Ruotsissa uusi nouseva tähti koraaninpolttoalalla on pastoriksi itseään tituleeraava Jade Sandberg. Sandberg kirjaimellisesti lyö ristillä islamisteja päähän.
Sandbergin esiintymistyyli on kyllä provosoiva, siinä jää Rasmus Paludan toiseksi, eikä yltänyt aikoinaan Marco de Wit lähellekään samoja atmosfäärejä kuin Sandberg.
Yllä filmillä yksi pieni kohtaus viimeisimmästä koraanimielenosoituksesta. Sandbergin tapaan koraani tuikattiin tuleen, sen jälkeen miehen kokoisella ristillä manataan saatana, eli allah ja koraani perääntymään. Voidaan sanoa, että kunnon paholaisen manaamista.
Sandbergin sanoma on erityisesti se, että islam pitää ajaa pois Ruotsista ja Euroopasta, mutta se ei käy ilman kristin uskoa.
Sandbergin mielenosoitukset ovat saaneet enemmän tai vähemmän osallistujia. Eihän näissä mistään sadoista osallistujista puhuta, joitakin kymmeniä korkeintaan. Moni haluaisi mennä mukaan, mutta niin kauan kuin porukkaa on vähän, niin riski joutua antifasistien ja uusruotsalaisten pahoinpitelyn kohteeksi on suuri. Näitä pieniäkin mielenosoituksia turvaa aina enemmän poliiseja kuin mielenosoittajia.
Vastapuolella sitten on vaihteleva määrä vastahuutajia. Monesti muutama sata muslimia ja päälle ne pakolliset antifasistit.
Hih…jag menar,mycket good meininki.
He e
Hakusanoilla ”Ann Barnhardt quran” löytyy Youtubesta koraaninpolttoa. Poltto tapahtui Coloradossa. Video on 13 vuoden takainen. Barnhardt on myös julkaissut luennon islamista ja seksuaalisuudesta.
”A Summary of islamic Sexuality and Evil Ann Barnhardt”.
Syyrian uuden hallinnon viimeisenä parina päivänä antamat ukaasit koraanin oikeasta tulkinnasta viittaavat siihen että tulossa on kovat ajat sekä vääräoppisille että ei-islamilaisille.
Eiköhän Syyriassa ala uusi sisällisota. Musut vastaan muut.
Ja erilahkoiset musut vielä keskenään.
Siellä on vain musuja
Minne kristityt ovat kadonneet Syyriasta? Heitähän on ollut siellä pidempään kuin muslimeita ihan jo siksikin koska kristinusko syntyi ennen islamin uskoa.
15. joulukuuta vallankumouksesta rohkaistuneena kristityt seurakunnat avasivat kirkkonsa Syyriassa. No, eipä mennyt kuin kymmenisen päivää kun sunnimuslimit polttivat kristittyjen joulukuusen joka oli pystytetty kirkon pihalle rakennuksen etualalle. Näyttää nyt vahvasti siltä, että kapinallisjohtajan löröpuheet demokratiasta ja muusta kivasta oli pelkkää muslimin sanahelinää.
Mutta hänhän onkin muslimi. Mitä niiltä voi odottaa? Ei ainakaan totuutta.
Näytät vielä tussu sitä vapaata tussua muslimi äijille. He romahtavat.
Sehän olisi sitä ”harakoimista” jota muinais-suomessa harrastettiin ja jota romaanit harrastavat vielä nykyäänkin.
Siis koraanin harakoimista.
Tuo näyttää kyllä joltain manaamiselta, risti ja sillä eteen päin liikkuminen käsi ojossa kirosanojen kera.
Jaaha. Mitenköhän suomen valtamedia tähän suhtautuu, kun kyseessä on nainen? Asialla ei oikeastaan ole paskankaan väliä, mutta saapa nähdä. Joka tapauksessa iso peukku hänelle.
Tämä on liian rajua kamaa heille. Heille lopalisteille.
Suomen vastuullinen valtamedia vaikenee asiasta kaikilla kielillä. Ja eternkin arabian ja somalin kielet ja muutkin ählämikielet murteineen.
Kun tuo asia ei sovi agendaan. Tai no, rasismiahan tuo oikeastaan on. Mutta silti siitä ollaan hiljaa.
Jaa-a. Olisikohan somalian kielisissä uutisissa? Tyyliin että heidän toisessa rakentamassaan valtiossa on rasistisesti poltettu maltillinen allahin satukirja. Niin helsinginhän ne rakensivat sekä paikkaavat suomen kestävyysvajeen jne.
Jep ja miksi YYYYLENanto edelleen punkee SIRPPIA & VASARAA puhuville uutisia ? Menkoot piikkilangan toiselle puolelle lukemaan PjutinNews tai kuulostelemaan VodkaRatio valheita. Ryssan paikka on RYSSLAND !
Antaa palaa vaan.
Jipiii ! Huraa ! Heja Börje, Heja ! tämä on
toimiva keino, karkoitukset alkavat
toteutua välittömästi.
Miksi ilkkua kun joku sentään yrittää?
Kuinkahan moni täällä olisi valmis pistämään itsensä likoon tuolla tavalla? Minä tunnustan ensimmäisenä, että en uskaltaisi ainakaan tuolla tavalla lähteä leikkiin mukaan.
Olkoot keinot mitä on ja näyttäköön naisen performanssi kuinka hullulta tahansa, pääasia on että asia saa huomiota ja muslimeita v*****aa.
Aina kun muslimeita v*****aa, minulle tulee hyvä fiilis.
Uusi nimi VPK:lle. Vapaasti palaa koraani:)
Nuo autoritaaris-patriarkaaliset aatteet lienevät hökkeliköyhyyden kelpo SYY, olipa kyseessä vaikkapa kommunismi tai muslimismi.
Tommonen kaunis aktiivinen tyttö olisi kiva vaimo, tekee muutakin kuin katsoo TV:stä tansii tähtien kanssa, selviytyjiä jne. muuta paskaa.
Leskeksi jääminen kuitenkin mahdollisesti hyvin todennäköistä.
Imaameille ja muillekin MUSULMAANEILLE iltapalaa. Kirjoista paskin, KURAAni palaa. A vot.
Jotenkin tuosta esiintymisestä tuli mieleen tämä:
https://www.youtube.com/watch?v=66l9LRUFXAg
Mut ei se mit’n, sanoi Turo’s Hevi Gee;
naisenergia on harvinainen näky näissä merkeissä.
Antaa palaa vaan!
Hieno naisoletettu, mutta ennenkaikkea hienoa työtä anyway! Jatkoon!!
Rohkea nainen. Se on kun Eurooppa kärsii uuspakanallisuudesta – kristinusko hylätty – niin tilalle tunkenut toinen uskonto, islam. Arvostan tätä näistä kovasti. Samaa mieltä, että kristinuskolla torjumme islamin.
…siis naista …
Rohkeampaa olisi polttaa Talmud
Joskus mietin onko islam syy vai seuraus. Saako islam ählämit perseilemään vai loiko perseilevä ählämin islamin?
Seka etta.
Islam kehitettiin vasta 800-luvun lopulla perusteeksi arabiheimojen liittokuntien 600- ja 700-lukujen valloitusretkille ja niiden jatkamiselle;
arabialainen valtakunta luotiin myös vasta noihin aikoihin.
Näiden valloitusretkien syy ei ollut islam yhtään enempää kuin hunneina tunnetun mongoli- ja turkkilaisheimojen liittokuntien vastaavanlaisten valloitusretkien 300- ja 400-luvuilla.
Joidenkin mielestä islam oli alun alkaen tarkoitettu valloittamaan Eurooppa ja tuhoamaan kristinusko. Sen vuoksi se olisi perustettu
Mielestäni tuo voi hyvinkin olla noin, mutta sitä lienee mahdotonta todistaa. Joka tapauksessa, Eurooppa muslimeiden oli tarkoitus vallata.
Ensin Espanjan kautta. Se ei onnistunut vaikka lähellä oli. Jos Tours olisi kukistunut, niin…
Ottomaanit yritti Balkkanin kautta. Päästiin jo Wienin liepeille, saivat mm Unkarin sen aikaisen alueen haltuunsa ja maahan tuli muslimihallinto. Ottomaanit ja muut ovat myös vallanneet erinäisiä saaria Välimereltä kuten Rodos ja Malta. Sisiliassa on vierailtu useamman kerran mutta onnistuivat potkimaan musut joka kerta pois.
On ihan validi väite, että islam kehitettiin Euroopan valtaamiseksi sillä sanotaanhan jo koraanissakin, että valloittakaa koko maa, se siis tarkoittaa koko maailmaa.
Eurooppa oli ehkä tähtäimessä ensimmäisenä ja siitä olisi edetty itään
Että ei niitä ristiretkiä ihan turhaan tehty. Ne olivat tavallaan ennaltaehkäiseviä iskuja.
Älä unohda serkusavioliittoja ja typerää epäkäytännöllistä klaanijärjestelmää. Serkusavioliitot, niillä tippuu ÄO kummasti. Siihen päälle pska kulttuuri ja maailman alistavin ja raa’in uskonto, niin soppa on valmis.
Kuvitellaan sama juttu suomessa. Johan nousisi myrsky. Feministit kiljuisivat kilpaa muslimien kanssa rassissmia sekä vaadittaisiin kieltoa kiellon perään sekä sensuuria ja lakialoitetta ps:n kieltämiselle. Kaikkien pitäisi tuomita teko lastentarhaa myöten. Ensi kesäksi sateenkaari marssi ja konsertti missä kiljutaan free Palestiina. Ja putinia myötäillen paasataan olemattomia natseja. Nainen tuhottaisiin perheineen/sukuineen känselöimällä. Eikä ole edes utopiaa. Täällähän ollaan huolissaan siitä, että esim irakilaiset muuttavat takaisin kotimaahansa. Tervemenoa. Toivottavasti lähtevät yhtä suurin joukoin, kuin tulivat.
Kuka hullu on huolissaan irakilaisten kotiinpaluusta?
Espanjassa tehdään valtavasti töitä, että saadaan laittomia tungettua takaisin kotimaihinsa. Jos joku sanoisi täällä, että ”mä olen kuulkaa tosi huolissani kun te lähetätte tilauslennoilla näitä Mauritaniasta tulleita tyyppejä takaisin”.
Tämä tyyppi naurettaisiin maan alle.
Ovatko suomalaiset tulleet lopullisesti hulluiksi kun ollaan huolissaan siitä kun ihmiset jotka tulivat tänne alunperinkin turvapaikkajärjestelmää hyväksikäyttäen syömään ja asumaan suomalaisten veronmaksajien piikkiin, lähtevätkin nyt vapaaehtoisesti kotimaihinsa?
Onko tämä huolissaan oleva joku yksittäinen henkilö vai joku aivokuollut Facebook porukka? Hei, annas kun meikä arvaa! Joku älykääpiö toimittelija kirjoitteli tästä hesarissa tai Ylessä? Myös jompikumpi Iltapska tulee kyseeseen.
Mutta kerro ihmeessä kuka tai ketkä ovat huolissaan. Minä en oikeasti tiedä.
Han pukeutuu mustiin, musulmaanien lyllertavat ties mitka PUETAAN mustiin. Hanella hius auki, muslim ratti paassa. Hanella kasvot nakyy-loistaa, muslim ties mika naama kanaverkon takana. Han saattaa kayttaa string, musulman pitka valihousu mallia laajakangas. Jotenkin Jade vs muslim jatesakki erinakoisia, mahtaako eron huomata ?
Tämä nainen keikalle Vaasaan, annan kassaan 100 € ja majoituksen.
Suvakit sais sydärin. Kuka ensimmäisenä, bättre folk vai …
….somaLI, Paevi Masanen, Bideeee, Gontula + pakoputki Begga, ovat SS = suur suvaitsevia, joten varmaankin myos suvaitsevat JADEn korangrillauxen .
Kuuma.
Naamakirjassa ilmoittaa manaavansa pois pahoja henkiä.
Muualla somessa kerrotaan, että on katolinen pappi, manaaja ja taiteilija ym. ”KatolskPräst, Korsridderska OMSDT Ordre militaire suprême des Templiers. Exorcist Demonolog, Konstnärinna -Den enda Himmel- och Helvetes predikanten i Sverige”.
Elokuussa 2024 hän kertoi että on lopettanut koraaninpolton:
https://www.youtube.com/watch?v=zWCNokFWrrQ&list=PLVO6Cve_3BeUEAQSdXFaiRIZ7ca0eGVPE&index=1