Sverigesradion opetusohjelma: ”Miten parhaiten runkkaat silpokikkeliä”


Sverigesradion P3-kanava on tehnyt vuosikausia ”kiisteltyjä” ohjelmia. 10-luvun psykoosivuosina mentiin kuitenkin korkealla ja kovaa. Kerrottiin mm. miten runkataan parhaiten silpokikkeliä.

Tuo vuonna 2018 alun perin lähetetty ohjelma on jäänyt huomaamatta. Se on otsikoitu ”Näin haluamme tulla runkatuiksi”. Ohjelmakuvauksessa kerrotaan kuinka Jiar ”Tarzan” Raza ja Adam Kanyama kertovat kaiken kikkeleistään. Nuorukaiset kertovat myös vinkkejä ruotsalaisille tyttölöille miten he parhaalla mahdollisella tavalla runkkaavat ympärileikattua silpokikkeliä.

Ohjelman kerrotaan olevan erittäin avomielinen ja rehellinen. Toimittelijana Filippa Rosenberg, joka kuumenee kehitysmaista tulleiden miesten nähdessä nopeammin kuin RS Audi nollasta sataan.

Tällaisia paskaohjelmia siis lähetettiin 2010-luvulla päivät pitkät sekä yksityisillä radio- ja televisiokanavilla, joka heille mediavapauden takia suotakoon. Tietenkin myös verorahoitteinen yleisradioasema Sverigesradio. Kyseistä kanavaa P3:sta voisi ehkä verrata Ylen Ylexiin, toki P3 on moninkertaisesti kehitysmaaystävällisempi kuin Ylex.

Mitä mieltä raati, haluaisitko sinä päivittäiset vinkit miten parhaiten runkkaa mällit kehitysmaalaisen silpokikkelistä?

 


53 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Fatwantarkistaja

Eikun tarttee vinkit, kuinka runkata mätää somalivittua. Sitä odotellessa taidan lapastaa ihan itteäni.

Talikon Lasti

kädettömät,- eivät osaa edes kätöseen vetää..

astaloapina

Linkki Ilta-Sanomien juttuun:
Poliisilta karu kuvaus nuorten rikoksista
”Nuorten väkivaltarikollisuus on herättänyt laajaa keskustelua, poliisi sanoo”
Keskustelu on turhaa mikäli lainsäätäjä ei suostu palauttamaan poliisin perinteisiä lakritsi- ja koppivaltuuksia.
Seuraamusten pelko on viisauden alku.

Last edited 4 kuukautta sitten by astaloapina
mari

Tämä taitaa liittyä siihen Vuosaaren tyttöjengiin jonka johtaja on 11-vuotias!

Jäseniä on toistakymmentä ja osa on vielä ala-asteikäisiä mutta ei pidä väheksyä, nämä ovat tehneet väkivaltarikoksia, kiristyksiä yms ja uhreina on ollut lasten lisäksi ihan aikuisiakin.

Juttu löytyy tämän päivän Verkkouutisten kotimaan osastolta ja siellä mainitaan tuo Kampin iänikuinen ongelma, eli sinne kertyy joka viikonloppu 200-300 nuorta. Muistan sen itsekin kun asuin Helsingissä ettei Kampin keskukseen kannata mennä klo 18.00 jälkeen jos on viikonloppu.

Nykyisin niistä suurin osa on etnoja…olipa yllätys. Siellä kilpailevat jengit ottavat yhteen ja tuokin Verkkouutisten jutussa mainitaan. Poliisin mukaan välillä tulee vähän kränää jos ei osoiteta rispektiä kilpailevan jengin jäsenelle.
Tulipa itsekin kommentoitua sinne ja loppuun laitoin, että tätähän on tilattu ja haluttu ja sitä on myös saatu.

astaloapina

Tolkun aikuisilla oli aikoinaan oikeus pistää kakarat kuriin olivatpa ne omia tai vieraita.
Varmasti sattui ylilyöntejä, mutta sitten lainsäätäjä vei asian toiseen äärimmäisyyteen missä koskeminenkin veisi aikuisen raastupaan. Tukkapöllystä puhumattakaan.

Nyt sitten joudutaan katsomaan sivusta kun teinitorpedot lyö, puhkoo tai sytyttää milloin mitäkin.
Pallo pitäisi heittää lainsäätäjälle joka on kuitenkin heikkonäköinen ja huonokuuloinen.

Last edited 4 kuukautta sitten by astaloapina
mari

Verkkouutisten jutussa poliisikin varoitti, että ei pidä mennä väliin tai tehdä mitään vaan välittömästi soitto hätäkeskukseen ja poistua paikalta.

No poistu siinä nyt paikalta jos sinut ympäröidään ja kaikilla on teräase tai pahimmassa tapauksessa tuliaseet. Mihin siinä poistut, paitsi ehkä manan majoille sillä hullujahan nuo ovat. Jo senkin vuoksi koska ovat kehareita.

Suomessa pitäisi itsepuolustuslakia uudistaa koska nyt saat puolustautua vain yhtälaisella voimalla joka vastustajalla on, mutta mistä sinä tiedät mitä vastustajalla on taskussa, eli jos se kaivaa veitsen esiin niin sinulla olisi lakiteknisesti oikeus puolustautua veitsellä mutta mistä hlvetistä sen tietää mitä niillä on taskussa?
Veitsi, teleskooppipamppu, kakskakkonen, käsikranaatti,sinko,rynkky, ydinpommi…
Joku poliitikko vaatikin tähän lakiin päivitystä sillä se ei vastaa enää nykypäivää.

Qroquius Kad

Jos lakritsi- ja koppivaltuudet palautettaisiin, ei olisi enää tarvetta keskustelulle jossa keskustellaan, miten keskustelusta saa keskustella.

Suomi ja koko Länsi ovat joutuneet tähän jamaan, kun asioista saavat päättää ne, jotka eivät päätä mistään mitään vaan istuvat keskustelemassa keskustelusta ja kun siitä on keskusteltu, asia on loppuunkäsitelty.

Last edited 4 kuukautta sitten by Qroquius Kad
mari

Monta kertaa olen sanonut että välitön koppihoito – viikko tai kaksi yksinäisyydessä tekisi nuorelle terää sillä se on sen ikäiselle kova paikka istua yksin sellissä.

Vastakommentit ovat olleet sitten tyyliin ”mutta se tulisi kalliiksi”.

No onko nykytilanne sitten paljon parempi ja jotenkin halvempi?

Qroquius Kad

Selvästikin se on paljon parempi niiden mielestä, jotka näistä asioista Suomessa saavat päättää.
Ja Suomen kansa haluaa että näin, on, koska se taas vuoden kuluttua äänestää Viisi V**ittua takaisin jatkamaan Suomen tuhoamista siitä mihin jäivät.

KKi

Jaa, muistelen meilläkin olleen juttua kuinka raiskauksia saataisiin vähennettyä opettamalla ählämit tumputtamaan. Vaan veikkaanpa vakkien suvakeiden hoitaneen asian keski-ikäisen estetiikkahaasteisen pulleron annilla pallerolle.

mari

Nyt kun asian mainitsit niin täjähti mieleen, että eikös niille rakennettu vastaanottokeskuksiin sellaisia intiimitiloja joissa saattoi päästellä pahemmat paineet pihalle?

Olikohan nämä kopperot kuinka kovassa käytössä ja kukahan onneton sai ilon ja kunnian siivota ne tumppukopit..siis hyi hlvetti.

mari

Nyt meni kolme viestiä putkeen läpi että hujahti kun laitoin vpn:n Helsinkiin. Olikohan syynä sittenkin Espanjan ip-osoite jatkuviin kommenttien tarkistuksiin. Jos oli, niin nyt Paavoltakin säästyy aikaa kun ei tarvitse tonkia roskapostista hylättyjä kommentteja. Toivottavasti tämä nyt toimisi. Alkoi tosissaan turhauttaa itseänikin.

Qroquius Kad

Voi olla, voi johtua muustakin:
oma kommenttini meni juuri äsken taas matkaselliin.

mari

Sieltä se vaikuttaa sillä nyt olen vpn:n siirron jälkeen kirjoittanut viisi tai kuusi kommenttia ja kaikki on mennyt läpi. Tämä taitaa olla sitten seitsemäs.

mari

Juuri kun pääsin sanomaan, että se toimii niin menikin matkaselliin.
No, suurin osa menee nyt kuitenkin läpi.

Qroquius Kad

Valeuutinen ollut.
Kaikkihan tietävät Allahin kieltävän vemputtamisen, kun taas vääräuskoiset säkittämättömät ovat Allahin lahja Pyhän sodan urheille soturilejonille.
Eikä VOKeissa ole mitään tarvetta vemputtamiselle, kyllä niissä piisaa lämmintä panoreikää.

mari

En tiedä oliko valeuutinen vai ei, mutta muistan selvästi lukeneeni että suunniteltiin sellaisia sermejä joissa olisi ”oma hiljainen tila”.

Tämä oli vastaanottokeskuksen joku johtaja joka niitä sermejä olisi sinne halunnut.
En tiedä toteutuiko se eikä kiinnostakaan mitä ne niissä keskuksissa puuhaavat, paitsi se että saisivat pysyä sen keskuksen alueella eikä poistua kaupungille, mieluiten sähköaita ympärille mutta eihän se nyt tietenkään käy, mutta se on minun mielipiteeni, nimittäin se sähköaita.

Kyllä ne muslimit puuhaavat yhtä ja toista silloin kun allah ei näe: kipataan viinaa pimeässä joten eiköhän tuo toinenkin touhu onnistu pimeässä huoneessa kun allahilla on niin surkea hämäränäkö.

Last edited 4 kuukautta sitten by mari
Qroquius Kad

Itse itseäni toistaen:
ählämillä ja afrikankädellisellä ei ole tarvetta kätellä itseään.
Pullerot eivät Palleroilta tässä maassa lopu.

mari

Onhan muslimeita ja mustia toki muuallakin kuin Suomessa. Tarkoitinkin noin yleisesti ottaen. Kun nuori aloittaa oman kehon seksuaalisen tutkimusretken siinä murrosian kynnyksellä niin riippumatta siitä missä maassa hän asuu tai mitä uskontoa tunnustaa, se tulee tapahtumaan. Näin se on aina ollut. Siitä pitää hormonit huolen eikä paljon koraanin varoittelut korvien välissä silloin soi kun ne hyrräävät.

Trey

Arabimentaliteetti se suurin osatekijä on, perinnekulttuuri ja yhteiskunnasta täysin erottamaton äärisovinismi. Islam itse on sikissyt tuosta ilmapiiristä ja lyönyt nuo arvot kiveen.

Johan Pomppas

P3:sta tuli vielä 80-luvulla ihan kelpo musiikkia kun täällä jylläsi Jake Nymanin ja Heikki Harman prog-radio. Kuului aikakin Pohjanmaan rannikolla ihan matkaradiolla.

Monenlainen rappio jyllää muutenkin kuin musiikissa, mennäänköhän kohta taas toiseen laitaan ja taas aivan liian pitkälle. Luulisi AfD:n menestyksen herättävän pahimmatkin punavihreät.

mari

Höh, itselläni on vieläkin P4 radiosovellus josta tulee kohtuu hyvää musiikkia.
Tosin ei yhtä hyvää kuin viisi-kuusi vuotta sitten, mutta se ei ole ruotsalainen radioasema. Tai on ja ei ole…
P4 Radio Hele Norge on norjalainen kaupallinen radioasema joka on perustettu 1993. Se on yksi Norjan suosituimmista kanavista. Mutta sitten netin mukaan on olemassa myös P3 ja P4 asemat jotka ovat ruotsalaisia, ja jotta menisi vielä sekavammaksi niin on olemassa vielä P3&P4 asemat jotka ovat tanskalaisia.

Mahtava maa

Neekerien runkkaustunti pitää ottaa pakolliseksi kouluaineeksi ruotsin rinnalle suomen peruskouluissa.

Qroquius Kad

Ei neekeri mitään runkkausopetusta tarvitse, koska neekeri panee silloin kun mieli tekee.

mari

Eikös se nuorilla miehillä mene niin, että ensin opetellaan se runkaus ja vasta sitten siirrytään p*nohommiin? Tuskin kukaan sitä päinvastoin aloittaa, tai mistä minä tiedän vaikka joku olisi niinkin tehnyt…

Qroquius Kad

Valkoisen pojan on tehtävä näin.
Monen valkoisen miehen on jatkettava sitä aikuisenakin, koska neekerin ei tarvitse tehdä näin, vaan se panee silloin kun haluttaa.

mari

Haluaisinko päivittäiset vinkit kuinka…sensuroitu ja sensuroitu (omasta toimesta).
On pari syytä miksi en halua enkä tarvitse mokomia vinkkejä. Ensinnäkään en tule koskaan muslimin kanssa…tuota noin, sanotaan nyt vaikka tarvitsemaan tuollaisia vinkkejä. Näin yksinkertaisesti siksi, että pysyn muslimeista mahdollisimman kaukana ja siihen kaikkein viimeiseksi kuuluu intiimi seurustelu.

Vaikka olisin muslimiäijän lisäksi ainut ihminen tässä maailmassa ja ihmiskunnan pelastautuminen olisi sen varassa, että minun pitäisi tehdä musulle lapsi, niin mieluummin nauraisin sille ja kehottaisin menemään tumpulle. Täältä ei heru.

KKi

Niin, ei kai kukaan ole epäillytkään sinua eläimiin sekaantujaksi?
Taitaa sekin olla enämpi vihreiden oletettejun harrastus.

mari

Sitkeä huhu kertoo, että Kallion vihreät sekaantuvat jatkuvasti eläimiin.

Itse asiassa kun asuin siellä hetken aikaa, näin omin silmin kuinka vasemmisto-ja viheraktivistit kulkivat kaduilla eläinten kanssa. Ja nyt ei puhuta koiran ulkoiluttamisesta.

Nuutti

Eipä ole ollut tarpeellista hankkia tietoja kuorittujen kikkeleiden vatkaamisesta. Mutta eiköhän se jo muutaman vuoden päästä ole tässäkin maassa koulujen opetusohjelmaan kuuluva ns uusi normaali. Meno on jo sen verran sairasta muutenkin. VMP

jorma

Tälle tasolle vajotaan keskustelussa, kun keharit ja kommunistit on paikalla.

torrehaa

…?

jorma-pullottaa-alushousuissa
Dan Wesson

Olihan tuon tapaisia paskaohjelmia täälläkin ylläripylläri -Ylellä. Ainakin yhden ohjelman nimi oli pillupäiväkirjat, siis radiossa. Tämä on ajan kuva. Prideä, homostelua, lespoilua ja runkkausohjelmia pakkosyötetään joka perkeleen tuutista yötä päivää.

torrehaa

Vastannee lähinnä samaa kuin seuraisi pornoa radiosta…?

wanha-radio
mari

Meikä diggaa näitä vanhoja putkiradioita. Katselin jo tori.fi:stä millaisia siellä on myynnissä. Ja olihan siellä muutama. Kunhan tästä kohta pääsen Suomeen niin alan metsästämään sellaista, mieluiten saksalaista Telefunkenia. Ne oli älyttömän hyvin rakennettuja ja tosi siistin näköisiä. Ne olikin siihen aikaan myös huonekaluja sen lisäksi, että niissä oli radio. Ja jos siitä kärähtää se putki, niin se on helppo vaihtaa.

Dan Wesson

Kannattaa pitää mielessä, että niiden sähköturvallisuus ei ole kovin kaksinen, siis jos aikoo töpselin laittaa seinään. Mutta elektroniputkia valmistetaan edelleen kitaravahvistimia varten. Billy Gibbons kävi tilaamassa hen.koht joku vuosi sitten sellaisen. Suomessa tehdään käsityönä maailmanluokan Mad Professor putkivahvistimia

JaJ

Suomen Radiohistoriallisen Seuran verkkokaupasta löytyy erikoisempiakin putkia ja muita komponentteja vanhoihin radioihin. Mutta tosiaan, putkiradioiden sähköturvallisuus on nykystandardein perin heikko. Ei se kuitenkaan tavallista käyttäjää haittaa, kun ei mene ronkkimaan laitteen sisälle.

Hienojahan ne on, jos on hyvin pidetty tai hyvin entisöity.

mari

Olen pikkasen eri mieltä sillä jos tällaisen vehkeen hankkii, niin kehotetaan avaamaan ainakin kerran pari vuodessa se kotelo ja varovasti imuroimaan sinne kertynyt pöly pois.

Kun sitä pölyä on tarpeeksi sinne kertynyt, se voi syttyä tuleen kuten taitaa näiden yksi yleisin syttymissyy olla, tai ainakin joidenkin mallien on ollut. Toinen syy lienee ne vanhan ajan kangaskudotut sähköjohdot joita eri jyrsijät järsivät mielellään ja pian sieltä paistaa paljas kupari läpi ja se ei paljon vaadi kun tapahtuu jotain ikävää.
Siksi näihin usein vaihdetaan uudet johdot, mutta onneksi ne käyttää nykyään moderneja kangasjohtoja. Minusta ne on paljon siistimpiä kuin persoonattomat valkoiset muoviset, ja sitä paitsi kangasjohtoja on helppo käsitellä eikä ne mene solmuun. Mulla on puhelimen laturin johto juurikin tuollainen kangaspunottu ja se menee helposti vaikka farkkujen etutaskuun eikä ikinä mene ”väkisolmuun”.

mari

Laitoin sulle vastauksen, mutta meni taas odottamaan hyväksymistä.

Talikon Lasti

saloran stereo putkivehe on parhaat resonassit , kyykkä kehitti
parhaan äänen putki vahvistimiin, , ,

miika

Itse katselen radiosta pingistä.

mari

Mä katselin ja myös pelasin ennen nettipokeria, mutta kun tappiot alkoi nousemaan sietämättömäksi, oli pakko lopettaa.

mari

Ja sitten oli sen yhden idiootin se virkkausjuttu. Siitähän media riemastui ja se sai runsaasti ei- ansaittua julkisuutta niin paljon, että alkoi suoraan sanoen…no en viitsi kiroilla ettei mene sensuuriin. Mutta tosiaan, hyvin sanottu että tämä nimenomaan on ajankuva mutta loppu tulee tällekin.

Japanilaisilla on tosi siisti ajatus, että jos jotain uutta halutaan luoda, on entinen revittävä ensin rikki. Miein prefektuurissa on temppeli joka puretaan joka 20. vuosi ja rakennetaan sen jälkeen uudestaan. Näin on tehty jo yli 2000 vuoden ajan joka kuulostaa käsittämättömältä mutta näin se vaan on.

Japanilaiset ajattelee, että jos jotain hyvää on syntyäkseen, on ensin purettava vanha pois alta. Tämä sopii mielestäni esim nyky EU:hun. Sen voisi purkaa ja rakentaa siitä uudestaan entistä ehompi joka keskittyisi talouteen ja puolustukseen. Kaiken maailman viherhömppä ja woketus roska unohdetaan.

Ja tämä nykyaika, se tulee tavalla tai toisella katoamaan, ikään kuin palaa loppuun ja sen jälkeen syntyy jotain toivottavasti parempaa.

Uskokaamme tässä nyt japanilaista mytologiaa.

Dan Wesson

Muutokset tapahtuvat hitaasti, mutta nyt on jo nähtävissä, että yhä suurempi määrä kansalaisia alkaa saamaan tarpeekseen matu/woke/eu vouhotuksesta. Ehkä jonain päivänä ajat ovat paremmalla tolalla.

Qroquius Kad

Muualla voivat olla, mutta Suomi on oleva viimeinen maa jossa wökeltely elää ja voi hyvin, kiitos Kekkosen ympäri maata perustamien yliopistojen.
Suomalaiset eivät ole mitään Pohjolan japanilaisia, vaikka kuinka haluttaisiin.

mari

Hitaasti ne muutokset tapahtuu, mutta aika kuluu armottomasti eteenpäin ja se tuo mukanaan uusia tuulia. Joillekin ne saattavat tapahtua niin hitaasti etteivät he edes tajua sitä. Itseasiassa muutoksia on meneillään koko ajan, ei ihmiskunnassa koskaan mikään ole pysynyt paikallaan, asioita on tullut ja mennyt ja wokeltaminenkin loppuu aikanaan…mutta se mitä tulee tilalle, se on sitten toinen juttu.
Mutta katsotaan nyt loppuun ensin tämä chapter.

732323

Wokeltaminen loppuu vasta kun kehitysmaalaiset ovat enemmän ja kovemmin ottein komennossa ja pistävät sille stopin. Ei aikaisemmin.

X

Ehdottomasti tärkeätä saada tietoa asiasta, katuvalotolppa sekä bussipysäkkien mainoksiin! 😂🤣

torrehaa

semmottise ympäriweisatu sipulikulli weivaamine manuallisesti taitas onnistuu parhaiten sopival määräl luikastetta,muuton otta tattispala ja warsi kippiätä kihnuutuksest…

Kuvanmukainen musta vaseliini ois hyvä..ei tulis ees wärivirhettä enempää kuin on jo muutenkin.

vaseliini-1.0
Last edited 4 kuukautta sitten by torrehaa
Qroquius Kad

Silpokikkelisille on tehty apuvälineitä:

https://www.huippukiva.fi/collections/tuotemerkit-fleshlight?srsltid=AfmBOorsZ_yn-uCn7rIvnQMVjyE33BrimEjpscXLF9WuEvui0DND6vKJ

Ei tietenkään ählämejä varten, vaan amerikkalaispoikia joista suurin osa kikkelisilvotaan vain ja ainoastaan siksi, etteivät voisi vemputtaa koska se on synti.
Ja tämä on lopputulos.

736

Oksettavaa touhua.

Opettaisivat ennemmin arabitytöille miten selvitä hengissä jos vaikkapa haluaa itse valita oman kumppaninsa tai seurustella vääräuskoisten miesten kanssa, sen pakkoavioliiton oman serkun kanssa sijaan.

Hiukan polttavampi kysymys.

X

On vain niin että tyttö ei asiaa päätä, päätös on pyllistelijöiden miesten käsissä. Tyttö tekee yhden virheen niin se on nirri pois, eli ihan oikeasti tapetaan.

736

Tuota juuri meinasin. Länsi-Eurooppa olisi helisemässä jos arabitytöt yhtäkkiä uskaltautuisivat suuremmassa määrin uhmaamaan sukujaan, yhteisöjään ja perinteitään. Se tarkoittaisi jonkinasteista verilöylyä ja kaoottista uhkatilannetta.