Tukholman metrossa sattui sunnuntai-iltana jonkinlainen pommiuhkaus, jonka seurauksena länteen kulkeva metroliikenne pysäytettiin pariksi tunniksi.
Solnassa sijatsevalla Västra Skogenin asemalla sivulliset ilmoittivat poliisille, että junassa oli omituisesti käyttäytyvä mies, joka kertoi kantavansa pommia. Poliisin toimesta juna pysäytettiin asemalle.
Paikalla klo 20.30 aikaan oli kymmeniä raskaasti aseistautuneita poliiseja. Koko juna ja asema ympäristöineen evakuoitiin ja suljettiin. Pommimies otettiin kiinni puoli tuntia myöhemmin.
Poliisin mukaan miehen hallusta löytynyt ”esine” oli kuitenkin vaaraton.
Alla videokuvaa tilanteesta kun kiinniotettua miestä tuodaan maan alta aseman ylätasanteelle.
[wpvideo bm9y7RDj]
Näitä riittää ihan tarpeeksi kantiksissakin joten importeeraaminen on täysin tarpeetonta.
Parasta siis vaihtaa kalsarit jarrujäljettömiin, mieluimmin tummiin, jos aikoo lähteä pommiuhkailemaan.
Oli kai esine vaaraton, kun ei ehtinyt toimia? Voiko poliisin sanaan luottaa, vai maalataanko tässä jotain? Tekijällä pohkeessa 78 jos oikein näen. Osaakos PT kertoa siitä jotain?
Tai 28. Se on joku ”jengimerkki”, on tutkinnan alla.
28 viittaa helmikuuhun ja karkausvuoteen joten ehkä hän haluaa vain yksinkertaisesti naimisiin eikä siinä sen kummempaa?
Jaa, taitaakin olla 28. Onkos tuo syönyt huvakepapi?
Mulla ei ole koskaan ollut tuon värisiä kalsareita. Naisten retuliinikin kirkkaampi. Tuota väriä näkee kaavuissa, joita tuplakiesien ajurit vaikkapa pasilassa käyttävät.
Jahas, Tiina Who pukenut retuliinia UV:n iltaan. Hyvin mätsää kirkollinen väri.
Tuli vaan mieleen.
Alustavasti tässä Hyvää UV PT Medialle Junekselle ja Tiinalle ja mainitaan nyt Tuukkakin tässä. Teidän panoksenne on arvokas.
Laitoin Kremliin presidentin kansliaan nootin, että PT tarvitsee paksun ruplasalkun. Yksi sivulokero jää tyhjäksi ja sinne laitetaan Stalinin itse kirjoittama elämänkerta (13 sivua).
kuka enään uskoo näitä V,M propaganda juttuja
Näistä ilmiöistä päättyvä 2010-luku muistetaan – some vei yksityisyyden, valeuutiset hämäsivät ja ilmastonmuutos ahdisti
Turun Sanomat
on se kyllä erikoista kun nämä valtamediat poistavat omat valeuutisensa joista jääneet kiinni
tällä ja usassa kokonaan pois kontektista yhtälöstä
Valeuutisten ja propagandan ajatus ei ole uusi, mutta sille antoi uuden sysäyksen Yhdysvaltain presidentti Donald Trump käydessään sotaa perinteisiä ja häntä kriittisesti käsitteleviä mediataloja kohtaan.
miksi ne 5 CNN Journalistia erotetiin esim kysymys turun sanomat
ja kaikki se muu akenda pimitys valtamedia journalismi
ja kuka siihen syylistyy poliitisin motiivein yleensä
kun muita medioita ei ole kuin liberaali vasemmiston julkaisuija valtamedioissa
tai suomen valtamedia käytää ainoastan heitä lähdetietonaan maailmalta
Totuuden jälkeinen aika
Tällä vuosikymmenellä perinteisen journalistisen tiedonvälityksen ylivalta on kaventunut, kun printtilevikit ovat laskeneet ja verkossa kuka tahansa saa äänensä kuuluviin. Vuonna 2016 Kotimaisten kielten keskus lisäsi sanatietokantaansa termit valemedia ja valeuutinen.
väitääkö nämä TS pellet että aikaisemmin oli vain totuus journalismin saralla
mites se Irakin sota kuka on yksi suurimpia syylisiä
sen valheseen perustuvaan uutisointiin
ja itse siihen sotaan 1000 valtamedian valheista se räikein esimerkki
on näillä pokkaa haukkua muita vielä valehtelijoiksi
tämä on syy miksi he niin tekevät paniikissa
journalistisen tiedonvälityksen** ylivalta* on kaventunut
, kun printtilevikit ovat *laskeneet*
eli valta ja ylivalta rahan tienaus *menetys* on näiden valtamedioden suurin huoli
ei valeuutiset
Liekköhän tuo 28 tarkoittaisi IQ-28-rapgang!
Ei se ihme ole jos nuppi sekoaa ihmisiltä kun joka ilta pitää sitä herätyskelloa ruuvata tuntia aikaisemmaksi soimaan.
Munapää-Retu Reininpellon ja Stefan-Tapani Löpsykän ansiota, ”kiitos” kaikesta heille!
Tämä tapahtuma opettaa meille yhden “Hauskan Käytännön Pilan” formaatin:
1. Pukeudutaan pommimiehen varusteisiin. – Eli aivan tavallinen ja jokaisen vaatekaapista löytyvä vaatetus käy, koska pommimies voi olla “kuka tahansa meistä”.
2. Laitetaan poni-kirja, siis poneista kertova kirja, povitaskuun epäilyttävästi näkymään takin alta.
3. Kerrotaan (kohteeksi valikoidulle) henkilölle epämääräisesti “ponista, joka minulla on taskussa”. Ja mitä kaikkea sellainen poni voi tehdä.
4. Henkilö tekee ilmoituksen pommimiehestä ja aiheuttaa suurhälytyksen ja valtavat kustannukset “järjestelmälle”.
5. Poni-kirja on todisteena siitä, että epäilty ei puhunut mistään pommista. – Käsikirjoitusta voi muuttaa kielialueen mukaan.
Ruotsissa voi mutista vaan epäselvästi ”plånbok” eli lompakko.
Ihan selvä liivimies tuo on koska nro.28 tarkoittaa kirjaimissa BH eli brösthållare ja suomeksi tissiliivit.
Jos tuo pommihörhömies olisi ollut tummahipiäinen niin olisikohan tuotakaan videon pätkää julkaistu..
Tarkastiottaen ei tiedetä kuka pommimies oli, mutta jotain viitteitä lähi-idän suuntaan oli. Mutta koska sitä ei pysty vahvistamaan mistään niin silloin mennään niillä pekseillä, että ei ollut kehari.
Missä kerrotaan ettei ollut? Kyllä isän puolelta voinut tummakin olla. Hyvä rusketus tuolla on, ja uskonveli ihmettelee tuolla lasin takana. Tekee siellä työtään, yhteiskunnan tukipylväs.
Ei niitä kaikkia pommeja kannata tilastoihin laittaa. Piiloon vaan. Sitten on sekin puoli, että tehdään tää harjoitus hörhömaalauksena ja katsotaan kellosta aikaa miten nopeasti asiat etenee.
Jaa-as.. onneks ei tarvii olla sweamamman hameen helmassa Uutena vuotena. Jotenkin tää enteilee kunnon paukkua.
Jos videolla on muslimi housut kintuissa, niin todellakin hautoo kostoa. Muutkin lähtevät kelkkaan mukaan, kun veli oli poliisien kidutettavana pidätyksessä. Usan hanukkapuukottajakin on varmaan muslimi toden näköisesti, vaikka omaiset yrittää saada mielisairasleimaa!!!