Tukholman murharintamalla tilanne kiihtyy. Raatoja löytyy taas päivittäin. Eilen ohikulkijat löysivät Bagarmossenin kaupunginosasta kuolleen henkilön metsälämpäreestä.
Koirankusettaja löysi aamuvarhain Bagarmossenista ruumiin. Poliisin mukaan henkilö oli ammuttu kuoliaaksi. Tapahtumapaikka on kerrostaloalueen väliin jäävä metsälämpäre.
Asiasta ei ole paljon tietoa saatavilla, poliisi kuitenkin tutkiin asiaa murhana. Luultavasti kyse on samoilla hoodeilla aikaisempien murhien kanssa. Uusruotsalaisen alamaailman tilanne näyttää taas olevan nousujohdannaista.
Bagigsessa asuu paljon paskaporukkaa. Bagis on muuttunut idyllisestä, vanhanajan aurinkoisesta eläkeläislähiöstä matugangsterighetoksi.
Ruotsi aikoo nyt alkaa vaatia sossumatuilta ruotsinkielentaitoja. Jopas!
Eikö se riitä että osaa sanoa AA ja ”PENGAR!!!”?
https://www.svt.se/nyheter/regeringen-infor-sprakkrav-for-forsorjningsstod
Eihän sellainen käy. Ei ihmisiltä saa vaatia mitään.
Se on syrjivää ja vähintäänkin rasismia koska se perustuu ominaisuuteen: Osaako puhua vai ei.
Jännää sikäli että jos suomalainen asuu ruotsissa ja puhuu suomea niin ruotsalaiset pitää tuollaista henkilöä paskaakin alempiarvoisena.
Kuka sulle on näin sanonut?
Ei mulla ainakaan Pohjois-Ruotsissa joka kesäisillä kalastusreissuilla ole ollut mitään negatiivista sanottavaa. Ovatko sitten mukavampia pohjoisessa kuin etelässä , tiedä en ?
Hyvät maat tuottavat heikkoja ihmisiä, jotka jäävät huonojen maiden tuottamien vahvojen ihmisten jalkoihin. Sen jälkeen heilläkin menee huonosti.
Siinä on keskeinen syy miksi täytyy kaikin keinoin yrittää välttää sitä kuuluisaa ”monikulttuurisuutta”.
Tarina ei kerro koirankusettajan koiran toiminnasta tapahtumapaikalla?
no jaa
Näitä uutisia lukiessa tulee katsottua google.mapista missä sattumus on milloinkin tapahtunut. On Ruotsin tuntemus parantunut huimasti kiitos Paavon maantietouutisten.