Uusruotsalainen suosittu räppäri C. Gambino ammuttiin hengiltä viime yönä göteborgilaisessa parkkihallissa. Ei saanut räppäämällä tienattua miljoonaomaisuuttaan mukaan tuonpuoleiseen.
Irakilaistaustainen C. Gambino, oikealta nimeltään Karar Ramadan, joutui konfliktiin alamaailman kanssa ja niin siinä lopulta kävi, että mies ammuttiin tiistai-iltana parkkihallissa Göteborgissa.
Ampumisaikaan parkkihallissa oli joitakin sivullisia, jotka joutuivat piiloutumaan autojen alle tulituksen alkaessa. Sivullisia ei loukkaantunut, mutta räppäriltä henki saatiin pois.
Mitään tietoja tekijästä ei toistaiseksi ole, mutta jotakin tekemistä asian kanssa on sillä, että Gambinosta on liikkunut alamaailmassa jo pitkään epämääräisiä huhuha. Yleisesti tiedettiin Gambinon liikkuvan gangsteripiireissä ja poseerasi sosiaalisen median kuvissa kalliissa vaatteissa ja kultaa enemmän kaulassa kuin Ruotsin pankilla pankkiholvissa.
Gambino oli tällä hetkellä yksi Ruotsin suosituimpia räppäreitä. Spotifyn tilastojen mukaan kuuntelukertoja oli mukavasti ja räppärin yhtiölläkin oli ihan kohtuullinen liikevaihto.
Gambino tuli tunnetuksi siitä, että harva tiesi hänen oikeaa nimeään, sillä hän esiintyi kuvissa ja julkisuudessa aina jonkinlainen maski naamallaan.
Ei ollut ensimmäinen eikä viimeinen räppäri, jolla henki oli löyhässä.

Paljon kun on yritystä niin pakosti se joskus osuukin. Kiitokset kaikille projektiin osallistuneille. Hieno homma!
Tervemenoa, paskaräppäri !
Äkkikuolema on räppärin ns. occupational hazard, kun räpätään väärien marakattien kanssa. Tai sitten on vaan tehty paska biisi, josta gansterimarakatti ei ole pitänyt.
Kyllähän se ihan kivasti tienasi kullat ja vaatteet maksettu omilla rahoilla höpöhöpö
Tuskin olisi mullahien irakissa moisia rahoja tienannut? Yhtä kaikki hengenlähtö olisi ollut edessä sielläkin. Räpätti tai ei.
Menetimme täysin NOLLAN verran
Mun kyyneleet ei lopu koskaan.
Mullakin mennyt itkiessä jo autotallinnen nessua. Nyyh.
Tämä pelasti kyllä päiväni, ehkä siellä jossain siintää räppäri vapaa tulevaisuus. Lisää näitä.
Oliko kyse halutaan olla neekereitä-tyyppisestä ratkaisusta eli kun ihonväri ei ole tarpeeksi tumma niin laitetaan musta naamio päähän. Vai oliko kyse supersankarifiksaatiosta tyyliin mustanaamio? Vai yrittikö välttää ammutuksi joutumisen naamioitumalla? Koomisen näköinen kehari joka tapauksessa. Ei tule ikävä.
Tuollaisen naamion käyttö on kulttuurista omimista. Jos valkoinen eurooppalainen värjää kasvonsa mustaksi, wokettajat pitävät sitä rasismina. Jos irakiaano käyttää mustaa naamiota, niin….
Lisää tälläistä!!
Gambiaano lähti vähän pidemmälle rämädäänille, ei tule hetkeen korvaavaa tilalle.. eiku…
”The Gambino crime family is an Italian-American Mafia crime family and one of the ”Five Families” that dominate organized crime activities in New York Cit… named after Carlo Gambino”
Irakiaano esitti gangsteria. Piti oikein valita mafia-nimikin.