
Muuan Bangladeshista Suomeen saapunut mies ei tullut Suomeen tekemään töitä, vaan raiskaamaan pikkutyttöjä. Jo muutaman kuukauden maassaolon jälkeen tuli ensimmäinen tuomio.
Nelikymppinen Alaum Alaum saapui viime vuoden syksyllä Suomeen ”työperäisenä maahanmuuttajana”, ts. ajeli pajeettimopolla ympäri kyliä Wolt-kuskina. Onni tai epäonni, miten vaan, on se, että Alaumin suku ei ole vielä ehtinyt saapua Suomeen. Bangladeshissa on kyllä lähtötelineissä vaimoa, lasta ja vanhempia. Jatkossa riippuu siitä, että karkotetaanko mies vai ei.
Alaum oli kikkelimiehiä. Suomeen saavuttuaan ei mennyt kuin kuukauden päivät kun hän pääsi jotenkin perille Mellunmäessä sijaitsevasta lastenkodista. Alaum fiksuna miehenä ymmärsi, että kyseessä oli lastenkoti. Ja siitä hän päätteli, että tussua saattaisi saada helpommin kuin vaikkapa Mellunmäen lähiöbaarista.
Eräänä perjantai-iltana 16-vuotias tyttö oli kävelemässä kohti kotiaan kun hän istahti tupakoimaan. Alaum saapui tytön luokse ja halusi tarjota huumeita. Tyttö kieltäytyi ja pyrki poistumaan paikalta. Alaumille se ei sopinut, kiima oli jo ylittänyt mäkihyppytermein kriittisen pisteen. Hän lähti seuraamaan tyttöä ja yritti nyt ostaa seksiä. Tyttö yritti paeta. Ei auttanut. Bangladeshiaano otti tytön tiukkaan otteeseen, raahasi roskakatokseen ja raiskasi tytön.
Bangladeshiaano siis raiskasi tytön roskakatoksessa. Näiltä miehiltä mikään paikka, aika, henkilö tai ylipäätään mikään ei hillitse kiimaa.
Tyttö kertoi tapahtumista heti teon jälkeen lastenkodin työntekijöille ja asia lähti purkautumaan sitä kautta.
Alaum kiisti teon oikeudessa, eikä osannut selittää miksi hänen DNA:ta löytyi tytöstä. Luultavasti hän ei edes tiedä mitä DNA tarkoitta. Oikeus kuitenkin katsoi, että näyttö riitti tuomioon törkeästä raiskauksesta, josta 4 vuotta 6 kuukautta vankeutta.
Miten tuomio etenee?
Bangladeshiaano on ensikertalainen, joten hän istuu tuomiostaan puolet, eli 2 vuotta ja 3 kuukautta. Jos poliisi ei esitä maahanmuuttovirastolle karkotusta, niin vapauduttuaan mies vapautuu ihan kuin muutkin vangit. Jos vertaa Ruotsiin, niin tällaisissa tapauksissa lähes aina vapautuva ulkomaalainen vanki noukitaan vankilan portilta ja kuskataan suoraan lentokoneeseen.
Voiko kehitysmaamuslimi oikeasti vain päräyttää maahan? Että moro, tulin jakeleen mopolla pizzoja!
Miksei voisi? Tulihan niitä vuonna 2015 yli 30.000 tuosta vaan, tosin paljon Ruotsin avittamana, vaikka silloisen pääministerin mukaan Ruotsin metsiin kyllä mahtuu. Ei sitten mahtunutkaan ja laittoivat vahingon kiertämään. EU-sopimuksetkin joustavat aina tarpeen tullen.
Ruotsilla ei ollut asian kanssa mitään muuta tekemistä kuin olla Bryssän käskyttämä kauttakulkumaa.
Asiasta oli päätetty jo puoli vuotta aiemmin:
huhtikuussa 2015 sisäministeriö teki Maahanmuuttoviraston kautta Kuntaliitolle kyselyn 80 000 turvapaikanhakijan asuttamisesta.
Kahdeksankymmenentuhannen.
Tuo oli määrä, jonka Bryssä oli asettanut Suomen osuudeksi Eeuun islamisointioperaatioksi.
Se jäi 32 500 vain siksi, että Unkari ja kumppanit alkoivat sulkea rajojaan saaden Bryssän ikuiset vihat niskaansa.
Mutta puoli vuotta ennen invaasion alkua tänne odotettiin kahdeksaakymmentätuhatta raiskaajaa, ryöstäjä ja terrorisoijaa.
Bryssän käskystä.
Eikös Bryssässä ole tällä hetkellä kova rähinä laittomasti EU alueella olevien pökäleiden toimittaminen johonkin EU ulkopuolella olevaan keräilykeskukseen. Luonnollisesti punaviherkommuNistit vastustavat.
Kun yksi bangladesiaano pääsee opiskelemaan esim. jonkun suvakkiyliopiston maahanmuuttajille tarkoitettuun maisteriohjelmaan, niin mukana voi tulla 10 velipoikaa wolttikuskeiksi. Tällaisen edun edellinen hallitus siis noille myönsi.
Ei mihinkään vankilaan lojumaan tuollaista hyypiötä, vaan lakituvasta suoraan koneeseen, suoraan sinne mistä on tullutkin ja elinikäinen maahantulokielto perään. Ei tämä muuten lopu ikinä.
Ei tosiaankaan noin, kyllä jumalauta kivitalon vuosituomion kautta vasta takaisin sinne kotimaahansa paskamajaan – mieluiten vielä pakkotyöllä maksaa korvaukset uhrillensa ennen paluumatkaa.
Meinaatko, että pelkkä maastakarkoitus olisi mikään rangaistus? Sehän on kutsu kaikille maanmiehille tulla raiskailemaan ilman rangaistusta.
Kyllä meinaan, koska köllöttely suomalaisessa viiden tähden vankilassa ei ole mikään rangaistus, mutta kun ”la dolce vita” suomalaisessa yhteiskunnassa loppuu välittömästi ja ikiajoiksi, se on ja viestii, että tänne ei kannata tulla, jos ei osaa olla ihmisiksi!
Jokos maturikollisten pikaseuraamukset ja vankilaolot on räätälöity heidän lähtökulttuuriensa kaltaisiksi ?
Ei muuten, mutta asialla luulisi olevan rikoksia ennaltaehkäisevä vaikutus.
Tietenkin työmuslimi raiskasi lapsen, koska ei voinut raiskata omaa äitiään enää. Missä viipyy pakolaisen evakkolento? Missä ihmisoikeudet?
Pravda hieman yllättäen tiesi kertoa, että pajeetti oli 156 cm pitkä, kun uhri taas yli 170 cm. Miten sellainen kääpiö muka pystyi raiskuuhommiin ellei uhri olisi ollut täysin halvaantunut ja vastustelematon?
Miehillä on miesten voimat ja tällä siihen päälle vielä hullun kiimakallen voimat.
Noita pajeetteja on suomessa todella paljon, jopa pikku paikkakunnilla. Ovat niitä ”työperäistä” maahanmuuttoa. Raiskaukset tulevat takuulla lisääntymään. Näihin suhtaudutaan nyt vielä, ”ovat kovia tekemään töitä”. Saas nähdä miten sitten kun ensimmäiset ”työperäiset” pikkutyttöjen raiskaukset ovat tosiasia.
Eli vuosi kivitaloa ja sen jälkeen puoli vuotta avolla ja loput panta jalassa täydessä sosiaaliohjauksessa.
Varmasti näin julma rangaistus kolmen tähden täysylläpidolla opettaa lainkunnioitusta poloiseen kehitysmaalaiseen.
Nämä herrat kunnioittaisivat meitä enemmän jos kohtelisimme heitä samalla tavalla kuin heidän kotimaissaan kohdellaan heitä tällaisten juttujen jälkeen.
Tuo pääsee varmaan avotaloon kun puolet siitä 2v 3kk tuomiosta on lusittu. Sieltä vielä ennenaikaisesti siviiliin panta jalassa? Töitä ei kannata enää tehdä ikinä, jos palkasta ulosmitataan uhrille korvauksia (korkoineen).
Vankilassa tuo tapaa lisää muslimeja joiden kanssa räkättävät hotelliolosuhteille ja hölmöläisille. Noille ei käy linnassa mitään, kun siellähän muslimit vasta vetävätkin yhtä köyttä. Jopa ne, jotka ovat siviilissä vihamiehiä. Ja muutenkin, kafiirin raiskaus on bengaleille ym muslimeille ennemmin meriitti, kuin halveksuttava asia.
Muslimeja on jo niin paljon vankiloissa, että romanikin joutuu pian ahtaalle. Etenkin jos joutuu eroon omistaan, tai muuten yksin.
Olen shokissa.
Jos sinussa olisi miestä pyytäisit julkisesti anteeksi Suomen naisilta ja lapsilta.
Sipilä hengitä syvään ja vedä käteen taikalapanen. Ehkä YLE:n taikalapasvideolla tämäkin tyttö olisi välttynyt raiskaukselta? Vai miksi YLE teki sen videon?
Ehkä Yle halusi näyttää, kuinka tottelevaista ja kilttiä väkeä on tänne saatu. Lapanen tai oululainen tanssivideo pystyyn kadulla, niin jopa pahat ajatukset kaikkoavat, jos niitä nyt oikeasti on ollutkaan… Tosielämä valitettavasti kertoo ihan erilaista tarinaa, kun edes lapset ja vanhat naiset eivät ole turvassa.
Vassareilla oli joku aivovamma, että karkoitus olisi lisärangaistus ja sen takia laittaisi matun eri asemaan kuin suomalaisen rikollisen? Eli ne haluaa tämänkin jäävän Suomeen jatkamaan lasten raiskailua. En ymmärrä miten kukaan voi enää äänestää mitään vasemmistopuoluetta.
Täsmälleen sama kuvio kuin Briteissä, ilmeisestikin somessa jakavat keskenään vinkkejä siitä missä kaikkein haavoittuvaisimmat tyttölapset sijaitsevat ja miten tilannetta voi hyödyntää.
Seksilomallehan tänne on tultu, ja jos ei helppo Suomitussu irtoa beeta-kehareille, niin sitten otetaan hyväksikäyttö ja raiskaaminen kuvioihin; iso osa uhreistahan ei tee rikosilmoitusta ja jos jää moisesta kiinni niin sanktiot ovat lähes olemattomat.
Tosiaan ollaan lomakohde, missä lomailijalle maksetaan yli tonni käteen touhurahaa. Raiskailla saa vielä aika vapaasti ja pahimmillaan saa sitten ilmaisen paluumatkan, että sitäkään ei pidä maksaa. Tämä tosin yleensä vain jos perseilee niin paljon kuin Milan Jaff 10 vuoden ajan. Pellemaailma. Suvakkipaskat on mädättänyt tän maan ihan paskaksi.
Tämä työperäinen bangladesh raiskari kustantaa Suomen veronmaksajille sitten vankilan 4.6 vuoden ylläpidon ja hoivan ajalta sellasen 500.000 euroa . Jos ensikertalaisena pääsee puolella, ja jää 2.3 vuotta lusimatta, niin siitä saatava säästö 250.000 euroa maksetaan kai tälle asiakkaalle hyvityksenä.
Kotiutus pitäisi tosiaan toteuttaa ilman laskuvarjoa.
Näiden käsitys usein naisista ja tytöistä ali-ihmisinä on järkyttävää. Ei mitään järkeä päästää heitä maahan!