Perstorpin Abdelhamidin poiju tummui taas


Perstorpin tapahtumat muuan afrikaanon – Abdelhamidin – ympärillä ovat loppujen lopuksi melko koomisia. Jorkki sai selkäänsä kesällä, kun ahdisteli naisia. Ja sai taas uuden selkäsaunan.

Afrikkalainen Abdelhamid on Perstorpin pikku kylän julkkis. Mies on tullut tunnetuksi siitä, että hän ahdistelee naisia ja tyttöjä tehden heille kaikenlaisia ehdotuksia, seuraa nuoria tyttöjä ja tekee naisten edessä nylkytysliikkeitä esimerkiksi ikään kuin nusaisten roskakoria.

Abdelhamid oli viime kesäkuussa liikkeellä Perstorpin kylillä ja oli kopeloinut nuoria tyttöjä. Tästä seurasi, että spontaanisti puolenkymmentä miestä poltti päreensä ja Abdelhamid juostiin kiinni. Annettiin pieni turpajainen, vaikka mitään kovin vakavaa pahoinpitelyä ei tapahtunut. Vähän tymäytettiin nyrkillä mustaa päätä ja annettiin perseelle potku.

Puntissa pullotti; seksiseuran sijasta sai selkäänsä

 

No nyt sitten sama tapahtui taas. Abdelhamid ei ottanut edellisestä selkäsaunasta opikseen vaan tyttöjen ahdistelu on jatkunut kuin ei mitään. Viime tiistaina Abdelhamidin puntissa pullotti siihen malliin, että mies oli koko päivän pyörinyt kylän koulun ympäristössä. Hän oli kopeloinut ja yrittänyt kopeloida useita varhaisteini-iässä olevia tyttöjä.

Välillä Abdelhamid oli pyörinyt paikallisen ICA-marketin eteisessä ja kopeloinut mummoja. Vähän ennen ICA:n sulkemisaikaa Abdelhamid oli laittanut ison vaihteen päälle ja kaikki ohikulkevat naiset saivat maistaa afrikaanon kopeloimista.

Tästä seurasi taas päreiden palamista. Useita miehiä saapui paikalle kylän raitille ja taas juostiin. Abdelhamid kipitti karkuun kuin aropupu, ja miesjoukkio hiihti perässä. Afrikaano saatiin kiinni ja taas lauloivat nyrkit haikeaa hoosiannaa. Abdelhamidia lyötiin kuin vierasta sikaa ja poiju tummui.

Poliisi tutkii asiaa murhan yrityksenä, mutta ketään ei ole otettu kiinni epäiltynä teosta. Poliisi kehottaa miehiä olemaan ottamatta lakia omiin käsiinsä.

Asia voi olla huvittava, mutta se ei välttämättä ole sitä. Lapset pelkäävät miestä ja siksi koulu on järjestänyt kyydityksiä, joilla lapsia tuodaan ja viedään kouluun.


27 Kommenttia
Vanhimmat
Uusimmat Peukutetuimmat
mike lake

Juuri näin pitää toimia.

Qroquius Kad

Miksei muten, mutta kun asialla eivät tietenkään olleet Pellet ja Gunnarit vaan aivan eri kulttuuripiiristä tulevien nimiset veijarit.

Kaanonit kaakkoon

Pellet ja Gunnarit eivät ehdi, kun ne nylkyttävät toisiaan.

Vesa

Koko kylä työllistyy herra A:n toimien vuoksi, hienoa!

Hommanmaksaja

Toisaalta hyvä, että ukko on musta kuin muuripata, niin ”tummat silimät niinkuin syksyinen yö” ei näy kun vähän on saatu nyrkistä. Toki muut vamma, kaiken maailman nilkuttamiset ja ontumiset sitten tietenkin näkyy. Liekö hammaskalustokaan enää kunnossa, mutta senhän korjaa sitten paikallinen Kela. Mutta pahaa pelkään ettei jorkilla pysy sepalus kiinni ☹️☹️ Elikkä kulttuuri rikastuu edelleen.

Jorma x 2

Perstorp on siis nimensä mukainen eli Persetorppa.
Miksi tyyppi saa jatkaa perseilyä, vain siksi että on musta? Jos setämies olisi tehnyt samaa olisi otettu heti kiinni ja sovitettu monta eri rikosnimikettä tapaukseen.

Asiasta toiseen: keitä ovat Viking Linen ”Cinderellan” vammaisen tytön raiskaajat joista Expressen kertoo juuri nyt?

Jucka Taskinen

Ainakin toinen on syyrialainen ja niin varmaan se toinenkin.

Sami

Viking Linellä kehikset raiskaavat valkoisen nuoren naisen joka viikko, ja parhaana viikkona 4 valkoista naista saa kivoja pelihetkiä.

Mutta ei tämä näytä mitenkään vaikuttavan valkoisten tyttöjen haluun tai haluttomuuteen mennä Viking Linen kyytiin.

Viking Linen toiminnassa ihmetyttää yksi asia, miksi muista mainostajista poiketen Viking Linen mainoksissa on pelkkiä valkoisia ihmisiä?

Olisin niin iloinen jos muiden mainostajien tapaan myös Viking Linen mainoksissa olisi mieluiten pelkkiä lähi-itäläis ja afrikkalastaustaisia kasvoja. 😀

Suomi Finland

On se kumma kaveri kun ei ota opikseen. Äijää pitää kyyditä hieman syrjemmälle, jotta ahdistelut saavat päätöksensä. Vaikka Afrikkaan asti. Sieltä löytyy varmasti mukava kyläpahanen abdelille.

Joo kumma juttu, että tuollainen saa jatkua kuin tyhjää vaan.

Last edited 4 vuotta sitten by Suomi Finland
Hienoa

Varmaan piakkoin Suomenkin vihervasemmisto hallitus ottaa kantaa tähän asiaan ja tuomitsee teon. Hienoa, että tuolta löytyi miehiä, hienoa toimintaa.

Last edited 4 vuotta sitten by Hienoa
juhaII

Kas kummaa, että koulu järjestää kyydityksiä lapsille. Oulussa kyseinen ”polven nylkyttäjä” vietäisiin kouluun kouluavustajaksi.

Edellinen ei edes naurata, sillä Oulussa ollaan todella ”pöljiä”!!!

MattiS

Ikävä kyllä tuo on ihan mahdollista nykyisessä Suomessa. Aina kun luulee ettei enää rimaa voi pahemmin alittaa, niin eikös viimeistään seuraavana päivänä sellainen tule.

Kansallismielinen

Tuota menoa Abdelhamid on kohta ihan sysimusta.

Mr X

Ikävää tapahtumaa,mutta loppua kohti muuttui iloksi,mutta miten savunahka voi tummua ? Oliko kyseessä somalian sontaläjä ?

Kukavaan

Abdelhamid kaltaisineen eivät muuttane käytöstään. Jonkin muun asian pitää muuttua, jos tilanteeseen halutaan muutosta.

Kaitsu

Pikaliimaa sopiva määrä kämmeniin ja isketään kämmenet selän takana yhteen ja annetaan liiman hoitaa hommansa.

Loppuuhan se kulttuurin rikastus ainakin vähäksi aikaa ja jollei lopu, niin onhan noita kovempiakin keinoja olemassa.

Kaanonit kaakkoon

Sitäkin voisi kokeilla, että kunnon palttoo päälle, pitkä seiväs hihasta sisään ja toisesta ulos ja poika syvälle tiheään vesakkoon.

Fatwantarkistaja

Ahdistelusta vähän jotain ja vakavemmasta jotain muuta.

Tero

Abdelhamid viittaa muslimiarabiin. Säilöön vaan pois normaalien ihmisten luota.

Osman Käämi

2000-luku ei sitten tuonutkaan meille lentäviä autoja vaan lentojätkiä.

h44

Kurditko siellä kurmoottavat, vai ihan alkuasukas-Göranit?

Qroquius Kad

Sataprosenttiset varmasti eivät alkuasukkaat. Mistäkö tiedän?

No siitä, ettei meneillään ole taivaankorkea älämölö ja hysteerinen kirkuna kantaruotsalaisten mielisairaasta rasismista eikä tekijöiden nimiä, naamoja ja osoitteita pyöriteltlä joka uutislähetyksessä ja niiden välissä.

pöh

Eihän tollanen lopeta ennen kun joku joutuu raiskatuksi ja ehkä tapetuksi, sitten seuraa pieni tauko jos jää kiinni.

Bling Bling

”…lyötiin kuin vierasta sikaa ja poiju tummui.

Se, että oikeus tapahtuu, tuo aina hyvän mielen. Toivottavasti kaveri oppi tästä kerrasta – kun oppirahat eivät vielä vieneet henkeä – ja ryhtyy kunnialliseksi ja ahkeraksi veronmaksajaksi ruotsalaiseen yhteiskuntaan.

Samaa integrointimetodiahan voisi kokeilla myös suomessa kotoutumishaasteellisiin ja verrata tuloksia Ruotsin kanssa. Asiasta voisi järjestää maaottelun, jossa kentällä suoritettaisiin integrointia ja voittaja julistettaisiin vuoden seurannan jälkeen aina seuraavan maaottelun aluksi. Liput kotoutusmaaotteluun aikuisilta satasen ja lapset ilmaiseksi koulutus- ja oppismissyistä.

Sossetant

Joko siellä on poliisit ja ruotsalaiset naiset järjestämässä tukimielenosoitusta täysin viattomalle Abdelhamidille?

seuraaja

Sokevalle töihin.

Lisää PERSETORPPIA!

Onneksi olkoon Norrköping!
Norrköping oli hieno kaupunki joka matutettiin ja sai aikaamyöten kaksi ghettoaluetta, Klockaretorpet ja Navestad. Nyt on tullut kaksi lisää: Hageby ja Marielund.
Niin sitä pitää. Mitä multikulttuurisempi, sitä ghetompi ja jännempi. Aika hyvin kun 144.000 asukkaan kaupungissa on neljä ghettoa.

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/ost/norrkoping-kan-fa-fyra-omraden-klassade-som-utsatta