Huivipäiset pikkutytöt saattelivat ruotsalaiset jalkapallopelaajat kentälle


Islamisaatio Ruotsissa on saavuttanut pisteen, jossa islamisaation etenemisen huomaa vain yksittäiset ihmiset. Näin kävi maanantaina pelatun jalkapallo-ottelun myötä.

Ruotsi pelasi Kosovoa vastaan maanantaina jalkapallo-ottelun. Suuren maailman tapaan pelaajat saapuivat kentälle lasten saattelemana, eli pelaajat saapuivat kentälle lasten kanssa. Lapset seisoivat pelaajien rinnalla myös kansallislaulun kanssa.

Tässä ei mitään ihmeellistä. Mutta se mikä herätti huomiota oli se, että ruotsalaisia pelaajia saatteli kentälle useita islamilaiseen huiviin hijabiin puettuja pikkutyttöjä. Pelillä oli miljoonia katsojia, joten kysymys ei yksin ollut viattomasta hyväntekeväisyydestä lapsia kohtaan, vaan islamilaisen huivin esittämistä lapsilla ihan normaalina arkipäiväisenä asiana.

Ruotsin jalkapalloliitto totesi asiasta lyhyesti vain sen, että Ruotsi on monikulttuurinen maa ja asiassa ei ole mitään ihmeellistä.

Me muut kuitenkin ymmärrämme, että lapset eivät valinneet pitää hijabia, se ei ole lasten vapaan tahdon ilmaisu. Kyse on aikuisten muslimimiesten poliittisen vakaumuksen ilmaisu, jolla osoitetaan, että islam on osa ruotsalaista yhteiskuntaa. Hyväksy, tai itke ja hyväksy.

Asiaa sitten myötäilee ruotsalaiset joo-joo-miehet, jotka eivät uskalla esittää kritiikkiä islamia, ja ylipäätään lasten politisoimista kohtaan, sillä yksinkertaisesti pelkäävät rasismileimaa.

Asiasta oikeastaan ainoa keskustelu on noussut mediassa Bulletin, jossa huiveja kritisoi sverigedemokraattien kunnallispolitiikko Mohammadreza Pakmehr. Hän itsekin on maahanmuuttajataustainen, mutta ei hyväksy ruotsalaisten naivia suhtautumista islamiin. 

 


38 thoughts on “Huivipäiset pikkutytöt saattelivat ruotsalaiset jalkapallopelaajat kentälle”

  1. Pikkutytöillä huivit. Täydellistä islamia eli alistamista. Ja muutenkin kun kuvaa katsoo, niin lapsissa ei juuri kantisruotsalaisia näy.

    Ruotsi on menetetty.

    1. Lakialoite monarkiasta luopumisesta on valmisteilla. Kalle Kustaa Apinoiden Kuningas julistaa Svedulandia kalifaatiksi, luopuu kruunusta ja musumaanian uskonnollinen johtaja julistetaan Svedulandian sulttaaniksi.

      Näin svedut saavat lopulta sen ultimaattisen ihqun islamilaisen monokulttuurin, jota ovat muutaman vuosikymmenen rakentaneet.

      1. Sverige kaputt ? Mitä sanoo kunkku, Gebardihattu Carlos o SILLffiia ? Milloin KAMELIT muuttavat kuninkaslinnaan ?

  2. Ymmärtääkseni islami ei vaadi huivia pikkutytöiltä. Puhdasta vittuilua vaan.

    1. Kunniakulttuuri vaatii sitten senkin edestä. Monella länsimaalaisella on vaikeuksia tajuta, että se perinnekulttuuri-islam -yhdistelmä on se joka on se myrkyllisin tekijä. Moni arabihan ei esim. osaa jostain koraanista välttämättä lausettakaan, mutta yhteisön perinnekunniakulttuuri on ja pysyy verissä – samoin islamin ja profeetan kunnian suojeleminen osanan omaa sekä yhteisön identiteettiä.

    2. On tulevan pohjolan islamilaisen valtion ohjesääntö, jo pikkutytöt kiedotaan säkkiin ja opetetaan miten heillä ei ole mitään oikeuksia, vaan miehet määräävät mitä he saavat tehdä..

  3. Stadionit on myös erinomaisia paikkoja suorittaa rangaistuksien täytäntöönpanoja niille jotka vastustaa valtaapitäviä. Vielä potkitaan palloa, mudda mudda saattaa tulla ajat kun jotain muuta pyöreähköä potkitaan kentällä yleisön valtavan mölinän säestyksellä. Saattaa tulla, en tiedä, kunhan arvailen

      1. Kalifaateissa jalkapallostadionit eivät ole urheilua varten vaan teloituspaikkoja kuten teletappien hallitsemassa Afganistanissa.
        Urheilu kalifaateissa on haram.
        Ruotsissa islam ottaa vallan viimeistään 2050.

      2. Taisin taas loukata kalifaattiin uskovan talebaanin tunteita kun tuli alapeukku.

  4. Izlamissa 6 vuotias tyttö on aikuinen .Izlamin rohveetta nain 6 vuotiaan Ayshan ja hoiti sänkyhommat 9 vuotiaana loppuun. Myös kuraani sanoo, että odotuskuukaudet (idda) siitä, että naispuoleinen ei ole raskaana on 3 kuukautta myös niillä ,joilla ei ole vielä ollut kuukautisia. Tämän ajan jälkeen lapsesta voi erota ja naittaa uudelle muzlimille.

  5. Vahvoja merkkejä ruotsin islamisaatiosta jota kukaan ei voi enää kieltää.

  6. Karman laki puraisi: hävisivät kotikentällään kosovolaisille 0 – 1 ja viimeisetkin lopputurnaus-toiveet kuralla..

    1. jep…saavutus hävitä kaksi peliä jollekin pizzakuskeille ja raudottajille

  7. Meillä on islamistimaa naapurissa josta on rajat auki Suomeen.
    Jengirikollisethan sieltä koko ajan tänne pyrkiikin, mansikat ja muut mustikat.
    Ruotsista ei ole Suomelle kuin haittaa, se raja pitäisi olla kiinni.

    1. Sama lääke kuin RYSSILLE, PIIKKILANKA + 380 VOLTTIA !

      1. Sähköaidan normaali jännite lehmille on 10000 volttia. Ehkä sioille pitäisi olla 50000 volttia?

      2. Oiva paikka Doveritz knappa apuvirta MosgoWITSAUS, jos ei jaksa veivata startKampi.

      3. Eipä ole viime aikoina näkynyt CCCP kilpisiä vaunuja eikä mahorkan löyhkä tarttunut nenään. RYSSÄ on siellä, minne kuuluu, eli piikkilangan TOISELLA PUOLELLA. Turakit.

  8. Ihanaa kansainvälistymistä ja suvaitsevaisuutta ruotsalaisilta. Meille kanssa ellei jo ole. Tälläisen esiintymiset lisäävät kivasti myös maahanmuuttoa kun Ruotsi nähdään jo valloitettuna maana.

  9. Ruotsissa on matukiintiöt kaikessa mitä julkaistaan. Karrikoiden voidaan sanoa, että vaikka tv-ohjelmassa jossa keskusteltaisiin avaruusteknologian tilanteesta maailman laajuisesti, niin mukana olisi sosiaalituilla elävä muslimi ja musta vaikka he olisivat luku- ja kielitaidottomia.

    Sitten nämä matut puhuisivat jotain siansaksaa asian vierestä ja kaikki asiantuntijat ja toimittaja nyökkäilisivät hyväksyvästi.

    1. Oletteko huomanneet saman Suomaan tv-mainoksissa? Valkoihoinen alkaa olemaan harvinaisuus tv-mainoksissa.

      1. Lähes jokainen mainostaja punkee SONTANAAMOJA ruutuun.

      2. Tilaa netistä vaatteita ja jalkineita, niin eiköhän 98% malleista ole apinoita. Ihme ettei ole vielä neekereitä näkynyt K-rauta mainoksissa iskuporakoneet kädessä. Itse asiassa, kaikki mainokset jotka viittaavat ruumiilliseen työntekoon niin niissä ei ole koskaan arabineekereitä..onpas rasistista. Odotan myöskin innolla milloin juutuubiin pulpahtaa ensimmäinen linux-neekeri kertomaan miten systeemit toimii. Huutavia tuubi-apinoitahan on joo riesaksi asti.

      3. Sävy ja SavuNahat osaavat kertoa tikku & kivi-pelien salat. Ja kuinka katevää on KAMELINPASKA grillissä, KUSI terveysjuomana. Mitä mieltä suvakit ja PUNAPEUKALOT ?

      4. Nämä mainostoimistot on täynnä tuota suvakkikuraa..tosin hyvin homotettuja myös. näkee homostelijoiden tuotoksista että peräaukko on pop.MTV myös homostelijoiden tyyssija,tosin lesbot ennustaa sään.Hiekkapillu suominaisia nääs

  10. Katsotaan miten monikulttuurinen maa Ruotsi on muutaman vuosikymmenen kuluttua kun tulijat kaappaavat vallan vapaiden vaalien kautta.

  11. Pikkuisillehan ei ole mitään alaikärajaa monikulttuurissa. Jos tytön vanhemmat päättävät, että nelikuinen on valmis naitavaksi, asia merkitään huivittamalla tuleva otus. Jos pikkupojan meikkaa, sitä voi käyttää tyttönä, vaikkei olisi huiviakaan. Kyseessä ei kuitenkaan ole pedofilia, vaan täydellinen ihanuus, jota meidän kaikkien tulee tavoitella.

    1. Afrikassa miehet parantavat AIDSinsa raiskaamalla vauvoja. Odotamme innolla tämänkin kulttuurin rantautumista meille.

      1. Veikkaisin, että tuo koskee ainoastaan afrikan muslimivaltioita? Missään muualla ei noin nerokasta parannuskeinoa voida keksiä?

      2. Ei, tuo koskee nimenomaan mustaa Afrikkaa, jossa edelleenkin mm. poltetaan noitia, syödään pygmien ja albiinoiden lihaa, koska se tuottaa onnea – ja jopa kaljupäinen mies voidaan tappaa, koska siellä jossain on olemassa uskomus, että kaljupäisen miehen pään sisällä on kultaa.

        I shit you not.

  12. Tarkoitushan tässä oli se että kun lapsilla oli huivit päässä niin joukkueiden sekä yleisön muslimien ei tarvinnut heitä raiskata eikä huorina tappaa. Sehän olisi ollut ikävää mainosta islamille jos sitä olisi näytetty livenä telkkarissa. Nyt lapset olivat huiviensa takia turvassa ja me kaikki saimme todistaa että islam on rakkauden uskonto, aivan kuten muslimimaassa kuten ruotsissa kuuluukin olla.

  13. kerran huivi päässä, aina huivi korviissa, heh!

  14. Laupiaat pässit, oisko tuo muinainen lausums tässä yhteydessä kohtiullisen oikeassa paikassa – jos olisin sinikeltaanen maajoukkuepelaaja en hyväksyisi vaan jäisin koppiin istuun. De e sant.

  15. Niinpä niin… Kohta potkii muslimit alkuperäisiä asukkaita *päähän*….

    Muslimismi on sairasta.

Comments are closed.