
Linköpingissä on meneillään hieman omalaatuinen kina uimahallin käytöstä. Mies tulistui, kun ei saanut mennä naisten saunaan.
Kyse on 26-vuotiaasta miehestä, joka kokee olevansa nainen. Eikä siinä kaikki, mies tykkää pulikoida altaassa pukeutuneena merenneidoksi. Eli vyötäröstä alaspäin on päällä merenneidon räpylä.
Ongelma tässä asiassa on se, että koska kyseinen mies siis identifioituu naiseksi, ja haluaa käyttää naisten pukuhuonetta ja seurustella siellä muiden ”sisarten” kanssa, niin uimahallin ilkeät valvojat eivät enää ole päästäneet miestä naisten pukuhuoneeseen ja saunaan.
Mies on kyllä aikaisemmin päästetty naisten pukuhuoneeseen, mutta kaipa siellä valvojapuolella on lopulta tullut jonkinlainen tolkku ja ukkoa ei enää päästetä huikentelemaan räpylöineen naisten puolelle.
Naisten pukuhuonekiellon jälkeen mies teki asiasta ilmoituksen syrjintäasiamiehelle, mutta syrjintäasiamies ei ottanut asiaa käsittelyyn. Perusteluna oli se, että mies ei itse ollut perustellut tarpeeksi hyvin missä kohtaa syrjintä tulee kuvaan kun hän ei saa käyttää naisten pukuhuonetta.
Asia tulee esille Ruotsin yleisradioyhtiö SVT:n uutisessa. SVT:n toimittajat ovat kyselleet asiasta juristeilta, jotka ovat sitä mieltä, että mieheltä naisten pukuhuoneen käytön evääminen VOI rikkoa syrjintälakia. Ja senpä takia asia kannattaisi vetää oikeuteen, jotta saataisiin ennakkopäätös.
Mitä mieltä raati? Tarvitaanko oikeuden ennakkopäätös?
Totta helvetissä asiaa pitäisi tutkia oikeudessa, joissa jo muutenkin juttujen käsittelyajat on vuoden-kahden luokkaa!
Tuohan selviäisi ihan perinteisellä jalkoväliin katsomisella, jos on kassit ja lerssi, niin ei asiaa naisten puolella. Jos löytyy ’tuokkonen’, niin sitten voi mennä naisten puolelle.
Mutta tällä miehellä on myös hinkit, eli on ainakin varttinainen.
Jonkilaiset rinnat kai saa syömällä hormooneja, mutta sukuelimet paremmin määrittää onko mies vai nainen.
Ehkä olisi helpointa, jos tuolle epämääräisyydelle annetteisiin totaalinen porttikielto uimahalliin sen perusteella kun ei voida taata sopivaa pukutilaa hänelle, kun ei ole varmuutta mitä sukupuolta tuo on. Tai sitten pihalle oma kontti, jossa voi vaihtaa ryysyt ja käydä suihkussa muita häiritsemättä. Altaala voi jutella kenen kanssa haluaa ja valvojat pystyy katsomaan, ettei tunge sellaisten seuraan, jotka eivät haluan keskusteluja.
Ei kai niihn tisseihin tartte mitään mömmöjä syödä. Käväsee puukkomiehen pakeilla ja sanoo vaan et montako litraa silikoonia tarttee ja se on siinä.
Kulkuset jos haluaa veks niin se vaatii hieman enemmän ja ammatitaitoisemman puukkohenkiön et osaa ommella ne terskan jämät pimperon muotoon.
Oliko remonttifirmassa? Tarvittaisiin silikoonia kylpyhuoneen saumoihina ja miten on, saadaanko tissit samalla kertaa? Totta kai, silikoonit kylppäriin ja ukolle silarit.
No jaa, mutta on paikallinen petokala, uimahalliHai.
Se johtuu estrogeenin piikittämisestä tai laastarin käytöstä, se ei tee miestä naiseksi, eikä sekään että vehkeet nipsnaps roskiin. Se on edelleenkin biologinen mies eli eunukki, XY kromosomit takaa sen. Nyrkkisääntönä jos tädillä on munat, se on setä pätee jatkossakin.
Jos siellä bikinien alla pumpulia 😀
Avoimet rajat johtavat kulttuurisaarekkeiden syntymiseen..
Mitä suuremmat kulttuurierot sitä suuremmat jännitteet saarekkeiden välille syntyvät.
Kiinasta ei olisi ikinä tullut maailman mahtimaata, jos siellä olisi lähdetty mukaan läntiseen mokuhumppaan.
Vrt, kokopäivätoiminen somali väittää olevansa albiino. Tarvitseeko asiaa tutkiskella, haastaa oikeuteen ?
Tai papu-ukko tai kaapuakka, jotka toitottaa olevansa kaikki suomalaisia.
Sellaista Poppamiestä – Fakiiria ei ole olemassa, joka saa somalista-paskavarpaasta-jätesäkistä Suomalaisen.
2 minuuttia on tuo viestisi ollut, eikä ainoakaan punapeukkua! Voi olla että räkänokat ovat shokissa koska heidän palvomansa Hamas taitaa lakata olemasta.
PunaPaviaanit kiskovat taukotorkkuja, kun pitkää päivää painavat päivystäen, peukalot rakoilla. Kohta taas rivit koossa ja PUNAAAA TULOOOO.
Ehkäpä voitaisiin käyttää nopeutettua prosessia, ns ”kenttäoikeutta”. Viedään saunan taa , ja jos on mulkku niin turpaan perkeleesti.
Huooh…
Elämme todella hulluja aikoja.
Sekasikiöiden vallankumous! Tarvitseeko oikeuslaitoksen pähkäillä biologisia tosiasioita? Ei todellakaan. Tuollekkin olisi parasta että perattaisiin ja tölkitettäisiin kalasäilykkeeksi ja syötettäisiin jollekkin kaltaiselleen joka kuvittelee olevansa kissa. Urheilussa voitaisiin paraolympialaisiin laittaa oma sarja tälle ainekselle, laji voisi olla antiikin pantakration.
Sanoppa muuta. Ennen vanhaan näille oli suljetut osastot B-sairaaloissa. Sielä oli jos jonkinlaista hiihtäjää jotka nykyään kulkevat keskudessamme ja toitottavat milloin mitäkin ideologiaa.
Vihreät ?
Nää kahjot pitää taviksia pilkkanaan.
Pakkohoito olisi varmaan tarpeen, kuten tuhansille muillekin mielisairaille jotka kuvittelee olevansa mitä milloinkin, ja kaikkien muidenkin pitäisi sitten uskoa heidän olevan vaikka traktori.
Mitä sanoi kirurgi, kun oli leikannut ”miehen naiseksi”, eli pallit ja heppi pois ja niistä värkätty toimiva peli. Siis kirurgi totesi ihastellessaan omaa työtään, että siitähän tuli vitun hyvä.
Tämä on täysin poliitikkojen syytä kun ovat tälläisen lain tehneet. persut vastusti ja nyt on kaksi ps kansanedustajaa tehnyt aloitteen, että sukupuoli määräytyy sukupuolen mukaan, eikä sen mukaan miltä ihmisiltä tuntuu.Asian esille panoa nopeutti Kajaanissa tapahtuma, jossa joku mies myös pyrki naisten puolelle. Myös laki pitää yksiselitteinen juuri tämäkin jutun takia ettei tarvitse tulkintaa eri tahoilta.
En lainkaan ymmärrä, mikä sai varsinkin naiskansanedustajat tällaisen lain hyväksymään.
Kajaanin tapauksesta on tehty rikosilmoitus ja hyvä niin, sillä pitäähän nyt selvyys nykylaista tuoda julki. On muuten erittäin oireellista, ettei tasa-arvovaltuutettu osaa sanoa asiasta juuta eikä jaata, vaikka virka velvoittaa tulkitsemaan lakia. Ei vaan tullu kyseiselle valtuutetulle mieleen avata suutaan silloin, kun nykyistä transulakia muutama vuosi sitten sorvattiin!
Uuden Transulain vastuuministerinä toimi Hanna Sarkkinen. Paavo voisi toimittelijan ominaisuudessa kysellä, että miten vihervasemmiston älywapaata lakia pitäisi tosielämän puolella tulkita 🙃
hoitoonhan tuo, ympäripyöreään huoneeseen ja pakkopaita päällä huutamaan joutaisi, missä kaikki ääni kuitenkin kumoutuisi ja ei sitä edes itse kuulisi…
Eikös mieluummin uimaan pyöreään maljaan. Päästetään vapaaksi mereen kun löytää pyöreästä maljasta nurkan ja vaikka kutee sinne.
Merenneitosilla on tissit, joten ne ovat nisäkkäitä ja synnyttävät eläviä poikasia joita imettävät.
Tästä seuraa, että merenneitosilla täytyy olla myös pimpsa.
Joten varmaan tuokin pääsisi naisten puolelle kun näyttäisi hallin henkilökunnalle sen merinisäkkään ulkosynnyttimensä.
Ei oikeat merenneidot uimahallissa ja varsinkaan saunassa käy.
Onko transmerenneidoilla oma transmerenneitosyrjintävaltuutettu?
Transmerenneito kuulostaa siltä, että on ikään kuin miesnainen, mutta myös muuttumassa ihmisestä merenneidoksi.
Ei.
Vastaan että kyllä. Muistan hyvin kaikki woke sekoilut vuosien ja vuosien takaa. Yksinkertaisesti tätähän ovat tilanneet. Kuten myös lukuisat muslimit moskeijoineen sekä allahu akbaria. Lisätään siihen mielisairaat jotka on normalisoitu transut yms, niin meno on sen mukaista. Tietenkin jos äijä on vitsillä liikenteessä, niin naurattaahan tuo.
Onko tuossa mitään panoreikää suun lisäksi? Pitäisi tietää, että osaisin tehdä lisää samanlaisia elukoita.
Ennakkopäätös tarvitaan ehdottomasti. Jos jonkun oikean naisen aviomies vaikkapa päättää karata merihirviön kimppuun, niin se ei ole rikos, sehän on oikeuden mukaan satueläin. Ei sillä ole mitään korvausarvoa, tutkintaa ei aloiteta.
Mä kuvittelen olevani pääministeri. Lähden Sanna Mariinin kanssa Kesärannan saunaan kiskomaan linkkuja.
Taitaa tosiaan olla niin, että merenneidot eivät ole rauhoitettuja.
Entiset hullut on nykyään avohoitopotilaita, tosiasiassa heidät on heitteille jätetty kanssaihmisten riesaksi. Tuo tapaus ei käräjillä parane, mutta tuomari tulee hulluksi!
Hintaa kertyy sille kolmannelle pukkarille. Sinnehän tuommoiset parhaiten sopisivat.
Se olisikin varmaan paras kompromissi niille krouveille kranssitukkaisille, parransänki-”lesboille”. Tosin hiukan huolestuttaa niiden aidosti naisen näköisten, ulkonäkönsä eteen vaivaa nähneiden transnaisten puolesta samoissa pukeutumistiloissa.
On kuitenkin isoja eroja noiden trans ja ”trans”-yksilöiden välillä monessakin suhteessa, eivät suinkaan ole kaikki samasta puusta veistettyjä.
Hiukan krouvin oloinen neitokainen, enkä minä nyt tosiaankaan sen enempää ala tässä kenenkään ulkonäköä pilkkaamaan tai arvostelemaan, mutta noin yleisesti jos ei ole nähty pienintäkään eforttia sen nais-lookin eteen niin miten voi olettaa edes, että joku voisi tulkita sellaisen henkilön naiseksi?
Tyliin oranssi kranssitukka, paksu parransänki, irvokkaat meikit ja rinta- sekä perskarvat rehottavat, äänenä syvä baritoni…
Kyllä naisella voi olla mulkku- onhan nuo vasuritkin kaikki kyrpiä
Sen näkee helposti, kun noilla viherkomukkafemakoilla se on otsassa.
Ei kai nyt ihan niin voi sanoa, mutta oikein mukavaa, suloista ja kaunista, itseensä panostanutta transnaista voi ihan kohteliaisuudesta kohdella naisen roolissaan.
sairaudesta kerrotaan hoitopaikkoissa, kyseessä
on ilmiselvä sairaus, vikaa aivolihaksen komentoketjussa.
Uimahallin sijaan hullujenhuoneelle. Niin ainakin ennen olisi laitettu
Niinpä. Nykyään taitaa olla päinvastoin. Hullut avohoitoon/vapaaksi sekä järki ihmiset leimataan hulluiksi. Taikka känselöidään. Jne.
Miten totta
Kyllä wanhanajan hullujenhuoneille olisi käyttöä nykymenossa.
Kyllähän tuo tauti paranisi nopeasti kunnon mailaterapialla, tai ei se anakaan leviäisi lapsiin ja nuoriin.
Ruotsissa näyttää olevan samoin kuin Suomessa. Mitään asiaa ei voi ratkaista terveellä järjellä vaan kaikkeen tarvitaan korkeimman oikeuden päätös miten missäkin tilanteessa olisi toimittava.
Ihmekös tuo. Kyllä sitä moni kuvittelee olevansa tilanteen mukaan toivomansa henkilö.
Kuten tämäkin kameleonttimainen
multipersoona
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14721618/mattiko-trollina
Voimakas vasentuminen ja persuviha ajaa ihmisen toivottomalle ristiretkelle aatteensa palossa. Syytä moiseen voi vain kuvitella, henkilökohtainen se silti lienee.
Yhteistä punikeille on kuitenkin loputon ulina rasismista ja kieroutunut mielikuvitus suvaitsevaisuuden taustalla monikulttuurisuuden tarpeellisuudesta Suomen pelastajana.
Ja tämä karvahattu on tuttu näky vain tuolla. Ei kuulemma uskalla kirjoittaa tuolla nimimerkillä missään muualla.
Joku hattuhautomoheppu on.
Niin kauan kun on anatomisesti mies on MIES. Jos haluaa olla NAINEN, niin kalu poistetaan, koska naisilla ei ole sellaista. Kaikki muut selittelyt ovat täyttä paskaa ja valehtelua.
Olihan se hyvin tiedossa että kun kaikille sallitaan vapaa sukupuolen määrittely ilman ehtoja, alkaa välittömästi ilmaantua pervoja, tirkistelijöitä ja sekopäitä jotka tunkevat naisten puolelle julkisissa uimahalleissa. Mutta eihän se paskakommarin ymmärrys siihen riittänyt. Piti saada oikein laki, joka on laadultaan samaa tasoa Bernerin taksirypistyksen kanssa.
Eihän miehestä naista tule, vaikka hänet kastroitaisiin.
Ei todellakaan. Näille pitäisi olla urheilussakin ihan omat sarjat. Sellaiset sarjat, joissa katsojatkin olisivat varmasti täysin omanlaistansa porukkaa.
Liberal Games! Minä maksaisin semmoisesta TV-paketista.
Ei tulekaan. Tarkoitin lähinnä sitä, että jos mies tosissaan väittää olevansa nainen, niin fyysiset ominaisuudet on muutettava niin pitkälle kuin mahdollista, jotta olisi edes joku uskottavuus. Ilman vehjettä ei ainakaan voi raiskailla, kun sitä ei ole. Muutenhan fysiikka ei muutu, eikä transuja saisi päästää oikeiden naisten sarjoihin urheilussa. Niinpä naiseksi identifioituvalla miehellä ei voi olla vehjettä, koska sitä ei ole naisilla.
On varsinainen perseneito – vai oliko joku merenneito.
Vihervasukki yliopistot opettavat nuorille kulttuurimarxisteille että: ”Sukupuoli on vain sosiaalinen rakenne”.
Jos yliopiston Kulttuurimarxisti professori sanoo niin, niin kai se on sitten Kulttuurimarxisti nuorelle totta ja kulttuurimarxistinuoret sitten lähtevät barrikaadeille.
Kaikki nämä, jotka kuvittelevat olevansa muuta kuin ovat, kuuluvat hoitolaiyoksiin. Eri asia jos vain leikkii jotain, mutta leikin varjolla ei tarvita erityisoikeuksia.
Jos
Jos täti-ihmisellä hölskähtelee saunassa vanhan kansan vitjamunat, se on setä eikä kuulu naisten puolelle. Pyrstöjalkainen joutuu riisumaan pyrstönsä kävelyä varten joten siinä hetki jolloin haarovälin laatu voidaan tsekata.
Niin ei sitä alapäätään voi jatkuvasti pitää pyrstössä piilossa 🙂
Ainakin sen aikaa kun paikallinen jäykkäkouristuskohtaus helpottaa hetkeksi, vehkeellä kun on taipumus keulia alastomien naisten saunaseurassa.
Perverssi kierotunut munan kantaja.
Ei tarvita ennakkopäätöstä. Ton sekopään kun laittaa suljetulle osastolle lepositeisiin 50 vuodeksi niin ei tarvi oikeuslaitosta kuormittaa sekopään hourailuilla
Mikä vitun hinku sillä on naistenhuoneeseen? Vaihtakoon pyrstönsä vessassa.
Ovela bastard, hyvä yritys päästä muijien puolelle.. 🧐
eihän toi mihinkään naisten pukkariin kuulu päästä. eikä edes miesten. johonkin pehmustettuun pyöreään huoneeseen etsimään omaa nurkkaa olisi oikea paikka..
Joku turvallinen tila missä voi leikkiä omalla kakallaan, eikä kukaan ole tuomitsemassa. Se ois kiva.
Gay fish.
Suomessa uimahallissa on usein naissiivoja suihkutiloissa. Ei minua haittaa, että nainen suihkuttelee lattioita, kun olen munasillani. Mutta kuvitelkaa tilanne; että mies olisi naisten suihkutiloissa työskentelemässä.