Tanskan tilastot osoittavat ulkomaalaisten olevan yliedustettuina rikostilastoissa


Yksinkertainen tosiasia vaikuttaa olevan se, että Lähi-idästä ja Afrikasta tulevat tulijat ovat hyvin rikollista porukkaa. Tämä käy ilmi Tanskan tilastokeskuksen katsauksesta.

Taulukossa ruskeat värit ovat Lähi-itä ja Pohjois-Afrikka ja Saharan eteläpuolinen Afrikka (Sub Saharan).

Sen jälkeen vertausluku tippuu radikaalisti ja kaikki alle yhden maat ovat eurooppalaisia, paitsi Kiina.


50 thoughts on “Tanskan tilastot osoittavat ulkomaalaisten olevan yliedustettuina rikostilastoissa”

  1. Suomi loistaa poissaolollaan tuolta listalta! Mitähän muut meistä ajattelevat?

    1. Juu, ei listalla suomalaisia. Ja jos joskus on paskalehdissä uutinen jostain päin maailmaa että suomalainen on pidätetty jostain rikoksesta, niin usein sekin tekijä on sitten paljastunut ”suomen kansalaiseksi”.

    2. Suomessa lienee jo laitonta kerätä tuollaista tilastoa koska rasismi.

    3. kyllä nyt on maakuva ulukomailla täysin pilattu…
      ..

  2. Mainehaittaa tulee..voivoi..
    Pisatuloksetkin sukeltavat…kuin putinin elinkaariennuste..?
    Tai juhannuksen sää..tai haaviston kannatus,ruskeeta pukkaa..

  3. Suomi loistaa poissaolollaan tuolta listalta! Mitähän muut meistä ajattelevat?

    1. Mainehaittaa tulee..voivoi..
      Pisatuloksetkin sukeltavat…kuin putinin elinkaariennuste..?
      Tai juhannuksen sää..tai haaviston kannatus,ruskeeta pukkaa..

    2. Juu, ei listalla suomalaisia. Ja jos joskus on paskalehdissä uutinen jostain päin maailmaa että suomalainen on pidätetty jostain rikoksesta, niin usein sekin tekijä on sitten paljastunut ”suomen kansalaiseksi”.

      1. Edesmennyt pankkirosvo Matti ”Volvo” Markkanen taisi edustaa tuolla Suomea tulevienkin sukupolvien edestä.
        Toimi kuulemma poliisien tulkkina koska osasi kahdeksaa kieltä.

      2. Ei hän ole toiminut tulkkina. Ei rikollisia sellaiseen käytetä

      3. Missä ajassa nykyisin sen kansalaisuuden saa? Siihen pitää vaatia ainakin erinomsinen suomenkielen suullinen ja kirjallinen taito, niiltä, jotka maahan tulevat, ennen kuin
        kansalaisuus myönnetään.

    3. Luulisi että mailman rasistisin ja naisille turvattomin maa näkyisi listalla ainakin vihervasurien laskuopin mukaan.

      1. Historiallinen fakta on se, että suomalaiset ovat monin verroin enemmän rasismin uhreja
        (finnjävel !) kuin rasisteja.

      2. Myös ”espoolaismiesten” poissaolo listalla ihmetyttää. Onko listan tekijä ollut niin fiksu, että lisännyt nuo suoraan alkuperämaahan: Irak, Somalia jne.?

    4. Suomessa seksuaalirikoksista 75% tekevät mamut, joten Suomi ei ole listalle päässyt.

    5. Suomessa lienee jo laitonta kerätä tuollaista tilastoa koska rasismi.

    6. kyllä nyt on maakuva ulukomailla täysin pilattu…
      ..

  4. Kauhea yllätys tämä tilasto ei ole !!!

  5. Edesmennyt pankkirosvo Matti ”Volvo” Markkanen taisi edustaa tuolla Suomea tulevienkin sukupolvien edestä.
    Toimi kuulemma poliisien tulkkina koska osasi kahdeksaa kieltä.

  6. Abbdullit vain kerää jizyaa kristityiltä. Ihan normaalia sharialain oikeuttamaa toimintaa.

  7. Se näissä tilastoissa on epäselvää monen maan kohdalla kuinka lasketaan eli etnisen alkuperän vai kansalaisuuden mukaan. Ilmeisesti Tanska laskee etnisen alkuperän mukaan.
    Esim. Ruotsin pieni luku, jos Ruotsin kansalainen raiskaa ja on etnisesti Somali niin sitä ei ole laskettu ruotsalaiseksi, ilmeisesti myös Uk:n kohdalla vain on aito engelsmannit kyseessä kun on niin pieni määrä.

  8. Eihän tuo ole rikollisuustilasto vaan VÄKIVALTARIKOLLISUUSTILASTO. Siinä on iso ero; tavallisiin rikostilastoihinhan menevät rattiojuoppoudet, varkaudet jne.

    Mikä järkyttävintä ja käsittämättöminta on on hallituksiemme lakkaamaton halu saada nimenomaan näitä KOKO MAAILMAN PAHIMPIA VÄKIVALTARIKOLLISIA meille niin paljon kuin mahdollista. Olevinaan rajoitetaan sitä sun tätä mutta vyöry jatkuu kuitenkin. Se on itsetuhokäytöstä.

  9. Luulisi että mailman rasistisin ja naisille turvattomin maa näkyisi listalla ainakin vihervasurien laskuopin mukaan.

    1. Historiallinen fakta on se, että suomalaiset ovat monin verroin enemmän rasismin uhreja
      (finnjävel !) kuin rasisteja.

    2. Myös ”espoolaismiesten” poissaolo listalla ihmetyttää. Onko listan tekijä ollut niin fiksu, että lisännyt nuo suoraan alkuperämaahan: Irak, Somalia jne.?

  10. Suomessa seksuaalirikoksista 75% tekevät mamut, joten Suomi ei ole listalle päässyt.

  11. Missä ajassa nykyisin sen kansalaisuuden saa? Siihen pitää vaatia ainakin erinomsinen suomenkielen suullinen ja kirjallinen taito, niiltä, jotka maahan tulevat, ennen kuin
    kansalaisuus myönnetään.

  12. Kauhea yllätys tämä tilasto ei ole !!!

  13. Abbdullit vain kerää jizyaa kristityiltä. Ihan normaalia sharialain oikeuttamaa toimintaa.

  14. Se näissä tilastoissa on epäselvää monen maan kohdalla kuinka lasketaan eli etnisen alkuperän vai kansalaisuuden mukaan. Ilmeisesti Tanska laskee etnisen alkuperän mukaan.
    Esim. Ruotsin pieni luku, jos Ruotsin kansalainen raiskaa ja on etnisesti Somali niin sitä ei ole laskettu ruotsalaiseksi, ilmeisesti myös Uk:n kohdalla vain on aito engelsmannit kyseessä kun on niin pieni määrä.

  15. Niitten jengeillä on eri nimi, siis meidän klaani ja teidän klaani. Kaikkihan niihin jotenkin kuuluvat. Yhteinen nimittäjä on islam.

  16. Eihän tuo ole rikollisuustilasto vaan VÄKIVALTARIKOLLISUUSTILASTO. Siinä on iso ero; tavallisiin rikostilastoihinhan menevät rattiojuoppoudet, varkaudet jne.

    Mikä järkyttävintä ja käsittämättöminta on on hallituksiemme lakkaamaton halu saada nimenomaan näitä KOKO MAAILMAN PAHIMPIA VÄKIVALTARIKOLLISIA meille niin paljon kuin mahdollista. Olevinaan rajoitetaan sitä sun tätä mutta vyöry jatkuu kuitenkin. Se on itsetuhokäytöstä.

  17. No ei kyllä yllätä. Mihin muuten on haudattu se tilasto/tutkimus, jossa suomalaiset määriteltiin Euroopan toiseksi VÄHITEN rasistiseksi yhteiskunnaksi? Oliko väärä tutkimus/vääriltä ihmisiltä kyselty? Johan siitäkin tehtiin selvitys iltapaskassa matuille, että jos suomalaisella on vittuuntunut ilme niin ei se tarkoita että olisimme vihaisia. Osittain totta. En ole vihainen esim ukrainalaisille. Osaavat käyttäytyä jne. Mutta ne perseilijät vituttavat, joiden osuus yllä olevasta listasta tulee selväksi. Itse ne aiheuttavat sen inhon.

  18. pienempi älykkyys, pitempi viiva. rodut ovat eilaisia ja synnyttävät
    kulttuurinsa pysyvästi mieltymyksiensä pohjalle, siitä modostuu kansa.

  19. Laitatko Paavo vielä sen ohjeen kirjautumisesta. Muutaman kerran vuosien aikana kysellyt. Yritetään uudestaan.

    1. Niitten jengeillä on eri nimi, siis meidän klaani ja teidän klaani. Kaikkihan niihin jotenkin kuuluvat. Yhteinen nimittäjä on islam.

  20. Ei mitään piruilua. Mielestäni olisi aika aateloida asiantuntija. Toimiiko mobiilissa kirjautuminen?

  21. Tuossa alussa heti on ”kirjaudu sisään”.

  22. No ei kyllä yllätä. Mihin muuten on haudattu se tilasto/tutkimus, jossa suomalaiset määriteltiin Euroopan toiseksi VÄHITEN rasistiseksi yhteiskunnaksi? Oliko väärä tutkimus/vääriltä ihmisiltä kyselty? Johan siitäkin tehtiin selvitys iltapaskassa matuille, että jos suomalaisella on vittuuntunut ilme niin ei se tarkoita että olisimme vihaisia. Osittain totta. En ole vihainen esim ukrainalaisille. Osaavat käyttäytyä jne. Mutta ne perseilijät vituttavat, joiden osuus yllä olevasta listasta tulee selväksi. Itse ne aiheuttavat sen inhon.

  23. pienempi älykkyys, pitempi viiva. rodut ovat eilaisia ja synnyttävät
    kulttuurinsa pysyvästi mieltymyksiensä pohjalle, siitä modostuu kansa.

  24. Laitatko Paavo vielä sen ohjeen kirjautumisesta. Muutaman kerran vuosien aikana kysellyt. Yritetään uudestaan.

    1. Ei mitään piruilua. Mielestäni olisi aika aateloida asiantuntija. Toimiiko mobiilissa kirjautuminen?

    2. Tuossa alussa heti on ”kirjaudu sisään”.

  25. Tietenkin, vaikka ovat tietysti avaruusingengööreja, niin notkuvat raiskaavat rötöstelevät kunnes taviskansa viheltää pillin poikki. Eliitin metkuja viedä tavisten huomio ja energiaa niihin meanwhile itsensä suuresti rötöstellessä verovarannoista. Ja eikö beltin siltaa päästetä lompsimaan svenneitten hunajaburkille

  26. Tietenkin, vaikka ovat tietysti avaruusingengööreja, niin notkuvat raiskaavat rötöstelevät kunnes taviskansa viheltää pillin poikki. Eliitin metkuja viedä tavisten huomio ja energiaa niihin meanwhile itsensä suuresti rötöstellessä verovarannoista. Ja eikö beltin siltaa päästetä lompsimaan svenneitten hunajaburkille

  27. Ei hän ole toiminut tulkkina. Ei rikollisia sellaiseen käytetä

Comments are closed.