Helsingin hovioikeus korotti Juha Sipilän kultapoikana tunnetun ”17-vuotiaan” miehen tuomiota halvaantuneen naisen raiskauksesta.
Fahad Firas Adday Al-Nuaimilla oli vuoden 2022 heinäkuussa kovat piipussa. Kiima kova ja alaheijari jykevä. Jostain käsittämättömästä syystä hänet oli päästetty työskentelemään kotiavustajaksi.
Tapahtuma-aikaan Firas oli ilta-yövuorossa ja kotikäynnillä pyörätuolilla liikkuvan naisen luona. Mukana oli toinenkin työntekijä. Firas sai puhutettua toisen työntekijän lähtemään jo pois ja jäi näin ollen naisen kanssa kahdestaan.
Sen jälkeen hän raiskasi naisen.
Nainen on halvaantunut toiselta puolelta vartaloaan, eli hän ei pysty täysin liikkumaan.
Firas kiisti raiskauksen, mutta myönsi yhdynnän. Se oli tapahtunut hänen mukaansa yhteisymmärryksessä. Mies kertoi esitutkinnassa, että halvaantunut nainen oli tarkasti ottaen vietellyt hänet. Yleisesti esitutkinnassa tulee esille, että Firas oletti naisen olevan seksin puutteessa.
Käräjäoikeus tuomitsi miehen kolmen vuoden vankeuteen, mutta hovioikeus korotti tuomiota nyt puolella vuodella, eli lusittavaa jää kolme ja puoli vuotta.
Teko tapahtui Vantaalla.
– – –
Fahad Firas Adday Al-Nuaimi tuli tunnetuksi syksyllä 2015, kun hän esiintyi silloisen pääministeri Juha Sipilän kanssa tv:ssä. Firas kertoi voivansa todistaa olevansa 17-vuotias ja Sipilä heltyi nuorukaisen puheista niin, että lupasi kotinsa pakolaisille.
Myöhemmin Firas myönsi, että oli valehdellut ikänsä. Nyt oikeuden mukaan hän on syntynyt 1995, mutta mistä näistäkään ikinä tietää, että mikä mies hän on.

Sipulin olis voinut kohtuuden nimessä laittaa samaan koppiin tiilenpäämatematiikan kurrssille.
Syyksi luettuna lapsenomainen tuottamuksellinen tyhmyys.
Tätäkään uutista et lukenut ylen hesarin etkä iltahuutisten sivuilta/lööpeistä.
Ei Sipilä ole tyhmä, se on vaan äärimmäisen paha islamisti. Siinä ei ole mitään hyvää, ei sitäkään mitä jossain vauvankeittäjässä vielä on.
Korjaus,olikin iltatuutissa nimen kanssa..
Mää ole gauhhia hämmästyny..mää ole ko klapul päähä lyäty hiilest tehty affena.
Semmossi
Kerran vielä aiheesta.
Hellanlettas. Sipilän söpöstä pienokaisesta kasvanut kymmenessä vuodessa jo ihan kepposteleva iso poika. Kaikki tähänkin sijoitetut eurot tulee kaksinkertaisena takaisin.
Kyllä löytyy! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012113396.html
Fahatti muuttakoon sukunimensä AL-NAIMIKSI.
Diskottamaan ja naimaanhan hän tänne on tullut ja se on onnistunut.
Suomi nousuun kehitysmaamulkuilla!!!
Kuvituskuvassa on tallennettuna se hetki kun Suomen tuhoaminen polkaistiin käyntiin ja oikein urakalla. Alettiin röyhkeästi tekemään suomalaisten rahoilla politiikkaa suomalaisia vastaan, ja homma on käynnissä edelleen. Kuvassa olevilla on kunnia joten heistä ei voi sanoa rehellistä mielipidettään. Mutta turvaa tultiin Suomeen hakemaan ja samalla suomalaiset ovat menettäneet turvallisuutensa. Ja ihmisarvo meni samassa rajapuomin avauksessa.
Suomen tuhoaminen polkaistiin käyntiin vuoden 1990 somali-invaasiolla, jonka Manu Koivisto olisi voinut estää yhdellä lauseella.
Eipä estänyt, vaikka myöhemmin väitti muka halunneensa.
Koepallo venäjältä..olivat muka siellä opiskelemassa tms
Muutkin Suomen tuolloiset satraapit tuottivat myötähäpeää kansalaisille poseeratessaan arvaamattomien mallimatujensa kyljessä.
Se eräskin ”lelusalakuljettaja” taisi olla vedättäjä vailla vertaa.
Muistan tuon hetken kun tuli telkkarista..epäuskoinen.. hämmennys valtasi mieleni,että mitä helvettiä täällä oikein tapahtuu..vaan ryssän hybridioperaatio eurooppaa vastaanhan tuo oli ja kiristi jollain mm Merkeliä..
Pommitettiin Aleppo ym että saadaan liikkeelle noita..vaan taisi olla Irakista suurin osa vaikka puhuttiin Syyrialaisista naisista ja lapsista..niitä en kyllä nähnyt edes malliksi missään..ja olihan joukossa toki muutama Somalikin..kuinkas muuten
HERRAJUMALA MITÄ RASISMIA!!!!!! HALVAANTUNUT PERSUNATSI RAISKASI 17-VUOTIAAN MUSLIMILAPSEN!!!!!!!!
sippi-lude nauraa paskasesti kaikille suomalaisille, klobalisti hinaaja perämereltä.
murjaanit ei valehtele ja kekäläisellä on sateenkaari peruukki.
no tämä odotettua, jokainen viha-meedioiden suosikki on petosta ja
roskaa, sairasta todellisuutta.
Mutta peeu talonsa matubisneksen ku joukkoraiskaus osu lähisukuun. Viis muitten lapsista. Tuli ylimääränen kokous presidentin kanssa ku osu omaan nilkkaan. Muitten lasten joukkoraiskauksia ukko vähätteli.
Helsinkipride: ”kaikkien mukaan ottaminen”, ”samat oikeudet kaikille”,”oikeus olla oma itsensä”
https://x.com/paivirasanen/status/2071588454803087618?s=46
Uskomatonta, että näitä ei aleta vieläkään poistamaan maasta, vaan jatketaan valehtelua, miten näitä tarvitaan lisää.
Syynä lienee ns. käänteinen kehitysapu, jonka tavoitteena on maiden välisen eriarvoisuuden vähentäminen (YK:n Agenda 2030)
Käytännössä se näyttää tapahtuvan siten että autettavat päästetään Länsi-Euroopan maihin muokkaamaan täkäläisten yhteiskuntien oloja maailman maiden keskiarvon suuntaan,
Koska idiootit äänestää punikkeja. Yks rasistiseks haukuttu sivistyspuolue ei auta.
oli odotettavissa, että näin käy ennemmin tai myöhemmin kun kyseessä mehmetti.
toivottavasti heiluttaa häkkiä pisimmän kautta paskapökäle!
Somalit oli vähän kuin alkuruoka ja 2015 päästiin sitten pääruokaan. Ja nyt mässäillään sekä ylensyödään maahantulijoiden suhteen. Summa summarum Suomi on jossain pöydissä päätetty kansallisvaltiona lakkauttaa. Ja vähän kun asioita seuraa niin yli 80% suomalaisista on myötämielinen tämän maan alasajosta.
Sipilä on suoraan pipilästä ja joutaisi takaisin sinne.
Demari on aina demari, mutta miten helvetissä tuo ananas on vieläkin Suomaassa? Saanut kansalaisuuden ja millähän perusteella? Joku siiderivalas vetänyt säkin päähän avioliittotarkoituksessa?
Fahadia ei voi mistään syyttä, hänhän toimi työnantajan ohjeistuksen mukaisesti, ainakin oletti niin. Parhaansa antoi.
Mutta mikä helevetin firma palkkaa alaikäisiä ammattiraiskaajia hoitelemaan asiakkaansa? Raiskauspuljun toimitusjohtaja pitäisi vangita lopuksi iäkseen, jos lainsäädäntö sen vaan mahdollistaa. Ai niin, sillä on SDP:n puoluekirja, annetaan sille vuoden vantaalainen -palkinto, vaikkei se siellä asukaan.
Vanhoista tuttavista puheen ollen: Muistanette vielä ”princess Aishan”, joka reputti sairaanhoitajaopintojensa harjoitteluosion? Hän on taas päässyt esille.
Lainaus:
Suomi ei tarjonnut englanninkielistä lääkärikoulutusta nigerialaisopiskelijalle: ”Rasismia”
28.6.2026
Nigerialaisopiskelija koki ”rasismia” suomalaisesta koulutuspolusta ja sen kielitaitovaatimuksista.
TikTokissa esiintyvä ”Princess Aishah” eli Aishah Muhammed kertoo kohdanneensa Suomessa rasismia, kun opinto-ohjaajat eivät ohjanneet häntä suoraan sairaanhoitajakoulutukseen, uutisoi Vantaan Sanomat.
Todellisuudessa suomalaisen koulutusjärjestelmän on toimittava yhdenvertaisesti: lääkäriksi tai sairaanhoitajaksi ei voi opiskella ilman riittävää suomen kielen taitoa, sillä potilasturvallisuus ei tunne poikkeuksia.
Lapsuuden lääkärinunelma törmäsi suomen kielen realiteetteihin
Nigeriassa tiedelinjan valinnut Aishah Muhammed halusi lääkäriksi jo nuorena. Suomeen muutettuaan hän oletti voivansa jatkaa suoraan kohti unelmaansa.
*
– ”Selvitin itse, että nigerialaisella lukiotodistuksella voi hakea sairaanhoitajakoulutukseen Suomessa”, Muhammed huomauttaa.
Muhammed pohtii, eivätkö opinto-ohjaajat tiedä tätä – vai onko kyseessä rasismi?
*
Muhammed kertoo hakeutuneensa ulkomaille, koska Suomessa ei voi opiskella lääkäriksi englanniksi.
*
Mohammedin opiskelupaikaksi valikoitui Baltia, koska se tuntui helpommalta. Hän ei halua kertoa tarkempaa maata, jossa hän nyt opiskelee.
– ”Se on lähempänä Suomea. Valuutta on euro. Baltia tuntui tutulta ja turvalliselta. Minulle myös kerrottiin että Puolassa on paljon rasismia”, Muhammed perustelee valintaansa.
*
Muhammed kertoo haluavansa palata Suomeen lääkäriksi:
”Rakastan Helsinkiä. Kaipaan sen puhtautta, luontoa ja merta”, Mohammed haaveilee.
Jatkuu:
https://www.kansalainen.fi/suomi-ei-tarjonnut-englanninkielista-laakarikoulutusta-nigerialaisopiskelijalle-rasismia/
***
Mestari Tajukangas on uutisoinut aiemminkin tästä varsin julkisuushakuisesta neitosesta, joka on valitettavasti kohdannut maassamme yllättävän paljon rasismia.
Lainaus
:
Valtamedian maskotilla kosahti. Hän nimittäin ei päässyt läpi hoitajan työharjoittelusta. Nyt pinnan alla muhii, milloin alkaa rasismisyyttely.
Prinsessa Aishah–nimellä esiintyvällä afrikkalaistaustaisella somejulkkiksella on satoja tuhansia seuraajia TikTokissa ja Instagramissa. Videoissa on kuvattu ”hoitajan arkea”. ”My day”-videoita, jotka ovat nykyään todella suosittuja. Tai eihän Aisha ole vielä hoitaja, vaan hoitajaopiskelija.
Jatkuu:
https://pt-media.org/2023/05/19/valtamedian-hoitajamaskotti-ei-paassyt-tyoharjoittelua-lapi/
ja toinen juttu, jonka kommenteissa linkkejä rasismisyytöksiin iltasatulehdissä. Kiinnittäisin huomiota myös tämän hoitajaopiskelijan ( jolla on unelmana opiskella lääkäriksi!? ) ruokailutapoihin jutun videolla. Tama ole ajakohtane taas, koska Lamatani:
https://pt-media.org/2025/05/31/ala-usko-islamistien-propagandaisia-integraatiojorinoita/
Kempeleen Ketku epäilemättä tyrskii lohdutonta itkua,waristaa tuhkaa päälleen ja repäisee vaattensa..voi miksi miksi.
Mustan paatuneen sydämensä täyttää kuitenkin usko siitä että on ollut pohjimmiltaan oikeassa…ja joutunut kyömynenien kawalan petoksen kohteeksi
Kuvassa LL Lestadiuksen papereita kätketään salaiseen paikkaan heimoveljensä Jei epsteinin papereiden kanssa..samaan kuoppaan Tiitisen listojen kanssa.
Wir shaffen das …hywässä uskossa.
90 luvun inkeriläis/somppuinvaasio olivat ns. zakuska holotna..kylmät alkupalat C duurissa.
Justiin luin nimen iltalehdestä ja aloin miettimään eikö tää ollut se tyyppi joka valehteli pääministerille päin naamaa suorassa lähetyksessä. Olipas ”mukava huomata” ettei häntä kuitenkaan kotiutettu vaan on päässyt mukavasti rikastuttamaan suomalaista yhteiskuntaa ja nyt viettämään lokoisaa elämää täyden hoidon palvelulaitoksessa.
Luulisi Juha Sipilän olevan tässä vaiheessa jo melkolailla kyllästynyt olemaan shokissa, kun shokkitapauksista on ollut jo vuosia ylitarjontaa.
Sipulin olis voinut kohtuuden nimessä laittaa samaan koppiin tiilenpäämatematiikan kurrssille.
Syyksi luettuna lapsenomainen tuottamuksellinen tyhmyys.
Tätäkään uutista et lukenut ylen hesarin etkä iltahuutisten sivuilta/lööpeistä.
Ei Sipilä ole tyhmä, se on vaan äärimmäisen paha islamisti. Siinä ei ole mitään hyvää, ei sitäkään mitä jossain vauvankeittäjässä vielä on.
Kempeleen Ketku epäilemättä tyrskii lohdutonta itkua,waristaa tuhkaa päälleen ja repäisee vaattensa..voi miksi miksi.
Mustan paatuneen sydämensä täyttää kuitenkin usko siitä että on ollut pohjimmiltaan oikeassa…ja joutunut kyömynenien kawalan petoksen kohteeksi
Kuvassa LL Lestadiuksen papereita kätketään salaiseen paikkaan heimoveljensä Jei epsteinin papereiden kanssa..samaan kuoppaan Tiitisen listojen kanssa.
Wir shaffen das …hywässä uskossa.
Tuskinpa Sipilä tuota on itse valinnut keskusteluun. Aina niin luotettava ja hyväntahtoinen media on tyrkännyt maskottinsa keskusteluun.
Punakaartin syöttiläs. Ei muutoin pääministeriksi pääse.
Korjaus,olikin iltatuutissa nimen kanssa..
Mää ole gauhhia hämmästyny..mää ole ko klapul päähä lyäty hiilest tehty affena.
Semmossi
töppön viesti taisi mennä wäärään laariin?
Gillettekin haukkui asiakkansa eli miehet ja teki miljarditappiot.
Sen jälkeen pääjohtaja kengitti kaikki johtajat pihalle ja firmasta lopetettiin woke.
Eiköhän Gillettellä nykyisin piisaa naisasiakkaita, kun jostain alkanut villitys vaatii scheiwaamaan kaikki karvat pois.
Jostain syystä kulmakarvat ja hiukset saavat jäädä.
Unohti varmaan että suurin osa on ulkomaalaisia ja mustalaisia.Pieni unohdus pitää omantunnon puhtaana matujen suhteen ja on hyvä syyttää kaikesta kantasuomalaisia valkoisia miehiä. Pyrkii toiselle kaudelle ja kerää irtopisteitä.
Kerran vielä aiheesta.
Hellanlettas. Sipilän söpöstä pienokaisesta kasvanut kymmenessä vuodessa jo ihan kepposteleva iso poika. Kaikki tähänkin sijoitetut eurot tulee kaksinkertaisena takaisin.
Kyllä löytyy! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012113396.html
Fahatti muuttakoon sukunimensä AL-NAIMIKSI.
Diskottamaan ja naimaanhan hän tänne on tullut ja se on onnistunut.
Suomi nousuun kehitysmaamulkuilla!!!
Kuvituskuvassa on tallennettuna se hetki kun Suomen tuhoaminen polkaistiin käyntiin ja oikein urakalla. Alettiin röyhkeästi tekemään suomalaisten rahoilla politiikkaa suomalaisia vastaan, ja homma on käynnissä edelleen. Kuvassa olevilla on kunnia joten heistä ei voi sanoa rehellistä mielipidettään. Mutta turvaa tultiin Suomeen hakemaan ja samalla suomalaiset ovat menettäneet turvallisuutensa. Ja ihmisarvo meni samassa rajapuomin avauksessa.
Suomen tuhoaminen polkaistiin käyntiin vuoden 1990 somali-invaasiolla, jonka Manu Koivisto olisi voinut estää yhdellä lauseella.
Eipä estänyt, vaikka myöhemmin väitti muka halunneensa.
Somalit oli vähän kuin alkuruoka ja 2015 päästiin sitten pääruokaan. Ja nyt mässäillään sekä ylensyödään maahantulijoiden suhteen. Summa summarum Suomi on jossain pöydissä päätetty kansallisvaltiona lakkauttaa. Ja vähän kun asioita seuraa niin yli 80% suomalaisista on myötämielinen tämän maan alasajosta.
Demari on aina demari, mutta miten helvetissä tuo ananas on vieläkin Suomaassa? Saanut kansalaisuuden ja millähän perusteella? Joku siiderivalas vetänyt säkin päähän avioliittotarkoituksessa?
Onhan se kun kukaan ei ole halunnut karkottaa.
Eivät edes perussuomalainen poliisiministeritär eikä perussuomalainen lakiministeritär.
Olis se sittenkin paree, että persujen puheenjohtajana olis Wille Rydman.
On meinaan osottanu pystyvänsä muuhunki kun vaan puhuun.
Vaikea yhden puolueen saada mitään järkevää lakia läpi ku muut on punikkeja. Miljoona kertaa nähty. Eikä sinu persuhaukku sitä muuks muuta. Jos olis uskottu persuja ni koko kehitysmaalaisongelmaa ei olis ees hankittu. Kun ne varotti ni haukuttii rasistiks. Idiootit heilutti welcome refugees kylttejä ja äänesti punikkeja. Nyt näkyy suvaisevaisen paskapolitiikan tulokset. Ja kaikkia muita saa tästä oksennuksesta syyttää paitsi persuja jotka jo 20v sitte vastusti kehitysmaalaismuslimien miehitystä.
Eihän tässä mitään lakia tarvita.
Lait ovat jo olemassa, pitäisi vaan toimia niiden sallimissa rajoissa ja sulkea fahadit palautuskeskuksiin, joista voivat poistua sellaiseen maahan joka ottaa vastaan.
Näin ei vain haluta tehdä.
Kuten Wille Rydmanista nähdään, kyllä PS-ministeritkin voivat toimia tehokkaasti ja laittaa asioita tapahtumaan, kunhan vain haluavat.
90 luvun inkeriläis/somppuinvaasio olivat ns. zakuska holotna..kylmät alkupalat C duurissa.
Miksei olisi halunnut ?
Luultavasti ei vaan uskaltanut jonkin ryssäpelon vuoksi, joten loppu onkin sitten matumigraation historiaa.
Koepallo venäjältä..olivat muka siellä opiskelemassa tms
Muutkin Suomen tuolloiset satraapit tuottivat myötähäpeää kansalaisille poseeratessaan arvaamattomien mallimatujensa kyljessä.
Se eräskin ”lelusalakuljettaja” taisi olla vedättäjä vailla vertaa.
Muistan tuon hetken kun tuli telkkarista..epäuskoinen.. hämmennys valtasi mieleni,että mitä helvettiä täällä oikein tapahtuu..vaan ryssän hybridioperaatio eurooppaa vastaanhan tuo oli ja kiristi jollain mm Merkeliä..
Pommitettiin Aleppo ym että saadaan liikkeelle noita..vaan taisi olla Irakista suurin osa vaikka puhuttiin Syyrialaisista naisista ja lapsista..niitä en kyllä nähnyt edes malliksi missään..ja olihan joukossa toki muutama Somalikin..kuinkas muuten
Jep. Ja ees alkuun obama veti amerikkalaisjoukot pohjois-irakista pois. Tuskinpa se sattuma oli. Teki tarkoituksella isikselle tilaa riehumiselle. Väki lähti liikkeelle ja euroopassa ruvettiin itkemään isiksen uhrien puolesta. Availtiin ihmisten sydämiä turvapaikan hakijoille. Mutta eipäs sieltä turvapaikan tarpeessa olevia sitten tullutkaan, vaan Iranin mullahien ja irakin hallinnon masinoima roskasakki, isisläisineen.
HERRAJUMALA MITÄ RASISMIA!!!!!! HALVAANTUNUT PERSUNATSI RAISKASI 17-VUOTIAAN MUSLIMILAPSEN!!!!!!!!
sippi-lude nauraa paskasesti kaikille suomalaisille, klobalisti hinaaja perämereltä.
murjaanit ei valehtele ja kekäläisellä on sateenkaari peruukki.
no tämä odotettua, jokainen viha-meedioiden suosikki on petosta ja
roskaa, sairasta todellisuutta.
Tästähän oli tänään 1.7 uutinen myös Iltalehdessä. Ihan oikean nimen kanssa. Sipilästä jutussa ei mainittu mitään ja kommentointiosuus oli jätetty pois, varmaankin sen takia, että Juha Sipilän nimi ei tulisi missään yhteydessä esiin.
Mutta peeu talonsa matubisneksen ku joukkoraiskaus osu lähisukuun. Viis muitten lapsista. Tuli ylimääränen kokous presidentin kanssa ku osu omaan nilkkaan. Muitten lasten joukkoraiskauksia ukko vähätteli.
Olen matkoilla.
Sosialistisen internationaalin avustamana miljonääriksi. Siksipä piti kumartaa tiettyyn suuntaan. Maksaa hinta. Hinta, joka lankeaa heikoimpien suomalaisten maksettavaksi.
Ei tämä olisi mahdollista ilman tiedustelua harjoittavan viranomaiskoneiston mukanaoloa. Avustamista, ohjailua, nostetta ja tukea.
Onhan se kun kukaan ei ole halunnut karkottaa.
Eivät edes perussuomalainen poliisiministeritär eikä perussuomalainen lakiministeritär.
Olis se sittenkin paree, että persujen puheenjohtajana olis Wille Rydman.
On meinaan osottanu pystyvänsä muuhunki kun vaan puhuun.
Vaikea yhden puolueen saada mitään järkevää lakia läpi ku muut on punikkeja. Miljoona kertaa nähty. Eikä sinu persuhaukku sitä muuks muuta. Jos olis uskottu persuja ni koko kehitysmaalaisongelmaa ei olis ees hankittu. Kun ne varotti ni haukuttii rasistiks. Idiootit heilutti welcome refugees kylttejä ja äänesti punikkeja. Nyt näkyy suvaisevaisen paskapolitiikan tulokset. Ja kaikkia muita saa tästä oksennuksesta syyttää paitsi persuja jotka jo 20v sitte vastusti kehitysmaalaismuslimien miehitystä.
Eihän tässä mitään lakia tarvita.
Lait ovat jo olemassa, pitäisi vaan toimia niiden sallimissa rajoissa ja sulkea fahadit palautuskeskuksiin, joista voivat poistua sellaiseen maahan joka ottaa vastaan.
Näin ei vain haluta tehdä.
Kuten Wille Rydmanista nähdään, kyllä PS-ministeritkin voivat toimia tehokkaasti ja laittaa asioita tapahtumaan, kunhan vain haluavat.
Pipilä on laestaediolaeinen ja sellaiset saavat kaikki synnit anteeks Jesuksen Ristuksen nimesä ja pyhäsä sovintoveresä toiselta uskonveljeltä, kunhan vaan huomaavat pyytää.
Kaikki on niin helposti pyyhitty pois Pipilän omaatuntoa painamasta.
Katolilaisen Timosaurus Soinin täytyy sentään vaivautua kirkkoon saamaan kaikki anteeksi pedopapilta.
Uskookohan se Sipilä muuten ihan oikeasti niihin jeesusjuttuihin ?
Helsinkipride: ”kaikkien mukaan ottaminen”, ”samat oikeudet kaikille”,”oikeus olla oma itsensä”
https://x.com/paivirasanen/status/2071588454803087618?s=46
Uskomatonta, että näitä ei aleta vieläkään poistamaan maasta, vaan jatketaan valehtelua, miten näitä tarvitaan lisää.
Syynä lienee ns. käänteinen kehitysapu, jonka tavoitteena on maiden välisen eriarvoisuuden vähentäminen (YK:n Agenda 2030)
Käytännössä se näyttää tapahtuvan siten että autettavat päästetään Länsi-Euroopan maihin muokkaamaan täkäläisten yhteiskuntien oloja maailman maiden keskiarvon suuntaan,
Koska idiootit äänestää punikkeja. Yks rasistiseks haukuttu sivistyspuolue ei auta.
oli odotettavissa, että näin käy ennemmin tai myöhemmin kun kyseessä mehmetti.
toivottavasti heiluttaa häkkiä pisimmän kautta paskapökäle!
Sipilä on suoraan pipilästä ja joutaisi takaisin sinne.
Pipilä on laestaediolaeinen ja sellaiset saavat kaikki synnit anteeks Jesuksen Ristuksen nimesä ja pyhäsä sovintoveresä toiselta uskonveljeltä, kunhan vaan huomaavat pyytää.
Kaikki on niin helposti pyyhitty pois Pipilän omaatuntoa painamasta.
Katolilaisen Timosaurus Soinin täytyy sentään vaivautua kirkkoon saamaan kaikki anteeksi pedopapilta.
Uskookohan se Sipilä muuten ihan oikeasti niihin jeesusjuttuihin ?
Kannattaa ainakin sanoa uskovansa.
Punamafian syöttiläs ja rikkaaksi tekemä.
Fahadia ei voi mistään syyttä, hänhän toimi työnantajan ohjeistuksen mukaisesti, ainakin oletti niin. Parhaansa antoi.
Mutta mikä helevetin firma palkkaa alaikäisiä ammattiraiskaajia hoitelemaan asiakkaansa? Raiskauspuljun toimitusjohtaja pitäisi vangita lopuksi iäkseen, jos lainsäädäntö sen vaan mahdollistaa. Ai niin, sillä on SDP:n puoluekirja, annetaan sille vuoden vantaalainen -palkinto, vaikkei se siellä asukaan.
Vanhoista tuttavista puheen ollen: Muistanette vielä ”princess Aishan”, joka reputti sairaanhoitajaopintojensa harjoitteluosion? Hän on taas päässyt esille.
Lainaus:
Suomi ei tarjonnut englanninkielistä lääkärikoulutusta nigerialaisopiskelijalle: ”Rasismia”
28.6.2026
Nigerialaisopiskelija koki ”rasismia” suomalaisesta koulutuspolusta ja sen kielitaitovaatimuksista.
TikTokissa esiintyvä ”Princess Aishah” eli Aishah Muhammed kertoo kohdanneensa Suomessa rasismia, kun opinto-ohjaajat eivät ohjanneet häntä suoraan sairaanhoitajakoulutukseen, uutisoi Vantaan Sanomat.
Todellisuudessa suomalaisen koulutusjärjestelmän on toimittava yhdenvertaisesti: lääkäriksi tai sairaanhoitajaksi ei voi opiskella ilman riittävää suomen kielen taitoa, sillä potilasturvallisuus ei tunne poikkeuksia.
Lapsuuden lääkärinunelma törmäsi suomen kielen realiteetteihin
Nigeriassa tiedelinjan valinnut Aishah Muhammed halusi lääkäriksi jo nuorena. Suomeen muutettuaan hän oletti voivansa jatkaa suoraan kohti unelmaansa.
*
– ”Selvitin itse, että nigerialaisella lukiotodistuksella voi hakea sairaanhoitajakoulutukseen Suomessa”, Muhammed huomauttaa.
Muhammed pohtii, eivätkö opinto-ohjaajat tiedä tätä – vai onko kyseessä rasismi?
*
Muhammed kertoo hakeutuneensa ulkomaille, koska Suomessa ei voi opiskella lääkäriksi englanniksi.
*
Mohammedin opiskelupaikaksi valikoitui Baltia, koska se tuntui helpommalta. Hän ei halua kertoa tarkempaa maata, jossa hän nyt opiskelee.
– ”Se on lähempänä Suomea. Valuutta on euro. Baltia tuntui tutulta ja turvalliselta. Minulle myös kerrottiin että Puolassa on paljon rasismia”, Muhammed perustelee valintaansa.
*
Muhammed kertoo haluavansa palata Suomeen lääkäriksi:
”Rakastan Helsinkiä. Kaipaan sen puhtautta, luontoa ja merta”, Mohammed haaveilee.
Jatkuu:
https://www.kansalainen.fi/suomi-ei-tarjonnut-englanninkielista-laakarikoulutusta-nigerialaisopiskelijalle-rasismia/
***
Mestari Tajukangas on uutisoinut aiemminkin tästä varsin julkisuushakuisesta neitosesta, joka on valitettavasti kohdannut maassamme yllättävän paljon rasismia.
Lainaus
:
Valtamedian maskotilla kosahti. Hän nimittäin ei päässyt läpi hoitajan työharjoittelusta. Nyt pinnan alla muhii, milloin alkaa rasismisyyttely.
Prinsessa Aishah–nimellä esiintyvällä afrikkalaistaustaisella somejulkkiksella on satoja tuhansia seuraajia TikTokissa ja Instagramissa. Videoissa on kuvattu ”hoitajan arkea”. ”My day”-videoita, jotka ovat nykyään todella suosittuja. Tai eihän Aisha ole vielä hoitaja, vaan hoitajaopiskelija.
Jatkuu:
https://pt-media.org/2023/05/19/valtamedian-hoitajamaskotti-ei-paassyt-tyoharjoittelua-lapi/
ja toinen juttu, jonka kommenteissa linkkejä rasismisyytöksiin iltasatulehdissä. Kiinnittäisin huomiota myös tämän hoitajaopiskelijan ( jolla on unelmana opiskella lääkäriksi!? ) ruokailutapoihin jutun videolla. Tama ole ajakohtane taas, koska Lamatani:
https://pt-media.org/2025/05/31/ala-usko-islamistien-propagandaisia-integraatiojorinoita/
Mitä ihmettä tämä tekee Suomessa vielä? Sipilä on vastuussa. Eikö olekin erikoista, että nämä päätyvät aina ”kotiavustajiksi” tjms. hommaan, jossa ollaan valvomatta yhteiskunnan heikoimpien ja puolustuskyvyttömien kanssa, vaikka tiedetään että nämä ovat tilastollisesti saalistajia?
Vähän sama kuin lastentarhoihin hakeutuisi aktiivisesti pedofiileja töihin, ja se olisi kaikille jostain syystä täysin ok
Justiin luin nimen iltalehdestä ja aloin miettimään eikö tää ollut se tyyppi joka valehteli pääministerille päin naamaa suorassa lähetyksessä. Olipas ”mukava huomata” ettei häntä kuitenkaan kotiutettu vaan on päässyt mukavasti rikastuttamaan suomalaista yhteiskuntaa ja nyt viettämään lokoisaa elämää täyden hoidon palvelulaitoksessa.
Luulisi Juha Sipilän olevan tässä vaiheessa jo melkolailla kyllästynyt olemaan shokissa, kun shokkitapauksista on ollut jo vuosia ylitarjontaa.
Olen matkoilla.
Eihän sitä kannata hyvää matkaa pilata olemalla shokissa.
Olitko Kauhavalla asuntovaunulla?
Sosialistisen internationaalin avustamana miljonääriksi. Siksipä piti kumartaa tiettyyn suuntaan. Maksaa hinta. Hinta, joka lankeaa heikoimpien suomalaisten maksettavaksi.
Ei tämä olisi mahdollista ilman tiedustelua harjoittavan viranomaiskoneiston mukanaoloa. Avustamista, ohjailua, nostetta ja tukea.
Helsinkiläiset viranomaiset voisivat sanoa kansalaisilleen kuten sipilä aikoinaan kun näitä kultamunia tuli rajan yli, tää on nyt tilanne ympäri eurooppaa samanlainen.
https://www.youtube.com/watch?v=Ao_7rxdsYL4
Eihän sitä kannata hyvää matkaa pilata olemalla shokissa.
Mitä ihmettä tämä tekee Suomessa vielä? Sipilä on vastuussa. Eikö olekin erikoista, että nämä päätyvät aina ”kotiavustajiksi” tjms. hommaan, jossa ollaan valvomatta yhteiskunnan heikoimpien ja puolustuskyvyttömien kanssa, vaikka tiedetään että nämä ovat tilastollisesti saalistajia?
Vähän sama kuin lastentarhoihin hakeutuisi aktiivisesti pedofiileja töihin, ja se olisi kaikille jostain syystä täysin ok
töppön viesti taisi mennä wäärään laariin?
Gillettekin haukkui asiakkansa eli miehet ja teki miljarditappiot.
Sen jälkeen pääjohtaja kengitti kaikki johtajat pihalle ja firmasta lopetettiin woke.
Unohti varmaan että suurin osa on ulkomaalaisia ja mustalaisia.Pieni unohdus pitää omantunnon puhtaana matujen suhteen ja on hyvä syyttää kaikesta kantasuomalaisia valkoisia miehiä. Pyrkii toiselle kaudelle ja kerää irtopisteitä.
Tuskinpa Sipilä tuota on itse valinnut keskusteluun. Aina niin luotettava ja hyväntahtoinen media on tyrkännyt maskottinsa keskusteluun.
Tästähän oli tänään 1.7 uutinen myös Iltalehdessä. Ihan oikean nimen kanssa. Sipilästä jutussa ei mainittu mitään ja kommentointiosuus oli jätetty pois, varmaankin sen takia, että Juha Sipilän nimi ei tulisi missään yhteydessä esiin.
Helsinkiläiset viranomaiset voisivat sanoa kansalaisilleen kuten sipilä aikoinaan kun näitä kultamunia tuli rajan yli, tää on nyt tilanne ympäri eurooppaa samanlainen.
https://www.youtube.com/watch?v=Ao_7rxdsYL4
Olitko Kauhavalla asuntovaunulla?
Pelletouhua, kun tämä on saanut jäädä Suomeen, vaikka valehdellut kaikille päin naamaa.
Sipilä tarjosi jopa kotiaan käyttöönsä. On se hyvä ihminen. Rakkaus.
Vieläköhän Fahad on 17-vuotta? Aika on suhteellinen. Einstein kertoi siitä.
Veikkaan että alkaa olla jo liki 65 vuotias ja jäämässä ansaitulle takuueläkkeelle. Työura oli lyhyt mutta myrskyinen.
Nykyään jo 28 siis jos on ehtinyt täyttää..Hah
Punamafian syöttiläs ja rikkaaksi tekemä.
Punakaartin syöttiläs. Ei muutoin pääministeriksi pääse.
Miksei olisi halunnut ?
Luultavasti ei vaan uskaltanut jonkin ryssäpelon vuoksi, joten loppu onkin sitten matumigraation historiaa.
Täällä ei mennä kaduille protestoimaan muuten kuin sateenkaarilippujen kera .Näitähän tulee loputtomiin ,Piru on saapunut Paratiisiin.
Kun puhumme näissä yhteyksissä Sipilästä, niin emme kai unohda että kysymys kepusta.
Jos ei munaheijarilla ole entisyyttä niin istuu kivitalossa korkeintaan vuoden.
Firasilla oli ns. alaheijari. Alaheijari on sellainen puoliveltto heijari, jolla osoitellaan arabi- ja afrikaanokulttuureissa ympäriinsä, että tässä olisi valmista pakettia tarjolla.
Pelletouhua, kun tämä on saanut jäädä Suomeen, vaikka valehdellut kaikille päin naamaa.
Sipilä tarjosi jopa kotiaan käyttöönsä. On se hyvä ihminen. Rakkaus.
Vieläköhän Fahad on 17-vuotta? Aika on suhteellinen. Einstein kertoi siitä.
Veikkaan että alkaa olla jo liki 65 vuotias ja jäämässä ansaitulle takuueläkkeelle. Työura oli lyhyt mutta myrskyinen.
Nykyään jo 28 siis jos on ehtinyt täyttää..Hah
Ei tämä paskaläjä täällä olisi perseilemässä ellei olisi niitä jotka mulqvistia neuvovat. Muista puhumattakaan. Niillähän on kunniakansalaisen oikeudet mutta velvollisuudet ovat minimissä. Kun tällaiset tapaukset vittuilevat yhä enemmissä määrin, niin ne todelliset syylliset ovat ne jotka tämän ovat sallineet.
Täällä ei mennä kaduille protestoimaan muuten kuin sateenkaarilippujen kera .Näitähän tulee loputtomiin ,Piru on saapunut Paratiisiin.
Kun puhumme näissä yhteyksissä Sipilästä, niin emme kai unohda että kysymys kepusta.
Jos ei munaheijarilla ole entisyyttä niin istuu kivitalossa korkeintaan vuoden.
Firasilla oli ns. alaheijari. Alaheijari on sellainen puoliveltto heijari, jolla osoitellaan arabi- ja afrikaanokulttuureissa ympäriinsä, että tässä olisi valmista pakettia tarjolla.
Kuukerin Elli ottaa joskus muodon ”pehmeä jänis”.
Kuukerin Nelli, ei Elli.
Nämä erinäiset ilmiöt, siis ne jotka median mukaan ovat yksittäistapauksia, ovat poikineet erinäisiä vastareaktioita. Elokuva Citizen Vigilante vaikuttaisi olevan sellainen, tai jos on tehty taloudellista kannattavuutta silmällä pitäen, laskee potentiaalisia katsojia olevan runsaasti.
https://www.youtube.com/shorts/EGN_7p82feY
Ei tämä paskaläjä täällä olisi perseilemässä ellei olisi niitä jotka mulqvistia neuvovat. Muista puhumattakaan. Niillähän on kunniakansalaisen oikeudet mutta velvollisuudet ovat minimissä. Kun tällaiset tapaukset vittuilevat yhä enemmissä määrin, niin ne todelliset syylliset ovat ne jotka tämän ovat sallineet.
Eiköhän Gillettellä nykyisin piisaa naisasiakkaita, kun jostain alkanut villitys vaatii scheiwaamaan kaikki karvat pois.
Jostain syystä kulmakarvat ja hiukset saavat jäädä.
Kannattaa ainakin sanoa uskovansa.
Nämä erinäiset ilmiöt, siis ne jotka median mukaan ovat yksittäistapauksia, ovat poikineet erinäisiä vastareaktioita. Elokuva Citizen Vigilante vaikuttaisi olevan sellainen, tai jos on tehty taloudellista kannattavuutta silmällä pitäen, laskee potentiaalisia katsojia olevan runsaasti.
https://www.youtube.com/shorts/EGN_7p82feY
Paavon pitää laittaa kyselyä, että miksi tämä jätkä on ollut jossain hoitoalalla töissä? Voitko Paavo tehdä tästä juttua, sillä tämä on ensiarvoisen tärkeää tietää, että kuka on tälle antanut hoitajaoikeudet?
Ollaan tehty kyselyä juuri tästä asiasta ja odotellaan vastausta. Olisi todella oleellista saada potkut sille virkamiehelle, joka on antanut Firasillle oleskeleluvan ja työluvan sairaanhoitopiirissä.
Eli tulemme kirjoittamaan asiasta lisää.
Kuukerin Elli ottaa joskus muodon ”pehmeä jänis”.
Kuukerin Nelli, ei Elli.
Paavon pitää laittaa kyselyä, että miksi tämä jätkä on ollut jossain hoitoalalla töissä? Voitko Paavo tehdä tästä juttua, sillä tämä on ensiarvoisen tärkeää tietää, että kuka on tälle antanut hoitajaoikeudet?
Ollaan tehty kyselyä juuri tästä asiasta ja odotellaan vastausta. Olisi todella oleellista saada potkut sille virkamiehelle, joka on antanut Firasillle oleskeleluvan ja työluvan sairaanhoitopiirissä.
Eli tulemme kirjoittamaan asiasta lisää.
Pelkäänpä pahoin vastauksen olevan kutakuinkin muotoa:
”Fahad Firas sai työluvan sairaanhoitopiirissä aivan samoin perustein kuin kuka tahansa muukin ja tilu lilu lei pimps!
Asia on loppuunkäsitelty!”
Sipilän sijoituspaikaksi.sopisi hyvin sama selli tuon raiskaajan kanssa
Sipilän sijoituspaikaksi.sopisi hyvin sama selli tuon raiskaajan kanssa
Jep. Ja ees alkuun obama veti amerikkalaisjoukot pohjois-irakista pois. Tuskinpa se sattuma oli. Teki tarkoituksella isikselle tilaa riehumiselle. Väki lähti liikkeelle ja euroopassa ruvettiin itkemään isiksen uhrien puolesta. Availtiin ihmisten sydämiä turvapaikan hakijoille. Mutta eipäs sieltä turvapaikan tarpeessa olevia sitten tullutkaan, vaan Iranin mullahien ja irakin hallinnon masinoima roskasakki, isisläisineen.
Pelkäänpä pahoin vastauksen olevan kutakuinkin muotoa:
”Fahad Firas sai työluvan sairaanhoitopiirissä aivan samoin perustein kuin kuka tahansa muukin ja tilu lilu lei pimps!
Asia on loppuunkäsitelty!”
Afrikasta tullut, jo aikaisemmin murhayrityksestä tuomittu, King Kong tappoi ruotsalaisen 32v perheellisen poliisin Köpenhaminassa.
https://riks.se/nyheter/efterlyst-man-gripen-efter-valdsdad-mot-svensk
Afrikasta tullut, jo aikaisemmin murhayrityksestä tuomittu, King Kong tappoi ruotsalaisen 32v perheellisen poliisin Köpenhaminassa.
https://riks.se/nyheter/efterlyst-man-gripen-efter-valdsdad-mot-svensk
Ruotsi ja Ruotsin migraatioministeri Johan Forssell on saanut UN/UNHCR muuttamaan idiotiansa: RAISKAAVA PAKOLAINEN VOIDAAN KARKOITTAA!
”Jos tulee Ruotsiin ja tekee niin vakavan väkivaltarikoksen kuin raiskaus, silloin tekee itse valinnan olla olematta osa Ruotsia. Meillä täytyy olla lakeja ja konventioita jotka mahdollistavat tämäntyyppiset karkoitukset” sanoo Forssell (M).
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/efter-uppmarksammade-domen-for-valdtakt-pa-meya-fn-andrar-sina-riktlinjer
Ruotsi ja Ruotsin migraatioministeri Johan Forssell on saanut UN/UNHCR muuttamaan idiotiansa: RAISKAAVA PAKOLAINEN VOIDAAN KARKOITTAA!
”Jos tulee Ruotsiin ja tekee niin vakavan väkivaltarikoksen kuin raiskaus, silloin tekee itse valinnan olla olematta osa Ruotsia. Meillä täytyy olla lakeja ja konventioita jotka mahdollistavat tämäntyyppiset karkoitukset” sanoo Forssell (M).
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/efter-uppmarksammade-domen-for-valdtakt-pa-meya-fn-andrar-sina-riktlinjer
Tämä nyt ei tähän suoranaisesti kuulu mutta miksi ILTA-SANOMAT lähetti LIVENÄ Iranin ajatollon hautajaisista? Oliko se tarkoitettu Suomessa asuville ajatollon kannattajille? Ruotsissa istuu vankilassa iranilaisia vakoojia, elinkautista. Puten ystäviä.
Siinä olis saanut rahalle katetta kun olis laitettu menemään vähän isompia sikareita hautajaisiin. Jokaisen kokkaan olis laitettu kukkaseppele. Maailma olis hieman parempi paikka. 😂🤣
Tämä nyt ei tähän suoranaisesti kuulu mutta miksi ILTA-SANOMAT lähetti LIVENÄ Iranin ajatollon hautajaisista? Oliko se tarkoitettu Suomessa asuville ajatollon kannattajille? Ruotsissa istuu vankilassa iranilaisia vakoojia, elinkautista. Puten ystäviä.
Siinä olis saanut rahalle katetta kun olis laitettu menemään vähän isompia sikareita hautajaisiin. Jokaisen kokkaan olis laitettu kukkaseppele. Maailma olis hieman parempi paikka. 😂🤣