Ceutan uusi normaali – kehitysmaalaisten rötöstelypaikka


Niin siinä sitten kävi, että Ceuta muuttui islamilaiseksi kaatopaikkaleiriksi, eikä mikään mahti maailmassa enää pysty palauttamaan tilannetta entiselleen.

Valtakunnamedioiden mukaan tilanne Ceutassa on ”normalisoitunut”. Mutta mitä tarkoitetaan normalisoitumisella? Ceuta on muuttunut loppukesän aikana islamilaiseksi kaatopaikkaleiriksi, jossa rannoille kasvoi tuhansien miesten hökkelikylä. Kaupungin kaduilla kulkee kymmenien miesten rosvojoukkoja, jotka yön hämärissä varastelevat kaiken mikä irti lähtee.

Naiset pystyivät ennen kulkemaan hämärän aikaan ihan normaalisti ulkosalla, nyt liikkumisen suhteen pitää olla varovainen. Seksuaaliset ahdistelut ovat räjähtäneet valtoimeksi.

Marokon vastainen raja ei ole mitenkään kiinni. Marokon puolelta tullaan Ceutaan miten halutaan rantoja pitkin. Välillä voidaan käydä Marokon puolella morjenstamassa kavereita, joita tuodaan mukana Ceutaan. Ceutasta tuli eräänlainen villi länsi; festaripaikka kehitysmaalaisille; löllöttelypaikka, jossa voi käydä ilman seuraamuksia vetämässä kännit, rikkomassa auton ikkunoita ja mölisemässä kadulla.

Espanja ei edes aio palauttaa tilannetta takaisin aikaan ennen ensimmäistä invaasiota. Sillä ei ole halua, ei ole kykyä ja ennen kaikkea ei ole halua. Espanja on yhtä vinksahtanut yhteiskunta kuin kaikki muutkin Länsi-Euroopan Euromaat. Jos joku espanjalainen taho esittää, että otetaan keharit kiinni ja vipataan ne rajan yli, niin vasemmistolaiset valtakunnanmediat aloittavat sellaisen ulinan, että korvat menevät lukkoon. Ulinaa säestää monenlaiset turvapaikkajärjestöt, kuten nyt vaikkapa Punainen Risti.

Tätä on Eurooppa 2026 ja kuvat ovat Ceutasta.


Subscribe
Notify of
guest
6 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
Dickie

Ceutalaisten kämppien ja talojen arvot/ hinnat tais rommata pohjamutiin…kaiken muun ohella

Tare

Eli ei mitään uutta, sitä samaa paskaa mitä näiden mukan tulee.

Ei afgaaneja minnekään

Talvi ja kylmyys tulee telttoihin. Odotettavissa Ylen ulinadokumentteja aiheesta. Eiköhän nuoret miehet silloin siirretä syvemmälle Eurooppaan taakanjakona.

Nuutti

Ceutan asia muuttuu Ceutan eutanasiaksi.

Qroquius Kad

Ellei suorastaan ceutanasiaksi.
Mutta nyt sopii ceutalaisten muistella miten tuli äänestettyä vain tuliko ollenkaan.

Voi Pedro sun kalsareitas

Mitäs nuo kuvan juomapullot symbolisoivat? Rohveettoja?
Espanjalta on turha odottaa mitään järkevää. Kohtapuoliin alkavat haltuunottaa ulkomaalaisten lomakämppiä saadakseen ceutalaiset majoitettua. Ja siitäkös tungos syntyy.