Nyt on jämäkkä gallup. Kukaan ei voi olla vastaamatta ja ajattelematta näin syvällistä kysymystä. Ei kukaan. Perustele mielipiteesi jyrkästi ja tarkasti.
Mistä tässä on nyt kyse, vihje olisi nyt ajankohtainen, koskeeko kysely homoja, transuja, muun sukupuolisia, natseja, vasemmistolaisia, muslimeja, binäärejä tjsp.
Naisten ympärileikkaus on enempikin perinnekulttuuriin ja naisen siveyteen sidottu asia. Esinahkojen leikkaukset taas sitten käsittääkseni uskontoon liittyvä rituaali.
Matti ”Volvo” Markkaselle tehtiin vankilassa ympärileikkaus lääketieteellisistä syistä.
Lääkäri letkautti operaation jälkeen, että nyt Volvo voi saunassa päättää onko juutalainen vai muslimi;
taisi viitata Markkasen tunnettuun tarinointiominaisuuteen, sillä mitäpä salattavaa lääketieteellisessä syyssä olisi ollut.
No ehkä vinoilu, ettei Volvo sitten osannut pestä mulkkuaan.
Yli 90% somalitaustaisista yläasteikäisistä tytöistä ruotsissa on ”ympärileikattu”, ”kesälomalla” somaliaan. Suomessa tilastoja ei ole tehty- koska rasismi, joten antaa sen jatkua.
Rikkaampien, ja erityisesti niiden kaikkista rikkaampien, ylistettyimpien, korkea-arvoisinpien sekä kaikille kulttuurille oikeaa suuntaa antavimmille kulttuurille, ja aivan erityisesti sille kaikkien maailman parhaimmalle kulttuurille, – Somali kulttuurille on tapana tehdä naisille ympärileikkaus terävää lasin palaa leikkaustyökaluna käyttäen.
Tässä aivan ihastuttavassa operaatiossa kliroris, sisemmät häpyhuulet ja osa uloimmista häpyhuulista leikataan pois.
Somali kansan sivistyneimmät vanhemmat teettävät tyttölapselle lisäoperaationa tussun umpeen ompelun. Ompeluneulalla ja langalla ommellaan uloimmat häpyhuulet narulla yhteen, niin ettei ennen häitä ”naapurin Mohammed” pääse tulevaa hääyöneitsyysbileitä pilaamaan etukäteen.
On se ihanaa, on meillä heiltä paljon opittavaa! 🥰
Jotkut saattaa vielä käyttää lasinpalaa mutta suurin osa sellaista vanhan mallista partaterää joka sterilisoidaan kynttilän liekillä ennen ”operointia”. Tämän kertoi lapsuuttaan ja nuoruuttaan käsittelevässä kirjassaan aika graafisesti Ayaan Hirsi Ali joka on yksi tunnetuimmista islamkriitikoista maailmassa. Hän on kirjoittanut useita kirjoja, joista tunnetuimpia ovat Infidel, Nomad, Heretic ja Prey. Kannattaa muuten lukaista nuo kirjat, niissä saa islamin mullahit ja mohamedit kyytiä oikein kunnolla. Ayaan Hirsi Ali asui Hollannissa mutta on jo asunut monta vuotta Yhdysvalloissa.
Joo, Gerard Depardieun viinistä ja anisviinasta punoittava kolvi voisi toimia.
Kun vehje näkee sen, tippuu se ihan itsestään silkasta inhosta ja ryssän hanurin nuoleskelun lemusta.
Menikö turtapäiden ihon alle kommentti kun mainittiin ryssän hanurin nuoleskelu.
Ja sitähän te olettekin, Kremlin terroristien ja roistojen perännnuolijoita.
Toki ymmärrän jos loukkasin seksuaalisuuttanne tekemällä pilaa Monsieur Gerardista.
Pahoittelut siitä ja fantasioidenne mahdollisesta pilaamisesta.
Kaapelinkuorintatyökaluista löytyy varmaan lähes kaikille sopiva työkalu kikkelinkuorintaan, jos nyt kansantalouttakin halutaan ajatella. Nopea ja täysin kivuton pyöräytys, ei tarvita puudutuksia eikä sairauslomapäiviäkään. Toimenpiteen jälkeen voi heti palata töihin ja näin ollen osallistua hyvinvointivaltion ylläpitämiseen. Se on meidän kaikkien etu se, että kikkelit kuoritaan kivuttomasti ja nopeasti.
Potilas turvallisuus ennen kaikkea ja se ettei asiakas perään huutele kehnosta työstä ja takuusta. Kaapelinkuorintaan tarkoitettu instrumentti ehkä se paras huomioiden ihmisoikeudet.
Last edited 1 kuukausi sitten by Gabi
Boltteri
6.8.2026 22:12
Krokotiili.
318ci
6.8.2026 22:17
Joku kirurginen veitsi lienee paras. Tarvitaan myös ratkaisut puudutukseen ja verenvuodon tyrehdyttämiseen. Opastusvideo olisi hyvä ja tietysti kielillä, joita leikkaajat ymmärtävät.
Opetusvideoita ei tarvita, ei tarvita kirurgin veistä, ei puudutusta, eikä verenvuodatuksella ole väliä, koska Allah velvoittaa.
”Suomalaiset” tytöt lähetetään Somaliaan hoitoon ja ammattimiehen kättä ohjaa itse Allah, kun rikkinäisen lasipullo pala leikkaa klitoriksen + muut rojut pois.
Jos operoitava kuolee verenvuotoon tai ifektoihin, se vain on Allahin tahto 🙂
Hullua mutta, joku vihaava rasisti esitti tästä kysymyksiä, mutta onneksi rasistit hyväksyivät tosiasian: ”Mitä vittua se meille kuuluu”.
Vanha suomalainen sanonta: ”Rikkaampi kulttuuri on rikkaampi kulttuuri, vaikka sen voissa paistaisi”
Huhun mukaan jotkut luku ja kirjoitus sekä ammatti taidottomat sekä yhteiskuntaan soveltumattomat kelvottomat ovat saaneet pesää X 72 niikin yksinkertaisella työkalulla kuin vyö
Sami
7.8.2026 01:42
Jos se saatanan kliroris ja uloimmat häpyhuulet lähde suosiolla, niin tässä on se työkalu! Rälläkän laikka jossa moottorinsahanterä ympärillä!!
Laikka terineen pyörii 200 kierrosta sekunnissa!
Jos tällä ei saa tussua Woke-kuntoon, niin millä sitten!?! 😅😂🤣
Koska tässä puhutaan monikossa sukuelinten silpomisesta niin oletan, että tämä gallup-kysely, joka lienee keksitty kaljakävelyn aikana, tarkoittaa niin miesten kuin naisten ympärileikkausta. Nyt ei annettu vaihtoehtoa ”välimallin jätkä se vain haitaria soittelee” tai ”ottia tuota”. Olisin valinnut todennäköisesti haitarin soittelun sillä ihmisen kehosta ei tarvitse silpoa mitään sellaista mitä luonto on sinne luonut. Toki kasvaimet ja sen sellaiset ovat asia erikseen.
Eipä tähän oikein muuta osaa sanoa, paitsi että en äänestänyt tällä kertaa mitään.
P.S voiko gallup-kyselyjen ideoita tarjota sähköpostitse? Tarkoitan siis vain ideoita.
Ei niitä tarvitse hyväksyä jos siltä tuntuu. Minulla saattaisi olla pari ehkä jopa kelvollista ideaa.
Vähän jäin hoomoilasena ihmettelemään, että mikäs gallup se tällainen on.
Mutta tuo sanonta, en ole ikinä aiemmin sitä kuullut. Pitää kaivaa muistikirja esiin ja kirjoittaa se ylös. Minulla on sellainen tapa, että kirjoitan ylös sanontoja joita en ole kuullut ja sitten yritän miettiä niille espanjankielisen vastineen, joskus myös italian.
Useimmiten vastine löytyy muodossa tai toisessa, mutta aika harvoin ”sana sanalta”.
Tälle talkkunasanonnalle voisi sopia ”no hay que pasarse de la raya” tai ”todo tiene su medida”. Muitakin vastaavia on mutta valitsin kaksi.
Olisikohan kaljakävelyllä päähän pätkähtänyt, vain somalityttöjen ulkoisten sukuelinten typistäminen ja unohtunut siinä sivussa muslimi-, juutalais- ja jenkkipoikien pippelin kuorinta, joka on typerää, kivikautista ja rikos itsessään sekin.
Allahi ei ole naista luonut, niin ei ole vittuakaan, revittävä irti moinen saastainen värkkine. Nainen pidetään elossa vain sen takia, että siitä tulee miespuolisia klaaninjatkajia. Niin saatanan rumiakin, ettei voi kauppaan ottaa mukaan. Ratkaisu on pukea se heinäsäkkiin, muuten joutuu itse kantamaan ostokset, ja se on työtä.
P.S. Nämähän eivät ole alunperin omia mielipiteitäni, no nyt on! Olin meinaan Ylellä kesätöissä faksintarkistajana, niin pakollisessa dei-koulutuksessa aivopesivät mun uskomaan sitä ainoaa oikeaa totuutta, monikulttuuria.
Naisten silpominen ei liity islamiin. Sen juuret ulottuu satojen ellei tuhansien vuosien taakse ennen islaminuskon syntyä. Koraanissakin se tapa kielletään epäinhimillisenä.
Monet rinnastaa silpomisen islamiin joka johtunee somaleista mutta oletteko kuulleet esim tataarien harjoittavan sitä? Enpä usko. Entäpä vaikka nyt paljon framilla olleiden marokkolaisten? Kai se johtuu siitä, että valtamedia on silloin harvoin kun se asiasta on kirjoittanut, se on puhunut somalityttöjen silpomisesta ja tästä ihmiset on yhdistänyt sen islamiin.
Hyvä korjaus, muistin vähän väärin. Tästä kun on aikaa kun mokoman eepoksen luin, mutta asian tarkistettuani voin varmuudella sanoa, ettei sitä suoranaisesti siellä kielletä, mutta ei ole myöskään yhtään jaetta jossa siihen kehotettaisiin.
Kiellettiin tai ei mutta silti kyseessä on toimenpide jota on harjoitettu jo tuhansia vuosia. Herra nimeltä Strabon kirjoitti jo noin vuonna 25 eaa, että Egyptissä sekä poikia että tyttöjä ympärileikattiin. Se onkin yksi varhaisimmista selkeistä kirjallisista kuvauksista ympärileikkauksista.
Arkeologien ja historioitsijoiden mukaan tapa saattaa olla peräisin muinaisesta Egyptistä, mahdollisesti jo 2000–3000 eaa. Pomminvarmoja arkeologisia todisteita tältä ajalta ei kuitenkaan ole ainakaan toistaiseksi löytynyt joten sitä pidetään uskottavana, mutta ei kiistattomasti todistettuna.
Fakta on kuitenkin se, että ympärileikkaukset alkoivat kauan ennen islamin syntyä ja niitä harjoitetaan myös kristittyjen parissa esim Länsi-Afrikassa (tosin aika pienessä mittakaavassa).
Arabikulttuurit ovat mahtavan progressiivisia kun eivät ole jaksaneet päivittäytyä tuhansiin vuosiin pois barbariastaan. Aivan mahtava ajatus tuoda niitä kulttuureja tänne.
Mohammad sanoi Haditheissa: Pojat ympärileikataan Jumalan tahdon mukaisesti, tytöt heidän kunniansa vuoksi. Älä epäile pedofiilikääpiö Muhamatin kusipäisyyttä näissäkään asioissa.
Egyptin koptilaiskristityt leikkelevät poikiensa pippelit.
Lisäksi useimmat amerikkalaispojat typistetään etteivät vemputtaisi.
Washbrush
7.8.2026 07:56
Särjetty kossupullo puuttui vaihtoehdoista.
Tapio Suhonen
7.8.2026 08:00
Ystävämme somalit käyttävät CocaCola pullon sirpaletta. Joskus toki myös lammaskeritsintä.
Taannoi kirjoitin tekstin US-blogiin teksti, jonka hyvästä sain sieltä potkut:
Somaliassa raiskattu 13 vuotias tyttö sai rangaistuksen. Hänet kivitettiin hengiltä: tyttö haudattiin maahan siten että pää jäi näkyviin. Uskonkiihkoiset keski-ikäiset muslimisedät tekivät sen mitä kunnianmiehet voivat tehdä: osua päähän. Tyttö kuoli, koska oli raiskattu ja miehen kunnia oli vaakalaudalla.
Paikallinen imaami selitti että tyttö otti rangaistuksen vastaan ilolla, tietäen että hänen suuri rikoksensa tulee oikeudenmukaisesti rangaistuksi: Kuitenkin, silminnäkijän todistaman mukaan tyttö itki armahdusta siihen asti kunnes kivisade vei hänen tajuntansa. Oikeus tapahtui: miehet, jotka tietävät mitä kunnia on, eivät raiskaa. Tapaus tulkittiin tytön esiaviolliseksi haureudeksi.
Kuvaavaa on se että raiskaajia oli useita ja he olivat keski-ikäisiä – kysymys ei siis ollut nuoruuden typeryydestä.
Imaami korjaili myöhemmin tilannetta ”edukseen”, sanoen että tyttö olikin mahdollisesti 19 vuotias – päästäköön tämä meidät pahasta.
Nämä kunnianmiehet kävelevät tänä päivänä vapaina miehinä Mogadishun kaduilla.
Islamilaisen värikkään laintulkinnan mukaan, moiset tapahtumat voidaan ennaltaehkäistä mm. sillä että tytöltä leikataan jo pikkutyttönä pimpsa pois. Ammottava haava neulotaan umpeen. Islamistisen laintulkinnan mukaan on hyvä että asianomaista ei puuduteta tai nukuteta, jotta hän voi kokea toimenpiteen kaikessa pyhyydessään. Mainittava on sekin finessi, että toimenpide suoritataan perinteitä noudattaen: faraoinen toimenpide tehdään lasuurikivellä, Coca-Colapullon sirpaleella tai lammaskeritsimellä.
Mitä tohon brutaaliin kulttuurin lisäisi. Shitlamia kerrassaan. Tyttö parka, ensin laumaraiskataan ja sitten partaukot hihitellen syyttää rikoksesta, ”tuomitsee” kunnes heittelee kivillä syytetyn kalloa murskaksi. Ortodoksijutkutkin umparileikkaa mutta ei sentään tyttöjä eikä enää kivitetä.
Isoon kuvaan, edelleen, mikä taustataho importeeraa näitä kehitysmaalaisia yhä tänne Eurooppaan levittämään henkisesti sairasta kulttuuriaan.
Ja kysymykseen: ei mikään noista kun lapsi/teiniuhrit kyseessä mutta umparileikkaajille tarjottakoon 88mm suorasuuntausta, mistä pääsy vitun paratiisiinsa
Kyllä vain. Nykyisin kyllä naurattaa se tekopyhyys joka noin kymmenen vuotta sitten vallitsi. Saada potkut blogialustalta, toden sanomisesta.
Onhan sitä tekopyhyyttä vieläkin ilmassa, mutta onneksi pientä järkiintymistä on nähtävissä.
Juutalainen poikavauva ympärileikataan 8pv. syntymästä jolloin immuunivaste on korkeimmalla tasolla. Ympärileikkauksella on etunsa myöhemmin kun perhettä perustetaan, kohdunkaulan syöpä on hyvin harvinainen juutalaisilla naisilla. Tyttövauvoja ei juutalaiset ympärileikkaa. Ympärileikkauksella ei ole vaikutusta miehen funktioihin em. toimissa. Miksi se esinahka on joillekkin miehille nyt niin tärkeä ja pyhä että sen puolesta kiihkoa on pakko nostattaa kun ei se silpomista kerta ole? Tyttöjen silpomisesta on syytä nostaa kapina, se on äärimmäisen traumaattinen ja tuskallinen kokemus sekä epäinhimillistä tyttöä kohtaan, seksi on tuskallista ja synnyttäminen hengenvaarallista likaisissa olosuhteissa.
Pikkulapsipojan rituaalisilpomiminen jossa silpoja imee verta lapsen peniksestä voi olla hieno uskonnollinen perinne, mutta onko se oikein. Lapset huutavat kivusta ja niiden pieni pili on silpojan suussa. Ainakin vanhoillimissa tapauksissa.
Mitä tulee visvasyylän aiheuttamaan kohdunkaulan syövän vähäisyyteen, niin liittyy siveellysyyteen ja vähäisiin seksikumppaneihin.
Oi kuinka kaunis ja opettavainen tarina. Ihan fantsun ihquu. Suureksi harmikseni en ole transsu, muutenhan kiertäisin päiväkoteja kertomassa, kuinka tyttöjä kohdellaan oikeaoppisesti. Jos joku naistyöntekijä ulisee, niin lapset oppivat samalla käynnillä sen kivityksenkin ihan käytännössä.
Joku viisas filosofi totesikin: Monikulttuuri on rikkaus, ei mulla muuta.
jeppe
7.8.2026 13:31
Partaterä.
9934934934
7.8.2026 20:16
Vanhaa partaveistä ne käsittääkseni tuolla paljon käyttävät. Joskus myös jopa lasinsirua, ilmeisesti budjettisyistä..?
Ihmisyyden kasvot voivat olla aivan käsittämättömän vastenmieliset kun niiden annetaan olla sellaiset.
Riku Laine
7.8.2026 22:42
Siis, tietysti valitsin pyörökuormaajan että siinähän menee samalla koko äijä eikä pelkkä pippeli. Moottorisaha on myös kiva mutta sitten tuli mieleen se haketin (jota ei listassa ollut) johon paiskataan oksia sopiikohan sinne ihan joku pervo ählämi tai ihan muu raiskaaja jos sen paiskaa sinne pää edellä?
Rälläkkä.
Siinä on tekemisen meininki.
Kuvassa myös hyviä vaihtoehtoja.
Mistä tässä on nyt kyse, vihje olisi nyt ajankohtainen, koskeeko kysely homoja, transuja, muun sukupuolisia, natseja, vasemmistolaisia, muslimeja, binäärejä tjsp.
Niin että miten haluaisit esim. itse tulla ympärileikatuksi. Rälläkällä vai ruohonleikkurilla.
Mutta jos en halua tulla ympärileikatuksi?
”Mutta jos en halua tulla ympärileikatuksi?”.
Kysymys sinulle: luettele 3 mielestäsi parasta keinoa välttyä ympäriöeikkaukselta?
1___________
2___________
3___________
1:
Olla syntymättä ympärileikkaususkontoon
2:
Olla kääntymättä ympärileikkaususkontoon
3:
Pysyä kaukana ympärileikkaususkontoisista.
Naisten ympärileikkaus on enempikin perinnekulttuuriin ja naisen siveyteen sidottu asia. Esinahkojen leikkaukset taas sitten käsittääkseni uskontoon liittyvä rituaali.
Miesten ympärileikkaukset aloitettiin aikoinaan ilmeisesti hygieniasyistä.
Naisten pimpsilpominen on jotain aivan muuta.
Matti ”Volvo” Markkaselle tehtiin vankilassa ympärileikkaus lääketieteellisistä syistä.
Lääkäri letkautti operaation jälkeen, että nyt Volvo voi saunassa päättää onko juutalainen vai muslimi;
taisi viitata Markkasen tunnettuun tarinointiominaisuuteen, sillä mitäpä salattavaa lääketieteellisessä syyssä olisi ollut.
No ehkä vinoilu, ettei Volvo sitten osannut pestä mulkkuaan.
Ei sitten millään🤯. Ajattelematta syvällisemmin, niin laitoin poltto leikkaus. Mutta jos….niin pitäydyn kannassani 👍
Yli 90% somalitaustaisista yläasteikäisistä tytöistä ruotsissa on ”ympärileikattu”, ”kesälomalla” somaliaan. Suomessa tilastoja ei ole tehty- koska rasismi, joten antaa sen jatkua.
Rikkaampien, ja erityisesti niiden kaikkista rikkaampien, ylistettyimpien, korkea-arvoisinpien sekä kaikille kulttuurille oikeaa suuntaa antavimmille kulttuurille, ja aivan erityisesti sille kaikkien maailman parhaimmalle kulttuurille, – Somali kulttuurille on tapana tehdä naisille ympärileikkaus terävää lasin palaa leikkaustyökaluna käyttäen.
Tässä aivan ihastuttavassa operaatiossa kliroris, sisemmät häpyhuulet ja osa uloimmista häpyhuulista leikataan pois.
Somali kansan sivistyneimmät vanhemmat teettävät tyttölapselle lisäoperaationa tussun umpeen ompelun. Ompeluneulalla ja langalla ommellaan uloimmat häpyhuulet narulla yhteen, niin ettei ennen häitä ”naapurin Mohammed” pääse tulevaa hääyöneitsyysbileitä pilaamaan etukäteen.
On se ihanaa, on meillä heiltä paljon opittavaa! 🥰
Jotkut saattaa vielä käyttää lasinpalaa mutta suurin osa sellaista vanhan mallista partaterää joka sterilisoidaan kynttilän liekillä ennen ”operointia”. Tämän kertoi lapsuuttaan ja nuoruuttaan käsittelevässä kirjassaan aika graafisesti Ayaan Hirsi Ali joka on yksi tunnetuimmista islamkriitikoista maailmassa. Hän on kirjoittanut useita kirjoja, joista tunnetuimpia ovat Infidel, Nomad, Heretic ja Prey. Kannattaa muuten lukaista nuo kirjat, niissä saa islamin mullahit ja mohamedit kyytiä oikein kunnolla. Ayaan Hirsi Ali asui Hollannissa mutta on jo asunut monta vuotta Yhdysvalloissa.
Paras ympärileikkaus on joku Caterpillar tai komatsu tai panssarivaunu, koska näillä ratkeaa moni muukin pikipää ongelma
Kolvihan se on vanha hyväksi koettu.
Täytyy kokeilla!
Itse olen tähän asti ympärileikannut päältä ajettavalla ruohonleikkurilla.
Joo, Gerard Depardieun viinistä ja anisviinasta punoittava kolvi voisi toimia.
Kun vehje näkee sen, tippuu se ihan itsestään silkasta inhosta ja ryssän hanurin nuoleskelun lemusta.
Menikö turtapäiden ihon alle kommentti kun mainittiin ryssän hanurin nuoleskelu.
Ja sitähän te olettekin, Kremlin terroristien ja roistojen perännnuolijoita.
Toki ymmärrän jos loukkasin seksuaalisuuttanne tekemällä pilaa Monsieur Gerardista.
Pahoittelut siitä ja fantasioidenne mahdollisesta pilaamisesta.
Kyllä tässä on nyt pikemminkin Marilla taas vaihteeksi mennyt punapeukalot ihon alle.
Niillä on varmaan vain sellainen tapa.
Kaapelinkuorintatyökaluista löytyy varmaan lähes kaikille sopiva työkalu kikkelinkuorintaan, jos nyt kansantalouttakin halutaan ajatella. Nopea ja täysin kivuton pyöräytys, ei tarvita puudutuksia eikä sairauslomapäiviäkään. Toimenpiteen jälkeen voi heti palata töihin ja näin ollen osallistua hyvinvointivaltion ylläpitämiseen. Se on meidän kaikkien etu se, että kikkelit kuoritaan kivuttomasti ja nopeasti.
Potilas turvallisuus ennen kaikkea ja se ettei asiakas perään huutele kehnosta työstä ja takuusta. Kaapelinkuorintaan tarkoitettu instrumentti ehkä se paras huomioiden ihmisoikeudet.
Krokotiili.
Joku kirurginen veitsi lienee paras. Tarvitaan myös ratkaisut puudutukseen ja verenvuodon tyrehdyttämiseen. Opastusvideo olisi hyvä ja tietysti kielillä, joita leikkaajat ymmärtävät.
Opetusvideoita ei tarvita, ei tarvita kirurgin veistä, ei puudutusta, eikä verenvuodatuksella ole väliä, koska Allah velvoittaa.
”Suomalaiset” tytöt lähetetään Somaliaan hoitoon ja ammattimiehen kättä ohjaa itse Allah, kun rikkinäisen lasipullo pala leikkaa klitoriksen + muut rojut pois.
Jos operoitava kuolee verenvuotoon tai ifektoihin, se vain on Allahin tahto 🙂
Hullua mutta, joku vihaava rasisti esitti tästä kysymyksiä, mutta onneksi rasistit hyväksyivät tosiasian: ”Mitä vittua se meille kuuluu”.
Vanha suomalainen sanonta: ”Rikkaampi kulttuuri on rikkaampi kulttuuri, vaikka sen voissa paistaisi”
Kolvi on paras koska se kauterisoi haavan samalla ja vältytään verenvuodolta.
Pelaan varman päälle…kertasinko
Rälläkkä ja muslimi iso-äiti / ortodoksi juutalainen, kyllä lähtee!
Puita, jotka ovat kaatuneet hankalasti, saatetaan räjäyttää laittamalla räjäytevyö ympärille. Toimii hyvin.
Huhun mukaan jotkut luku ja kirjoitus sekä ammatti taidottomat sekä yhteiskuntaan soveltumattomat kelvottomat ovat saaneet pesää X 72 niikin yksinkertaisella työkalulla kuin vyö
Jos se saatanan kliroris ja uloimmat häpyhuulet lähde suosiolla, niin tässä on se työkalu! Rälläkän laikka jossa moottorinsahanterä ympärillä!!
Laikka terineen pyörii 200 kierrosta sekunnissa!
Jos tällä ei saa tussua Woke-kuntoon, niin millä sitten!?! 😅😂🤣
Koska tässä puhutaan monikossa sukuelinten silpomisesta niin oletan, että tämä gallup-kysely, joka lienee keksitty kaljakävelyn aikana, tarkoittaa niin miesten kuin naisten ympärileikkausta. Nyt ei annettu vaihtoehtoa ”välimallin jätkä se vain haitaria soittelee” tai ”ottia tuota”. Olisin valinnut todennäköisesti haitarin soittelun sillä ihmisen kehosta ei tarvitse silpoa mitään sellaista mitä luonto on sinne luonut. Toki kasvaimet ja sen sellaiset ovat asia erikseen.
Eipä tähän oikein muuta osaa sanoa, paitsi että en äänestänyt tällä kertaa mitään.
P.S voiko gallup-kyselyjen ideoita tarjota sähköpostitse? Tarkoitan siis vain ideoita.
Ei niitä tarvitse hyväksyä jos siltä tuntuu. Minulla saattaisi olla pari ehkä jopa kelvollista ideaa.
En vastannut minäkään. Kyselyn kohdalla jäin miettimään vanhaa sanontaa – ”tolkku talkkunan syönnissä!”
Vähän jäin hoomoilasena ihmettelemään, että mikäs gallup se tällainen on.
Mutta tuo sanonta, en ole ikinä aiemmin sitä kuullut. Pitää kaivaa muistikirja esiin ja kirjoittaa se ylös. Minulla on sellainen tapa, että kirjoitan ylös sanontoja joita en ole kuullut ja sitten yritän miettiä niille espanjankielisen vastineen, joskus myös italian.
Useimmiten vastine löytyy muodossa tai toisessa, mutta aika harvoin ”sana sanalta”.
Tälle talkkunasanonnalle voisi sopia ”no hay que pasarse de la raya” tai ”todo tiene su medida”. Muitakin vastaavia on mutta valitsin kaksi.
Asiayhteys huomioon ottaen oikeampi käännös voisi olla ”No pierdas la cabeza” tai jotain sen tapaista.
Olisikohan kaljakävelyllä päähän pätkähtänyt, vain somalityttöjen ulkoisten sukuelinten typistäminen ja unohtunut siinä sivussa muslimi-, juutalais- ja jenkkipoikien pippelin kuorinta, joka on typerää, kivikautista ja rikos itsessään sekin.
Allahi ei ole naista luonut, niin ei ole vittuakaan, revittävä irti moinen saastainen värkkine. Nainen pidetään elossa vain sen takia, että siitä tulee miespuolisia klaaninjatkajia. Niin saatanan rumiakin, ettei voi kauppaan ottaa mukaan. Ratkaisu on pukea se heinäsäkkiin, muuten joutuu itse kantamaan ostokset, ja se on työtä.
P.S. Nämähän eivät ole alunperin omia mielipiteitäni, no nyt on! Olin meinaan Ylellä kesätöissä faksintarkistajana, niin pakollisessa dei-koulutuksessa aivopesivät mun uskomaan sitä ainoaa oikeaa totuutta, monikulttuuria.
Puukkosaha
Ota tuosta!
Älä ajattele sitä työkaluna.
Kuuluu kulttuuriin kuin särmähousut.
Ei löydy listalta, USKONTO.
Tattispala säilyttää paremmin tuntoherkkyytensä, kun se on tupessa lepoaikana.
On törkeä rikos, kun musliminaisilta silvotaan römpsästä naminappula.
Naisten silpominen ei liity islamiin. Sen juuret ulottuu satojen ellei tuhansien vuosien taakse ennen islaminuskon syntyä. Koraanissakin se tapa kielletään epäinhimillisenä.
Monet rinnastaa silpomisen islamiin joka johtunee somaleista mutta oletteko kuulleet esim tataarien harjoittavan sitä? Enpä usko. Entäpä vaikka nyt paljon framilla olleiden marokkolaisten? Kai se johtuu siitä, että valtamedia on silloin harvoin kun se asiasta on kirjoittanut, se on puhunut somalityttöjen silpomisesta ja tästä ihmiset on yhdistänyt sen islamiin.
Ei kielletä kuraanissa.
Hyvä korjaus, muistin vähän väärin. Tästä kun on aikaa kun mokoman eepoksen luin, mutta asian tarkistettuani voin varmuudella sanoa, ettei sitä suoranaisesti siellä kielletä, mutta ei ole myöskään yhtään jaetta jossa siihen kehotettaisiin.
Kiellettiin tai ei mutta silti kyseessä on toimenpide jota on harjoitettu jo tuhansia vuosia. Herra nimeltä Strabon kirjoitti jo noin vuonna 25 eaa, että Egyptissä sekä poikia että tyttöjä ympärileikattiin. Se onkin yksi varhaisimmista selkeistä kirjallisista kuvauksista ympärileikkauksista.
Arkeologien ja historioitsijoiden mukaan tapa saattaa olla peräisin muinaisesta Egyptistä, mahdollisesti jo 2000–3000 eaa. Pomminvarmoja arkeologisia todisteita tältä ajalta ei kuitenkaan ole ainakaan toistaiseksi löytynyt joten sitä pidetään uskottavana, mutta ei kiistattomasti todistettuna.
Fakta on kuitenkin se, että ympärileikkaukset alkoivat kauan ennen islamin syntyä ja niitä harjoitetaan myös kristittyjen parissa esim Länsi-Afrikassa (tosin aika pienessä mittakaavassa).
Herra Strap-on… Taidatte huvittaa itseänne kusettamalla tolloja, harraste sekin toki on.
Arabikulttuurit ovat mahtavan progressiivisia kun eivät ole jaksaneet päivittäytyä tuhansiin vuosiin pois barbariastaan. Aivan mahtava ajatus tuoda niitä kulttuureja tänne.
Mohammad sanoi Haditheissa: Pojat ympärileikataan Jumalan tahdon mukaisesti, tytöt heidän kunniansa vuoksi. Älä epäile pedofiilikääpiö Muhamatin kusipäisyyttä näissäkään asioissa.
Egyptin koptilaiskristityt leikkelevät poikiensa pippelit.
Lisäksi useimmat amerikkalaispojat typistetään etteivät vemputtaisi.
Särjetty kossupullo puuttui vaihtoehdoista.
Ystävämme somalit käyttävät CocaCola pullon sirpaletta. Joskus toki myös lammaskeritsintä.
Taannoi kirjoitin tekstin US-blogiin teksti, jonka hyvästä sain sieltä potkut:
Somaliassa raiskattu 13 vuotias tyttö sai rangaistuksen. Hänet kivitettiin hengiltä: tyttö haudattiin maahan siten että pää jäi näkyviin. Uskonkiihkoiset keski-ikäiset muslimisedät tekivät sen mitä kunnianmiehet voivat tehdä: osua päähän. Tyttö kuoli, koska oli raiskattu ja miehen kunnia oli vaakalaudalla.
Paikallinen imaami selitti että tyttö otti rangaistuksen vastaan ilolla, tietäen että hänen suuri rikoksensa tulee oikeudenmukaisesti rangaistuksi: Kuitenkin, silminnäkijän todistaman mukaan tyttö itki armahdusta siihen asti kunnes kivisade vei hänen tajuntansa. Oikeus tapahtui: miehet, jotka tietävät mitä kunnia on, eivät raiskaa. Tapaus tulkittiin tytön esiaviolliseksi haureudeksi.
Kuvaavaa on se että raiskaajia oli useita ja he olivat keski-ikäisiä – kysymys ei siis ollut nuoruuden typeryydestä.
Imaami korjaili myöhemmin tilannetta ”edukseen”, sanoen että tyttö olikin mahdollisesti 19 vuotias – päästäköön tämä meidät pahasta.
Nämä kunnianmiehet kävelevät tänä päivänä vapaina miehinä Mogadishun kaduilla.
Islamilaisen värikkään laintulkinnan mukaan, moiset tapahtumat voidaan ennaltaehkäistä mm. sillä että tytöltä leikataan jo pikkutyttönä pimpsa pois. Ammottava haava neulotaan umpeen. Islamistisen laintulkinnan mukaan on hyvä että asianomaista ei puuduteta tai nukuteta, jotta hän voi kokea toimenpiteen kaikessa pyhyydessään. Mainittava on sekin finessi, että toimenpide suoritataan perinteitä noudattaen: faraoinen toimenpide tehdään lasuurikivellä, Coca-Colapullon sirpaleella tai lammaskeritsimellä.
Mitä tohon brutaaliin kulttuurin lisäisi. Shitlamia kerrassaan. Tyttö parka, ensin laumaraiskataan ja sitten partaukot hihitellen syyttää rikoksesta, ”tuomitsee” kunnes heittelee kivillä syytetyn kalloa murskaksi. Ortodoksijutkutkin umparileikkaa mutta ei sentään tyttöjä eikä enää kivitetä.
Isoon kuvaan, edelleen, mikä taustataho importeeraa näitä kehitysmaalaisia yhä tänne Eurooppaan levittämään henkisesti sairasta kulttuuriaan.
Ja kysymykseen: ei mikään noista kun lapsi/teiniuhrit kyseessä mutta umparileikkaajille tarjottakoon 88mm suorasuuntausta, mistä pääsy vitun paratiisiinsa
Kyllä vain. Nykyisin kyllä naurattaa se tekopyhyys joka noin kymmenen vuotta sitten vallitsi. Saada potkut blogialustalta, toden sanomisesta.
Onhan sitä tekopyhyyttä vieläkin ilmassa, mutta onneksi pientä järkiintymistä on nähtävissä.
Juutalainen poikavauva ympärileikataan 8pv. syntymästä jolloin immuunivaste on korkeimmalla tasolla. Ympärileikkauksella on etunsa myöhemmin kun perhettä perustetaan, kohdunkaulan syöpä on hyvin harvinainen juutalaisilla naisilla. Tyttövauvoja ei juutalaiset ympärileikkaa. Ympärileikkauksella ei ole vaikutusta miehen funktioihin em. toimissa. Miksi se esinahka on joillekkin miehille nyt niin tärkeä ja pyhä että sen puolesta kiihkoa on pakko nostattaa kun ei se silpomista kerta ole? Tyttöjen silpomisesta on syytä nostaa kapina, se on äärimmäisen traumaattinen ja tuskallinen kokemus sekä epäinhimillistä tyttöä kohtaan, seksi on tuskallista ja synnyttäminen hengenvaarallista likaisissa olosuhteissa.
Miehen nahka on melko mitätön, kokonaisuuden kannalta.
Mutta, en silti ymmäärrä sitäkään….
Pikkulapsipojan rituaalisilpomiminen jossa silpoja imee verta lapsen peniksestä voi olla hieno uskonnollinen perinne, mutta onko se oikein. Lapset huutavat kivusta ja niiden pieni pili on silpojan suussa. Ainakin vanhoillimissa tapauksissa.
Mitä tulee visvasyylän aiheuttamaan kohdunkaulan syövän vähäisyyteen, niin liittyy siveellysyyteen ja vähäisiin seksikumppaneihin.
Oi kuinka kaunis ja opettavainen tarina. Ihan fantsun ihquu. Suureksi harmikseni en ole transsu, muutenhan kiertäisin päiväkoteja kertomassa, kuinka tyttöjä kohdellaan oikeaoppisesti. Jos joku naistyöntekijä ulisee, niin lapset oppivat samalla käynnillä sen kivityksenkin ihan käytännössä.
Joku viisas filosofi totesikin: Monikulttuuri on rikkaus, ei mulla muuta.
Partaterä.
Vanhaa partaveistä ne käsittääkseni tuolla paljon käyttävät. Joskus myös jopa lasinsirua, ilmeisesti budjettisyistä..?
Ihmisyyden kasvot voivat olla aivan käsittämättömän vastenmieliset kun niiden annetaan olla sellaiset.
Siis, tietysti valitsin pyörökuormaajan että siinähän menee samalla koko äijä eikä pelkkä pippeli. Moottorisaha on myös kiva mutta sitten tuli mieleen se haketin (jota ei listassa ollut) johon paiskataan oksia sopiikohan sinne ihan joku pervo ählämi tai ihan muu raiskaaja jos sen paiskaa sinne pää edellä?
Tietysti nyt laitoin yliedustetusti ählämiehet, jostain syystä?
Vahva happo tai emäs.
Apuva ! isä auta ! Au au Au Au ! vieläkö autan?