Poliisi joutui keskeyttämään kehitysmaalaisten taksikuskien kokoontumisajot


Kehitysmaalaisilla taksikuskeilla oli ”kokoontumisajot”. Homma meni vituiksi, syntyi riitaa ja poliisi joutui keskeyttämään joukkosaapujien iltamat.

Poliisi käskytti yhden taksikuskin maahan, mitä lie tehnyt, ei ole tietoa. Vai oliko vain rasistisen poliisin rasisteerausta.

Mutta kannattaa ehdottomasti katsoa filmi. Näin alas on taksiala vajonnut Suomessa. Voidaan hyvällä syyllä pukea jo musta hautajaispuku päälle.

Tarkka paikka ei ole tiedossa, mutta mitä luultavimmin jossain päin pääkaupunkiseutua.


34 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Tapio Suhonen

No voi, kuinka noin voi käydäkään!!!

Dan Wesson

Jos kemutaksikuskeilla on kokoontumisajot, niin onko siinä joku muukin vaihtoehto kuin että homma menee vituiksi?

Huru-ukko

Onhan niillä reikiä vaihtoehdoiksi. Esim persereikä!

Sami

Monilla kehiksillä on vaikeuksia toteuttaa poliisin käskyjä.

Tähän ongelmaan kehitettiin Comply lääke. Comply lääkkeen avulla on helppo hengittää ja yhteistyö poliisin kanssa sujuu hyvässä hengessä. 🙂

Comply mainos 🙃

https://youtube.com/shorts/UXbQGxCek_o?is=bzXwXZTNf6DG511o

Moonman

Onkohan kuuma naispoliisi paras valinta tuollaiseen tilanteeseen missä pitää käskyttää kehitysmaalaisia? Tilannehan voi vaikka eskaloitua pelkästään sen takia. En minäkään ottaisi käskyjä joltain huivipäiseltä naispoliisilta, koska aseistetun muslimin läsnäolo aiheuttaa automaattisesti ”taistele tai pakene”-reaktion.

Fatwantarkistaja

Shariapolpo saa komentaa vain oman rotunsa pussukoita, mussukoita.

miika

Lajitoverit katselivat kauhuissaan, kun nainen raudoitti kädellisen!

Qroquius Kad

Niinpä.
Itse kukainenkin voi pohtia miten tilanne olisi edennyt, jos kyseessä olisi ollut ns, marttapartio eli kaksi poliisitarta, jotka käskyttävät rääkymällä kimittäen.
Voisin jopa olettaa, että tuo Tariq Taqsiqusqi solkotti omalla kielellään:

”Mitä tämä oikein on, miksi olet vääräuskoisen huoran kanssa käskemässä minua, oikeauskoista miestä?
Miksi sillä on poliisin puku?!
Miksi käskytät minua etkä tuota vääruskoista huoraa, joka loukkaa meitä molempia olemalla muka poliisi?!!”

Dan Wesson

Äwläbäwlä oli tehnyt jotain vakavampaa, koska poliisi uhkasi virka-aseella eikä tazerilla. Mutta tuossa sen näkee, millaisia palikoita marakatit ovat. Ysimilinen ei juuri tuottanut reaktiota, ainoastaan mölinää ja käsien levittelyä.

kielioppi

Ketä poliisi?

+ULFBEHRT+

Parahin hra. Moonman,

etsimänne verbi on ”käskeä”, tässä ”käskeä maahan”.

Tuo äyskyttäminen on vain hassua poliisislangia, joka ei sovi asialliseen ja sivistyneeseen kielenkäyttöön.

Last edited 1 kuukausi sitten by +ULFBEHRT+
Dan Wesson

Onhan se kemulle ikävä yllätys kun huomaa, että naispoliisiakin on toteltava. Se, että naispoliisit jotenkin rajattaisiin ulos kemujen taltuttamisesta olisi alistumista islamille ja marakateille. Vaikea uskoa, että se olisi kenttäpoliisille vaihtoehto. Tietyt poliitikot kumartavat ja alistuvat islamille ja marakateille, mutta poliisi ei. Vielä.

Moonman

Ei pitäisi mitenkään rajata ulos. Päinvastoin, hauska katsella miten nuo kihisevät raivosta kun joutuvat tottelemaan jotain univormupukuista tyttöä. Mutta pointti että tuollaisessa tilanteessa kannattaisi olla useampi partio

John Wick

Kehätien Kebabyhdistyksen ja Lukutaidottomien taksikuskien kesäpäivät meni sitten virkavalta keskeyttämään…voe helvettiläine.
Miks muuten nuo on järjestäen pömppövatsaisia muumivartaloita vaikka ikää olis just 30

Last edited 1 kuukausi sitten by John Wick
Qroquius Kad

Se on tämä korkea länsimainen elintaso.
Niiden kaapuakatkin ovat omissa maissaan laihoja, mutta Länteen tultuaan kehopositiivistuvat todella nopeasti ja muhkeasti.

einari

Jokin aika sitten tilasin paikallisen taxin, sanoin keskukselle että vain kantasuomalainen
kelpaa, vaatimus toteutui ilman jupinoita, paikkakunnan oma kasvatti, ei ongelmia!
En osta tuotteita jota mainostetaan värillisellä halpatyövoimalla, minulla ei ole ilmastomuutosta hankaloittamassa leppoisaa loppu elämää!

torrehaa

Likka koski paljain käsin,hyi hemmetti?

musta-kumihanska-2.0
Goybeam

Eikös Berner tämän ajanut läpi? Oliko tässä mitään järkeä? Ei ala oikein olemaan enää muita selityksiä, kuin ne salaliitot, minkä mukaan ulkomaalaisia pitää saada kaikin mahdollisin keinoin Eurooppaan niin paljon kuin mahdollista.

Sami

Kokoomuksella oli yhteinen tahto ja yhteinen rintama haitalliselle kehistaxi uudistukselle.

Tässä tapauksessa Kokoomus uunotti Bernerin antamaan ”omat kasvonsa” tälle jo etukäteen epäsuosituksi ymmärretylle päätökselle.

Kokoomuksen vanhat kehäketut halusivat kehistaksiuudistuksen, mutta tiesivät että heidän suosionsa kärsii, jos heidän nimensä mainitaan kehistaxiuudistuksessa.

Tästä syystä Itävallan kansalaiselle Bernerille, järjestettiin pikavauhtia suomen kansalaisuus eduskuntakelpoisuutta varten ja vaalikampanja.

Suunnitelma toimi 100%:sti. Kokoomus sai kehistaxiuudistuksessa, ja Berner oli se hyödyllinen idiootti joka sai kansan vihat.

Lopputulos: Huijari kokoomuksen kilpi pysyi kiiltävänä, ja Berner, tuo hyödyllinen idiootti sai kansan vihat.

Jokaisessa yhteisössä on omat juoksukanat, joita kaikki nokkivat. Kokoomus huijasi Bernerin juoksukanakseen joka saa paskan niskaansa.

Urho Kaleva Kekkonen sanoi: ”älkää koskaan päästäkö kokoomusta hallitukseen, he pilaavat koko Suomen!”.

rtellinen

Kekkonen oli kgb:n mies ja sanoi noin koska kokoomuksessa tuolloin oli vielä oikeita koti, uskonto ja isänmaa politrukkeja. Eli ei kekkonen noin sanonut viisauttaan vaan ryssää mielistelläkseen.
Holkerin sinipunahallitus olikin sitten jo kokonansa demarihallitus. Kokoomuksen hallitustaival oli mahdollista vasta kun koti, uskonto ja isänmaa porukka eli porvarit oli ajettu nurkkaan ja puolue neukkula-yhteistoimintaporukan siis vasemmiston kontrollissa. Kekkosen lausuman toistaminen ja ylistäminen mukamas suurenkin viisauden osoituksena on täysin järjetöntä ja kertoo toistajansa täydellisestä tietämättömyydestä, ymmärryksen puutteesta, kekkosen lausuman taustoista ja historiasta.
Kokoomuksen huonous on vasemmiston tuotantoa, vasemmiston aikaan saamaa, jopa täysin tahallista ”porvaripuolueen” maineen pilaamista.

Anonyymi

Anne Berner oli sitoutumaton keskustalainen, mitä se sitten tarkoittaakaan.

318ci

Nettihaku antoi tuloksen hakusanoilla ”rabbi berner”. Olisikohan kyseisellä henkilöllä mitään yhteistä taxi-bernerin kanssa.

Qroquius Kad

Ei olisi:

https://fi.wikipedia.org/wiki/Anne_Berner

Paljon tekemistä monenlaisen kanssa eikä kenenkään rabbin.

rtellinen

Putini haluaa nähdä neuvostotiedustelun suunnitelman toteutuvan elinaikanaan. Siksipä on vähän kiire.

Ennen oli kaikki paremmin.

Tuostakin luultavasti esim ylen a studiossa tulee ”asiantuntijoiden” keskustelut. Hirveätä rasismia uli uli ja wää wää. Ja kyllä. Koko taksi ala paskottu sekä kymmeniä naisia raiskattu. Tainnut jotkut päästä hengestäänkin. Nykyään on naistakseja mitä ei ennen tarvittu. Siis naisten turvallisuuden takia pelkästään naisille tarkoitettuja. Senkin suvaitseva parempi ihminen yrittänyt kääntää päinvastaiseksi eli syyllinen on kantasuomalainen.

muuammiäs

Tyyppihän unohti huutaa: I can’t breathe! I can’t breathe! Ja sitten kuolla…

Qroquius Kad

Ei tarvitse kuolla, kunhan huutaa:

https://luolasto.org/m/33046/

Happi riitti kumman hyvin vaikka ei pystyny hengittään.

einari

Hai`hyvä veli ! Se huutaa joka pelekää, naisoletetulla happi loppuu ja pierettää!!

kuka

Näitten saatanien kyytiin pakotetaan sotetaksisiakkaat, dementikot, liikuntaktvyttömär, lapset…panee niin vihaksi! 🤬

+ULFBEHRT+

Seuraavassa aihetta sivuava, yleistä mielenkiintoa omaava uutinen.

Lainaus, lyhennetty:

En käytä enää Taksi Helsinkiä

Lehdet ovat kertoneet Taksi Helsingin kuljettajasta, jonka epäillään ajaneen kaksi ihmistä kuoliaaksi. Häntä epäillään rattijuoppoudesta. Hänet on joka tapauksessa vapautettu odottamaan oikeudenkäyntiä.

Olin Helsinki Taksin asiakas aina tämän vuoden helmikuun alkuun asti. Asiakassuhteeni päättyi matkaan Suonionkadulta Kiasman kahvilaan.

Nousin autosta puhelin kädessä maksettuani matkan. Kun kumarruin uudelleen ottamaan reppuni takapenkiltä, ovi loksahti kiinni ja taksi lähti liikkeelle. Huusin kuljettajaa pysähtymään ja juoksin auton perässä. Lähimmästä, postitalon kulmauksesta auto kääntyi ja mies ajoi tiehensä. Autoon jäivät muun muassa silmälasit, tarpeellinen kalenteri-muistioni ja kotiavaimeni.

*
Kun soitin, Taksi Helsinki ei ollut tavoittanut kuljettajaa koko päivänä, eikä hänelle enää voitu soittaa, koska työaika oli päättynyt. Pyysin yhteystietoja. Niitä ei voitu antaa, ei edes nimeä. Syy oli se, että kuljettajat ovat yksityisiä yrittäjiä, joihin Taksi Helsinki saa pitää yhteyttä vain työajalla.

Kotiin pääsin huoltomiehen avaimilla. Ilmoitin heti sähköavaimeni katoamisesta, jotta se voitiin mitätöidä.

*
Kaksi päivää myöhemmin sain soiton kuljettajalta. Hän ei ”tiennyt mistään repusta yhtään mitään, eikä sellaista ollut ainakaan hänen autoonsa jäänyt”.

Noin viikon kuluttua sain sähköverkon valvojalta tiedon, että asuntooni oli yritetty päästä mitätöidyllä avaimella.

Ilmoitin asiasta Taksi Helsinkiin. Asiaa valiteltiin, mutta mitään ei ollut tehtävissä, koska rapussa ei ole kameravalvontaa.

Yrityksen etusivu alkaa edelleen sanoilla: ”Luottamuksesi arvoisia taksikuljetuksia koko pääkaupunkiseudun alueella.”

Koko saaga:

https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/9676708

29051453

Kiitos varoituksesta. Kannattaa nykyään nousta taksista ja alkaa maksaa kyytiä. Ilmoita kuskille :”Lompakkoni putosi penkkien väliin, voisitko laittaa valoa, niin löydän sen?” Tämän jälkeen taksi poistuu paikalta ja kyytisi on ilmainen.

Tare

On tuo helsingin taksi homma mennyt melkoiseksi viidakon apina touhuksi. Kuka noiden kyytiin yleensä uskaltaa edes mennä.Hyvä berner, tätä varmaan odotit taksisuudistukselta.

ennakkoluuloinen

Kiitos PORVARIT, kepu ja kokoomus, te mädätätte yhdessä vassarien kanssa Suomen. Missähän luuraa Bernerin Anne?

Mistfall Hunter

I’ve been using the Mistfall Hunter Guides for my builds and it’s really helped me improve. Highly recommend it for anyone playing the game.