kattomaan kuinka kauheaa on ihmisillä afrikassa, siellä ei voi edes ulkona liikkua öisin.”

    Rasisti vastasi: ”En saa poistua Suomesta, koska sain ehdollisen tuomion rasistisesta kirjoituksesta, jossa sanoin haittamaahanmuuton ja väestönvaihdon aiheuttavan veronmaksajille Suomessa 10 miljardin velanoton vuosittain”.

    Pääsuvakki osoitti sormella ja huusi pääpunaisena: ”RASISTI!”

    Rasisti: ”Kävin viikonloppuna itäkeskuksen viimeisen valkoisenmiehen luona lomalla, joten tiedän kyllä afrikan ongelmien syyn ja seurauksen.”

    Pääsuvakki: ”RASISTI!”

    Rasisti: ”Niin? Mitä asiaa?”

  28. Niin, kyllähän tämä rasismi puolueiden reaktio on järkyttävä, Keskisarjan lynkkauksen lietsomista.

  29. Anter Yasan mukaan Teemu Kepardin virhe oli siinä ettei HÄNKÄÄN uskaltanut mainita ongelmien juurisyyksi islamia ja shariaa. Nyt persuvihaajia kiihotetaan persuja vastaan termillä ”heikkolaatuinen” joten sama kaikkien rasistien äidin heikkolaatuisen rkp/freudenthal rassismiteatteri vuodelta 2023 saa jatkoa.Olis kyllä muutakin valtion päättäjillä tekemistä KANSAN enemmistön etua vaihteeksi huomioiden, mutta hyvinvointipalleråt ei vaan tajuu lopettaa hyvän sään aikana desanttipuuhasteluitaan (viides kolonna)

    1. Sionismia ja Israeliahan todellisen juurisyynä ei Teemu tai kukaan persu saa sanoa

  30. Hallitustyö jumissa ja pitkä kokus jatkuu. Perussuomalaisia ripitetään ja vaaditaan ilmeisesti tinkimään taas lisää ”rasismistaan”. Teemun eroa tai irtisanoutumista hänen ouheistaan ja sitoutumista olemaan puhumatta haittamaahanmuutosta tms

Comments are closed.