Tuhopoltetun Otsolan tilalle tullut Uusi Otsola avaa ovensa ensi lauantaina 15.11. Edellisen tuhopoltonhan maalitti yleisradioyhtiö Yle.
Avajaiset alkavat klo 14.00, jossa mm. Tuukka Kuru puhe. Iltaan kuuluu myös musiikkia, josta vastaa ainakin Pyhä Kuolema, Dawn of Purity ja Vapaudenristi.
Voi vain kuvitella millaista tuskaa tämä aika on vapaiden medioiden toimittajille.
Olishan se hienoa jos paikka olisi lähellä Suomen kansalaisten massapistettä. Mutta eipä taida olla… Yleensä kaikki painottuu tuonne pääkaupunkiseudulle. Ja erityisesti kehä-III:n karsinaan.
Saaattaisipa sitä laittaa kulmahousut jalkaan ja takin päälle ja lähteä katsomaan miltä se Suomi näyttää nykyään.
Hyvinkää ei ole pk-seutua
Jossa aiempi oli
Vapaudenristillä on ihan hyviä biisejä.
moottorisaha etukenoa…
pitäis polttaa tuo yle
Yle:n autojahan pyörii siellä-täällä ja paikallistoimituksiakin on monessa paikassa, yleensä vähän sivummalla paikoissa, joissa voi rauhssa laittaa palautetta menemään veroelättien toiminnasta…
Eikös näitä paikallistoimituksia lopetettu jokin aika sitten? Laitettiin säästösyistä porukkaa kilometritahtaalle ja lopetettiin suosittuja ohjelmia, mutta eipä aikaakaan kun saatiin kuulla johtoportaan ökypalkoista ja bonusautomaatista, joka pyörähti käyntiin, ei aiheesta vaan koska niitä on ennenkin jaettu. Itse pääjohtajatar saa presidentillisen palkan lisäksi bonuksen, jonka suuruusluokka vastaa monen ihan hyväpalkkaisen kansalaisen koko vuoden tienestiä. Turha täällä on kehitysmaiden gebardihatuille naureskella, kun Suomi itse alkaa olla jo melkoinen banaanivaltio.
Yle:n toimari tienaa 26000€/ kk ja joulukuussa 47000€ bonukset! Mistä?…
Uusintojen uusinnoista. Onsäästetty ohjelmissa, mutta EI palkoissa..
Ylen toimari tienaa enemmän kuin New Yorkin pormestari.
On kyllä täyttä paskaa etteivät voi julkaista edes paikkaa julkisesti, että tietäisi jaksaako tai pääseekö edes sinne paikkaan X asti edes menemään. ”Antifasisti”-fanaatikot tietysti syypäitä tähän.
Miten, missä ja milloin Yle muuten maalitti viime iskun?
Eikö viherbolhevistifemakkosuvakko Yle kertonut paikan sijainnin ja julkaisi kuvat paikasta, että viherbolhevistifemakkosuvakkoanarkistit tiesi mikä talo on osoitettu poltettavaksi.
Varmaan viherbolhevistifemakkosuvakkoanarko-polttajat meni paikkaan samalla kyydillä kuvausryhmän kanssa…
Juuri näin.
Missä jutussa?
Eikä muuten ollut Yle:llä itku-ulinaa joka lähetyksessä, 0-asiantuntijalausuntoja, A-studioita, dokumentteja, jne. viharikollisuudesta, ääärivasemmistoterroristeista, vihervasemmistolaisista ääriliikkeistä, jne. tuohon tuhotyöhön/murhapolttoon liittyen.
Kyllä osoite tulee julkiseksi lähempänä tapahtumaa.
suomen valtamedia pimittää taas BBC Skandaalin kuoliaaksi huomaan
ne ei halua kirjoittaa siitä mitään huomaan
ja päät on syvässä vasuri perseessä
sen sijaan ILTALEHTI
Venäjästä vuosikausia oikeassa ollut Heidi Hautala täyttää 70 vuotta
ja varoittaa nyt Yhdysvalloista.
JUTTU ON AIVAN KÄSITÄMÄTÖNTÄ IL VIHER VASURI EU
PROPAGADA PASKA VALETTA
Heidi Hautala Saa jauhaa tätä kuraa IL Jutussa
ilman mitään kritiikkiä siis hänen puheensa ei saa yhtäkään
IL journalistin Vasta kommenttia
niin syvällä IL journalismi On vihreiden ripuli anaalissa
Tai
Trumpilta jälleen posketon väite
Trumpin mukaan Ukrainan sota olisi voinut eskaloitua maailmansodaksi ilman häntä.
Muun muassa BBC on tarkistanut Trumpin esittämiä väitteitä.
siis iltalehti vetoaa BBC faktan tarkastajiin
vittu mikä uskottava ajankohta puhua BBC faktan tarkastajista
Bravoo ALMAMEDIA ILTALEHTI
hei di on känni vahinko. siivellä vetäny elämän.
selittää potaskaa jollaista nämä iii julkaisut
sisältää , pelkästään,,,,
Julisteesta päätellen jonkin tuhopoltetun kerhotalon tilalle avataan nyt uusi.
Yle saa vuodessa sosiaalitukina 600 miljoonaa aatteensa ja valeuutisten levittämiseen. Suojatyöpaikat ilman mitään tulosvastuuta ei riitä vaan pitää yrittää estää saamillaan ilmaisilla rahoilla sananvapaus ja olemassaolo niiltä jotka eivät kuulu Ylen agendaan.
Yle on aivan yhtä käsittämätön ilmiö kuin haittamahanmuutto jotka molemmat nauttii enemmistön kannatusta.
Ei tälläinen yhteiskunta tule selviämään kovista ajoista tai sodista.