Latvialaiset metsämiehet ottivat kiinni joukkueellisen laittomia joukkosaapujia


Latvialaisten metsämiesten ja maajussien hirvikausi alkoi sillä, että otettiin kiinni joukkueellinen laittomia joukkosaapujia.

Kuvattu jossain rajan pinnassa, kun ukot yhyttivät joukkueellisen kehitysmaalaisia. Kehitysmaalaiset otettiin kiinni, annettii pussillinen pastilleja ja odoteltiin viranomaisia hakemaan joukkosaapujat palautettavaksi.

Miehet puhuvat venäjää, mutta vahvistettu, että on Latviasta ja latvialaisia ukkoja.

Jos ko. tilanne olisi tapahtunut Suomessa, niin hirviporukalle olisi nostettu syytteet rikoksista x, z ja y ja siitä olisi annettu vähintään isot sakot. Joukkosaapujat olisivat saaneet valtavan myötätuntopuuskan; ”Sotaa, vainoa ja kidutusta paenneet joutuivat rasististen metsämiesten uhkaamiksi!”, huudettaisiin eduskunnan portailla. Rasisminvastusteluryhmä Rasmuksessa olisi itketty lämmintä itkua ja valtakunnanmedioiden typerät toimittelijat olisivat kirjoitelleet kilpaa kolumneja ja ”näkökulmia” miten tällainen metsästäjien kiinniotto pelaa Putinin pussiin.

Typerä, typerämpi, Länsi-Eurooppa.