Mitä luulette, että kun kehitysmaista tullut tulija tuomitaan raiskauksesta yhden, kahden tai kolmannenkin kerran, niin mitä seuraavaksi tapahtuu? Uusia rikoksia tietenkin.
Moni saattaa muistaa veijarin nimeltä Abdulhadi Barhum. Tämä syyrialainen velikulta tuli Suomeen invaasiovuonna 2015 ja on nyt majaillut kymmenisen vuotta suomessa. Saldo: useampi tuomio raiskauksista. Ja nyt tulossa törkeä pahoinpitely.
Abdulhadi oli valtamedian maskotti alusta alkaen. Miestä ylistettiin kotoutumisen perikuvana. Suvaitsevaiset mediat itkivät lämmintä itkua miten Abdulhadi muka osasi melko hyvin suomea ja halusi oppia myös ruotsia ja englantia. Itkun tyrskintä ei meinannut loppua ollenkaan kun Abdulhadi kertoi, että voisi ehkä harkita jopa poliisin uraa Suomessa. Mikä ihana pallero.
Yhdessä mediassa Abdulhadia ihailtiin kun hän kehitysmaakavereineen oli juhlivinaan Suomen itsenäisyyspäivää vuonna 2017 tai jotain. Mutta tunnetuksi tämä syriaano tuli Oulun raiskausaallon aikana. Hän sai tuomion lapsenraiskauksesta, joka tapahtui Oulussa 2018. Uhriksi joutui oululainen 14-vuotias tyttö, jonka mies raiskasi metsässä. Tästä pieni ehdoton vankeus. Oulun raiskauksen jälkeen Abdulhadi pahoinpideltiin uhrin sukulaisten toimesta.
Tätä tapausta ennen mies oli saanut ehdollisen tuomion lasten ahdistelusta. Mies oli kopeloinut pikkutyttöjä linja-autossa ja uhkasi raiskata heidät.
Nyt siis tämä sotapakolainen on Oulun käräjillä taas ensi viikolla, kolmen muun arabin kanssa. Nelikkoa syytetään törkeästä pahoinpitelystä.
On kyllä perin kummallista, että suomalaiset elättävät tällaista miestä veronmaksajien rahoilla jo yhdettätoista vuotta. Mikä tästä Abdulhadista tekee sellaisen, että hänen oleskelulupaansa ei vain voida perua ja pukata ukko Syyrian koneeseen?
Junes Lokka tietää asiasta lisää.
barhum tuli 2015 syyriasta ja kertoi nurmijärven uutisissa haluavansa poliisiksi
2018 hän oli raiskailemassa tyttöjä oulussa ja näiden sukulaiset ihmettelivät miksei kaleva (lol) ja poliisi (lol) kerro näistä
sukulaiset kävivät hakkaamassa sen ja tavallaan tämän tyypin ansiosta… pic.twitter.com/AEo4rvXDmB
— Junes Lokka (@JunesLokka) November 28, 2025

MUT SE TEKEE TÖRKEEN SIISTII SAFKAA!!!!!!!!!!!
Ja karseen upeita kaarnalaivoja!
Ruokaa, kaarnalaivoja, osaa suomea, opiskelee ruotsia ja enkkua, haluaa poliisiksi, jne., jne. Rasistien kehittelemät sadut raiskauksista, pahoinpitelyistä ja muista rikoksista estävät tämän moniosaavan kultamunan toiveet päästä opiskelemaan ja Poplolle sen jälkeen töihin + maksamaan veroja.
Ehkä hyvä niin… MaTu olisi lerssi ködessä pitämässä ratsiaa ja raiskailisi kaikkia vastaan tulevía.
Tämä (ja myös muut Syyrian MaTu:kat) voi palauttaa takaisin kotimaahan. Assad on ryssälässä, valta on vaihtunut eli Syyria on turvallinen maa. Turha enää loisia täällä Suomaassa.
Hyvästi & Gute Heim Reise!
tekee, tekee…huohhhh…..
Tiku voi mennä popsimaan sandalVivahteista kebap häne keittokomeroonsa.
Runkkari ei selvästikään saanut riittävän kunnolla pataansa joltain vihaiselta isukilta.
Demla-hyeenat saalistaa sellaisia isukkeja.
Voi olla, että se isukki ei välitä paskaakaan demloista kun apinat raiskaa omaa lasta. Siinä kohtaamisessa olisi voinut käydä paljon pahemmin apinan kannalta ja paljon paremmin yhteiskunnan kannalta.
Raiskaaja olisi voinut vain kadota.
Kannattaa unohtaa ”saunan taakse”-voimafantasiat. Tuo nyt kuitenkin on pieni toivonkipinä pimeyden keskellä, että omaiset olivat hoitaneet tilanteen noin, eivätkä tyytyneet johonkin ehdolliseen tuomioon.
Eivät kuitenkaan käsitelleet tarpeeksi kovakouraisesti, jos tyyppi on sen jälkeen jatkanut tapojaan.
Siinähän saalistaa. Turhaan. Demla hyeenaakin voi kurmoottaa samalla lailla.
Hyeenakin voi kadota.
Saalistaakohan jos isä olisikin raiskatun muslimitytön isä. Tosin tämä lienee erittäin harvinaista. Matut eivät uskalla raiskata läheisiään puolustavia muslimeita.
Tähän mennessä ei suomalaiset isät, veljet tai sukulaiset ole kostaneet raiskattujen tai ryöstettyjen lastensa puolesta.
Raiskaukset vähenisivät olemattomiin jos matulla olisi suuri mahdollisuus joutua kohtaamaan uhrin sukulaiset. Mutta, näin ei tapahdu ainakaan Länsi-Euroopan maissa. Katse alas on ainoa vastaus.
Ai hittolainen.
Kollektiivinen rangaistus. Se laitetaan toimimaan. Ei ne sitäkään usko, ne on pakolaisia.
Näiden paskaläjien kuvat pitäisi laittaa aina tv:n pääuutislähetyksissä kaikkien nähtäväksi, kuten jenkit tekee. USA:ssa jopa demokraattimediat julkaisevat tekijöiden kuvat ja nimet uutislähtyksissä. Olen seurannut pitkän ajan yhden demokraattimedian uutisointia (ABC-news). Lähes joka kerta ovat julkaisseet tekijän kuvan ja nimen merkittävissä tapauksissa, vaikka tekijä on ollut useimmiten varustettu eksoottisella nimellä tai on ollut musta, kuten metrossa tehdyt polttomurha- ja puukotusiskut tai Floridassa ihmisjoukkoon tehty kaahailu. Harvemmin on näkynyt kuvissa perusamerikkalaisia.
Joissakin lehdissä julkaistaan jopa kotiosoite suvakki kanadassakin.
Ne pienet erot.
Tähän vielä jatkona. USA:ssa ja monissa muissa maissa on kattava valvontakameroiden verkosto. Itse näen sen oikeusturvana vassareiden esittämiltä syytteiltä, mikäli oikeudessa on saatavilla aitoa kuvamateriaalia vs. sana vastaan sana. Vassarit ovat valehtelun ammattilaisia ja demla-oikeuslaitos siihen päälle. Eli minun turva on julkisilla paikoilla kameravalvonta ellei joku pääse muokkamaan kuvattua materiaalia. Vasemmisto perustelee kameroiden kieltämisen totalirismilla, vaikka todellinen syy om se, että valvontakamerat aiheuttavat ongelmia pääasisassa vassareille ja niiden kannattajille. Ei siellä spray-maalia ole levittämässä kokoomuslaiset tai perussuomalaiset, vaan ihan tavalliset paavo arhinmäet. Itse koitan välttää joutumasta vassareiden kanssa tilanteisiin, jossa ei ole saatavilla luotettavaa kameravalvontaa tai muita luetettavia todistajia.
Arhinmäki on harvinaisen yksinkertaisen oloinen jantteri. Valitettavasti Paavon tyyppisiä vajakkeja pääsee päättämään kaikkien asioista.
Pave on lapsen asteelle jäänyt jalkapallohuligaani. Sellanen nyrkillä tapettava tissiposki. Onhan se naurettavaa kun viiskymppinen perheenisä käy kännipäissään tuhrimassa jotain graffiteja. Vieläpä joku päättäjä. Tommosia noi wannabe kaupunkisissit ovat.
Eikä siinä ainoa: Professori spreijasi voimaloiden seiniä – tuomittiin vahingonteosta. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d2f44925-abe0-40b5-83ca-fbf85c0cc02d.
Raiskaamalla ja perseilemällä nämä rivien välistä kertovat meille, että emme pysty suojelemaan ”omiamme” heikäläisiltä. Ämpärikansan omat päättäjät pistävät ämpärikansan katselemaan lastemme raiskauksia ja elättävät raiskaajia ämpärikansan verorahoilla. Ämpärikansa ei edes yritä vaaleissa vaihtaa surkeita päättäjiä, vaan sitkeästi äänestää kusettajiaan uudestaan valtaan. VMP
Suomalainen äänestäjä ei ole nautaa kummempi. Äänestetään vaihtoehtoa joka lupaa eniten mannaa ja mirhamia. Ihan sama vaikka se prosessi johtaa perikatoon.
Niin. Äänestetään persuperäreikiä, kun pitäisi äänestää sinimustia
Ryssän äänitorvilla ei tässä maassa kannatusta ole. Koskee myös sinimustia.
Ano turtapääkin luikki voutia pakoon moskoviaan. Kauankohan sekin ryssälle täysin turha mätisäkki meinaa pysyä siellä hengissä?
Tuleeko kaikkien aikojen läsäys kun se läski ” putoaa” ikkunasta vai saako turtapää todistaa uskollisuutensa kovasti mainostamilleen uusille siskoille ja veljille Ukrainan rintamalla?
Sinne se maanpetturi kuolee joka tapauksessa. Se on varmaa.
Voihan mätisäkki saada, ainakin joksiksin aikaa viran rotanpaskanlakaisijana. Ryssä ei kauheasti arvosta hyödyttömäksi käynyttä maanpetturia. Ryssä tappaa omat sellaiset niin en hirveästi laittaisi rahoja likoon sen puolesta, että mätisäkki olisi hengissä vielä vuoden päästä.
Ne tiedot mitkä turtapää aikoinaan sai puolustusvaliokunnasta vanheni samalla sekunnilla kun liityimme NATO:n. Kaikki tieto on vanhentunut.
Pallero saa puuhata koska suvaitsevaisilla pulleroilla on omarsharif kompleksi ”https://en.wikipedia.org/wiki/Omar_Sharif”. Pallerohan on niin ihqu. Pulleron romattisten unelmien kohde.
Miksei tuollaisia rikoksenuusijoita saa muiluttaa ennalta ehkäisevästi?
Sodassa saa nimittäin ampuakin ihmisiä ihan laillisesti.
Vähän samaa tässä meikäkin ihmettelee. Jos raiskattu tyttö olisi ollut minun tytär niin pallero olisi ”muuttanut Ruotsiin”. Ei noista ja niiden menemisistä pidä kukaan kirjaa.
Mää voin viedä, pakkaskuljetuksena kalanrehutehtaalle.
”Pettyi rasismin sekä islamofobian määrään ja lähti kotimaahansa”…
Asiallisesti ilmaistuna: viranomaiset tarvitsevat kohtapuoleen samanlaiset otteet ja valtuudet kuin aiempinakin ”katupoika-kausina” (ennen 1970-lukua).
”Sodassa saa nimittäin ampuakin ihmisiä” – paitsi sodassa ryssiä vastaan. Se on ilmeisesti epäreilua. Ryssäsodissa ainoastaan ryssät saavat ampua ihmisiä, ja jotenkin häviävät kuitenkin.
Ryssä on geneettisesti jalostettu neekerin tasolle. Tämä johtaa siihen, että jos jokin asia millään voidaan ryssiä niin sehän ryssitään.
Reilut tuhat vuotta kun jokainen vallassa ollut putler tappaa tai tapattaa kansakunnan fiksuimmat niin tuloksena on nykyinen ryssä.
Hänestä voi vielä tulla Presidentin vävypoika.
Pelletouhua, että edes näitä pahimpia ei saada karkotettua.
Samaa mietin. Mikä perkele siinä on ettei näitä rikollisia vaan pistetä ulos sinne mistä ovat tulleetkin ja ruotsi olisi ensimmäinen koska sieltähän se on tänne tullut.Lähettäköön ruotsi sen vaikka vinkuintiaan.
Invaasion aikaan roskalehti Kaleva uutisoi ylpenä siitä, kun afgaanipallerot olivat oppineet auttavasti suomea: ”Nyt turvapaikanhakijat voivat asioida KELAssa iman tulkkia”.
Miten tuo seksuaalirikollinen voi olla vieläkin Suomessa? Saanut kansalaisuuden? Eikö tuon kuitenkin voisi karkottaa Ahvenanmaalle?
Ainahan sukulaistulkille järjestetään keikka kun mennään Kelaan.
Ei kai se nyt noin suoraan onnistu sukulaista palkata, kun laitokset saavat palkata vain jonkun suuren tulkkuutustoimiston kautta, mutta meneehän se keikka jollekulle heimolaiselle kumminkin…
Tuskin se mitään kansalaisuutta on saanut. Meillä vaan tämä järjestelmä on niin läpimätä, että tuommonen runkkari voi loisia täällä koko ikänsä raiskaillen ja perseillen. Se on katsos kotimaassaan ihan heti tapettu ( mikä ei olisi yhtään väärin).
Saatana vittu. Erika,
https://www.youtube.com/watch?v=_ONm72JG2_o
Abdulihad on kuitenkin Suomelle ilmeisen tarpeellinen ja hyvä ihminen, sillä muutenhan hänet olisi karkotettu. Karkotus olisi myös suuri vääryys maahanmuuton puolesta äänestäneitä kohtaan ja heitähän maassa riittää.
Abdit karkotettaisiin välittömästi jos syyllistyisivät vihapuheeseen. Vai voiko alisteisessa asemassa oleva vähemmistön edustaja syyllistyä vihapuheeseen valkoisen enemmistön ylivallan yhteiskunnassa?
Abduli oli varmaankin saanut uudet hamput suuhunsa ja kultaketjun kaulaan lahjaksi yhteiskunnalta. Uutta Suomen passia onkin kivempi vilautella valkoisen hymyn ja kultaketjun loisteessa. Menestyvä suomalainen vientimyyjä liikenteessä. Yksi meistä.
on niin viattoman hajuinen ”mussukka” batikkinoitien piireissä, ettei mitään rajaa, heh!!!!!!!!!
Ihan käsittämätöntä, että maahankuulumaton elukka, joka on valehdelut olevansa ”hädänalainen” ja joka raiskaa lapsia, saa jäädä maahan.
En opi koskaan ymmärtämään tätä saatanan kansaa.
Onhan sillä geelipäällä ollut ihan ilmiselvä seksuaalinen hätätila ja se vaan jatkuu. Vihervasemmistolaiset ämmät suorastaan rakastavat tollasia palleroita. Viha Suomea ja Suomalaisia kohtaan voittaa kaiken muun.
Itse en olisi jättänyt pelkkään pahoinpitelemiseen.
Kuulemma jonku Sara Chafakin ex ukko
pallit pois ja uimalla palatukseen. parempi hänelle.
njääh, annetaan sille edes mahdollisuus olla hukkumatta, vaikka ojentamalla hälle halvin bilteeman kortsuvene, heh!
Ääni annettu Paavolle! https://www.suurijournalistipalkinto.fi/