
Ruotsin vauhdikkain maahanmuuttajakunta Botkyrka viritteli kehitysmaalaisille naisille kaksivuotisen työnhakuprojektin. Naisia ei kuitenkaan työt kiinnostellut ja veronmaksajien rahaa paloi säkkikaupalla.
Botkyrka sijaitsee Tukholman eteläpuolella ja on Ruotsin maahanmuuttajavoittoisin kunta. Reilu 70 % kuntalaisista on maahanmuuttajia, eikä ihan mitä tahansa maahanmuuttajia. Syyrialaisia, afrikkalaisia ja kaikenlaisia kehitysmaalaisia. Huntupäiset naiset kuuluvat katukuvaan yhtä oleellisesti kuin heinäseipäät 50-luvun peltomaisemaan.
Kunnanisät päättivät järjestää kunnassa työttöminä notkuville, sosiaaliapurahoja nostaville ulkomaalaisille naisille kaksivuotisen kurssin, jossa opetetaan töihin menoa ja sellaisia perusasioita, että mitä työnteko ylipäätään tarkoittaa. Hankkeeseen saatiin osallistumaan 92 naista.
Kun kurssi kahden vuoden jälkeen päätökseen, niin 11 naista oli töissä. Ei siis mitenkään erityinen sucsee. Loput naiset ovat palanneet nostamaan sosiaaliapurahoja ja jatkamaan notkumista.
Toki jossain vaiheessa jopa 52 naista oli töissä, tai siis kurssin puolesta jonkinlaisessa työharjoittelussa. Eli eivät kuitenkaan oikeissa töissä. Mutta hekään eivät jaksaneet jatkaa töissä kovin pitkään.
Botkyrkan työmarkkina- ja aikuiskoulutusvaliokunnan puheenjohtaja sanoo surullisena, että monilla ihmisillä on paha olo ja työnteko on vaikeaa.
– Meillä ei ole ihmelääkettä työllistymiseen, johtaja sanoo.
Hän kertoo edelleen, että koulutus oli ehkä liian nopeaa. Ulkomaalaiset naiset eivät ehkä ehtineet tajuamaan mitä työ tarkoittaa.
Asiasta kirjoittaa mm. paikallislehti Mitti.
Huppupäänaiset kuulema vaativat hyvitykseksi roolisuorituksestaan sukulais-
tai aviomiehiltänsä täyttä elatusta…
On ne MaTu-akat nauraneet kippurassa monta päivää, kun ovat kuulleet svedupöhlöjen työhönhakuprojektista. MaTu-akat on porukalla päättäneet, että mennään kahdeksi vuodeksi syömään pullaa ja juomaan kahvia ja katsellaan miten pitkään ne hölmöt jaksaa kahvittaa meitä, mutta kukaan ei ikinä mene töihin.
Ainoastaan hölmö menee töihin, kun on ilmainen asunto ja rahaa tulee niin paljon kun tarvitsee elämiseen ja kotimaassa matkailuun.
On ne svedut lapsenuskoisia sinisilmäisiä hölmöjä!
Meinaatko, että Suomessa ollaan fiksumpia?
Sama kävi mielessä – valitettavasti..
Ihan sama kuvio täällä härmässä. Miksi vaivautua töihin kun voi köllötellä kotona saa tukia samanverran kuin duunissa 6000euroa/kk palkalla? ( Yksinhuoltaja akka+5 kakaraa).
Tuohon päälle ihan kaikki muukin on ilmaista.
Musuakkka on jatkuvasti tiineenä vaikka on ”yksinhuoltaja”. Näin tämä elatusautomaatti pyörii ja tyhmä valkonaama raataa.
Leipäorsi vaan tarpeeksi korkealle,voi käydä samoinkuin yhden miehen vaimon laihdutuskuurille..viime wiikolla häipyi kokonaan.
Edut pois kokonaan niin saattvat jätesäkin JOPA muuttaa takaisin lehmänpaskasta tehtyihin majoihinsa.
Pikkuinen tietowisa illan kewennykseksi.
Miksi kutsutaan simmost neekerilikkaa joka juoksee nopeammin kuin veljensä.?
NEITSYEKSI
Hjuva.
😅🤣😂
Hui-vitutetutnaiset tekevät tärkeää työtä kotona. He tuottavat uutta sukupolvea rakentamaan parempaa Ruotsia. Kotona lapset kasvatetaan nöyriksi, ahkeriksi, rehellisiksi ja kiitollisiksi. Lapset oppivat ymmärtämään miten Ruotsi ja ruotsalaiset ovat pelastaneet heidät kurjuudesta parempaan yhteiskuntaan.
Huivin sisällä voi olla puikula tai jättinokka, mutta siellä on Ruotsin tulevaisuus joka kasvattaa uusia tiedemiehiä ja tehtailijoita jotka tarjoavat myös ammattitaidottomille kantaruotsalaisille työtä ja toimeentuloa.
Me suomalaiset olemme onnekkaita, sillä olemme ymmärtäneet valita samanlaiset hyvät maahanmuuttajat luoksemme.
Lemmenkampi käy kuumana imaamin tehtaassa.
Väestäräjähdys on 2 kpl/sekunti.
”Meidän on tehtävä jotain sille, että tässä maailmassa nainen synnyttää joka sekunti miljoona lasta!”
”Niin juuri, meidän on välittömästi löydetävä se nainen ja pakotettava hänet lopettamaan!!”
Riesoja tuloooo, AjaTollo veivaa. Jalla jalla.
Eiväthän arabit päästä naisiaan hyvä kun edes ulos asunnoistaan.
Sepä se. Miehet eivät päästä naisia töihin. Pelkäävät, että naiset länsimaalaistuvat liikaa eivätkä ole enää ”allah-oletettunsa yhteensopivia”. Nämä henkilöt ovat vastakohta hyvälle maahanmuuttajalle. Ei ole mitään tapaa kotouttaa näitä. Tuhat kertaa nolla on nolla.
Kuvan moskeija todistaa miten muslimit tuovat vaurautta ja kansainvälisyyttä Ruotsiin juhannuskokkojen sijaan..
Eiköhän moskeija ole maksettu verorahoilla kotoutuksen nimissä.
Eivät suvakot ajatelleet maksaessaan sen rakentamista, että siellä koulutetaan jihadiin ja vihaamaan svuduja & svedulandiaa.
Ettei vain olisi Arabian niemimaalta päin kustannettu tukikohta.
Islam ei ole yhdistettävissä länsimaiseen elämäntapaan. He kokevat olevansa sodassa heidät vastaanottaneen maan kanssa ja eivät halua antaa työpanostaan meidän hyväksi. Pelkäävät, että joutuvat koskemaan vastakkaiseen sukupuoleen, olemaan mustan koiran kanssa samassa tilassa tai, että heidän suuhunsa menee vahingossa sianlihaa. Lisäksi he eivät kestä, jos heidän kättensä kautta vaikkapa menisi rahaa johonkin tasa-arvoa kohentavaan projektiin. He eivät elä kanssamme vaan meidän ohessamme. Näemme heidät, mutta he eivät näe meitä.
Islam ehkä vielä jotenkin voisi ajalla vesittyä, mutta nais-, juutalais- ja länsivihamieliset perinnekulttuurit sekä arabi-identiteetti estävät sen kokonaisyhtälön pääteeksi. Eli lopulta rasismi, alemmuuskompleksi ja samaistumattomuuskyvyttömyys ottaa osaa länsimaalaisuuteen.
Siinä olet nähdäkseni oikeassa, että rinnakkaiskulttuureissa elävät eivät ole noin keskimäärin paskan vertaa kiinnostuneita länsimaalaisen valkonaaman kulttuurista, arvoista, historiasta tai arkielämänmenosta. Olemme vain lypsettäviä hyväksikäytetäviä lampaita, joita paitsi kuuluu kusettaa ja käyttää hyväksi niin myös länsimainen nainen on huora ja pelkkä ihmisenä arvoton hyödyke, jota valkonaamamies ei edes suojele.
Eipä siihen työllistymiseen mitään ihmelääkettä tarvita. Yksinkertainen lääke tehoaa ja on halpa. Lopetataan se ilmaisen rahan lappaminen joutenolosta niin alkaa työn teko kiinnostaa. Tai paluulippu kotimaahan.
Pakkopalautus ilman keskustelua ja valitusoikeutta. Emme saa lähteä tällaiseen sairaaseen peliin mukaan.
Niin se on! Nälkä ja kylmä saa jokaisen jossakin vaiheessa suorittamaan työksi kutsuttuja pakkoliikkeitä.
Pakkaset ei säikytä Tino, Armas, Kyyyyösti ja Hulta.
Politiikot ovat päästäneet muslimäärät niin suuriksi, että pelkäävät perkeleellistä väkivalta-aaltoa jos elatusletkut nipsaistaan poikki ja ovat siinä ihan oikeassa.
Ratkaisu löytyisi kyllä mellakoihin helposti mutta velttoperseet eivät sitä uskalla käyttää.
Vaihtoehdoksi jää vain ilmaisen elämän kustantaminen ja islamisaation hyväksyminen.
Kansa vaaliuurnilla näyttää olevan asiasta täsmälleen samaa mieltä.
Tuli mieleen paikallisen kebab-yrittäjän vaimo, joka oli työharjoittelussa eräässä yhdistyksessä. Työvoimaviranomainen oli keksinyt alkamaan integroida suomen kieltä osaamatonta keski-ikäistä arabinaista, joka oli ollut maassa liki 30 vuotta. Mies kuskasi vaimonsa ”töihin” joka päivä, ja oli pihalla valmiina odottamassa päivän päättyessä, hammasta purren ja rystyset valkoisina auton rattia puristaen. Ymmärtäähän sen, kun vaimo oli ensimmäistä kertaa elämässään ihmisten ilmoilla, vieläpä ilman asianmukaista muslimiveljien valvontaa. En ihmettele jos kotiin palattua olisi päästellyt hieman paineita, ikään kuin valistusmielessä ja varmuuden vuoksi.
Jokainen mustakaapu-vagina joka paikalla oli, oli siellä ainoastaan koska työkkäri uhkasi karenssilla ja sossurahan kiristämisellä ellei paikalle saavu. Faktaa.
Miksi perussuomalaisten mielestä Sanna Marinin olisi pitänyt olla kotirouva ja omistautua lapsensa hoitamiselle poliitikon uran sijaan? Muuten hän oli ”huono äiti”
Muidenkin mielestä Sannan olisi pitänyt jäädä kotiin. ”Huonosta äidistä” ei ollut puhetta.
Kirjoittelet taas omiasi! Kukaan ei ole tällaista esittänyt, ei Ps eikä mikään muukaan puolue. Kieltämättä olisi ollut Suomen kannalta parempi, jos Marin ei olisi sekaantunut politiikkaan. Uniper-, sote- ja muut sotkut miljardilaskuineen olisivat jääneet toteutumatta.
Hän oli aikansa suomen kim kardashian ja lamouria veronmaksajien vauhdittamana.
Katos ryssä, sanna tuskin edes äiti edes on…
Jos olette joskus tutustunut näiden somaleiden ja lähi-itäläisten ajatusmaailmaan, niin hehän tulevat tänne juuri ”ilmaisen rahan” takia.
Ihan rehellisesti ovat jopa sanoneet että meidän vääräuskoisten kuuluu antaa heille kaikki mitä tarvitsevat. Sama allahu käskee niitä naisia vaan olemaan kotona ja synnyttämään.
Ja jos joku nainen erehtyy haaveilemaan jostain kielen opiskelusta ym, niin mies kyllä laittaa sen kuriin.
Työnteko on valkoisen miehen hommaa.
On se myös valkoisen naisen, jotta sosulle riittää jakovaraa.
on se aikamoista kun suominainen päiväkodittaa pari muksua, käy välissä täyden päivän tekemässä alle kahden tonnin nettopalkalla ja lopuksi illalla siivoaa, pyykkää ja ruokkii perheen.
Ruotsi keksii sinnikkäästi uusia tempputyöllistämisen konsteja mutta mikään ei tehoa. Arabimatunaiset ovat mieluummin kotona hellan ja nyrkin välissä kuin töissä.
Milloin muslimeja on oikea työnteko kiinnostanut, lähinnä ukot istuu porkoissa litkimässä vitun imelää teetä joka kaadetaan kymmenen metrin korkeudesta ja imevät vesipiippua ja akat odottavat kotona maha pystyssä ruoan kanssa kun partajehu tulee kotiin. Tosin länsimaissa työtehtäviin on tullut ykis lisä, kuinka kelan taikaseinästä saisi lypsettyä yhä enemmän rahaa. No rasismia huutamalla sieltä tulee vähän enemmän.
Miksi työnteko kiinnostaisi kun pöljät maksavat marakateille ilmaista rahaa ja täyden ylläpidon. Vaikka mitään muuta marakatti ei opi, niin järjestelmän hyväksikäyttö on mennyt perille.
Ja älykännykkää on opittu räpläämään
Heh heh, jollei tiedä mitä työ tarkoittaa, ei ylipäätään ole kiinnostunut työnteosta
Aasialaisia maahanmuuttajia olen Suomessa nähnyt töitä tekemässä , mutta yhtäkään nekrua tai kaapuämmää en.
hei kamoon, nyt töihin ne isopyllyiset ankat, heh!
miksi kiinnostais kun omassa kulttuurissa olet pelkkä vauvatykki, heh…