Poliisin pieni tilanneuutinen voi näyttää äkkiseltään harmittomalta. Skoonessa pienessä Perstorpin kunnassa oli viime keskiviikkona tappelu, joka vaikutti aluksi poikien kepposnujakalta.
Poliisin tilannekatsauksen mukaan useita henkilöitä ajautui tappeluun. Tappelijoilla oli lyömäaseita ja poliisin saapuessa paikalle tilanne oli jo rauhoittunut. Kolme sai vammoja, jotka paikattiin kipeään paikkaan puhaltamalla ja sympatialla. Yksi henkilö otettiin kiinni epäiltynä törkeästä pahoinpitelystä.
Mistä oli kyse?
Perstorp on pieni reilu 7 000 asukkaan kylä. Kylän ainoita ongelmia ovat uusruotsalaiset, joita sinne on siunaantunut väkimäärän nähden ihan mukavasti.
Suurimmaksi viimeaikaiseksi ongelmaksi on muodostunut muuan Afrikasta tullut noin kolmekymppinen Abdelhamid. Abdelhamidilla pullottaa puntissa lujanpuoleisesti, eikä siinä tilanteessa ole niin väliä, että onko se iskuyrityksen = kopeloinnin kohde pikkutyttö vai mummo.
Abdelhamid ei varsinaisesti ole sellainen suora puskaraiskaaja, tai ainakaan toistaiseksi sellaista ei ole tapahtunut. Mies tyytyy kopeloimaan tyttölöitä ja varsinkin seuraamaan heitä. Yhdessä tapauksessa mies oli kysäissyt nuorelta 10-vuotiaalta tytöltä, että oliko tällä nussimishaluja. Tyttö vastasi, että ei ole ja Abdelhamid oli kysellyt, että voisiko tyttö soittaa jollekin kaverilleen, joka haluaisi levittää reisiään.
Toisessa tapauksessa Abdelhamid oli mennyt lasten leikkipuistoon ja yrittänyt saada panoseuraa äideistä. MILF mielessä. Ei onnistunut. Nyt Abdelhamid oli alkanut tuijottamaan hiekkalaatikolla leikkiviä tyttölapsia. Mies oli myös kuvannut lapsia puhelimellaan.
Abdelhamid tapaa myös lonnia paikallisen ruokakaupan ICA:n edustalla tekemällä tytöille seksiehdotuksia. Voisi sanoa, että Perstorpia on kohdannut todellinen monikulttuurinen unelma.
Jotain kuitenkin on mennyt pieleen Perstorpin kylän miesten kasvatuksessa. He ovat alkaneet uimaan rasismin sakeassa syvässä vedessä. Ovatko he menettäneet ihmisyyden, eivätkä näe Abdelhamidin haavoittuvaa asemaa? Näin voi sanoa, sillä Abdelhamid sai nokkaansa pari viikkoa sitten. Poiju tummui.
Turpaan anto liittyi ahdistelutapaukseen, jossa Abdelhamid oli ahdistellut nuorta naisen alkua. Poikaystävä sattui olemaan lähistöllä. Tapauksen yhteydessä Abdelhamid oli pari päivää putkassa, mutta pääsi vapaaksi.
Putkasta päästyään homma jatkui kuin ei mitään. Nyt kylän miehetkin alkoivat kuumenemaan. Eli tapahtui keittäminen.
Abdelhamid oli nimittäin taas keskiviikkona iltapäivällä ahdistelemassa tyttöjä, kun miehet lopulta saivat tarpeekseen. Vähän kuin extemporena 5-6 miestä päätti antaa siltä istumalta Abdelhamidille turpaan sen verran lujaa, että hommaan saataisiin piste. Jostakin löytyi pesäpallomaiakin ja bang bang bang. Abdelhamidia lyötiin kuin vierasta sikaa.
Välillä afrikaano pääsi jaloilleen ja muutaman askeleen karkuun, mutta kun mies pääsi pystyyn, niin skoonelainen nyrkki teki tuttavuutta afrikkalaisen naaman kanssa.
Ei afrikaanoa nyt henkihieveriin piesty, mutta annettiin joukolla sellainen pikku opetus, että nyt saa riittää.
Saa nähdä riittikö. Mutta mielenkiintoinen tausta jutulle. Niin, ja Abdelhamid kertoo facebookissa, että on ammatiltaan: sähkö_insinööri!!

Abdelhamidin pitää siirtyä pornoalalle niin saa panna päivät pääksytysten.
Hän ei ilmeisesti käy töissä kun on niin paljon aikaa jaakata naisia eli Jakorasiat mielessä 24/7?
Refugee salaryllä pärjää oikein hyvin! Kuka pöljä TÖITÄ tekee?????????
Pippelin tulisi olla varsin massiivinen, muuten hyvä vinkki. Lapsia tämä ensisijaisesti saalistaa, syytä en osaa arvatakaan.
Näinköhän Abdelhamid pyytää paikallisesta kelasta muuttokorvausta, että pääsee muuttamaan naapurikuntaan? Sen tulevaisuus näyttää.
BLM pystyyn ja äkkiä. Nyt ei muu auta.
Sanna Marin varmaan myös tukee tätä.
Siis mitä! Saiko ruotsalaiset miehet kasvatettua munat. Tällaisia uutisia kuohinnan kera lukis mielellään jokapäivä, oli kyseessä sit raiskarit tai gangsterit niin ruotsipoijjaat antaa sellasen selkäsaunan että jos ei opi niin seuraavalla kerralla tulee niin kova potki perseelle että lentää takas sinne paska kehitysmaahan mihin kuuluukin
Tuskinpa olivat ruotsalaiset miehet asialla kuitenkaan….
Hetken jo tunsin silmänurkkieni kostuvan, jumankauta, vihdoinkin! Säästän kuitenkin liikutukseni kunnes varmistuu ettei kyseessä ollut syyrialaisten, serbien, romanien tms. hieman perusperstorppilaisia kiihkeämpien kulttuurien edustajien toimittama sakinhivutus? Vai oliko Finnjävelit asialla?
Ei ehkä mutta tässä oli:
Viina- ja huumerattisuomimanne ajoi kuoliaaksi kaksi nuorta ja koiran ja melkein kuoliaaksi nuoren tytön: https://www.svt.se/nyheter/lokalt/orebro/har-moter-sara-sin-raddande-angel
Nyt on oikea meininki.
Siinä meillä jäätävä PANOMIES!
Minä kannatan ja tuen mustien miesten pieniin lapsiin kohdistuvaa eläimellistä seksuaalista himoa 100%, sillä minä en ole mikään RASISTI!!!!!!! Rasismin suhteen minulla on NOLLATOLERANSSI!!!!!!!
No kas kun ei nobel palkittu. Onhan noita ostarit täynnä. Kun kävelee silmät auki ja seuraa kunniakansalaisten touhuja, niin kiimassa ovat ikähaarukkaan 8 – 70 vuotiaat.
No olihan hieno juttu 👍👍👍
Voi kun SUOMALAISMIEHETKIN alkaisivat pitää naistensa puolia samoin keinoin 🇫🇮
Juuri näin sen tulee mennä. Kaikkia naisia pitää puolustaa. Turpiin vaan ja onnea oli elokuvan nimi, sitä samaa tähän päivään.
Ilmanko Pohjoismaat näyttäytyvät kehitysmaalaisille paratiisilta, jonne pyritään hinnalla millä hyvänsä. Ylläpito on ilmaista ja vastikkeen perään kyselevät saa hiljaiseksi rasismikorttia vilauttamalla. Seksiä löytyy helposti paikallisesta leikkipuistosta, ellei lastentarhaan, päiväkotiin tai ala-asteelle ole vokista järjestetty kiertokäyntiä. Kiimaisimmat pääsevät työharjoitteluun näihin paikkoihin tai sitten vanhainkotiin/palvelutaloon.
Abdelhamid on siis sähköinsinöörismies. Johtakoon 230 volttia muniinsa niin ei tarvitse sen jälkeen ahdistella pikkutyttöjä.
Kuten alempana jo moneen kertaan arveltu, pelkäänpä pahoin etteivät asialla olleet svantet ja gunnarit vaan todennäköisemmin joko samalta Lähi-idän suunnalta tai vaihtoehtoisesti Baltiasta muuttaneet.
Olisin kyllä iloisesti yllättynyt, jos näin ei olisikaan;
silloinhan ruotsalaisilla olisi jotain toivoa.
Löytyisikö tekijöiden taustoista tietoa?
Kaikkia osallistujia ei tiedetä, mutta rikoksesta epäilty ainakin oli ihan kantaruotsalainen.
Mistä rikoksesta???
Jos tietää mikä on Kalmar Unionen, niin tietää myös että ovat luotuja eri alkuaineista kun Tukholman cityhintit. Siellä kannattaa jättää vittuilu vähemmälle.
Abdelhamid niin sanotusti Perstorpattiin. Mainio nimi, pakko käydä kääntymässä joskus kuva ottamassa kunnan rajalla. Niin ja voisi sitä Abdelmikälie hoitamassa, ja monikulttuurisuuden nimiin opettaa ruotsalaisille miten toimii bakom bastun.
Polakit ja Venäläiset antaa myös palloon herkästi jos ulkomaanihme häiritsee heidän naisia, jossain Venäjän pohjoisessa pikkukaupungissa oli tummelit diskossa kourineet naisia ja niitä sai isompi porukka kerralla pataansa ihan sairaalakeikalle asti.
Miliisejä ei pahemmin kiinnostanut kun kuulivat syyn, syyllisiä ei edes etsitty.
Kaikki muut asiat olivat hyviä uutisia paitsi auervaaralainen ammatinomiminen, no sähköistä hommaahan sen kikuliinin kanssa onkin.
Olisivat nyt hoitaneet homman niin ettei enää tarvitsisi katsella riittikö.