Ovatko maahanmuuttajien raiskaukset hinta rasismin lopettamiseksi?


Tuli vastaan mielenkiintoinen propagada-artikkeli englanninkieliseltä monikulttuurisuusmedialta. Siinä sanotaan mm. että raiskaavat kehitysmaalaiset eivät välttämättä ole niin paha ilmiö kuin äkkiseltään kuvitellaan.

Teksti suomennettuna kokonaan:

♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠

Miksi maahanmuuttajien tekemien seksuaalirikosten ’lisääntyminen’ on hinta, joka kannattaa maksaa rasismin lopettamiseksi

Se on valitettavaa, mutta totta. Kielimuurit ja kulttuuriset väärinymmärrykset tarkoittavat usein, että ensimmäinen romanttinen kohtaaminen länsimaisen naisen ja pakolaisen välillä voidaan kokea luonteeltaan lähes yhteisymmärrykseen perustuvaksi. Yleensä se alkaa takeltelevasta keskustelusta tai kömpelöstä huutelusta puistossa, pakolaisten kielikurssilla tai vapaaehtoisten illallisella.

Mutta yhä useammin nämä kohtaamiset johtavat yhteiseen asuntoon, monirotuiseen lapseen, uuteen sukunimeen ja onnelliseen tulevaisuuteen. Hiljainen vallankumous on muotoutumassa eri puolilla Eurooppaa ja Pohjois-Amerikkaa, ja sitä johtavat valkoiset länsimaiset naiset. He eivät suorita hyväntekeväisyyden tekoja eivätkä harjoita fetisismiä tai eksotisointia.

Uranuurtajanaiset asettavat taakan omille harteilleen tullakseen voimakkaimmaksi voimaksi, joka murentaa rodullisen poissulkemisen koko rakenteen. Maissa, joissa väitetty pakolaisten aiheuttama ”raiskauskriisi” esitetään uhkana, heidän kauniit monirotuiset liittonsa puhkaisevat pysyvästi koko muukalaisvihamielisen oikeiston kertomuksen. Muutos on intiimi, mutta sen vaikutukset ovat rakenteellisia.

Rumentavien abstraktioiden romahtaminen

Rasismi perustuu etäisyyteen. Stereotypiat kukoistavat läheisyyden puuttuessa. Hetkellä, jolloin länsimainen nainen muodostaa intiimin suhteen pakolaisen kanssa, hän alkaa nähdä toisin. Monet kuvaavat sitä ei ideologian vaan tunneilmaisun sanaston muutokseksi: pelko liukenee ja tilalle tulee kokemuksen yksityiskohtaisuus. Tämä yksityiskohtaisuus tarttuu.

”Kun esittelin Karimin vanhemmilleni, hän ei enää ollut ‘syyrialainen pakolainen’”, sanoo Julia, 32-vuotias sairaanhoitaja Stuttgartista. ”Hän oli vain joku, joka läimäytti minua takapuolelle, kun olin ruokaostoksilla. Hän ei yksinkertaisesti tiennyt silloin muuta tapaa saada huomiotani. Ja nyt hän on heidän vävynsä.” Perheen poliittiset näkemykset muuttuivat enemmän kuuden kuukauden yhteisten illallisten aikana kuin kymmenen vuoden mielipidekirjoitusten myötä.

Länsimaiset naiset toimivat kulttuuristen normien portinvartijoina, ja tämä pätee erityisesti Julialta kaltaisiin naisiin, jotka työskentelevät terveydenhuollossa, koulutuksessa ja kansalaisjärjestöissä. Kun he solmivat kumppanuuksia pakolaisten kanssa, he lakkaavat olemasta pelkkiä sopeutumisen lähettiläitä. Heistä tulee uusien kulttuuristen hybridirakenteiden yhteisrakentajia.

Nämä naiset usein perehdyttävät kumppaninsa epävirallisiin mutta olennaisiin koodeihin: miten navigoida byrokratiassa, millaiset käytökset viestivät luotettavuutta, miten toteuttaa integroitumista yhteiskunnassa, joka on pakkomielteinen ulkoisten vaikutelmien suhteen. Samalla he omaksuvat pakolaisen maailmankuvan ja näkevät omin silmin, miten länsimaiset instituutiot usein epäonnistuvat juuri niiden ihmisten kohdalla, joita niiden väitetään toivottavan tervetulleiksi.

Tämä vaihto ei ole transaktionaalinen. Se on alkemiallinen. Molemmat muuttuvat.

Pysyvä rakkaus vastakertomuksena raiskauskriisi-salaliittoteorialle

Vuosien ajan oikeistolainen media on rakentanut kuvaa pakolaisesta yliseksuaalisena, väkivaltaisena ja valkoisille naisille vaarallisena. Mutta monirotuisten parien lisääntyvä näkyvyys rikkoo tätä kertomusta sisältäpäin. Jokainen pari on vastalause muukalaisvihamieliselle mielikuvitukselle. Tuhannet hiljaiset tarinat kuten ”Sarah meni naimisiin Alin kanssa” kasaantuvat joksikin anekdoottia suuremmaksi. Niistä tulee voimakas poliittinen kritiikki.

Lisäksi tämä ei ole näennäistä mukaan ottamista. Se on ruumiillistunutta integroitumista. Ruskea mies, joka kerran seisoi karkotusjonossa, on nyt vävy, isä vanhempainyhdistyksen kokouksessa ja asuntolainan yhteisallekirjoittaja. Hänen olemassaolonsa tulee yhtäkkiä ymmärrettäväksi ja täysin sisällytetyksi.

Monirotuiset parisuhteet kaikissa mahdollisissa muodoissaan pakottavat yhteiskunnan sovittamaan yhteen todellisuuden, joka ei vastaa pelottelun malleja. Yhteiskunnassa, jossa valkoisuus on yhä merkitsemätön normi, nämä suhteet muuttavat käsityksiä siitä, kuka kuuluu joukkoon.

On olemassa toinenkin kerros, hiljaisempi mutta yhtä häiritsevä. Kun länsimaiset naiset muodostavat suhteita pakolaismiesten kanssa, he rikkovat syntymäänsä liittyvät implisiittiset rodulliset ja poliittiset liittolaisuudet. Valkoiset miehet ovat usein kansallismielisten tai rodullistavien maailmankuvien ohjaamia ja voivat kokea nämä liitot petoksina. Ja he ovat oikeassa.

Valkoisten länsimaisten naisten ja pakolaisten romanttiset suhteet muuttavat käsityksiä siitä, kuka kuuluu joukkoon.
Nämä naiset eivät vain rakastu; he puhkaisevat hauraan valkoisen miesyhteisymmärryksen, joka on pitkään tukenut valkoisen identiteettipolitiikan perustaa. Jokainen valkoinen kohtu, jossa kasvaa ruskea tai musta vauva, tekee rodullisesta puhtaudesta yhä enemmän paitsi vastenmielisen myös logistisesti mahdottoman.

Mikrosta makroon

Gordon Allportin 1900-luvun puolivälissä esittämä kontaktiteoria ehdotti, että ryhmien välinen pitkäkestoinen, yhteistyöhön perustuva kontakti tasa-arvoisissa olosuhteissa vähentää ennakkoluuloja. Nämä suhteet ovat kontaktihypoteesi intiimeimmässä muodossaan. Ne eivät ole valtion sponsoroimia integraatio-ohjelmia; ne ovat integraatio itse.

Toisin sanoen, siellä missä valtio epäonnistuu, makuuhuone onnistuu. Kun valkoinen ylivalta haluaa valkoisten naisten kulkevan yhteen suuntaan, he kulkevat toiseen.

Tämä ei tarkoita haasteiden romantisointia. Mutta he todella panevat käytäntöön jotain, mitä mikään instituutio ei voi määrätä: rajan täydellisen romahtamisen ”meidän” ja ”heidän” välillä.

Lopulta rasismi riippuu abstraktiosta, pelosta ja etäisyydestä. Rakkaus tuhoaa kaikki kolme.

♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠ ♦ ♥ ♣ ♠

https://afru.com/price-worth-paying-to-end-racism/

Mitä mieltä raati? Moniko jaksoi lukea koko artikkelin?

 


35 thoughts on “Ovatko maahanmuuttajien raiskaukset hinta rasismin lopettamiseksi?”

  1. Siellä reipas oppilas viittaa kuvituskuvassa ja sanoo opettajalle
    saanko mennä vesaan on hätä… no mutta musuhusu onhan täällä
    tyttöjäkin vastaa opettaja.

  2. En oikein jaksanut lukea.

    1980-luvulla oli vielä aika ”rotuhygieninen”, valkoinen Suomi. Silloin olisi sinimustien rotuajattelu tullut ottaa kansalliseksi ohjenuoraksi. Nykyään valitettavasti monilla johtavilla persuillakin on ulkomaisia/muunrotuisia puolisoita, vaikka kyseiset persut sinänsä edustavat hyvää kansallismielistä ajattelua. Maailma muuttuu, eskoseni. Puolassa ja Japanissa on vielä toivoa säilyttää yhtenäinen väestöllinen kansakunta.

    1. neekerit ovat aina etuoikeuttettuja huutamaan sanomaansa, valkoisen täyty kunnioittaa, respect sitä.

      ”monimuotoisuus” on tärkeää, eli puolet heti pikipäiksi suomeenkin, tosin ”monimuotoisuus” ei koske afrikkaa, kiinaa, turbaanimaita, heillähän on kulttuurillinen oikeus säilyttää rotunsa ja ”kulttuurinsa”

    2. Itselle ei ihmisten etnisyydellä ei ole niin suurta merkitystä niin kauan kuin länteen saapuvat haluavat olla länsimaalaisia ja ottaa osaa, eivätkä eristäydy vastapelureiksi ja omien piiriensä sosiopatiaan. Eivätkä mielellään ota osaa myöskään antivalkoiseen vasemmiston vihanlietsontaan ja kulttuurisotaan.

  3. Eli raiskattu valkoinen nainen menee silmät onnesta pyörien naimisiin raiskaajiensa kanssa.

  4. Saman voi sanoa lyhyemminkin ilman komiteoiden mietintöjäkin.

    Turbiiniin pitää mennä riittävän suuria pelikaaneja ennenkuin wiisaus ja järki alkaa pilkottamaan.

    kansojen välisissä sekä globaalin talouselämän keskinäisissä suhteissa vain maailmansodan kokoinen pelikaani saa hetkeksi järkiintymään…

    30 vuotta ja sitten sama ralli alkaa uudestaan kunnes…ei sotaa enää koskaan ja kuukauden päästä lettipäiset lapsiblondit poseerailee rynkkyjen kanssa ihannoimassa sotaa,oikea paikka olisi lastenkammarissa leikkimässä nukkekotia barbien kanssa.

  5. On ollut myös toisenlaisia hauskoja pelihetkiä
    Makaat lattialla omassa verilammikossasi.
    Pääsi katselee kaulasi tynkää. Unelmien Itämaan Prinssi ei ehkä sittenkään ollut aivan sitä mitä odotit.
    Sinä et päätä koska suhde päättyy, Itämaan Prinssi päättää koska suhde päättyy.
    Et koskaan saa omia lapsia, et enää milloinkaan tapaa ihmisiä joita rakastat.
    Kuljet tunnelissa kohti kirkasta valoa. Viimeinen ajatuksesi on:
    ”Olen suvaitsevainen”.

    1. Neekerit murheellisesti wilkuttaa..
      Kun lystin maksaja ..
      Hautaansa nilkuttaa.

    2. Juurikin näin. Kuolee ikionnellisena kun ei ollut rasisti.

  6. Jestas miten naiivia hourailua. Ja tämän totean keski-ikäisenä naisena.

  7. Ennen 1990- lukua Suomessa ei ollut juurikaan euroopan ulkopuolelta tulleita maahanmuuttajia, eikä myöskään rasismia.

    Suomessa ei ole myöskään ikinä ollut rasistista lainsäädäntöä.

    Se, että ulkomaalaisiin suhtaudutaan kriittisesti johtuu heidän omasta, länsimaihin sopimattomasta käytöksestään.

    Helsingissä vuonna 2025 raiskauksesta epäillyistä 40% on ulkomaalaisia, vaikka heidän osuutensa Helsingin asukkaista on vain 20%.

  8. Kirjoittajan nimi oli pseudonyymi mutta aika varmasti sieltä paljastuisi joku -berg, tai -schwartz. Tuollainen provokaatio on varmaan mukavaa luettavaa väkivaltaisten raiskausten uhreille.

  9. vaikka oon rassisti,ja systeemin läpikäynyt vähäosainen(lol) en silti ole raiskaannu ketään, en edes kaapuämmää tai suvakki lesboa

  10. huvittava lavastettu kuva, neekeri heti tietää ja on innokkaana MUKA vastaamassa ja viitttaamassa johohkin ”tärkeään” asiaan tai kysymykseen.. LOL …ei saatana. neekeri ei uhossaan muutenkaan ”viittaa” kädellään vaan huutaa sen helv. tärkeän asiansa muiden korviin ihan kyselemättä

  11. Siinähän sitä tuli aivan tavallinen länsimaisen sosiologiaa, filosofiaa, psykologiaa ja muita julistavia yhteiskuntataiteita maistelleen yliopistotytön uskontunnustus.

  12. Hauska artikkeli jo siinäkin mielessä, että onko sen kirjoittanut joku ragebeittari, Keijo Kaarisade vaiko ihan oikea vasuriaktiivi – kumpikin kun on yhtä mahdollista. Tuon artikkelin sanoman ytimessä löytyy kuitenkin pitkälti nykyvasemmistolaisen identiteettipolitiikan sanoman antivalkoinen ydin. Eli, ollessaan feikkiäkin, se on totta.

    1. Jooh, niinkuin vähän arvasinkin, joku paikallinen Keijo Kaarisade on noiden tekstien takana. Aika hauskoja artikkeleita kyllä, niitä ajankulukseen lueskentelee.

  13. niin tästä sugestoituneesta utopiasta,raiskailu ei lopu, yksinhuoltajia,
    sekarotuisten hämmennystä, jakautuneita perheitä kulttuurisesti
    kevyesti kodittomia / pinnallisten virtausten täyttämiä perheitä
    periaateiden varassa…

  14. En jaksanut lukea loppuun. Kirjoittiko tuon tekoäly.

  15. Good shit! Naistutkimuksen proseminaarikamaa.

  16. Asiathan monesti on niinkuin ne oleviksi sovitaan ja jos sitten sopimus tuottikin sutta ja sekundaa niin sitten taas rukataan sopimusta jos enää voidaan.

    Tuossa oli ikäänluin kovasti vävyistä puhetta, mitenkähän miniöistä? Vai taitaa miniä olla vain läpihuutojuttu.

  17. Hoh hoijaa… Piti oikein rauhoittua välillä, syödä nakki-voileipää ja käydä hyyskässä. Ei tuota montaa riviä kerralla voinut lukea. Voi v+++ Pate että suomensit tämänkin tekstin mutta oli hyvä että suomensit. Autuus on siunaus ja totuus tekee usein kipeää.

    Jos mennään ihan alkuun niin todettakoon että teksti ei antanut vastausta tai perusellut otsikkoa. Ei sitten millään tavalla.

    Sitten nämä ”siunatut sekarotuiset lapset”. Niiden elämä ei tule olemaan helppoa. Eikä sekarotuisella liitollakan tule olemaan helppoa. Ei naisen kotimaassa mutta ei varsinkaan miehen kotimaassa. Kummassakin ovat hylhjeksittyjä. Ja miehen kotimaassa nainen saa varmasti paljon sylkeä osakseen.

    Ja ”yhteinen” asuntolaina, mitä se tarkoittaa? Kaveri tuli maahan vaatteet päällä ja lähtee ihan yhtä vauraana. Kenelle se taloudellinen taakka jää?

    Kouluissa naisille pitäisi olla pakollinen opetus evoluutiopsykologiasta. Siinä naisille selviäisi se miten naiset viehätttyvät aina vähemmistö-miehistä. Oli erotteena sitten parta, tatuoinnit, lävistykset, ihonvär, kansalaisuus tms. Naiset suosivat poikkeuksetta vähemmistöön kuuluvia koska kuvittelevat saavansa DNA:sta poikkeavia jälkeläisiä. Ja sitäkautta vahvistavan geeniperimäänsä. Se on ihan aivoihin koodattu.

    Mutta jos se toinen geeniperinä on 700 vuotta serkusavioliitottjen kautta saastutettu, niin huonosti käy. Se ilmenee ihan tilastokeskuksen numeroista miten erilaiset perinnölliset saraudet ovat lisääntyneet nykysuomessa. Varsinkin ne joita ei ennen ole ollut.

    Vai vielä ”pakottavat yhteiskunnan sovittamaan yhteen todellisuuden…” Minkä todellisuuden? Lisääntyvät sosialikulut? ”Näkee toisin…” Aivan varmsti näkee…

    On hyvä että odottelen jo kuolemaa jos maailma menee tällaiseksi. Mutta on se hyvä ettei perikunta ole tuotnu näytille yhtään värivirheellistä.

    1. Luulen, että naisia yleisesti kiinnostaa tummien miesten voimakkaat piirteet, alkuvoimaisuus, tulisempi temperamentti ja miehekkyyden yleisesti jyrkempi osoittaminen. Niin tummia naisia kuin niitä vaaleitakin. Lännessä ei osata olla miehiä enää. Sekarotuisuus ei tosiaan tarkoita automaattisesti terveempää geeniperimää, ketään nyt tässä loukkaamatta tai halventamatta, perustuen tieteellisiin tutkimuksiin.

      1. Mainitsemasi asia on se toinen ”kiihoke”. Aroganttia ja agressiivista käytöstä pidetään ”seuraavana laumahjohtajana”. Voimakkaana henkilönä joka on tarpeeksi vahva ruokkimaan perillisensä.

        Meidän ei tarvitse mennä kuin eurooppaan jossa on soditti ristiin rastiin niin huomaamme että Suomen geeniperimä poikkeaa merkittävästi eurooppalaisesta (jotka käytännössä ovat sukua toisilleen aina portugalista kreikkaan) ja on yksi nistä harvoista maista joissa lasten kohdalla DNA vielä kehittyy. Samaan aikaan kun se euroopassa jo taantuu.

        Me olemme euroopan geenipankki ja meitä koitetan saastuttaa.

      2. Tästä on tehty aivan tutkimustakin.
        Valkoisen naisen silmissä afromiehellä on korkea seksuaalinen markkina-arvo, koska afromies on aggressiivinen, impulsiivinen, väkivaltainen ja seksuaalisesti hyperaktiivinen.
        Hänessä on roimaa
        Alkumiehen voimaa
        Apinamies.

        Valkoisen miehen silmissä puolestaan itäaasialaisella naisella on korkea seksuaalinen markkina-arvo, koska itäaasialainen nainen on kaunispiirteinen, sirovartaloinen, pienikokoinen, hillitty ja hyväkäytöksinen.
        Hän on naisellinen.

        Kansainvälisillä seksuaalisilla markkinoilla jäävät lehdellä soittelemaan itäaasialainen mies, koska hänellä on samat ominaisuudet kuin naisillaan sekä afronainen, jolla on samat ominaisuudet kuin miehillään.
        Vaikka kyllähän monet Lännessä vaikuttavat pitävän zoofiliasta.

      3. Joku irvileuka tuon joskus typisti:

        Musta mies = iso mela
        Itä-Aasialainen mies = pienin mela

        Itä-Aasialainen nainen = piukin mutteri
        Musta nainen = höllin mutteri

      4. Mitä taas tulee zoofiliaan niin jossainhan listattiin nykynaisten top-5 suosituimmat miestyypit näiden kirjallisissa seksifantasioissa; ei missään järjestyksessä lueteltuna: merirosvo, kirurgi, lentäjä, vampyyri ja ihmissusi.

  18. Olen melkein suomalainen (DNA tutkimus), olemme yksi kansa ja meillä on kaksi virallista kieltä, ruotsin- ja suomenkieli (fennomaniakit kiihkoilee ’pakkoruotsista’ joten he eivät ole yhteisen isänmaamme asialla vaan hajoittamassa sitä absurdeilla argumenteillaan ja fanaattisella raivolla, meillä syödään suomalaista ruokaa, meillä vietetään kirkkovuoden pyhiä, olen kristitty konservatiivi, sukupuolia on kaksi, mies ja nainen, seksi on näiden kahden välillä avioliitossa, eikä sen ulkopuolella. Karsastan vasemmistoa ja sen suomalaisuutta tuhoavaa politiikkaa sekä jyrkkää kristinuskolle vihamielistä ideologiaa (case Päivi Räsänen), LGBT agendan pakottamista kristillisiin seurakuntiin. Geneettisen monimuotoisuuden ja elinvoimaisuuden kannalta minua ei häiritse afrikkalaisen, latinalaisen Amerikan ja aasialaisen aineksen sekoittumista geenipooliimme, vastustan haitallisen geeniaineksen maahan tuontia islamilaisilta alueilta joka on vasemmiston prioriteetti koska tällöin samalla tulee primitiivinen, agressiivinen ja kolonialistinen uskonnollispoliittinen systeemi ja heidän sekava, ristiriitainen sharialaki joka on sekin vasemmiston diktatuuri prioriteetti meidän jo vakiintuneen demokraattisen monipuolue systeemin syrjäyttämiseksi. Vapaus on helppo menettää poliittisille huijareille, sen takaisin saaminen kysyy liian usein aseellista vastarintaa tai sitten vain on alistuttava diktatuuriseen kontrolli systeemiin. Oikeuslaitoksemme on vasemmistolaistunut, sananvapaus on pian menetetty, en tarkoita viha- ja kivapuhetta joka on vasemmistolaista ’sananvapautta’ ja sen monopoli joka on patologinen persu obbsessio lähes kaikilla debattipalstoilla.

    1. Kokoomussyöttöporsaita ja muita persuläskejä on lihotettu veronmaksajien rahoilla ihan tarpeeksi. Mielestäni seuraavaksi olisi hyvä antaa rahat matuille, jotta kokoomuksen läskikasat eivät halkea keskeltä

Comments are closed.